|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Carski rez
1.2.2010 13:50:24   
Modessty
koliko treba vremena da se probudiš posle anestezije? I jel ti daju bebu da vidiš čim se probudiš?

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: Carski rez
1.2.2010 13:52:01   
Anoniman
Luka je rođen u 7.55, ja sam oko 8.20-8.30 već bila skroz budna i da, doneli su mi bebu da mi je pokažu. A donosili su i posle, predveče bebe na maženje. 

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 252
   RE: Carski rez
1.2.2010 13:52:45   
NONA79
probudiš se brzo , ali se rijetko čega sjećaš, meni su oba cr bila uveče i nisu mi bebe donosili do jutra

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: Carski rez
1.2.2010 13:54:03   
Modessty
ja bi volela da se porodim prirodno. Ali sve me nešto strah da mu se pupčana vrpca ne umota pa da moram na carski

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu NONA79)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: Carski rez
1.2.2010 13:55:40   
Anoniman
A i da moraš, nije to smak sveta. Ne razmišljaj o tome.

Od kada sam odležala u šoku nakon CR, shvatila sam da je njima to kao "dobar dan" (njima =lekarima). Ja sam se prva porodila, a žene su posle mene uvođene kao na pokretnoj traci.

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 255
   RE: Carski rez
1.2.2010 13:56:59   
Rivana
Ja sam trebala da se porodim na carski rez, ali nisam mogla zbog anestezije. beba mi je bila velika 4400, zato sam se sva pocepala, i prosla ko bos potrnju, ja mislim da sam isla na carski da bi sve bilo drugacije bolje.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: Carski rez
1.2.2010 13:57:56   
Anoniman
Što nisi mogla zbog anestezije?

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 257
   RE: Carski rez
1.2.2010 13:59:56   
Rivana
Imam malignu hipertermiju ne smem ni epidural da primim. Postoje posebni anestetici koji su za malignu hopertermiju ali ih nase bolnice na zalost nemaju. (to je bolest anestezije)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: Carski rez
2.2.2010 10:47:29   
Anoniman
Pitala sam juče dr za carski u epiduralu, kaže IDEALAN POROĐAJ! Iskreno, mislim da je ona ubeđena da ne znam razliku između epidurala i spinala i ad anije htela da ulazi u dubinu, i da je ona ustvari pričala o CR u spinalu, a ne epiduralu. Kaže da je oporavak brži, da nema posle kašljanja zbog tube u grlu, da rana ne boli čim se probudiš iz anestezije. Ona preporučuje, a ja ću jako ozbiljno uzeti to u razmatranje.
Dakle, takav porođaj se vrši u Betaniji. user posted image

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 259
   RE: Carski rez
2.2.2010 11:30:56   
Mishica 77
 

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Pitala sam juče dr za carski u epiduralu, kaže IDEALAN POROĐAJ! Iskreno, mislim da je ona ubeđena da ne znam razliku između epidurala i spinala i ad anije htela da ulazi u dubinu, i da je ona ustvari pričala o CR u spinalu, a ne epiduralu. Kaže da je oporavak brži, da nema posle kašljanja zbog tube u grlu, da rana ne boli čim se probudiš iz anestezije. Ona preporučuje, a ja ću jako ozbiljno uzeti to u razmatranje.
Dakle, takav porođaj se vrši u Betaniji. user posted image




Meni je moguć CR zbog trenutnog karličnog položaja bebe. Ovde se normalno radi spinal, retko opšta. Jedino kad je jako hitan CR da nema vremena za drugo ali i tada se uglavnom nađe dovoljno vremena za plasiranje katetera. Znači sve u svemu, opšta anestezija retko. I jeste brz oporavak, logično. Nema mučnine, povraćanja, konfuzije... Kraće se ostaje u šoku. Nešto bi radije tako nego prirodno...
A što ti, Tasho, CR?


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: Carski rez
2.2.2010 11:34:15   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Mishica 77



Nema mučnine, povraćanja, konfuzije... Kraće se ostaje u šoku. 
A što ti, Tasho, CR?



Ja sve to nisam imala. Osećaa sam se super pola sata nakon CR. user posted image (malo je bolelo) I u šoku sam ostala samo taj dan.

Prvi porođaj je bio CR, zbog kritične dioptrije.

(odgovor članu Mishica 77)
  Direktna veza do poruke: 261
   RE: Carski rez
2.2.2010 11:40:03   
Mishica 77

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Ja sve to nisam imala. Osećaa sam se super pola sata nakon CR. user posted image (malo je bolelo) I u šoku sam ostala samo taj dan.

Prvi porođaj je bio CR, zbog kritične dioptrije.



Blago tebi. Ti si super ženska! user posted image Držim ti pesnica da i sada bude sve OK. A biće...


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: Carski rez
2.2.2010 11:40:59   
cicko
 
Mshice, mislim da jos ima vremena da se beba okrene. Obicno se oko 36. nedelje namesti u polozaj u kojem ce se i roditi, mada koliko sam skvatila po pricama desilo se i u 38. nedelji da se beba okrene.

IZVORNA PORUKA: Mishica 77







Meni je moguć CR zbog trenutnog karličnog položaja bebe. Ovde se normalno radi spinal, retko opšta. Jedino kad je jako hitan CR da nema vremena za drugo ali i tada se uglavnom nađe dovoljno vremena za plasiranje katetera. Znači sve u svemu, opšta anestezija retko. I jeste brz oporavak, logično. Nema mučnine, povraćanja, konfuzije... Kraće se ostaje u šoku. Nešto bi radije tako nego prirodno...
A što ti, Tasho, CR?


(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: Carski rez
2.2.2010 11:42:47   
Anoniman
I jao, kako vas dve sitno brojite. user posted image

(odgovor članu cicko)
  Direktna veza do poruke: 264
   RE: Carski rez
2.2.2010 11:44:58   
cicko
user posted image



IZVORNA PORUKA: Tasha RR

I jao, kako vas dve sitno brojite. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: Carski rez
2.2.2010 12:17:23   
Mishica 77



Ma znam. Sve je moguće i ništa nije nemoguće! Prekosutra opet UZ pa tako do daljnjeg.



_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: Carski rez
2.2.2010 12:18:45   
Mishica 77

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

I jao, kako vas dve sitno brojite. user posted image


  Nemoj da me ''plašiš''.  user posted image
  Sad će to.


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: Carski rez
2.2.2010 15:07:31   
tanya
Moze li mi neko reci koja je razlika CR sa epiduralom i CR sa spinalnom?

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: Carski rez
2.2.2010 19:00:10   
mihi
Spinal je agresivniji ne osećaš noge ali se taj osećaj vraća posle 5 do 6 sati a u epiduralu je anesteziran pojas ispod grudi do pila guze.

(odgovor članu tanya)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: Carski rez
2.2.2010 23:18:54   
tanya
Hvala Mihiuser posted image

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: Carski rez
3.2.2010 10:40:17   
Anoniman

Hoću još da se raspitam, možda to i mihi zna...

Šta se desi ako ja nakon primanja spinala i otpočetog CR-a padnem u frku? Pa mi recimo skoči pritisak, ode puls, dobijem napad astme? Šta tada rade lekari? Da li im ja ustvari (i njima i sebi) mogu napraviti više brige nego pomoći?
Da li su se sretali sa takvim situacijama? Da li umeju i kako da ih reše? Jednostavno, moram da znam odgovore.



(odgovor članu tanya)
  Direktna veza do poruke: 271
   RE: Carski rez
3.2.2010 11:17:06   
minavb
Trećina porođaja carskim rezom

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: Carski rez
3.2.2010 11:24:38   
Anoniman
Sve stoji sem da oporavak OBAVEZNO traje duže nego kod prirodnog porođaja, jer tu pravila nema. 

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 273
   RE: Carski rez
3.2.2010 11:26:18   
Dora
Da, Mina, svedok sam da je dobar deo te trećine bio sa indikacijom za CR. Tek mali deo njih obavi se zato što žena traži, a to žena jaaako skupo plati pa je br. zanemarljiv. Ja sam imala zakazan Cr tog dana (jer sam morala imati CR) a 5 žena je dok sam ja čekala prošlo kroz porođajne muke i završilo na Cr. Ako je to sigurniji i bezbedniji način za bebu pa i majku, uvek sam ZA a ti glupi tekstovi u Blicu po meni su samo popunjavanje praznog prostora.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: Carski rez
3.2.2010 11:27:17   
minavb
Ma iznervirali su me ovim tekstom. Naravno da ce zena da trazi carski kad na prirodnom vrlo lako mozes da ostanes bez deteta jer te niko ne pogleda satima!!!user posted image



_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uloga placente (video)
video
Nakon implantacije, iz perifernih ćelija blastocista, razvija se deo strukture zvan placenta, koji služi kao veza između...
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here