|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: visok FSH i LH
8.9.2011 16:32:31   
mickybap
 treci dan ciklusa,mene zanima jel ja mali fsh po ovoj ovulaconoj fazi

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: visok FSH i LH
8.9.2011 16:44:23   
degu
Mickybap gledaš folikulinsku fazu, a ne ovulacionu. FSH se menja tokom ciklusa, zato je bitno u kojoj fazi ga radiš.
U redu ti je FSH, ali ne znam što si samo njega radila, kao što Nina kaže, bez ostalih hormona sam FSH ne znači ništa.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu mickybap)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: visok FSH i LH
8.9.2011 18:59:59   
nina26
Mickybap gledaš folikulinsku fazu, a ne ovulacionu. FSH se menja tokom ciklusa, zato je bitno u kojoj fazi ga radiš.
U redu ti je FSH, ali ne znam što si samo njega radila, kao što Nina kaže, bez ostalih hormona sam FSH ne znači ništa.



user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: visok FSH i LH
11.10.2011 22:36:11   
mickaa
Ja imam LH tri puta veci od FSH, da li neka od vas zna nesto o tome?


(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: visok FSH i LH
11.10.2011 23:35:58   
degu
Micka to ti je klasičan sindrom policističnih jajnika, isto kao i meni. Imaš temu Pretrage i hormonska terapija, pa kucni tamo sve hormone, da pokušamo da iskomentarišemo i da te uputimo gde treba user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu mickaa)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: visok FSH i LH
22.6.2012 0:40:24   
dunde
Postovani korisnici , da li se neko od muskaraca sretao sa visokim hormonom FSH ?
Moj FSH je 14.38 i on mi umanjuje br, spermatozoida. Jos da i napomenem da mi je hormon LH 4.98 .
Molio bih za savet .
Unapred zahvalan !

(odgovor članu racica)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: visok FSH i LH
30.9.2012 12:08:26   
COKA3
Molila bih za pomoć. Imam PCOS i sve propratne simptome. Radila sam VTO dobila 24 j.ć i 12 embriona.
VTO rađena pre šest meseci i došlo do hiperstumulacije, pa ET nije odrađen.Simptomi katastrofa. Pre VTO FSH uvek bio oko 6, AMH visok oko 16. Odgovor na prosečnu stimulaciju bio "odličan".
Sada se spremam za za FET, i hormoni koji su rađeni 23 dan ciklusa kažu da je FSH 9,6. Prepala sam se i rasužila. Znam da se rezerva troši stimulacijom, ali nisam se nadala ovakvom šoku. Da li je moguće da bi FSH trećeg dana ciklusa bio niži, i da li je vrednodt 23 dan merodavna u smislu rezerve j.ć, i da li je moguće da se organizam još nije smirio od hiperstimulacije pa je FSH ovako visok, ili se rezerva od jedne stimulacije toliko istrošila. Pre 2 meseca pila sam Yasmin, pa ne znam da li to ima veze. Da li ovaj FSH govori da je rezerva dosta smanjena, ili je to možda trenutnoDa li imam razloga za zabrinutost. Inače hormoni štitine u redu,antitela ok, prolaktin u redu, LH uvek viši od FSH, testosteron visok. Da napomenem da sam dva meseca pila Peruvian macu. Molim devojke za savet i pomoć...

(odgovor članu Maza82)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: visok FSH i LH
30.9.2012 12:55:13   
nina26
Sto si radila FSH 23dc dana?? Ponovi 2 ili treceg dc, pa ces znati na cemu si. Moguce je da se smanjila rezerva ali nije toliko tragican ni ovaj rezultat. U svakom slucaju imas dosta smrznutih j.celija tako da se ja na tvom mestu ne bih brinula uopste.

Posto imas PCOS, ne znam da li si radila OGTT test sa insulinom, moguce da ti je i insulin povecan, to bi trebalo regulisati pre nego sto odes na FET, bar sa mesec dana terapijiom.

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu COKA3)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: visok FSH i LH
30.9.2012 22:36:18   
COKA3
Radila sam FSH jer se u klinici rade hormoni nekoliko dana pe menstruacije kako bi se odredila terapija za FET.Uzimam glukofaz skoro godinu dana, tako da sam tu pokrivena. Imam dosta embriona pa ose iskreno nadam, a nadam se i da je FSH treči dan manji. Uradim pa ću videti, a nadam se i da se rezerva nije toliko baš smanjila. Ljubim i hvala.

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: visok FSH i LH
1.10.2012 14:24:08   
nina26

IZVORNA PORUKA: COKA3

Radila sam FSH jer se u klinici rade hormoni nekoliko dana pe menstruacije kako bi se odredila terapija za FET.


ja sam radila FET i prvi put cujem da traze hormonski status par dana pre user posted image .

u svakom slucaju, zelim ti da ti uspe kao i meniuser posted image

(odgovor članu COKA3)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: visok FSH i LH
16.2.2013 23:08:35   
madre
zene, da li znate sta se radi kada je visok LH? meni je LH duplo veci od FSH, 15:8, (ostali hormoni su u redu), nisu mi dali dijagnozu policicsticnih jajnika iako imam strasno neredovne menstruacije (poslednja je bila 23. novembra)user posted image i mikrocisticne jajnike na uz...
kako se snizava taj LH?user posted image

< Poruku je uredio madre -- 16.2.2013 23:12:33 >


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: visok FSH i LH
16.2.2013 23:25:31   
njanja52
Madre, jesi proverila stitnu? Meni je TSH (hormon stitne) bio mnogo povisen i rekli su mi da ce se LH srediti kada sredim stitnu. Pijem terapiju i jos nisam bila na kontroli, pa ne znam da ti kazem da li su bili u preavu....

_____________________________

Zapamti: snovi postaju stvarnost, samo trebaš verovati.

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: visok FSH i LH
16.2.2013 23:43:22   
madre
TSH mi je ok... 2,16! sto je poviseno u odnosu na to kada sam prethodni put radila hormone, tada je bio 1 i nesto, ali mi je i tada LH bio visok i postojala je inverzijauser posted image

< Poruku je uredio madre -- 16.2.2013 23:44:25 >


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu njanja52)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: visok FSH i LH
16.2.2013 23:58:28   
njanja52
Ne znam onda... Probaj da pises na temi policisticni jajnici, mozda oni tamo znaju vise. Polako samo, sredice se to. user posted image

_____________________________

Zapamti: snovi postaju stvarnost, samo trebaš verovati.

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: visok FSH i LH
5.4.2013 13:10:36   
viking
Ja sam danas ponovo radila hormone, i FSH mi je povišen, iznosi 12,5 a ref. vrednosti su 2,8-11,3. I prolaktin je viši, iznosi 560 (a pre tri meseca je bio dobar, bio je 345) a vrednosti su od 40 do 530.
Smorila sam se za medalju.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu njanja52)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: visok FSH i LH
5.4.2013 15:20:03   
njanja52
Viking, meni je isto prolaktin bio malo povisen, pa me je dr pitala da li se plasim vadjenja krvi i kada sam joj rekla da se plasim, rekla mi je da se vidi po prl, kaze da je to hormon stresa i da je zbog toga skocio... A za fsh ne znam nista. Samo polako, ne verujem da je nesto preterano strasno i da ne moze da se resi. user posted image

_____________________________

Zapamti: snovi postaju stvarnost, samo trebaš verovati.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: visok FSH i LH
5.4.2013 21:14:31   
branki*
viking i moj fsh se krece od 10 do 12user posted image ,prolaktin nije mnogo povisen,hoce od stresa da se poveca.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu njanja52)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: visok FSH i LH
22.4.2013 12:32:32   
astera
Devojke, d ali mzoe neko da mi protumaci rezultat
FSH 12.8
LH 1.5
radjeno 2.dan ciklusa?
Hvala!user posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: visok FSH i LH
22.4.2013 12:36:17   
mine
Viking, posto ulazis u VTO pricu...odradi ovaj profil prolaktina (verovatno ce biti ok)...osiguraj se za svaki slaj, ni analiza ni terapija nije bauk ali bolje je da udjes sa nizim vrednostima.
IZVORNA PORUKA: viking RR

Ja sam danas ponovo radila hormone, i FSH mi je povišen, iznosi 12,5 a ref. vrednosti su 2,8-11,3. I prolaktin je viši, iznosi 560 (a pre tri meseca je bio dobar, bio je 345) a vrednosti su od 40 do 530.
Smorila sam se za medalju.


(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: visok FSH i LH
23.4.2013 11:22:12   
*Maki*
I ja sam imala FSH povecan,kretao se od 12-14, mnogo je bitnije da vam AMH bude dobar,jeste li ga proveravale zenskice?

Viking,ja sam zbog povisenog prl (10 puta veca vrednost od normalne) bila na bromokriptinu jako dugo,kroz oba postupka vto,dok nisam zatrudnela. Mnogo je bolje da odradis onaj dnevni profil prolaktina,jer kao sto je Njanja52 rekla on hoce da skoci i od samog uboda igle,zato se i radi taj dnevni profil prl kada se igla (kanila,bromila) stavi u venu pola sata pre prvog vadjenja. Nemoj da brines,prl se brzo spusti uz terapiju samo je jako bitno da ti se odredi potrebna doza leka,ne valja ni previse leka da se pije.Neki Dr to bas olako shvataju, ''evo ti popij celi brommokriptin''. mene je doktor terao da uradim 3-4 puta dnevni profil dok je nasao pravu dozu leka,pila sam po cetvrtinu lekica ujutro i uvece,na kraju spustila samo na cetvrtinu uvece. Ne brini sve se to resava. Kakvi su ti hormoni stitne zlezde zlato?

(odgovor članu mine)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: visok FSH i LH
23.4.2013 12:09:13   
viking
Ja sam radila AMH i super je - 3,7. Juče sam bila kod endokrinologa, rekla mi je da je prolaktin ok sve dok nije preko 1000 jer je vrlo osetljiv i dosta varira. A istina je, to jutro kad sam imala malo povišen rezultat, probudila sam se sva uznemirena jer sam vrlo loše sanjala, neke užase, a pola sata posle toga sam vadila krv.
Jutros sam išla na OGTT i insulinemiju, anti TPO, tg at i kalcitonin, čekam rezultate da mi stignu na mejl.
Maki, svi ostali hormoni su u granicama normale, sem FSH i prolaktina koji su mi jednom bili ok a drugi put nisu. Ako te neki posebno zanima, napisaću ti.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: visok FSH i LH
23.4.2013 14:52:55   
*Maki*
Ista situacija kao kod mene,meni je FSH bio sad poslednji put u postupku VTO oko 12 a AMH 3,7,da sad se secamd a smo negde na drugoj temi o tome malo pisale. Prolaktin bi trebao da bude u granicama normale,uopste se ne slazem da je ok da ti ide do 1000 ako je granicna vrednost do 530,mozda vece vrednosti ne smetaju u drugim situacijama da se normalno funkcionise ali svakako mogu da ometaju oplodnju. Sada ne znam da li se insistira da bude u granicama normale u procesu vto,ali su meni svi rekli da nastavim terapiju bromokriptina i kroz proces. Popricaj o tome sa nekim ginekologom ako mozes.Sve u svemu nije to nista strasno i kod tebe nije puno povecano,cak mislim da ti i jeste malo povecana vrednost bila upravo zbog tog bockanja i stresa pred bockanje. Ne birini dušo,samo napred :) Ja od srca navijam,tj. mi :)

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: visok FSH i LH
24.4.2013 8:51:41   
astera
Zenkse, d ali enka zna gde mogu d anabavim INOFOLIC myo inositol? Izgleda da ga kod nas nema a to je italijanski preparat. Dr mi ej preporucial posto mi je i AMH nizak i FSH visok.


(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: visok FSH i LH
24.4.2013 13:23:26   
MamaJaca
Astera, raspitaj se malo vise o tom preparatu! I ja imam slicne vrednosti FSH, LH i AMH hormona kao i ti, pa me je zanimalo da li moze pomoci. Uglavnom sam nalazila da pomaze zenama sa PCOS i insulinskom rezistencijom, a PCOS je skroz suprotno od naseg problema.. Bilo bi lepo da nam nesto moze pomoci..

(odgovor članu astera)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: visok FSH i LH
24.4.2013 14:05:03   
astera
MamaJaca, moj FSH je 12.8 i AMH je 0.24. S obzirom da mi je doktorka to preporucila, slusacu nju. Ne znam sta da ti kazem. Ona cak kaze da nije lose piti to i kod zena koje su imale vec trudnocu i imaju decu jer valjda pomaze u slucaju rane menopuze jer su to kao neke kesice koje se rastvaraju u vodi i u principu nije kljukanje hormonima vec je vitaminski preparat da ga tako nazovem. Ja sam nasla sajt farmaceutske kuce koja ga pravi i kontaktirala direknto mailom tako da ako ne nadjem ovde jer mislim da ga ne uvoze ni na crno, uzecu od njih direktno tj oni mogu da it posalju samo su skupi troskovi post expresa a lek kao lek i nije toliko skup 11e.

(odgovor članu MamaJaca)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - promene na grliću mat...
Kako određivati plodne dane pomoću praćenja promena na grliću materice?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here