|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako ste ostale trudne?
9.2.2010 15:41:22   
Unica
mi smo pokusavali  pre vencanja (mada smo vec planirali vencanje za koji mesec). i mesecima nista. imala sam spontani par godina pre i otkrili su mi problem sa stitnom pa sam ja mislila da nece nikad biti (mada su  mi i lekari rekli da ce tesko).
e kad sam mm naterala da mi obeca user posted image bebu u julu tako je i bilo. vencali se sredinom juna a ja sredinom jula ugledala user posted image
sad se salimo kako je moralo tako jer je on od reci a ja mu zapretila user posted image


_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu upgrade011)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Kako ste ostale trudne?
9.2.2010 15:44:56   
CUNCILI
SVAKA ČAST.....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu NONA79)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Kako ste ostale trudne?
9.2.2010 23:06:48   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: LillyT

IZVORNA PORUKA: Suncicabg

Da li je neka od vas dizala noge uz zid? Ja sam to od dosta trudilica cula da treba...


Ja znam za delotvornu "kerecu" poziciju, ali s povijenom kicmom na dole.



Ovo je upalilo kod mene. Definitivno smo samo tu pozu forsiralu kada sam ostala trudna.. ne znam zašto, nekako smo legli jedno drugom u toj pozi.   I da napomenem-nisam uopšte ležala niti minut... ili sam ustajala da odem do kupatila (pa onda maženje i ta sr*** user posted image ), ili da uzmem nešto..

nebitno, uglavnom nisam ležala, dizala noge...

mada, sećam se (a tako je i sada) koliko mi je bilo čudno kod mm to što daleko dobacuje ...user posted image
...ostala sam trudna  u februaru a krenuli u decembru sa user posted image
Videćemo šta će biti ovaj put! user posted image

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 53
   RE: Kako ste ostale trudne?
9.2.2010 23:08:39   
lothroniell
E da! Ni ja nisam visila po zidu, cak sam odmah posle akcijanja ustajala po cigare uglavnom, a onda da prostite sve mi se slije napolje! user posted image Ih bas sam odvratna... user posted image

< Poruku je uredio lothroniell -- 9.2.2010 23:16:40 >


_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Kako ste ostale trudne?
9.2.2010 23:09:21   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: snješka

E svašta sa ovim pozama. Ja sam nakon tri godine raznih lijekova i injekcija, folikulometrija i ciljanih odnosa otišla na laparoskopiju na "bušenje" jajnika. Ali moram reći da sam već bila odustala od bebe, tj. nisam se više nadala. I tako jednog dana krenemo mi u manastir Ostrog (nema veze sa bebom, ali se tada desilo) bezveze, onako, nismo bili odavno, i na povratku kući svratimo u jedan šumarak. Obavimo to na nekom ogromnom kamenu nakon čega sam ja odmah se digla, jer, pobogu, nisam mogla tu ležati nikako. Nakon nekoliko dana sam imala sve simptome pms-a, a ne dolazi nikako. Jedno jutro pošla ja na ispit i prije polaska uradim test kad ono user posted image ...Bože sačuvaj, ne znam kako sam došla do faksa, a položila ispit, još dobila 10.user posted image



user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu snješka)
  Direktna veza do poruke: 55
   RE: Kako ste ostale trudne?
9.2.2010 23:14:16   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lothroniell

E da! Ni ja nisam visila po zidu, cak sam odmah posle akcijanja ustajala po cigare uglavnom, a onda da prostite sve mi se slije napolje! user posted image Ih baz sam odvratna... user posted image


.. e, vidiš draga to sam zaboravila...! user posted image

(odgovor članu lothroniell)
  Direktna veza do poruke: 56
   RE: Kako ste ostale trudne?
9.2.2010 23:16:53   
lothroniell
user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Kako ste ostale trudne?
10.2.2010 10:54:38   
mejvis
Mi smo imali problema- ja 2-3 ciklusa godišnje, ovulacije ni od korova, cista na jajniku...ma katastrofa!
2 godine lutanja i lečenja koje nije dalo rezlutate...(anti baby pilula, hormona, stimulacija...)

Onda sam odstranila cistu, (do tada su vikali da ne treba i da to nema nikakve veze) pila hormončiće za stimulaciju rasta folikula, nakon toga sam dobila injekciju za izazivanje ovulacije (pucanje folikula). Tačno smo imali odnose kako je doca rekao 12h od injekcije i 36h od injekcije (mislim da je bilo 34h ovaj drugi put jer smo nešto žuriliuser posted image )
I 26 d.c. meni nešto muka, a cigaretu kada zapalim samo što ne padnem u nesvest!
Kupim ja Baby rapid, da mm ne zna, jer smo se dogovorili da ne radimo test dok mi ne bude kasnilo!
I 2 crte! A ona druga bleda, jedva se vidi....pa sam gledala pod lampom da se uverim da ne umišljam! user posted image
A kada sam pozvala mm i rekla mu prvo je ćutao jedno minut- dva i onda je rekao "Ne pomeraj se, sedi...nemoj ništa da radiš!"
E, bili smo ko ludi tih prvih 12 nedelja, jako smo se plašili da li će plod da se zadrži....
A sada kao da sam trudna ceo život!user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Kako ste ostale trudne?
10.2.2010 10:56:56   
Suncicabg
IZVORNA PORUKA: mejvis

Mi smo imali problema- ja 2-3 ciklusa godišnje, ovulacije ni od korova, cista na jajniku...ma katastrofa!
2 godine lutanja i lečenja koje nije dalo rezlutate...(anti baby pilula, hormona, stimulacija...)

Onda sam odstranila cistu, (do tada su vikali da ne treba i da to nema nikakve veze) pila hormončiće za stimulaciju rasta folikula, nakon toga sam dobila injekciju za izazivanje ovulacije (pucanje folikula). Tačno smo imali odnose kako je doca rekao 12h od injekcije i 36h od injekcije (mislim da je bilo 34h ovaj drugi put jer smo nešto žuriliuser posted image )
I 26 d.c. meni nešto muka, a cigaretu kada zapalim samo što ne padnem u nesvest!
Kupim ja Baby rapid, da mm ne zna, jer smo se dogovorili da ne radimo test dok mi ne bude kasnilo!
I 2 crte! A ona druga bleda, jedva se vidi....pa sam gledala pod lampom da se uverim da ne umišljam! user posted image
A kada sam pozvala mm i rekla mu prvo je ćutao jedno minut- dva i onda je rekao "Ne pomeraj se, sedi...nemoj ništa da radiš!"
E, bili smo ko ludi tih prvih 12 nedelja, jako smo se plašili da li će plod da se zadrži....
A sada kao da sam trudna ceo život!user posted image user posted image user posted image




Lep kraj pricice. I ja sam odstranila cistu, reci mi kakve si to lekove pila i posle koliko si user posted image ? Mozes da odgovoris na pp, da ne bude pec,pec ovde user posted image

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Kako ste ostale trudne?
10.2.2010 11:07:10   
usamljena
Ajde da se javnem na ovu temu, mozda nekome pomognem.
Mi smo 6 god pokusavali ali nista. Ja inace imam miom na unutrasnjem zidu materice (jos je tu) i to mi je otezavalo zacece. Plodni dani i sl mi nije uopste pomoglo. Cak je bilo dana kad sam bila kod dr, kaze danas puca folikul ako zelis trudnocu- odnosi! I mi ga "zadamo", pa ...guslaj po citavu noc. I nista.
Elem, cujem ja za neki caj iz Zagreba ali ne mogu doci do njega. Sreca saznam sastav, kupim sebi te cajeve, smixam, pila sam ga par puta, sa prekidima i user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Saznamo da smo trudni.
Danas, fala Bogu, imam svoje malo mace.
Caj je mix: neven, kunica, crni sljez, vrkuta. Ja sam pila po nekih pola l, svaku noc ali sam stavljala i kesicu brusnice jer mi je bi gorak


_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Kako ste ostale trudne?
10.2.2010 11:08:23   
usamljena
A da, i jednom sam "dizala" noge ( nekih pola sata), moguce da je i to pomoglo jer sam neposredno nakon toga saznala za trudnocu

_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Kako ste ostale trudne?
10.2.2010 13:01:21   
mamanp
Sa prvim smo cekali jedno vreme, nismo hteli odmah decu. Kad smo resili, ostala sam odmah trudna bez ikakve muke. Opet smo resili da pricekamo sa drugim. JA sam  planirala ovako: zatrudnecu tad i tad...porodicu se u septembru kad sin bude posao u predskolsko, da budem kuci bar da dete ispratim i docekam. Ja planirala, al se planovi izjalovili..Skoro dve godine smo se trudili, pratila ovulaciju, isla kod raznih dr, njega s teskom mukom naterala da radi rezultate, lezala posle odnosa, dizala noge uza zid...i nista...Suze i suze sam isplakala, bila nervozna, stalno se svadjala sa mm oko toga i na kraju...odustala od svega. Rekla sam samoj sebi: imam jedno dete, opusti se, ako bude-bice, ako ne bude - neka je meni moj sin ziv i zdrav, nista drugo ne mogu uciniti. Pomirila sam se sa tim da cemo najverovatnije ostati na jednom detetu. Jedan mesec je prosao, drugi mesec mi kasnila 3-4 dana, uzela test i ugledala moje user posted image .

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Kako ste ostale trudne?
10.2.2010 15:28:48   
marince1
Mm i ja smo bili u vezi 6,5 godina i onda se verili,ja presla kod njega (septembar) a svadbu planirala na prolece.To se izjalovili (druga prica) i za novu godinu smo krenuli nesto da pricamo kako bi bilo lepo da imamo bebu.
Otprilike sam odredila kad su mi plodni dani i tad smo ''radili'' i uspelo iz 1. puta!Bez ikakvih problema,a ja sam se ceo zivot tripovala jer su moji jedva dobili mene i vise nemaju dece.
Videcemo sledeci put!
Evo da odam tajnu,ja planiram da ne pravim pauzu,nego na jesen opet da poradimo na 2. bebi.
Zato sam ispitivala Tashu kako je Luka reagovao user posted image  

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Kako ste ostale trudne?
10.2.2010 15:36:58   
Suncicabg
IZVORNA PORUKA: usamljena

Ajde da se javnem na ovu temu, mozda nekome pomognem.
Mi smo 6 god pokusavali ali nista. Ja inace imam miom na unutrasnjem zidu materice (jos je tu) i to mi je otezavalo zacece. Plodni dani i sl mi nije uopste pomoglo. Cak je bilo dana kad sam bila kod dr, kaze danas puca folikul ako zelis trudnocu- odnosi! I mi ga "zadamo", pa ...guslaj po citavu noc. I nista.
Elem, cujem ja za neki caj iz Zagreba ali ne mogu doci do njega. Sreca saznam sastav, kupim sebi te cajeve, smixam, pila sam ga par puta, sa prekidima i user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Saznamo da smo trudni.
Danas, fala Bogu, imam svoje malo mace.
Caj je mix: neven, kunica, crni sljez, vrkuta. Ja sam pila po nekih pola l, svaku noc ali sam stavljala i kesicu brusnice jer mi je bi gorak



Sta je kunica  user posted image  I jel se to sve pomesa ili odvojeno pije? I koliko?

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Kako ste ostale trudne?
10.2.2010 16:12:20   
*Alexx*
Mi smo pokušavali godinu dana pre nego što sam zatrudnela. Ali nije to bilo ne znam ni ja kakvo pokušavanje - prosto se više nismo pazili. Sećam se prvi put kad se nismo pazili, ja sam bila u tripu da sam posle 5 minuta bila trudna i sva sam bila u drami user posted image
Da sam merila temperaturu, određivala ovulaciju itd, verovatno bismo ranije zatrudneli. Na kraju sam kupila Maybe Baby. Ali mislim da je presudnu ulogu imao odmor u Tunisu od 12 dana, jer sam mesec dana posle toga bila trudna user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Kako ste ostale trudne?
10.2.2010 16:22:54   
Anoniman
Mi smo pokusavali oko deset meseci...
U junu, samo jedan odnos zbog frke oko stana i svadbe koja je bila 27.og...
Samo tada i jedino tada (ne znam sta bi mom muzu) on skocio na mene u pozu koju nikad ne koristimo (klasicna, on na meni)...
Jedan jedini odnos tog meseca...
otisli 5.jula na more...na moru saznala da sam trudna...

Onih prethodnih deset meseci sam ciljala ovulacije, kupovala testove, plakala u kupatili kad dobijem...

Samo tog meseca sam zaboravila na seks uopste koliko smo bili u guzvi i  user posted image user posted image user posted image

Eto...

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 66
   RE: Kako ste ostale trudne?
10.2.2010 17:42:17   
marija32
Prva i druga trudnoca iz prve (na zalost ova druga je bio missed u 12 nedelji)i oba puta nisam ustajala iz kreveta posle odnosa, a onda smo bezuspesno pokusavali 2 godine, da bih posle gineko. pregleda, gde mi je dr uzimala briseve za ct,uu,mp, zatrudnela to isto vece(i pri tom ustala posle odnosa),a sada se salim sa dr, da mi je ona uradila HSGuser posted image

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Kako ste ostale trudne?
10.2.2010 17:53:59   
Anoniman
Mislim da smo iz većine slučajeva zaključile da je bitno ne razmišljati o tome, i biti zauzet nečim drugim. user posted image

(odgovor članu marija32)
  Direktna veza do poruke: 68
   RE: Kako ste ostale trudne?
10.2.2010 20:39:30   
alexis77
Evo i od mene nešto na ovu temu...
Prva trudnoća-bili smo u braku više od godinu dana i čuvali se... i tad sam ja ludački poželela bebu i to je bio početak...maj-jun....išla sam na folikulometriju pošto su mi ciklusi jako dugi....i ostala u septembru user posted image !

A, drugi put sam bila još ludja-hoću i hoću bebu...Pratila ovulaciju testovima, izradila kalendar lunarne ovulacije-sve datume pokrila...i JOŠ nešto, ni ja nisam celu noć ustajala tog puta kada sam ostala trudna!
Volim bebe puno, ja sam jedinica!
Ljubim Vas sve!

< Poruku je uredio alexis77 -- 10.2.2010 20:40:37 >

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Kako ste ostale trudne?
10.2.2010 20:58:56   
usamljena
IZVORNA PORUKA: Suncicabg

Sta je kunica  user posted image  I jel se to sve pomesa ili odvojeno pije? I koliko?

Ja sam sve smixala u jednu kutiju i pravila sam ovako: u kljucalu vodu (pola l) stavljala sam 2 supene kasike tog caja i jednu kesicu brusnice, cekala da se to ohladi, procedis i pijes. Mozes zasladiti. Vrkuta je zaista cudo od travke i svaka zena bi je trebala ponekad piti. Pogledaj malo o travkama na netu.
Evo sta sam ti pronasla za kunicu:
Latiski naziv Achillea millefolium
Familija:Compositae
Apotekarski naziv: Millefolii herba, folia, flores
Nazivi kunica, ranjenik, stolisnik


_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Kako ste ostale trudne?
10.2.2010 21:08:10   
Ana RR
To je hajdučka trava - Achillea millefolium

Čaj za povećanje plodnosti - KLIK


< Poruku je uredio Ana RR -- 10.2.2010 21:10:00 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Kako ste ostale trudne?
11.2.2010 4:52:33   
She Ra
Jaooo, divna tema user posted image

Mi smo u julu '09. otisli na more i tamo doneli odluku da se u septembru vencamo (zajedno smo od 2003. god).. I vec tada smo odlucili da pravimo bebu.. Bili smo opusteni i rekli smo "kad bude bice"... Iako smo se pravili opusteni, oboje smo se nadali trudnoci i bili vidno tuzni kada sam dobila menstruaciju u avgustu..
Ali to je bila poslednja menstruacija i od nje se racuna moja trudnoca.. Pocetkom septembra smo se vencali, na dan svadbe sam ocekivala ciklus, ali nakon sedam dana potvrdjena mi je trudnoca i sada je princeza na putu.. user posted image

Za nas je to bilo predivno i neverovatno iskustvo, jer smo godinama u vezi i nikad nam se nije desilo da imamo "situaciju", pa smo se na momente i plasili hocemo li moci da imamo decu.. Ali izgleda da smo samo dobro pazili.. user posted image

PS. Moram da dodam da smo i mi zbog svadbe bili u frci, cak tog meseca nismo ni imali odnose kao obicno, a ja sam posle jednog od retkih tog meseca osetila tup bol u levom jajniku i bas sam pitala iskusne mame da li to moze imati veze sa zacecem.. Sve do jedne su mi rekle da je to upala jajnika i da idem kod doktora, ali ja nisam otisla, jer sam znala da nije upala.. I eto, znam i koja je jajna celija oplodjena user posted image I kod dana... user posted image


< Poruku je uredio She Ra -- 11.2.2010 4:56:13 >


_____________________________

"Deca se prave od mame
i ne prave se od rode..
Ne veruj. To su priče!
Prave se od gotovih beba
da sama na sebe liče."
M. Antić

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Kako ste ostale trudne?
11.2.2010 15:03:33   
Anck Su Nmaun
Mi smo nekako spontano prestali da se pazimo .... i malo po malo ja sam pocela sve vise da razmisljam o tome i bas sam htela da se desi... za prosli docek u ponoc zamislim bas to da ostanem trudna....
posle dva-tri meseca kad sam videla da ne ostajem trudna  malo sam se zabrinula!
( ja sam to mislila da ide odmah brzo)
Otisla kod Dr. kaze ..strpite se malo, verovatno niste potrefili dan ovulacije!

E onda sam pocela da racunam...ali ne  bas da sam se opterecivala ...moram taj dan ili propast....  letos smo isli do CG i pod ostrog ...takodje sam istu zelju zamislilauser posted image
Jer je vec proslo oko pola godine...a nista....

Vratili se i  letos  ja i dragi bili zajedno i posle toga on ode na Taru ( i bas tada smo potrefili) .... nismo se videli dve nedelje posle toga tako da se secam sve i koja poza i gde sta kako user posted image ....
Kraj avgusta pocetkom septembra meni kasnilo lal sam cekala 10 dana....vec bio pocetak septmbra kad smo saznali da cekamo malo slatko user posted image Niko srecniji od mene!!!!

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 11.2.2010 15:05:10 >

(odgovor članu She Ra)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Kako ste ostale trudne?
11.2.2010 15:17:32   
usamljena
Ej zenice, ja pisala za caj koji sam pila i posle toga user posted image . Medjutim, pitali smo apotekarku, ni za zivu glavu piti taj caj ( vrkuta/virak, gospin plast/, kunica/hajducka trava/, neven i crni sljez/crni slez/ )ako je zena trudna! Znaci samo kao priprema za trudnocu, nesto u stilu ciscenja i pojacavanja plodnosti. Sorry, ni ja do danas nisam znala sve detalje.

_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Kako ste ostale trudne?
11.2.2010 17:51:02   
She Ra
Ne brini, usamljena (btw, menjaj nick, nisi sama, bre user posted image ) user posted image
Trudnice se detaljno raspituju za sve sta smeju, a ja sam iz tvog posta i zakljucila da je to samo za zacece, jasno si napisala, nemas sta da se izvinjavas..

Inace, ja nisam dizala noge na zid i tome sl, verovatno sto mi se to desilo brzo, pa mi ni na kraj pameti nije bilo...



_____________________________

"Deca se prave od mame
i ne prave se od rode..
Ne veruj. To su priče!
Prave se od gotovih beba
da sama na sebe liče."
M. Antić

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Koliko carskih rezova možete imati i kolik...
Svaka žena je drugačija. Neke se oporavljaju na sličan način nakon svakog carskog reza, dok drugim ženama treba više vre...
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here