|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Carski rez
25.11.2009 13:54:51   
Mery
Ja sam se porodila carskim nakon nekoliko sati kontrakcija (kada su kontrakcije bile na 3-4 min skontali su da se ne otvaram dovoljno i uradili carski) hodala sam nakon 48 sati. Porodila sam se u 14:20 a bebu su mi donijeli sutradan oko 10:00 i svo vrijeme je bila samnom, znaci vec tada sam se okretala u krevetu i pridizala da ga dohvatim. Hocu da kazem da oporavak nije bio uopste tezak a bio je to prvi porod.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Carski rez
29.11.2009 18:00:38   
Nanica1
Jel mi se cini ili je na ovom forumu bila tema o tome sta poneti u porodiliste kada se radi carski rez?

(odgovor članu Mery)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Carski rez
29.11.2009 18:09:00   
Verus
nanica vidi ovde: <<KLIK<<  mislim da je lista ista za CR ili redovni porod....

(odgovor članu Nanica1)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Carski rez
29.11.2009 18:11:00   
Verus
Sta se nosi u porodiliste kada ides na CR?<<KLIK



user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Carski rez
29.11.2009 20:35:32   
Buba76
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Meni je termin bio 15.7., CR su mi zakazali za 5.7., mora toliko ranije da slučajno porođaj ne bi krenuo sam, kada ima indikacija. Nemoj se bojati. Pročitaj temu Prednosti i mane CR, videćeš da samo sve spremne da rađamo još na isti način. user posted image


Svima zakazuju ranije samo ja jos nista ne znam...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Carski rez
29.11.2009 22:01:58   
Anoniman
Ja sam otišla privatno kod Vejnovića i dogovorila se. 

(odgovor članu Buba76)
  Direktna veza do poruke: 131
   RE: Carski rez
30.11.2009 13:17:14   
Buba76
E tako vec da. Ali evo sada i ja znam,nedelju dana pre termina zakazan carski! Pisacu vam kako sam prosla kada se vratim!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Carski rez
9.12.2009 16:34:28   
Nanica1
Jel se mora lezati u Betaniji par dana da bi ti komisija odobrila CR? I jel istina da sada zakuzuju CR 5 dana pre termina- tako nam je sestra iz skolice rekla!

< Poruku je uredio Nanica1 -- 9.12.2009 16:35:22 >

(odgovor članu Buba76)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Carski rez
11.12.2009 1:15:48   
cipiripi
evo par slicica CR user posted image KLIK 



_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Nanica1)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Carski rez
11.12.2009 9:12:36   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nanica1

Jel se mora lezati u Betaniji par dana da bi ti komisija odobrila CR? I jel istina da sada zakuzuju CR 5 dana pre termina- tako nam je sestra iz skolice rekla!


Meni su ga zakazali 10 dana ranije. Poenta je da ako imaš indikaciju neće da reskiraju da ti porođaj krene sam i iskomplikuje se.

(odgovor članu Nanica1)
  Direktna veza do poruke: 135
   RE: Carski rez
12.12.2009 19:52:05   
gagins
Da li se skoro neko poradjao u Betaniji a da je radjen carski rez uz epidural?Cula sam da se ovaj nacin porodjaja vise ne placa pa me zanima da li je to tacno!?!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Carski rez
13.12.2009 0:00:47   
Dora
IZVORNA PORUKA: cipiripi

evo par slicica CR user posted image KLIK 




user posted image bljak

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Carski rez
13.12.2009 9:06:15   
ana77
Da li neko zna kolika je najmanja zdravstveno odgovorna :D razlika izmedju dece koje su rodjene carskim rezom (od iste majke naravno :D)? Vidim da neko kaze da moze vec posle dve godine, a ja mislim da treba praviti razliku od najmanje tri godine. Ili to zavisi od reza i majke?

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Carski rez
13.12.2009 11:00:30   
Anoniman
Koliko nakon CR novi CR? KLIK

(odgovor članu ana77)
  Direktna veza do poruke: 139
   RE: Carski rez
13.12.2009 22:07:24   
ana77
Hvala :D!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Carski rez
15.12.2009 0:45:10   
Nanica1
Kod mene se Cr planira za 29.12.!user posted image

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Carski rez
15.12.2009 0:46:43   
cipiripi
zelim ti da rodis lepo i zdravo dete, da dobro prodjes na carskom i da se brzo oporavis user posted image user posted image user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Nanica1)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Carski rez
15.12.2009 0:50:11   
Nanica1
Hvala! Do sada sam se uzasno plasila i ne mogu reci sta je to preskocilo u meni da me je obuzela euforija! Jedva cekam da vidim bebana i super mi je sto ne moram pre intervencije camiti u Betaniji puno nego samo jedan dan!

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Carski rez
17.12.2009 14:17:40   
minjon
Kada je prvi porodjaj uradjen carskim rezom,da li se i sledeci radi na isti nacin?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Carski rez
17.12.2009 14:21:25   
cipiripi
ne mora da znaci, u pitanju je sam polozaj bebe kao i tvoja zelja na koji nacin ces da se porodis...

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu minjon)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Carski rez
17.12.2009 14:24:58   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: minjon

Kada je prvi porodjaj uradjen carskim rezom,da li se i sledeci radi na isti nacin?


uglavnom... i mene muči to pitanje, mada važno je eda sve bude ok user posted image kažu da taj druci cr mnooogo manje boli od prvog...

(odgovor članu minjon)
  Direktna veza do poruke: 146
   RE: Carski rez
18.12.2009 3:53:51   
Anoniman
Da li je stvarno istina da se drugi carski lakse podnosi od prvog? Negde sam procitala da je prvi daleko neprijatniji od drugog. Ako je tako stvarno me zanima zasto je tako? Ima li ko iskustva sa vise porodjaja na carski rez? Prvi put sam prosla kao bos po trnju pa se nadam da nece opet tako da boli...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 147
   RE: Carski rez
18.12.2009 9:33:40   
Anoniman
Nanice, jesi dobila moju pp?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 148
   RE: Carski rez
18.12.2009 22:55:58   
Nanica1
Tasho, jesam ali nikako ne stizem da ti se zahvalim! Inace, ne racuna se ono sto sam rekla za 29.12- bila danas tamo i primice me 28.ali ce mi CR raditi ko zna kad- zamisli bio neki dr kreten koji je hteo da se radi 7-8! Onda su se slozili da me prime da ima kao budem na oku i kao radice me 3-4, ali nista to nije upisano tako da- ko zna! Kreteni! Ova moja dr(internista na Betaniji) lepo htela da se odradi ranije da se srce ne opterecuje a on kao lakse se operise  kada je blize terminu i sta ja znam...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Carski rez
21.12.2009 17:13:05   
Buba76
Caos drage. Doro,ja imam ovakve slike od mog carskog reza,drugarica mi radi u ginek.op sali pa me je slikala.Imam i puno bebinih kako ga mere i kupaju.
Moje iskustvo-mnogo sam se brze oporavila sada drugi put. Ni jedan dan nisam lezala,dobro se osecam.Prvi put sam lezala,rana me jako bolela,imala sam i problem sa grudima...a sada sve ok.

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Engimengi: Moja porođajna priča
photo
Ctg je pokazao velike kontrakcije, doktor je rekao da me spremaju za 5 min u salu na carski rez! Ja sam samo stigla da j...
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here