|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Master studije
19.4.2011 20:27:00   
Verus
Bas mi je zao D.  Moja je divna sva sreca....ma svi su puni razumevanja jer i radim i imam bebu kuci, bez pomoci familije (osim muza naravno).  Jbt profa mi odlozio ispit sad za sredu (sutra) umesto da je bio juce...jbg a meni i 2 veceri vise znaci....

Jel moze neko da pomogne?

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Master studije
19.4.2011 20:29:42   
Diabla
Ma to ti je divno kada izlaze u susret! Sretno, omunjices ti to!user posted image

Joj, godinu dana me muci, tj nista nece da mi pomogne. Evo vec 7 dana ne izlazim iz biblioteke, necu da mu dozvolim vise da me koci, sve ja to imam u glavi, samo mi treba njegovo zeleno svijetlo, tj da mi potpise prijavu, ali uvijek nadje neki djavo da ne valja, tipa tih ciljeva, hipiteza i govana!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Master studije
19.4.2011 20:33:15   
Verus
Jel iz turizma ili jezika? Master, mislim?

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Master studije
19.4.2011 20:46:06   
Diabla
Turizam, ali su to magistarske, a ne master. Ako me shvatas, kod nas u CG se master razlikuje od magistarskog.


_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Master studije
19.4.2011 21:01:17   
Verus
Aaaaaa e vidis to nisam znala.  Pa jel master, ko 'master' ovde u SAD?  Ja sam kontala da se master prevodi kao magistar nauka?

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Master studije
19.4.2011 21:16:24   
snješka
Diabla, imam ja, ako ti nešto znači prijava rada na Univerzitetu u I. Sarajevu.

_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Master studije
19.4.2011 22:15:34   
Diabla
Uuuuu znaci, evo sad cu ti poslati mejl. 

_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu snješka)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Master studije
19.4.2011 23:49:24   
Anoniman
diabla, posalji mi tvoj mail na pp, poslacu ti i prijavu i ceo master ako zelis.

(odgovor članu Diabla)
  Direktna veza do poruke: 158
   RE: Master studije
19.4.2011 23:54:43   
jelena038
draga diabla, mislim da, uprkos sjajnoj volji devojaka sa foruma da ti pomognu, mislim da konsultacije o vlastitim postiplomskim obavezama, pored nas, treba da potrazis i pri nekoj visoj instanci, nego sto je ringeraja user posted image

eto, lincujte me, al ja ne mogu da prestanem da se smejem.


_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Master studije
20.4.2011 7:37:20   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Diabla

Turizam, ali su to magistarske, a ne master. Ako me shvatas, kod nas u CG se master razlikuje od magistarskog.


Razlikuje se i u Srbiji, ali po Bolonjskoj konvenciji magistrature vise nema.
Ja ne znam kako kod vas ima jos magistrature? Jedino ako si je upisala davno, tipa pre 5 godinauser posted image
Sto se tice papirologije to ce ti najbolje objasniti na fakultetu, a sto se tice izgleda rada, master rad se razlikuje od magistrskog, mislim da to znas. A koliko znam Tash, ti si polagala master, a ne magistarskiuser posted image Mozda gresim?

< Poruku je uredio verolino -- 20.4.2011 7:43:31 >

(odgovor članu Diabla)
  Direktna veza do poruke: 160
   RE: Master studije
20.4.2011 11:26:47   
Anoniman
da... Tek sad sam videla da ona pise magistarske a ne master. Sinoc sam bila umorna, i povezala sa nazivom teme.
Jelena, zena je lepo napisala da vec nedelje proovodi u biblioteci i kod mentora, mislim da je htela samo sablon da vidi, kako bi videla gde gresi, i ja u tome ne vidim nista lose.

(odgovor članu Diabla)
  Direktna veza do poruke: 161
   RE: Master studije
20.4.2011 14:37:12   
Diabla
Pa Jelena, ne znam cemu se smijes, jer vidim da nisi iscitala ni sta sam trazila. Kao sto Tasha kaze, shablon mi je trebao. Ustvari trebalo mi je najvise navodjenje literature, jer kod nas i to ide u prijavi.

Snjeska, hvala, dobila sam sve!

Tasho, samo mi posalji kako si navodila literaturu. Jer nisam 100 % sigurna za pojedine stvari.

Verolino, upisala sam magistarske 2009. Ali ko je zavrsio po starom sistemu, direktno ide na magistarske, a bolonjci imaju master, pa tek magistarske.


_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Master studije
20.4.2011 14:38:39   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Diabla

Verolino, upisala sam magistarske 2009. Ali ko je zavrsio po starom sistemu, direktno ide na magistarske, a bolonjci imaju master, pa tek magistarske.


Kod nas se sa starim programom odmah dobija titula mastera, pa se ide direktno na doktoret.

(odgovor članu Diabla)
  Direktna veza do poruke: 163
   RE: Master studije
20.4.2011 14:43:19   
Diabla
Eeee blago vama, ali opet se meni racuna cetvrta godina kao specijalisticka godina, pa sam imala samo jedan semestar magistraskih. 

_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Master studije
20.4.2011 14:43:50   
Verus
Otkud znam verolino, u Srbiji sam jedino srednju zavrsila.  Ovde radim master program (master studies).  Znaci master?  To sam pitala, da li je to to ili je to kod nas magistrat....
IZVORNA PORUKA: verolino

IZVORNA PORUKA: Diabla

Turizam, ali su to magistarske, a ne master. Ako me shvatas, kod nas u CG se master razlikuje od magistarskog.


Razlikuje se i u Srbiji, ali po Bolonjskoj konvenciji magistrature vise nema.
Ja ne znam kako kod vas ima jos magistrature? Jedino ako si je upisala davno, tipa pre 5 godinauser posted image
Sto se tice papirologije to ce ti najbolje objasniti na fakultetu, a sto se tice izgleda rada, master rad se razlikuje od magistrskog, mislim da to znas. A koliko znam Tash, ti si polagala master, a ne magistarskiuser posted image Mozda gresim?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Master studije
20.4.2011 14:44:28   
Verus
Ovde se posle mastera (MS) ide na doktorat (PhD)

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Master studije
20.4.2011 14:47:50   
Anoniman
Pa to mu dodje na istouser posted image
Znas, ja sam razocarana Bolonjomuser posted image  Nekada su magistri i doktori nauka morali da prodju od trnja do zvezda, mnogo su citali i zaista opravdavaju naziv titule...A sta je ovo????Zavrsi se fakultet do 25-te i on je u 28-oj doktor nauka..Nije nego..Videla sam kako se doktorat sad polaze-par ispita po godini plus disertacija, koja ako nije eksperimentalna, moze da se zavrsi za pola godine. I to doktor nauka???Ma jok...Moj brat je doktorirao sa nepunih 28. I on za sebe kaze da je to nista i da ce tek za par godina imati znanje koje je potrebno jednon doktoru nauka...
Ode ja u offuser posted image

(odgovor članu Diabla)
  Direktna veza do poruke: 167
   RE: Master studije
20.4.2011 14:48:08   
Diabla
Ja mislim da je americki master isto sto i nas magistarski, ako ti je titula nakon toga Master of Science?

_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Master studije
20.4.2011 14:49:41   
Verus
Jeste Master of Science (MS). Znaci fakultet plus 2 godine-znaci 6 godina total. A onda jos 3-4 za doktorat.

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Master studije
20.4.2011 14:52:42   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Diabla

Ja mislim da je americki master isto sto i nas magistarski, ako ti je titula nakon toga Master of Science?

Jeste...
Nas master traje godinu dana. Ali nasa magistratura nije bila strogo omedjena na 2 godine..

(odgovor članu Diabla)
  Direktna veza do poruke: 170
   RE: Master studije
20.4.2011 14:57:46   
Verus
Meni ce dok zavrsim odbranu, tezu i predam sve trebati 2.5 godine (sa predavanjima i ispitima)....neki ispiti se daju samo na jesen ili samo na leto, tako da ni ne mozes brze.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Master studije
20.4.2011 15:00:14   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Meni ce dok zavrsim odbranu, tezu i predam sve trebati 2.5 godine (sa predavanjima i ispitima)....neki ispiti se daju samo na jesen ili samo na leto, tako da ni ne mozes brze.

Pa i ne treba brze...Jedan mr treba da udje u srz svoje teme...Ne radi se to preko noci.
Jesi li upisala master ili bi tek trebalo da ga upises????

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 172
   RE: Master studije
20.4.2011 17:34:16   
Verus
Master zavrsavam do decembra.  Odbrana u novembru (imam nesto sto zovu 'orals' gde pred komisijom branim sve sto sam ucila tih godina: mogu pitati bilo sta itd).  Ako to prodjem, predajem rad (research) i onda, gotovo.  Gurala sam da zavrsim do avgusta, ali nema sanse...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Master studije
20.4.2011 17:40:11   
vukosava
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Master zavrsavam do decembra.  Odbrana u novembru (imam nesto sto zovu 'orals' gde pred komisijom branim sve sto sam ucila tih godina: mogu pitati bilo sta itd).  Ako to prodjem, predajem rad (research) i onda, gotovo.  Gurala sam da zavrsim do avgusta, ali nema sanse...


gud lak user posted image ... americki master su ipak stare srpske magistarske. sad u srbiji zovu master ono sto su pre bile dodiplomske na mnogim faksovima, npr ja sam sad dipl.ing-master sa onom prvom petogodisnjom diplomom, a stari magistar je sad ono sto je u americi PhD candidate ili A.B.D. (all but dissertation)

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Master studije
20.4.2011 17:42:01   
vukosava
u americi imas ispite na doktorskim studijama za one koji imaju MS diplomu - ja sam imala 15. a u srbiji isto ako imas mastera imaces ispite na doktorskim... ako imas magistra onda pravo radis doktorat...

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here