|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnoća i trombofilija
16.12.2011 11:29:47   
hanka
Naravno da moze samo uz lekove i stalne kontrole
Mislim da je cipiripi imala tako nesto,javice se sigurno a ima i na prethodnim stranicama nesto

Sta su ti rekli jel treba sad neka pauzica,msm taman dok nadjes hematologa i dok dobijes terapiju

< Poruku je uredio hanka -- 16.12.2011 11:37:15 >

(odgovor članu jacagoga)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Trudnoća i trombofilija
16.12.2011 11:56:50   
jacagoga
Dr mi je rekao pauza bar 6 meseci i dok ne nadjemo razlog spontanih da ne bi opet prolazila kroz isto bolno iskustvo

(odgovor članu hanka)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Trudnoća i trombofilija
16.12.2011 12:26:29   
Verus
Kloni se namirnica koje sadrza puno vit K, kao sto je spanac, i drugo "tamno" povrce.  Ostalo mozes sve jesti u normalnim kolicinama.  Mislim da ce te drzati na lekovima oko 3 meseca ili dok se tromboza skroz ne razgradi, tako da vodi racuna da ne padnes, udaris glavu i sl.  Bice to sve ok videces!
IZVORNA PORUKA: bickili


Ja sam posle porođaja dobila duboku vensku trombozu, bila sam u veoma kritičnom stanju , ali sad je sve ok i bebica je super..i sada radim sva ta silna testiranja tako da sam upravo danas odnela neke uzorke na IMGGI i zaista su cifre jako visoke ali šta se mora..
Deo analiza sam radila na Insitutu za transfuziju a deo ide na IMMGI, plaća se sve bez obzira na uput i overenu knjižicu.

Kako regulisati ishranu koja će držati INR od 2-3?
Veliki pozz svim članovima


(odgovor članu bickili)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Trudnoća i trombofilija
20.1.2012 11:13:16   
marince1
Ja sam sada po uz 6 nedelja trudnoce,a po zadnjoj mestruaciji 7 nedelja.
Dala mi je dr da radim test na trombofiliju,a ovde kod nas to ne rade.
Dala mi je jos svakakve analize,jer mi je pritisak povisen od pocetka trudnoce.
Valjda ce biti ok user posted image


_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Buba76)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Trudnoća i trombofilija
11.3.2012 19:48:49   
unicorn
HITNO mi je potrebna informacija o tome DA LI JE NEKO ALERGIČAN NA FRAXIPARIN, FRAGMIN I CLEKSAN (tj, sve niskomolekularne heparine)
zbog trombofilije sam od 5 nedelje trudnoce uzinala fraxiparin 0.3
oko 14 nedelje mi se pojavila alergija po stomaku na mestima aplikacije (veliki natečeni crveni pečati koji užasno svrbe,user posted image
lekar me je prebacio na fragmin 2500, međtim alergijska reakcija ne prolazi, cak je i intenzivnija.
zbog nezeljenih reakcija , obustavili su mi primenu niskomolekularnih heparina, mesta zahvaćena alergijom sam mazala sa kortikosteroidima, i alergija se skoro povukla.
od sutra prelazim na kleksan, i kako mi kažu, to je poslednji heparin koji cu moci da koristim, ako i na njega budem reagovala.....verovatno mi sleduje potpuno ukidanje do kraja trudnoce, sto me uzasno plasi...
sada sam 18 nedelja...iza mene su 2 pobacaja....
da li neko ima iskustva sa alergijskim reakcijama na heparine, ili znate nekog sa slicnom pricom

(odgovor članu Buba76)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Trudnoća i trombofilija
27.4.2012 21:59:45   
Alexis79
Mene je moj doca cim je ustanovio da nosim trojke user posted image odmah poslao na hematologiju i to kod nacelnika da mi se uradi test na trombofiliju i jos tamo neke stavke.
Pre mesec dana je ustanovio da je sve super i da mi je jedino protein S blizu donje granice.Kontrolisem se na svakih mesec dana i danas sam bila i taj protein mi je pao jos malo ,(za sta mi kaze da je normalno u trudnoci) i sad je na donjoj granici.Nemam terapiju samo redovnu kontrolu.
Objasnio mi je koliko je taj protein bitan jer je izazivac spontanog pobacaja u velikom broju slucajeva.
Sreca pa ce redovno da me prati ,ali eto saveta svim trudnicama da se to ipak proveri.
Ja za to nisam imala pojam jer su meni radili samo protrombinsko vreme pre Vto i niko mi nije pomenu ove analize.
On se zacudio da mi niko to nije pomenuo s' obzirom da smo se lecili od sterilitete i da smo bili u Vto proceduri

_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu unicorn)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Trudnoća i trombofilija
16.8.2013 18:45:59   
MJMM
Pozdrav,
da se pridruzim i ja ovoj ekipi,pa ako ima neko neki savet volela bi da ga cujem,posto ja i dalje ne verujem sta mi se desilo,
radila sam dopler krvnih sudova nogu gde mi je posle dva meseca:
vena femoralis comunis,vena femoralis superfitialis kao i vena poplitea su okludirane,sada organizovanim trombom, u venskim sinusima mm.gastrocnemiusa se registruje stara,rekanalisana tromboza u vidu fibroznih traka, nema znakova sve tromboze, radi se o dubokoj venskoj trombozi leve noge dobila sam je posle porodjaja carskim rezom.
Vaskularni hirurg je rekao da mozemo da nastavimo sa lekom sinkum 4,lecim se cetiri meseca.
Htela sam da vas pitam da li ce meni i terapija lekom pomoci u razbijanju tromba?
Da li postoji mogucnost ispitivanja koagulacionog statusa u pravcu trombofilije ili nekog drugog protromboznog stanja, koje se moze desiti (ali i spreciti adekvatnim lecenjem ukoliko je potrebno) u narednom zivotnom periodu,posto mi doktor to ne spominje,a citala sam na internetu da to moze da se ispita,obzirom da vec imam porodicnu anamnezu (otac ima prosirene vene ,ali mi niko nije imao trombozu),citam na internetu iskustva da mogu da se ispitam ali mi niko ne spominje nista u vezi toga,a ne znam ni odakle da krenem.
Da li cu moci ja normalno da zivim od straha da mi se to sve ne ponovi?

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Trudnoća i trombofilija
16.8.2013 18:52:44   
dunja RR
MJMM dobrodošla.

Ja imam trombofolije i u trudnoći sam išla kod hematologa, ali nije mi se desilo to kao tebi. Ja sam radila VTO, pa su mi trombolije otkrili kroz analize za VTO, primala sam fraksiparin od početka.

Naravno da postoji terapija, meni je dr. rekla kada završim sa VTO, i ako Bog da sledećom trudnoćom uspešno (prethodna se nije lepo završila), prepisaće mi obaveznu terapiju koju moram ceo život poštovati. Za to se konsultuj nakon porođaja sa hematologom (možeš kod Miljića u KBC ili privatno), ili to mogu dati kontakt moje dr. kojoj makimalno verujem, i koja se baš bavi time, i kroz pripremu za trudnoću a i kasnije kako bi smo bile zdrave za svoje dete.

Dobronam došla user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 16.8.2013 18:54:29 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu MJMM)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Trudnoća i trombofilija
16.8.2013 20:48:25   
Ivanka 75
MJMM, moja sestra je sada trudna, zbog dva pobacaja prosle godine (nakon uspesne trudnoce) radjena joj je genetska analiza na trombofiliju koja se ne radi u drzavnim ustanovama. Obucna analiza krvi u ovoj trudnoci nije pokazala tromnofiliju ali ta detaljna jeste.
Da ne duzim, utvrdjeno je da ima taj genetski poremecaj i da mora da se pazi.
U trudnoci prima kleksan (isto sto i fraxiparin) a posle porodjaja ce dobiti jos neku terapiju.
Dr joj je posebno naglasio da ni ona ni beba nisu ugrozene u trudnoci, tj da terapija kleksana nema neg uticaja na bebu.
Nadam se da sam ti malo pomogla user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Trudnoća i trombofilija
16.8.2013 20:51:36   
MJMM
Hvala Dunja RR,bolje vas nasla,znacice mi bilo koji savet posto sam bas zatecena u ovom problemu.
Pa ja nisam ni zamisljala da mi se to moze desiti,posto sam zatrudnela normalnim putem,imala sam jedan porodjaj pre cetiri ipo godine tad sam se porodila carskim rezom i sve je proslo u najboljem redu bez ikakvih komplikacija,drugi put sam porodjena pre pet meseci takodje carskim rezom i sve je proslo u redu,medjutim mesec dana posle porodjaja je nastao taj problem sa trombozom.
Ja se lecim na kardiovaskularnoj klinici Dedinje ne znam doktor mi nista ne spominje bilo kakvo ispitivanje,tako da sam bas zbunjena kada citam na internetu iskustva da to moze da se ispita.
A kako ta procedura ide ko mene uopste treba da posalje na ta ispitivanja i odakle da krenem?

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Trudnoća i trombofilija
16.8.2013 20:53:11   
Ivanka 75
Najbolje da trzis uput za hematologa, on je taj koji te upucuje na analize i prepisuje terapiju.

(odgovor članu MJMM)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Trudnoća i trombofilija
16.8.2013 21:00:03   
dunja RR
Tako je, Ivanka reče reče - uput za hematologa, traži od ginekologa.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Trudnoća i trombofilija
19.8.2013 11:15:35   
MJMM
Ivanka 75 i dunja RR hvala vam puno na savetu,videcu ovih dana da potrazim uput pa da krenem na ispitivanja da vidam sta ce ispasti na kraju.Pozdrav.user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Trudnoća i trombofilija
28.8.2013 12:26:55   
lesica

IZVORNA PORUKA: lepao

Drage moje ja sam danas dobila nalaze od trombofilije i nadam se da su mi dovoljno toga izvadili.
Jedino mi je fibrinogen malo povisen 5...a gornja granica je 4....sestra koja mi je dala nalaze kaze da on bude cesto malo povisen nakon spontanog tako da ne bi trebao biti problem.
Da li se iko razumije u nalaze o kojima pricam?
Isto tako su mi vadili Protein C i S aktivnost ali mi je jedna dr rekla da trebam vaditi te proteinu kao faktor nepravilnosti genetske pa sada ne znam jeli to taj pravi nalaz sto su mi izvadili?
Zbunjena sam.....



_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu MJMM)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Trudnoća i trombofilija
28.8.2013 12:32:45   
lepao
Drage moje ja sam danas dobila nalaze od trombofilije i nadam se da su mi dovoljno toga izvadili.
Jedino mi je fibrinogen malo povisen 5...a gornja granica je 4....sestra koja mi je dala nalaze kaze da on bude cesto malo povisen nakon spontanog tako da ne bi trebao biti problem.
Da li se iko razumije u nalaze o kojima pricam?
Isto tako su mi vadili Protein C i S aktivnost ali mi je jedna dr rekla da trebam vaditi te proteinu kao faktor nepravilnosti genetske pa sada ne znam jeli to taj pravi nalaz sto su mi izvadili?
Zbunjena sam.....

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Trudnoća i trombofilija
18.11.2013 17:15:24   
dunja RR
Ja sam danas radila D dimer, i rezultat je ja mislim ok (poslala sam dR. na mail, čekam da se javi).

moj rezultat 109,4, ref. vrednost < 250,0

< Poruku je uredio dunja RR -- 18.11.2013 17:16:59 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lepao)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Trudnoća i trombofilija
18.11.2013 23:32:16   
dunja RR
Dr. javila da je rezultat odličan user posted image

Nastavljam sa bockanjem ..

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Trudnoća i trombofilija
19.11.2013 17:48:54   
Anoniman
Dunja superuser posted image
Sta pijes od vitamina?

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 118
   RE: Trudnoća i trombofilija
21.11.2013 14:54:15   
dunja RR
Elevit, mada ću sledeći mesec Femibion 1, malo da promenim (dobila sam na poklon ;), i pijem Folnak od 5mg.

< Poruku je uredio dunja RR -- 21.11.2013 21:43:47 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Trudnoća i trombofilija
21.11.2013 21:44:46   
dunja RR
Ja savladah veštinu davanja boca na slavama, po toaletima, napuštenim sobama, spratovima. Pravi sam narkić user posted image

Što se mora nije teško ;)

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Trudnoća i trombofilija
22.11.2013 16:13:45   
pari
drage moje, ja sam pre vto uradila sve trombofilije i ostale analize...sve mi je u redu, jedino je pronađen PAI 4G/4G. nikad ranije nisam ostajala u drugom stanju. Dr Jelena je savetovala da krenem sa fragminom od aspiracije. Zbog Fronta morala sam da odem i kod dr Elezovića koji mi je rekao da nema potrebe ništa da uzimam jer mi je organizam potpuno zdrav. Jedino ukoliko d dimer bude iznad granice, onda fraxiparin. Ja sam merila d dimer čim sam saznala za pozitivnu betu, on mi je u redu, tako da nisam ništa uzimala! dr Jelena i dalje smatra da preventivno treba da uzimam fragmin 2500. Izmerila sam i tsh i ft4. TSH mi je 3 (0,4 - 4 su ref.vrednosti), a ft4 je 20 (12-22 su ref.vredn).

imam dva različita mišljenja potpuno i malo sam zbunjena user posted image
šta vi mislite i kakva su vaša iskustva?

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Trudnoća i trombofilija
22.11.2013 16:18:02   
dunja RR
Ne znam Pari .. ja imam potpuno drugu /težu) mutaciju, i kod mene je neophodan fraxiparin.

Znam za devojke koje imaju istu mutaciju kao ti (recimo Encimenci sa RR), i ona je celu trudnoću davala sebi fragmin, uskoro treba da se porodi. Ali, ona ima i hašimoto. Miljić je rekao da prima fragmin. Ne sećam se sada njegovog objašnjenja, ali znam da ga je bilo. Napiši joj pp ..

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Trudnoća i trombofilija
22.11.2013 16:24:44   
pari
hvala dunja!

mene zbunjuje što su toliko različita mišljenja...dr Elezović je jako protiv u mom slučaju, a dr Jelena je za, kao prevetiva...
moraću sama da odlučim...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Trudnoća i trombofilija
23.11.2013 10:23:52   
Anoniman
Pari,ja imam mutaciju 4G/4G.Poslije drugog spontanog dr.Elezovic je rekao terapija fraxipirina od poz.bete.Ja sam sada na clexanu i dajem si dva puta dnevno.Na tvome mjestu ja bih se bockala.Sretno

(odgovor članu pari)
  Direktna veza do poruke: 124
   RE: Trudnoća i trombofilija
23.11.2013 10:35:54   
dunja RR

To znači da Elezović za iste slučajeve ima različita mišljenja. A Jelena poučena dugogodišnjim iskustvom želi da ti preventivno da fraxi, potpuno je razumem.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here