|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vadila sam danas krv
18.5.2012 19:16:21   
minavb
Svaka od nas je imala povisene Le u trudnoci. user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 401
   RE: Vadila sam danas krv
30.5.2012 13:23:31   
Anoniman
ima li nekoga sa povisenim SUK? trazila sam temu o tome, ali nisam nasla..

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 402
   RE: Vadila sam danas krv
4.11.2012 17:39:42   
jovana13
vadila sam krv u petak,juce mi stigli rezultati. U sustini krvna slika je dobra, gvozdje je nisko 4,7 a feritin 17, on nije nizak ali je blizu donje granice ref.vrednosti su 10-290. Sedimentacija eritrocita je uvecana 24. A urin.. Imam pozitivne proteine spec.gustina je povecana i leukociti su 14-16.. Sutra nosim kod dr..

_____________________________

Hodaj,nebo strpljive voli... Hodaj,mozda se ipak sve u dobro pretvori......

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 403
   RE: Vadila sam danas krv
29.11.2012 17:06:05   
Cindarella
Pomoc prijatelja.
Dobila sam rezultate,HYM mi je u minusu,i nadjeni su mi proteini u urinu.user posted image

< Poruku je uredio Cindarella -- 29.11.2012 17:08:27 >

(odgovor članu jovana13)
Direktna veza do poruke: 404
   RE: Vadila sam danas krv
29.11.2012 17:09:53   
Janncica
Cindarella kakav ti je pritisak? Proteini i visok pritisak idu zajedno kad je u pitanju preeklampsija... Znam da je meni u prosloj trudnoci(imala sam povisen pritisak) stalno davala da radim urin da bi videli da li su prisutni proteini. user posted image

(odgovor članu Cindarella)
Direktna veza do poruke: 405
   RE: Vadila sam danas krv
29.11.2012 17:12:11   
Cindarella
Celo prvo tromesecje mi je bio bas nizak pritisak,90/45 najnizi.Sad mi je mm izmerio,110/50user posted image

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 406
   RE: Vadila sam danas krv
29.11.2012 17:21:45   
Janncica
vidi sa doktorom... Jesi u prvoj trudnoci imala pritisak?

(odgovor članu Cindarella)
Direktna veza do poruke: 407
   RE: Vadila sam danas krv
29.11.2012 17:22:40   
Cindarella
U prvoj da,ne konstantno,ali u naletima. Videcu sutra sa njom.

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 408
   RE: Vadila sam danas krv
10.1.2013 13:54:03   
Lota
Devojke, vadila sam krv, inace sam 8. nedelja trudnoce i zabrinuta sam zbog jako niskih limfocita 1.47%, a granicna vrednost je 20-44%. Takodje su mi monociti jako poviseni 34.9%, granicne vrednosti 4.1-9%. Eozinofilni granulociti su mi poviseni 4.99%, ref. vred. 0.8-4%, ali vise me brinu limfociti i monociti, posto su vrednosti ekstremne. Malo me buni sto mi doktorka nista nije rekla u vezi toga. Inace su mi bela krvna zrnca dobra 7.68 (normalno 4.5-11). Pre dva meseca mi j krvna slika bila odlicna, pa me sad bune ovi rezultati. Inace se osecam dobro, osim sto sam pospana.
Ima li neka od vas odgovor da li imam razloga za zabrinutost zbog ovakvih rezultata?

(odgovor članu Cindarella)
Direktna veza do poruke: 409
   RE: Vadila sam danas krv
8.7.2013 14:21:24   
viking

Ja ovo nisam znala, ali sad mi je malo lakše, jer su mi upravo stigli nalazi i leukociti su mi 10.9 a gornja granica je 9.70.

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Evo sad citam na Pubmedu i vidim da je fenomen povisenih leukocita u trudnoci poznat.



_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 410
   RE: Vadila sam danas krv
23.8.2013 16:32:03   
Nimfa
Pozdrav svim mamama :) , danas sam radila krvnu sliku, u 15oj nedelji sam trudnoce, i imam neke zabrinjujuce rezultate, a doktorka mi je na odmoru. Ako neko ima vremena da proveri da li je vec imao slicne rezultate i da li je opasno:
WBC: 13,3
Grn# : 11,2
Lym: 13%
Grn% : 84%
Molim vas odgovorite mi sto pre. Unapred zahvalna user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 411
   RE: Vadila sam danas krv
28.11.2013 20:00:42   
Anoniman
Kopiram pitanje iz Razgovora
ne znam gde bih pitala, ali isla sam po uput za neke analize krvi i nije mogla da mi ga da tog dana jer je trebalo nesto prvo da overim, pa sam ga uzela jutros i otisla direktno na vadjenje krvi. Tu sam videla da mi je stavila i da proverim nivo vitamina B12 i folne kiseline. Ne znam da li ce na rezultate uticati to sto ja vec dugo pijem folnu (jutros je nisam popila jer sam rano otisla od kuce). Ona me nije ni pitala da li pijem, a ja pijem po preporuci ginekologa.

I da dodam da nisam radila analize iz nekog posebnog razloga vec samo zato sto hocu da krenem kod nutricioniste, a preporucuje se da postoji barem opsta krvna slika svezijeg datuma, ali vec kad vadim ova dr mi je prepisala razne analize. Nisam nameravala da joj nosim rezultate (u pitanju je privatni lekar koji moze dati uput) ako je sve u normalnim granicama.
Zapravo, ne znam sta tacno pitam - valjda da li to uzimanje folne moze da utice na rezultat tipa da pokaze da je sve ok, a da mozda postoji deficit koji je ovo uzimanje folne nadoknadilo? Mislim da sam negde citala da se folnom i b vitaminima ne moze predozirati jer se rastvaraju u vodi (ostali vitamini se rastvaraju u mastima) i izbacuju kroz urin.

(odgovor članu Nimfa)
  Direktna veza do poruke: 412
   RE: Vadila sam danas krv
3.12.2013 13:51:02   
Anoniman
dobila sam danas rezultate, sve je ok sem sto su eozonofili (mislim da je to termin na srpskom) ispod granice 0,8 (donja granica je 1) i antitela stitne zlezde anti-tpo povisena 72,9 (gornja granica je 70).

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 413
   RE: Vadila sam danas krv
3.12.2013 16:04:22   
Anoniman
svakako cu otici do dr, ali ima li neko ideju sta da ocekujem? da li je uopste bitno tako malo odstupanje?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 414
   RE: Vadila sam danas krv
3.12.2013 16:29:10   
Olga75
pa to sto su eozinofili snizeni verovatno nije nista , kad su poviseni moze biti problem a ne mora

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 415
   RE: Vadila sam danas krv
3.12.2013 17:26:42   
Anoniman
thanx, oldzi user posted image

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 416
   RE: Vadila sam danas krv
16.12.2013 13:53:58   
Jole84
Evo mojih rezultata....

Urin: sedimenti,2-3 le,malo bakterija (a ono što me najviše zabrinulo je vtc 25mg/dL,to je krv u mokraći jel tako user posted image )

GLU 4,5 mmol/L (4,1-6,4) to je super s obzirom da više nisam na sioforu
Fe 9,8 umol/L (8,8-28,6)
TP 62 g/L (64-83) proteini?
ALT 27 U/L (0-55)
AST 18 U/L (5-34)

WBC 10,5 (4,8-8,50) Uvećani leukociti? user posted image
NEU 6,91 (2,00-7,80)
LYM 2,92 (0,6-4,10)
MONO 0,449 (0,00-0,900)
EOS 0,115 (0,00-0,700) Ovo je malo nisko?
BASO 0,062 (0,00-2,50) ovo takođe,ne znam šta znače,vidim da je ka donjoj granici...
RBC 4,00 (4,00-5,80) ovo su eritrociti,nisko jel da? user posted image
HGB 125 g/L (120-170) Pošto je i gvožđe na donjoj granici,gleda se i hemoglobin,sve u svemu ne valja? user posted image
HCT 35,6 (38-52) Ispod granice,opet vezano za eritrocite?
MCV 31,3 pg (25-32)
MCH 352 g/l (298-355) Ova dva blizu gornje granice,ne znam šta znače.
RDW 12,3 % (11,5-15)
PLT 290 (140-440)
MPV 6,50 (7,70-25) I ovo je nisko.

Žene pomažite,moram da odem s predznanjem kod dr,da me ne bi otkačio. Ovo mi ne deluje kao dobra ks.

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 417
   RE: Vadila sam danas krv
16.12.2013 14:00:23   
Milica cica
Ništa strašno Jole, dobićeš verovatnoi gvožđe da piješ, to što ti je niže je sasvim normalno u trudnoći. I bela krvna zrnca su normalno povišena u trudnoći, a ti si bila i bolesna. Tako da no sikiriki, ništa to nije strašno.

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 418
   RE: Vadila sam danas krv
16.12.2013 14:01:50   
Jole84
Hvala ti Mici user posted image
a ova krv u mokraći me baš brine,to je garant od nazeba user posted image
Ništa,uzeću Elevit definitivno.

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Milica cica)
Direktna veza do poruke: 419
   RE: Vadila sam danas krv
16.12.2013 14:01:55   
Milica cica
A već sam te pitala čini mi se, jel ti ne kontrolišeš insulin?

(odgovor članu Milica cica)
Direktna veza do poruke: 420
   RE: Vadila sam danas krv
16.12.2013 14:05:13   
Jole84
Nisu me dr upućivali da kontrolišem od kako sam trudna,moja IR je bila povišena nakon 2 sata od glukoze,kolko se sećam,ali ne previše,samo je kočila ovulacije,a siofor sam uzimala najmanju dozu 500 dnevno.

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Milica cica)
Direktna veza do poruke: 421
   RE: Vadila sam danas krv
16.12.2013 14:12:19   
Sanchy
Jole moji leukociti su bili 17 tako da ne brini,,,gvozdje mi je oko sestog meseca palo isto tako na osam negde pa sam pila Tothemu i vrlo vrlo brzo mi sa bas popravilo ,tipa 28

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 422
   RE: Vadila sam danas krv
16.12.2013 14:28:50   
Jole84
Meni je gvožđe i pre trudnoće tako padalo,al ga povratim hranom. U zadnje vreme nisam ništa uzimala,tako da je ovo realno stanje.
Hvala vam,utešiste me user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 423
   RE: Vadila sam danas krv
19.12.2013 18:03:27   
Milica cica
Jole nas dve imamo istu krvnu sliku i urin user posted image
Elem, meni su:
leukociti 10,8
eritrociti 3,41
hemoglobin 104
glukoza 3,0

Urin:
eritorciti 20-tak svežihuser posted image
proteini 1
bakterija malo
leukociti 2

Jole jesi nosila nalaze dr? Šta ti je rekao za eritrocite u urinu?

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 424
   RE: Vadila sam danas krv
19.12.2013 20:47:35   
Jole84
Mico prepisivale smo user posted image
Meni je dr rekao da su to normalni rezultati za trudnoću,a i s obzirom da sam bila bolesna. Ipak,videću šta kaže moj dr sledeće nedelje,njemu više verujem nego državnom.
Baš me zanima šta će tebi da kaže.

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Milica cica)
Direktna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here