|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnoća i trombofilija
17.5.2014 22:19:18   
gogili75
devojke imam pitanje, dobila sam rezultate i piše da je utvrđeno postojanje rezistencije na aktivisani protein c i da treba da uradim analize na mutacije faktor V leiden i FII G20210A i kod imunoloških rezultata piše da sam slabo pozitivna na antinuklarna antitela na hep-2 ćeijama i da je nukleoplazma homogena, slab intenzitet. Da li neko zna da mi malo to protumači....

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Trudnoća i trombofilija
26.5.2014 13:35:18   
gogili75
Nakon višemesečnog traganja ustanovljeno mi je da sam pozitivna na faktor V leiden homozigot i na MTHFR homozigot. Ima li koja od vas iskustva sa ovim mutacijama....

(odgovor članu gogili75)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Trudnoća i trombofilija
26.5.2014 14:49:22   
wivern
Gogili ima koliko hoces. ne brini. Nije to strasno, javice ti se neka od zenica sa istim mutacijama.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu gogili75)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Trudnoća i trombofilija
26.5.2014 16:48:22   
gogili75
zanima me da li žene sa urođenom trombofilijom u trudnoći treba da leže, da li ta trudnoća pod terapijom fraxiparina spada u visokorizične...

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Trudnoća i trombofilija
26.5.2014 17:05:26   
wivern
Ma ne, ponasas se sasvim normalno. Ja sam mthfr-homozigot, leiden-heterozigot i pai 4g/4g- homozigot i ponasam se sasvim normalno... I ne lezim, od pocetka sam na anogama user posted image
Nije to uopste strasno, ne brini se..

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu gogili75)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Trudnoća i trombofilija
27.5.2014 21:49:02   
gogili75
Negde sam pročitala da je od trombofilija najgora mutacija faktor V leiden homozigot, to ja imam, da li neko zna nešto više o tome i da li imam razloga za zabrinutost,s obzirom da od ovog meseca ponovo radim na bebi...da li postoji rizik uz propisanu terapiju fraxiparina

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Trudnoća i trombofilija
27.5.2014 23:43:27   
Ivanka 75

IZVORNA PORUKA: gogili75

zanima me da li žene sa urođenom trombofilijom u trudnoći treba da leže, da li ta trudnoća pod terapijom fraxiparina spada u visokorizične...

Opusteno Gogili, moja sestra ima urodjenu trombofijliju i iznela je trudnocu bez problema, njoj su druge stvari smetale koje nisu imale veze sa trombofilijom.
Bitno je da se ne dobija na tezini, hrani zdravo uz fizicku aktivnost i vezbanje.

(odgovor članu gogili75)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Trudnoća i trombofilija
27.5.2014 23:47:35   
Verolina
Gogili, evo sad nam se Cece porodila. Ima predivnog decaka, i nije lezala uopste.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Trudnoća i trombofilija
27.5.2014 23:54:29   
dunja RR
Naprotiv, zbog rizika od tromboze treba što više da se kreću, tj. koliko trudnoća dozvoljava zbog drugih razloga. Ja sam u 9. mesecu ali i dalje prelazim min 2km dnevno. Celu trudnoću sam jako aktivna, prva tri meseca nisam ušla u bus i kola a radla sam i išla na sastanke i na drugi kraj Beograda pešaka. Imam MTHFR homozigot.

IZVORNA PORUKA: gogili75

zanima me da li žene sa urođenom trombofilijom u trudnoći treba da leže, da li ta trudnoća pod terapijom fraxiparina spada u visokorizične...



< Poruku je uredio dunja RR -- 27.5.2014 23:56:55 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu gogili75)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Trudnoća i trombofilija
28.5.2014 17:48:25   
Andjelcic CG
Cure da li iko ista moze reci za moje nalaze .
Imala sam pobacaj prije 25 dana, uradila test na trombofiliju i imam jos nekoliko testova da obavim pa da tragam za dobrim hematologom...


FV LEIDEN - WT (normalan)
FV H1299(R2) - WT (normalan)
FAKTOR II PROTROMBIN - WT (normalan)
MTHFR C677T - HZ (heterozigot)
MTHFR A1298G - HZ (heterozigot)
FXIII V34L - WT (normalan)
PAI -1 - HZ (heterozigot)
EPRC (endotelial protein receptor C) - A1/A2/H1/H2 (heterozigot tip 2)

Inace ovo mi je bila prva trudnoca, imam 25 godina.

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Trudnoća i trombofilija
28.5.2014 21:24:13   
gogili75
hvala drage moje na ovim informacijama, imam puno godina, nemam dece i 4 neuspela pokušaja iza sebe, sreća pa sam sva 4 puta zatrudnela prirodnim putem, tek sad su mi ustanovili trombofiliju pa ne znam šta da očekujem.

(odgovor članu Andjelcic CG)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Trudnoća i trombofilija
11.6.2014 20:42:54   
Andjelcic CG
Postovani,
da li mi mozete pomoci ?

Prije nekoliko dana sam posla na pregled usled bola u predjelu desnog jajnika.
Dr mi je dijagnostifikovao cistu.

UZ nalaz: uterus u RVF-u, normalne velicine i gradje, praznog kavuma, levi ovarijum normalne velicine i gradje, desni ovarijum iza uterusa na njemu ovalna hipoehogena senda promera 40x34mm, nejednake ehogenosti.

Th: Primolut Nor 2x1,10 dana, zatim
Mikrogynon 1x1 od 2-og dana menstruacije."

E sada mene brine ova terapija zbog mog problema sa trombofilijom,zbog toga sto sa heterozigot na MTHFR C677T, MTHFR A1298G, PAI -1, EPRC (endotelial protein receptor C) - A1/A2/H1/H2 (heterozigot tip 2).

Da li mi mozete reci Vase misljenje vezano za lijecenje ciste.
Da naglasim da je danas 41 dan od kiretaze koja je radjena usled spontanog u 3-em mjesecu.
Srdacan pozdrav,
Unaprijed zahvalna

(odgovor članu gogili75)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Trudnoća i trombofilija
13.6.2014 23:10:11   
najmilije
Lijep pozdrav ja sam imala 5 pobacaja,vadila nalaze svakave sto se moze izvaditi...trombofilija urodjena,6 trudnoca fragmin(heparin) svih 9 mjeseci dnevno po dve..i mjesec dana poslije poroda..rodila sam djecaka koji sad ima jos malo 11 mjesei ,radim na drugom djetu pa sa Bozijom pomoci!!zato glavu gore sve se moze..user posted image user posted image

(odgovor članu Andjelcic CG)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Trudnoća i trombofilija
13.6.2014 23:12:58   
Verolina
user posted image

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu najmilije)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Trudnoća i trombofilija
14.6.2014 0:01:59   
najmilije

IZ venske krvi izolovana je dnk i uradjena je nalaiza gena za koagulacioni faktor v (leiden V) ,koagulacion faktor ll(protrombin ll),metilentetrahudrofolat redukazu,(MTHFR) I PAI-1(plazzminogen Aktivator Inhibitor -1) gen,,Analiza j e izvrsena sekvenciranjem a AppliedBiosystem GeneticAnalyser-u 3130 bigDye Terinatorom V3.1.

NALAZ: U Analaitizranom uzorku nadjena je HOMOZIGOTNA MUTACIJA U GENU za METILENTETRAHIDROFOLAT REDUKAZU (mthfr,c677t)
u genima za koagulacioni faktor V ( LEIDEN V) I KOAGULACIONI FAKTOR ll (PROTROMBIN ll.G20210A9mutacije nisu nadjene..

U ANLAIZIRANOM uzorku nadjenj je 5G/5G genotip koji ne utice na povecanu ekspresiju PAI gena odnosno ne povecava nivoe plazminogen aktivator inhibitora-1.
OVAJ GENOTIP NE DOVODI DO POVECANOG RIZIKA ZA NASATANK TROMBOFILIJA..

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Trudnoća i trombofilija
14.6.2014 0:02:54   
najmilije
napisala sam vam eto moj nalaz...trajalo je malo dok sam tacno slovo po slovo prepisivala,ako sam negdje pogrijesila izvinite!!!user posted image

(odgovor članu najmilije)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Trudnoća i trombofilija
15.6.2014 0:59:41   
gogili75
Znači da je mutacija MTHFR homozigot izazvala sve te pobačaje

(odgovor članu najmilije)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Trudnoća i trombofilija
15.6.2014 9:19:07   
najmilije
pa da najvjerovatnije....jer jest da sam prelezala citavu trudnocu i imala seklaz i dodatno primala te inekcije..i koristila utrogestan ..ali ipak sam rodila zahvaljucjuci heparinu!!

(odgovor članu gogili75)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Trudnoća i trombofilija
17.6.2014 11:49:40   
gogili75
i ja imam MTHFR homozigot i Faktor V laiden hmozigot, i pored dva spontana izgubila sam bebu u 30-oj nedelji. Sad se pripremam za novu trudnoću

(odgovor članu najmilije)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Trudnoća i trombofilija
11.7.2014 7:24:18   
mikaela
zdravo svima. .ja sam nova ovdje I probacu da objasnim moj problem...izgubila sam bebu u februaru obe godine u 34 sedmici trudnoce.
.otisla sam ujutru na redovnu kontrolu..doktorica nije cula otkucaje srca.modma su me prebacili u bolnicu uradjen je ultrazvuk I saopstili da mi ke dijete umrlo....morala sam se prirodno poroditi zbog toga sto je bolje za narednu trudnocu...nakon poroda vidjeli su problem..posteljica je u pitanju..prestala je njena funkcija....nakon hiljadu nekih analiza ustanovljeno je da imam trombofiliju sad tacno ne znam dijagnozu.nasledna je....uglavnom sa tim mogu zivjeti normalno bez ikakvih terapija jedino je rizicno za trudnocu I kad ostanem trudna ponovo da cu se morati stalno kontrolisati..sad sam hvala bogu ponovo trudna bec 6 sedmica I juce isla kod specijaliste. ..kaze kako za sad meni nista ne treba..jedino posle tamo oko 12 sedmice cu vaditi nalaze kad se posteljica formira da vide trebam li primiti injekcije za razredjivanje krvi ilI ne...malo sam zbunjena..prvi putI rekli da ce naredna trudnoca biti I voditi se kao rizicna a sad govore da cu samo po potrebi primati injekcije....citam neke zene primaji terapiju cijelu trudnocu. ..inace da kazem ja sam I kanadi I strasno sam razocarana u zdravstvo...najradije bi dosla I tamo kod nas vodila trudnocu al ne smijem putovati jer sam u procesu cekanja papira. ..user posted image volila bI da cujem misljena I drugih zena koje imaju problem kao moj

(odgovor članu Buba76)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Trudnoća i trombofilija
11.7.2014 7:49:45   
mikaela
mene zanima jeli i kod tebe problem sa posteljicom pa si gubila trudnoce ilI je nesto drugo...ja znam da imam taj faktor V leiden ...nasledna mi je trombofilija koja mo stvara krvne ugruske u posteljici..to je jedino. ..zato me zanima sta je kod tebe...jer vidim ti si primala neke lijekove 2 puta dnevno...pa da mogu objasniti I pitati ove njihove doktore....hvala puno

(odgovor članu najmilije)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Trudnoća i trombofilija
12.7.2014 10:48:21   
plačljiva
Mikaela,žao mi je zbog tvoje situacije.I ja imam neke mutacije (MTHFR heterozigot i PAI 4g/5g ) i primam od početka trudnoće injekcije,svakog dana po jednu.Kod nas u Srbiji ponekad daju te injekcije i preventivno...Skoro svaka druga trudnica je na fraxiparinu.Moj savet ako možeš nekako ili neko od tvojih da dodju kod hematologa u Beogradu sa tvojim papirima.Mi uglavnom idemo kod dr Elezović Ive ili dr Predraga Miljića.Rade u KCS i privatno.Proguglaj malo.Oni se ovde baš bave trombofilijama u trudnoći.

(odgovor članu mikaela)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Trudnoća i trombofilija
12.7.2014 21:40:39   
gogili75
kod mene je bio infarkt posteljice, uzrok je trombofilija, odnosno faktor V leiden. Sve mi je bilo kao kod tebe Mikela, samo što se to meni desilo u 30-oj nedelji trudnoće, isto u februaru ove godine.

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Trudnoća i trombofilija
25.9.2014 10:23:26   
majeno
dobar dan, zamolila bih vas da mi pomognete oko mojih testova na trombofilije. Naime, imam 38 god., 10 god. braka, bez prethodnih trudnoća, jedna IUI neuspješna, jedna VTO neuspješna ( decembar prošle godine, dobili 4 ''savršena'' osmoćelijska embrija, 2 vraćena, prokrvarila već 13. dnt, beta 14.dnt manja od 2), svi dosada urađeni nalazi su bili u redu osim insulinemije, na Sioforu sam od oktobra prošle godine, dr mi sad u julu na kontroli predlaže da probamo još malo ''prirodno'' i da za svaki slučaj uradim HSG, ali istovremeno mi piše preporuku za drugu VTO u kojoj navodi da odradim, između ostalog, i sljedeće nalaze:Faktore II, V, VII, VIII, IX, X, XI, XII, XIII, antitrombin, proteinS, proteinC, LA skrinin, LA antitijela, ANA, MTHFR i PAI. S obzirom da živim u malom gradu u RS, iskoristim godišnji odmor da odradim te nalaze ( 17.7. i 18.7. jer ih rade samo u Banjaluci na KC, a kažu da će nalazi biti gotovi za dva mjeseca), u međuvremenu se pokušavam organizovati za HSG,posljednja vještica 18.8.,HSG otkazan jednom zbog previsokih Leukocita, čekam naredni ciklus, vještica ne dolazi i uradim deset testova u nekoliko dana: svi pozitivni ( prvi test urađen 17.9. , danas je 5+3 s obzirom na početak prethodne menstruacije, zakazan mi je prvi pregled kod ginekologa 1.10. -tek za 6 dana). E sad, ja juče konačno dobijem rezultate testova na trombofiliju:
faktor II 161 + ( 70-120)
faktor V 149 + (70-120)
faktor VII 194 + (70-120)
faktor IX 153 + (70-120)
faktor X 152 + (70-120)
faktor XII 155 + ( 70-120)
faktor XIII 143.1 + ( 70.0-140.0)
protein C 150 + ( 60-130), ostali su u okviru referentnih vrijednosti, dok MTHFR i PAI ne radeuser posted image
Šta to znači? Molim vas pomozite, idem na pregled kod gin u BL tek u sljedeću srijedu, kad su mi zakazali, a mislim da do tad neću spavati jer mi ovdje u selendri gdje živim niko ne želi ili ne zna protumačiti nalaze...ako mi uključi neku terapiju hoće li biti prekasno? ne znam kako da uopšte dođem do hematologa jer koliko znam, liste čekanja kod 2 postojeća hematologa u Banjaluci na KC su stvarno dugačkeuser posted image Da li smijem sama, na svoju ruku, početi sa Andolom100 ( dobila sam ga i koristila kod prve VTO, bez prethodno odrađenih ispitivanja)? Izvinite ako zvučim zbrkano, ali sam stvarno u panici. Bilo kakva sugestija je dobrodošla.

(odgovor članu gogili75)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Trudnoća i trombofilija
25.9.2014 10:36:44   
dunja RR
Majeno, jako je bitno ja mislim da uradiš i MTHFT i PAI. Ja imam isto godina kao i ti i baš kod tih mutacija mi je ustanovljen problem, rodila sam zdravog dečaka ove godine, posle treće VTO.

Kopiraću tvoj post u temu " Pitajte endokrinologa" jer je dr. Jelena, koja odgovara u toj temi, stručnjak i za trombofilije, i priprema devojke i za VTO i za trudnoću. Meni je lično pomogla da zatrudnim. Ona odgovara ponedeljkom (nekada utorkom), tako da tada očekuj odgovor.

Evo linka na temu KLIK

< Poruku je uredio dunja RR -- 25.9.2014 10:37:42 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu majeno)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Sve što treba da znate o gestacionom dijab...
Gestacioni dijabetes je privremeni oblik dijabetesa koji se može javiti u trudnoći. To je stanje koje nastaje kada zbog ...
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here