|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Carski rez
18.8.2009 16:19:48   
cicko
Tasha, izvini ako sam indiskretna, koji dr ti je radio carski?

(odgovor članu *iva*)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Carski rez
19.8.2009 10:02:03   
cicko
Tasha izvini ako sam indiskretna, ko ti je radio carski?

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Carski rez
19.8.2009 10:03:11   
Anoniman
Izvini, nisam videla pitanje. dr Vejnović

(odgovor članu cicko)
  Direktna veza do poruke: 78
   RE: Carski rez
19.8.2009 10:06:17   
cicko
Pretpostavljam da imas pozitivno iskustvo sa njim? Ja planiram da kod njega vodim trudnocu, ali cu sacekati da dodjem do neke 15.-16. nedelje pa cu onda otici kod njega. Cula sam da je izuzetan, znam da je privatno preskup, ali...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Carski rez
19.8.2009 10:09:53   
Anoniman
Meni on nije vodio trudnoću... to je neka druga (i duga) priča, tako da ne znam njegove cene u privatnoj praxi.
CR mi je uradio za 10, kažu da on radi najbolje CR-e u NS. Naime, sem što odradi stručno, potrudi se da to i estetski liči na nešto. Sve koje je on porodio CR-om su bile u istim sobama, tako da je umeo da nas obiđe i mimo vizite da vidi ima li nekih pitanja. Sve pohvale!

(odgovor članu cicko)
  Direktna veza do poruke: 80
   RE: Carski rez
19.8.2009 10:18:19   
cicko
user posted image  Thanks Tashice!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Carski rez
19.8.2009 10:20:12   
Anoniman
Ma ništa! user posted image

(odgovor članu cicko)
  Direktna veza do poruke: 82
   RE: Carski rez
19.8.2009 10:22:09   
dacca
Ja sam cula neku pricu (kod nas), da carski vise nece vrsiti poprecno ispod stomaka, vec uzduzno (navodno ,,zdravije,,).

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Carski rez
19.8.2009 10:23:03   
Anoniman
Pa tek su uveli ovo poprečno.

(odgovor članu dacca)
  Direktna veza do poruke: 84
   RE: Carski rez
19.8.2009 10:59:10   
neica
Zanima me, koliko dugo drži spinalna anestezija? Koliko nakon sekcije još ne osećaš stomak i noge?


Posle 1,5 sati ( od dobijanja spinalne anestezije) sam pocela da osecam noge i stomak,mada iznad reza jedan deo stomaka jos uvek ne osecam,rekli su mi da ce tako nekoliko meseci da bude.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Carski rez
19.8.2009 11:03:14   
Anoniman
Ne osećaš u smislu dodira? Koliko iznad reza? Jer, ja nisam imala osećaj tu baš oko reza.

(odgovor članu neica)
  Direktna veza do poruke: 86
   RE: Carski rez
19.8.2009 11:06:32   
neica
Ni dodir ni ovako odmah iznad reza i to mo je kao malo oteceno.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Carski rez
19.8.2009 11:08:46   
Anoniman
HM... ne sećam se takvog nečega nakon svog reza. Ja nisam osećala na dodir neko vreme, ali se ne sećam da je bilo natečeno. OK, hvala ti.

(odgovor članu neica)
  Direktna veza do poruke: 88
   RE: Carski rez
19.8.2009 16:04:30   
Buba76
IZVORNA PORUKA: neica

Posle 1,5 sati ( od dobijanja spinalne anestezije) sam pocela da osecam noge i stomak,mada iznad reza jedan deo stomaka jos uvek ne osecam,rekli su mi da ce tako nekoliko meseci da bude.


To nema veze sa spinalnom anetezijoj,meni su carski radili u opstoj i posle 10 meseci sam tek pocela nesto osecati na mestu reza,a boli i na promenu vremena. To je zbog reza tako,ali nije mi bilo nateceno.

(odgovor članu neica)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Carski rez
20.8.2009 7:14:47   
Anoniman
Ja sam se zbunila zbog onog "jedan deo stomaka"... Jer taj deo oko reza nisam ni ja osećala neko vreme. 

(odgovor članu Buba76)
  Direktna veza do poruke: 90
   RE: Carski rez
21.8.2009 14:51:35   
*iva*
Tasha, molim te reci mi nakon koliko vremena (s obzirom na ranu od cr) mama moze normalno da podigne, kupa, presvuce, spusti u krevetac bebicu...?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Carski rez
21.8.2009 15:39:53   
Buba76
Iako je Tashi upuceno pitanje,evo da ti odgovorim: Ja sam posle 10 dana sama kupala bebu i spustala u krevetac,tako mi je rekla patronazna,ali cim je bilo prilike tata ga je drzao da podrigne,dizao, spustao... kada je bio kod kuce. 

(odgovor članu *iva*)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Carski rez
21.8.2009 17:43:02   
mihi
1. X sam se porodila 7.X sam izašla i odmah kupala Miloša išla sam i u radnju da kupim koka kola pila mi se a mm zaboraviouser posted image , breže sam se oporavila nego posle normalnog porođaja 1. put.

(odgovor članu *iva*)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Carski rez
22.8.2009 1:11:12   
*iva*
Hvala zenskaci! To je bas ohrabrujuce!

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Carski rez
23.8.2009 16:37:39   
nenuska
Caos!Ja imam 22 god i prva mi je trudnoca,jako sam sicusna u petom sam mesecu nemam ni 45 kila veci problem je sto imam sitne kosti,zanima me sta vi mislite da li cu morati na carski zbog toga sto sam sitna jel ima to neke veze,inace trudnoca protice za sad ok???user posted image

(odgovor članu *iva*)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Carski rez
23.8.2009 16:48:49   
Anoniman
Jooj i mene to zanima! NIsam trudna ali nadam se da cu biti, ja sam svega 155 a o kg i da ne pricam! Najradije bih se prirodno prodila jer me strah operacija i anestezija!

< Poruku je uredio pcelica Maja -- 23.8.2009 16:49:31 >

(odgovor članu nenuska)
  Direktna veza do poruke: 96
   RE: Carski rez
24.8.2009 20:50:03   
mikanica
Nenuska, i ja sam sitna ( bila pre trudnoce :), ali to i nema neke veze, nego zavisi od mera tvoje karlice, a to ce ti izmeriti pred porodjaj, zato sto je potpuno prirodno  da se karlica rasiri pred srecan cin :)
meni je karlica po merama bila mala, a beba po meram na ultrzvuku prilicno krupna  4190 gr, naravno pogresili su u proceni, beba se rodila sa 3650gr, ali su se zbog te disproporcije odlucili na carski rez.
ako te zanima kako je to sve islo kod mene, pitaj ! :)

(odgovor članu nenuska)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Carski rez
24.8.2009 22:24:02   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: *iva*

Tasha, molim te reci mi nakon koliko vremena (s obzirom na ranu od cr) mama moze normalno da podigne, kupa, presvuce, spusti u krevetac bebicu...?


Posle 5 dana sam izasla iz bolnice, i nakon toga je patronazna kupala dete jos 8 dana (sve ostalo oko deteta sam ja radila), posle toga san ga ja i kupala i sve cool. user posted image

(odgovor članu *iva*)
  Direktna veza do poruke: 98
   RE: Carski rez
24.8.2009 22:33:47   
*iva*
Hvala Tasha, sutra idem na vanredan pregled, strasno me bole prepone, da vide da li je sve pod kontrolom, i videcu sta ce mi sada reci,  da li i dalje idem na cr... Verovatno cu te jos malo maltretirati za informacije, sorry!!!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Carski rez
2.10.2009 8:32:13   
Trcosava
auh bre isplakah se ja dok sam čitala (prokleti hormoni)....

neke nisam ni smela da pročitam....no ja se sve nadam da će ovo moje da se ipaak okrene, ako ne mislim da će da rade CR - pa kao ajd da pročitam kako to izgleda posle. Doduše moja sestra je imala dva CR pa eno živa i zdrava, kaže jeste malo mučno, ali prođe. Da napomenem još da ona nije smela da se porađa prirodnim jer je imala saobaćajku gde joj je butna kost prošla kroz karlicu, pa karlica nije mogla da se širi. Jaka je ona, ali bomge i ja user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu *iva*)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here