|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vitamini, folna kiselina
9.2.2009 19:22:53   
lucia
i ja pijem folnak od 5mg unapred nadajuci se da cu uskoro bitiuser posted image , tako kazu da treba pa reko'ajd

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Vitamini, folna kiselina
10.2.2009 8:53:49   
Modessty
Da pocnem i ja da pijem folan?user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu lucia)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Vitamini, folna kiselina
10.2.2009 9:01:09   
eugenija
Čula sam da devojke koje žele da ostanu u drugom stanju, pre začeća jedno vreme piju folnu kiselinu, pripremajući organizam za trudnoću... ali najbolje bi bilo posavetovati se sa ginekologom...
U svakom slučaju Folna kiselina, sama, ili u kombinciji sa gvožđem pije se tokom cele trudnoće...

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Vitamini, folna kiselina
10.2.2009 9:02:32   
Anoniman
Ja sam već napisala da nisam pila folnu kiselinu. Mislim da ništa, čak ni bezazleno, ne treba uzimati na svoju ruku. Sve uz konsultaciju sa lekarom.

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 29
   RE: Vitamini, folna kiselina
10.2.2009 9:06:19   
eugenija
Ma, Tasho, nije ti ni trebala, kad te vidim, kako ti se haljinica diže na vetru, verujem da ti ni košava ne može ništa user posted image

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Vitamini, folna kiselina
10.2.2009 9:10:46   
Anoniman
user posted image  Stvarno si blesava!

Ne kažem ja da se to ne treba uzimati, ja tada nisam imala pojma o takvim stvarima, samo mislim da ništa ne treba na svoju ruku... Mislim da bi Modessty trebala sačekati još nedelju dana, kada će da radi test, pa ako budu user posted image  na testu, svakako će kod lekara pa nek pita. Mislim da 7 dana ništa ne menja sada već na stvari. A ako ne budu user posted image  na testu, opet nek ode do lekara pa nek pita za Folan.

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: Vitamini, folna kiselina
10.2.2009 9:14:10   
Modessty
ma ovaj dr sto idem kod njega tvrdi da nije neophodno. A i posto nisam pila predhodna tri meseca da nema ni efekta ako pocnem da pijem ako sam trudna. A u predhodnoj trudnoci su mi odmah dali folanuser posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Vitamini, folna kiselina
10.2.2009 9:14:14   
eugenija
Potpuno si u pravu! Lekar zna najbolje i definitivno treba imati poverenja u njega. Meni je moja ginek. rekla ovako : "Mala, nemoj da slušaš priče i smanji surfanja po netu, nego lepo idi kući, i u sledećih mesec dana šta god ti padne na pamet, papir i olovku, i zapiši. Kad se vidimo na sledećem pregledu, ti izvadi spisak pitanja iz torbe, pa ćemo ići redom. " To mi se baš nešto svidelo.. Mislim, ništa posebno, ali meni u tom momentu kada sam bil sva u upitnicima, delovalo kao pametan savetuser posted image

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Vitamini, folna kiselina
12.2.2009 23:18:58   
Anoniman
Ja sam i dalje u pripremama, pa pijem kompleks B vitamina, vitamin E, omega 3, kalcijum u kombinaciji sa magnezijumom i cinkom i naravno folan (ili folnak, zavisno od proizvodjaca). To sve pijemo i moja jaca polovina i ja. Folan pijem jednu dnevno i smatram da je potreban organizmu (ali ne i neophodan), jer se folna kiselina ne moze uneti ni iz jedne ishrane, a bebi je potrebna za razvoj nervnog sistema i pije se i u ranoj trudnoci kako bi se sprecile abnormalnosti ploda. Folna kiselina nikako ne moze da nasteti jer se visak folne kiseline mokracom izbacuje iz organizma. Modesty, uradi kako zelis, svakako ce ti i gin sigurno dati folan da pijes.

< Poruku je uredio Katjica -- 12.2.2009 23:23:44 >

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 34
   RE: Vitamini, folna kiselina
12.2.2009 23:48:00   
kumara
I ja kontam da Folan ne moze da skodi. Ja ga sad trenutno ne pijem zbog analiza koje treba da radim nakon spontanog, ali cu cim to sve prodje opet poceti.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Vitamini, folna kiselina
12.2.2009 23:58:24   
MERYEN
I ja sam Lenka pila dobar je za pripremu materice za trudnocu.

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Vitamini, folna kiselina
15.2.2009 15:27:34   
kumara
Iz Cekamo dve crtice - FEBRUAR:

IZVORNA PORUKA: ljuba 27
dali nekoja od vas pie aspirin 100 za da ostane bremena oti mene doktorkata mi dade da gi pijam od ovulacijata,a dodeka dobroston od 21 den od menstruacija i da gi pijam se dodeka da mi dojde menstruacija a do kolku ne mi dojde da prodolzam da gi pijam


IZVORNA PORUKA: Ana80
ljubo, ja pijem samo E vitamin (za koji kazu da je vitamin zaceca) i folnu kiselinu. trebalo bi i vitamin C ali njega stalno zaboravljam da popijem...


IZVORNA PORUKA: lucia
meni je ginek preporucio mamavit, mada jos nisam pocela da ga pijem, kaze da ima dobar odnos svega sto j epotrebno




< Poruku je uredio Lenka -- 15.2.2009 15:28:02 >

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Vitamini, folna kiselina
15.2.2009 15:31:31   
Ana RR
oki doki, lenka, malo smo se zaboravile user posted image

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Vitamini, folna kiselina
15.2.2009 15:37:40   
kumara
Ma nema problema! Nego, lepo je da i drugi mogu da vide sta ste pisale, jer je vazno cuti razlicita iskustva. Navicicete se valjda brzo da se prebacujete is teme u temu! user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Vitamini, folna kiselina
18.2.2009 19:04:28   
Laura
Pre nego sto sam vas pronasla bila sam totalni laik za mnoge stvari, ali ucim, polako user posted image od najboljih user posted image

Znam da folne kiseline ima i u zelenoj salati, nju jedem non - stop, cak i sad zimi jedva je pronalazim, ali nadjem je nekako , recite mi, bez smejanja molimuser posted image
da li folan postoji u sumecim tabletama ili sam ja to nest pomesala?


_____________________________

Snovi nikad ne umiru, umiru samo sanjari ...

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Vitamini, folna kiselina
12.3.2009 20:39:00   
mihi
Folna kiselina u trudnoći pomaže pravilnom razvijanje nervne cevi bebe (stepenica u razvoju Nervnog sistema). Osim toga pomaže resorpciju gvožđa u organizmu. Ginekolozi savetuju uzimanje folne kiseline par meseci pre trudnoće.

(odgovor članu Laura)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Vitamini, folna kiselina
12.3.2009 20:52:11   
Buba76
Folna kiselina i vitamin B6 treba uzimati 2-3 meseca pre i prva 3 meseca trudnoce.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Vitamini, folna kiselina
12.3.2009 20:54:23   
Buba76
Da Modessty bilo bi dobro da pijes Folan.Do spontanog moze doci i zbog nedostatka folne kiseline.Obavezno ga uzmi.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Vitamini, folna kiselina
13.3.2009 2:07:52   
kumara

IZVORNA PORUKA: Laura

da li folan postoji u sumecim tabletama ili sam ja to nest pomesala?



Ja mislim da ne. Kod nas svi dr uglavnom daju FOLAN ili FOLNAK i one su u obicnim tableticama.

(odgovor članu Laura)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Vitamini, folna kiselina
9.4.2009 16:05:35   
Anoniman
E tek sad ste me zbunile!
Doktor mi ne govori nishta za tablete...a nadam se da sledetji put na pregledu netju zaboraviti da ga pitam...
Drugarice uglavnom sve su od samog pochetka pile mamavit....a i folnu od pre trudnoce....
Ja folnu nisam uzimala unapred....a ni sad mi doktor ne govori da trebam pocheti...user posted image

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 45
   RE: Vitamini, folna kiselina
10.4.2009 15:23:13   
Sneža
Smeshkice,folnu kiselinu možeš slobodno piti,jedna tabletica na dan,ne može da šteti nikako,a pomaže razvitku nervnog sistema kod bebice.

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Vitamini, folna kiselina
10.4.2009 15:24:31   
NadaR
Ja sam pila folanuser posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Vitamini, folna kiselina
10.4.2009 15:25:16   
Sneža
Ej,da Nado,to sam i mislila,nisam se dobro izrazilauser posted image

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Vitamini, folna kiselina
10.4.2009 15:30:17   
Anoniman
pila folic plus (folna kiselina) do 4 mjeseca a onda presla na prenatal   do kraja trudnoce i za vrijeme dojenja

(odgovor članu Sneža)
  Direktna veza do poruke: 49
   RE: Vitamini, folna kiselina
10.4.2009 15:36:04   
Anoniman
Nisam pila folnu kiselinu, Prenatal sam isforsirala da pijem, iako je dr rekla da ne moram.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







D.L.: Moja porođajna priča
Doktor me prima na patologiju i kaze da ne mrdam, jer beba je po svim parametrima sitna i porođaj se može završiti elekt...
Sve što treba da znate o gestacionom dijab...
Gestacioni dijabetes je privremeni oblik dijabetesa koji se može javiti u trudnoći. To je stanje koje nastaje kada zbog ...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here