|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vitamini, folna kiselina
25.1.2010 18:42:59   
Nensi*
Znam da neki cajevi ne smeju da se piju u trudnoci.ali ne znam koji,probacu da potrazim,negde smo pisali o tome...

< Poruku je uredio nensi27 -- 25.1.2010 18:43:16 >

(odgovor članu goda)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Vitamini, folna kiselina
25.1.2010 18:44:26   
Lilly*
Evo OVDE user posted image

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Vitamini, folna kiselina
25.1.2010 18:45:05   
Nensi*
Evo,nasla sam,Tasha je kopirala Dacinu poruku... KLIK

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Vitamini, folna kiselina
25.1.2010 19:01:25   
bojana87
citam za folnu da treba u prva 3 meseca
ja pijem folnak od 6.nedelje, sada sam 17+1 i lekarka mi jos nije rekla da prekinem da pijem... user posted image


(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Vitamini, folna kiselina
25.1.2010 19:29:53   
goda
Izvinjavam se sto je na engleskom ali poenta glavna je da caj od koprive treba piti svaki dan u trudnoci i poslije poroda. ODlican je za zedj, sadrzi velike kolicine vitamina K (za zgrusavanja krvi), zeljeza i vaznih anti-oxidants (ubijaju stetne materije u tijelu). Mjesati caj od koprive sa drugim cajevima kao oatstraw, red raspberry leaf i red clover, ove trave pomazu pri povecavajucoj kolicini krvi u tijelu i smiruju/masiraju maternicu. Pijuci ovaj caj tokom poroda nudite tijelu i bebi potreban vitamin K za pravilno zgrusavanje krvi. Nakon sto se beba rodi odlicno je za osvjezavanje majke i pomaze proizvodnji vise mlijeka za dojenje.

Ovo sam kopirala sa foruma ZA MAME I BEBE a ovako sam čitala i na stranicama lekovitog bilja.

(odgovor članu bojana87)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Vitamini, folna kiselina
26.1.2010 9:33:44   
aster
IZVORNA PORUKA: bojana87

citam za folnu da treba u prva 3 meseca
ja pijem folnak od 6.nedelje, sada sam 17+1 i lekarka mi jos nije rekla da prekinem da pijem... user posted image



Bojana, samo opušteno. I ja pijem folnak bez prestanka, a u 28 nedelji sam user posted image Čak sam u jednom periodu pila i 2 tabletice dnevno.

(odgovor članu bojana87)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Vitamini, folna kiselina
27.1.2010 10:40:46   
LillyT
I meni je dr rekao da nastavim sa folnom, a ja zavrsavam 30. nedelju. Ne moze da skodi (valjda)

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Vitamini, folna kiselina
27.1.2010 10:42:46   
buhla
neće škodi, pije se i pre trudnoće, u toku, a čak neki i posle, u toku dojenja! joj ja zaboravim da uzmem nekad folnak user posted image
u ponedeljak idem da vadim krv, pa ćemo da vidimo ima li kakvog napretka!


< Poruku je uredio buhla -- 27.1.2010 10:43:31 >


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Vitamini, folna kiselina
28.1.2010 23:48:45   
tanya
Ja sam u 1 trudnoci pila folan mesec dana,a od 3 meseca Maternu.Danas sam bila kod dr (sada mi drugi dr vodi trudnocu) i ja ga pitam da li treba da pijem neke vitamine,a on mi rece:"Pa necemo valjda da se gojimo.Samo prirodno,voce,povrce i zdrava ishrana".user posted image
Bukvalno,sve to zavisi od ginekologa do ginekologa.

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Vitamini, folna kiselina
29.1.2010 0:23:03   
Mishica 77


Ja sam planirala trudnoću tako da sam 3-4 meseca pre trudnoće pila Folnak 1x1, a na prvom pregledu, kada mi je konstatovana trudnoća, gin. mi je preporučio samo Mamavit 1x1 i planiram da ga pijem i posle porođaja. Mislim da svaki lekar radi drugačije. Mojoj prijateljici su sada dali da pije i Mamavit i Folnak.

(odgovor članu tanya)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Vitamini, folna kiselina
16.2.2010 10:13:20   
Anoniman
Da li je moguće da mi se stvaraju gasovi i da mi stolica bude tvrđa od Folnaka?

Već par dana zaboravljam da ga popijem i sada je sve super. A u prethodnih par nedelja dok sam ga pila redovno... haos sa crevima.
Piše da on sprečava nastajanje anemije, pa je to po mojim shvatanjima usko vezano za unos gvožđa (ili nije user posted image ), a u tom smislu bi moglo imati veze sa stolicom.

(odgovor članu Nensi*)
  Direktna veza do poruke: 136
   RE: Vitamini, folna kiselina
16.2.2010 10:29:44   
Snelle
Tasho, moguce je! Hoce gvozdje da napravi takav "problem". Meni je od mamavita stolica bila crne boje, tako da ako se nekome jos to desi ne panicite user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Vitamini, folna kiselina
16.2.2010 10:34:07   
Anoniman
Za gvožđe znam, ali ja ne pijemgvožđe nego Folnu.

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 138
   RE: Vitamini, folna kiselina
16.2.2010 10:40:49   
Snelle
Sorry, Tasho greska. Htela sam da kazem da hoce Folna da pravi takav problem. Ja nisam imala nikakvih problema, ali moja kuma jeste.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Vitamini, folna kiselina
16.2.2010 10:44:44   
Anoniman
Hvala user posted image Kontam da počnem da je pijem onda recimo svaki drugi dan. Možda bude bolje stanje.
U prvoj trudnoći je nisam pila, pa sam posle dobila da pijem gvožđe koje samo samovoljno ukinula jer mi je nastao haos sa stolicom.

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 140
   RE: Vitamini, folna kiselina
16.2.2010 10:48:18   
Snelle
Pa ako ti pravi bas velike probleme, onda bolje porazgovaraj sa lekarom. Znam da u prodaji postoji folnak sa i bez gvozdja. Koji od ta dva ti koristis? Ja sam pila bez gvozdja i kazem ti stvarno nisam imala problema.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Vitamini, folna kiselina
16.2.2010 10:51:21   
Anoniman
user posted image Nemam pojma.
Nisam kod kuće, pogledaću.
Mada nisam uočila da je negde pisalo, jer sam prevrtela celu kutiju kada je mm doneo. Nisam baš detaljno čitala uputstvo, možda je tamo pisalo. Ne znam dal sam bacila.

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 142
   RE: Vitamini, folna kiselina
16.2.2010 22:27:39   
Anoniman
Ne piše da sadrži gvožđe, valjda ga onda ne sadrži. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 143
   RE: Vitamini, folna kiselina
16.2.2010 23:06:26   
micketta
foliron sadrzi gvozdje i folnu kiselinu i meni taj lek organizam najbolje podnosi :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Vitamini, folna kiselina
16.2.2010 23:15:23   
Mishica 77

IZVORNA PORUKA: Snelle

Pa ako ti pravi bas velike probleme, onda bolje porazgovaraj sa lekarom. Znam da u prodaji postoji folnak sa i bez gvozdja. Koji od ta dva ti koristis? Ja sam pila bez gvozdja i kazem ti stvarno nisam imala problema.


Folnak ili Folan su čista folna kiselina i u sebi nemaju gvožđa.


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Vitamini, folna kiselina
17.2.2010 9:30:47   
Snelle
Mishice, mene su u apoteci pitali da li želim folnak sa ili bez gvoždja. Logično je da gvoždje nije sastojak folne kiseline, pretpostavljam da postoji folnak kome dodaju gvoždje kao dodatnu komponentu, pojma nemam, ja nisam stručna, pričam samo kako su meni u apoteci nudili user posted image

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Vitamini, folna kiselina
17.2.2010 12:23:05   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Da li je moguće da mi se stvaraju gasovi i da mi stolica bude tvrđa od Folnaka?

Već par dana zaboravljam da ga popijem i sada je sve super. A u prethodnih par nedelja dok sam ga pila redovno... haos sa crevima.





Takođe!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 147
   RE: Vitamini, folna kiselina
17.2.2010 12:24:31   
Anoniman
Imam čak i te blage grčeve u stomaku...recimo na svaka tri dana...
........tačno od kad pijem Folnak, nešto više od mesec dana...user posted image

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 148
   RE: Vitamini, folna kiselina
17.2.2010 12:34:22   
Anoniman
Znači jeste related! user posted image UFFFFFFFF bre

Tako se super osećam kada ga ne pijem, a onda imam grižu savesti što ne pijem a rečeno mi je da pijem. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 149
   RE: Vitamini, folna kiselina
17.2.2010 12:47:25   
Mishica 77

Onda je to, verovatno, Foliron ili neki drugi preparat. Ma nebitno. Važno da ti piješ. user posted image


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here