|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 20 [21] 22   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vadila sam danas krv
14.8.2020 22:59:20   
mama Jo
Joj hvala vam sto ste pogledale.

Vadila sam jer daaanima osecam malaksalost, pad energije koji cesto prati bol u glavi u tom momentu. Desavalo mi se da mi se malo zamuti, kao neka blaza vrtoglavica, da tako kazem. Onako kad cucim i ustanem mrak na par sekundi.
Prosli put mi je hemoglobin bio nizak pa mi je dr rekla da je to blaza anemija pa da malo promenim ishranu, i za mesec dana da ponovim krvnu sliku. Nisam ponovila, proslo je pola godine kako sam to odradila. Pa me poslednjih dana uhvatila neka panika i morala sam da odradim.
Generalno sam nesto sva napeta i u nekoj panici bez razloga. Idem u anksioznost, cini mi se.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 501
   RE: Vadila sam danas krv
14.8.2020 23:02:25   
jess021
Mama Jo, verovatno tome i doprinosi vezbanje, naročito jer si pisala da nekad odradis i dva treninga odjednom. Nemoj to da radis, sa razlogom je svaki trening jedan dan, obrati patnju na ishranu.


Ako si napeta i nervozna proveri stitnu zlezdu. I ja bih trebala a nikako to da uradim. Moracu kad se vratimo za grad. 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 502
   RE: Vadila sam danas krv
14.8.2020 23:06:48   
mama Jo
Jeste, sad sam citala dosta toga, i pise da hoce da budu povecane vrednosti i kod vecih fizickih aktivnosti, a realno u poslednja dva meseca imam bas pojacane aktivnosti u odnosu na pre.
U pravu si, prestala sam da radim dva treninga odjednom. Iz razloga kao da ponedeljkom udjem u novu nedelju... Kao da je bitno.

Razmisljala sam i o stitnoj, i uradicu je sigurno, jer sam primetila jos neke promene. Recimo izrazito se pojacano znojim, ne pri fizickoj aktivnosti... Malo mi se i miris znoja promenio. Neki hormoni mi sigurno rade pojacano.
Probacu sad na odmoru da se opustim maksimalno, pa kad se vratimo da odradim.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 503
   RE: Vadila sam danas krv
8.9.2020 15:52:51   
mikica88
Vadim vala nesto non stop ovih dana, bas me nerviraju. A oko papira i redova da ne govorim.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 504
   RE: Vadila sam danas krv
3.11.2020 14:54:31   
mama Jo
Ako moze komentar.
Mamini rezultati - u martu je konstatovan cir na dvanaestopalacnom crevu, dobila terapiju antibiotika i vitamina.
Sad je opet radila krvnu sliku, koju prilazem.
Otkriveno je i u tragovima krvi u stolici.

user posted image

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu mikica88)
Direktna veza do poruke: 505
   RE: Vadila sam danas krv
4.11.2020 11:17:42   
vonavoj
Kao laik,i hemoglobin i hematokrit su niski,a pri tom kazes da ima krvi u mokraci..to bas i ne valja...i sedimentacija joj je povecana..ima li neki cir?


(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 506
   RE: Vadila sam danas krv
4.11.2020 11:18:25   
vonavoj
Sad sam shvatila da si napisala da ima cir...


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 507
   RE: Vadila sam danas krv
4.11.2020 11:42:18   
Sanjica26 RR
mama jo, nek ide kod dr. Možda ce joj dati neku terapiju



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 508
   RE: Vadila sam danas krv
4.11.2020 11:53:53   
bokicak1
Krv u stolici ima zena. Mama jo neka ne gubi vreme i sto pre kod lekara.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 509
   RE: Vadila sam danas krv
4.11.2020 13:23:26   
mama Jo
Da, cir na dvanaestopalacnom crevu, to je otkriveno pre jedno 6 meseci.
Isla je ona odmah kod dr sa ovim rezultatima i dr je ubedjena da je krvarenje od cira. Isla je i na uz zeluca u medjuvremenu, to je u redu.
Sad vijamo da zakaze opet gastriskopiju... Ali, naravno, bolnica u Mitrovici postaje Kovid i ko zna kad ce moci da ode...
Mene su bas zabrinuli ovi rezultati, a dr je nekako opustenija.

Vec sam se ja i raspitala privatno da ide gastroskopiju i kolonoskopiju.


Ako je krvarenje od cira i ako to sad vec traje vise od pola god., je l' se taj cir operise?

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu bokicak1)
Direktna veza do poruke: 510
   RE: Vadila sam danas krv
17.12.2020 19:05:19   
lesli
Radila sam urin i uk zbog nekog prolaznog peckanja na kraju uretre koje se javilo za vikend. Osim toga nije bilo drugih znakova urinarne infekcije.
Urin: ph 7, hemoglobin u tragovima, 4-5 svetlih i 2-3 sveza eritrocita. Bakterija malo, leukocita 1-2.Pretpostavila sam da to znaci da nije urinarna infekcija.
Sad je stigla i UK i nalaz je sterilan.
15. nedelja trudnoce. Je l’ to znaci da sam imala neki pesak? Ili su tragovi krvi u urinu odnekud drugde?Inace ponovo se pojavio osecaj (konstante) nelagode u predelu iz pubicne kosti, ali sada vise ne boli dok piskim.I da, urin koji je dat na analizu, nije bio prvi jutarnji...

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 511
   RE: Vadila sam danas krv
17.12.2020 21:43:29   
smeško
Les, ja takav nalaz urina imam kad mi krene pesak, iako ga nemam puno. Ali, u trudnoci su mi uvek bile velike oci, ja bih sigurno ponovila sa prvim jutarnjim.


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 512
   RE: Vadila sam danas krv
17.12.2020 22:12:30   
lesli
Hvala smesko!Inace za vikend sam oset_ila i bol sa obe strane stomaka dok sam piskila i onda je narednih dan i po bol ogranicen na kraj mokrenja u predelu kraja mokracnog kanala.Na kraju tog drugog dana, prilikom tusiranja me je od sapuna sve peklo dole, kao da sam imala neku ranicu spolja. Dva dana kasnije sam odnela urin i nalaz je ovaj.
Probacu da ponovim urin, recimo naredne nedelje, ali ne znam da li cu nositi prvi jutarnji. Zbog korone su ogromne guzve po laboratorijama i ja se ne osecam komforno u tolikoj guzvi bez obzira sto imam prednost kao trudnica.



(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 513
   RE: Vadila sam danas krv
18.12.2020 9:27:45   
smeško
Les, ja isto osecam kad mi krene pesak. Onda moram da koristim onaj Nivein gel za intimnu negu, jer me pece sapun, a i posle sapuna. Nemas Le, ni mnogo bakterija. Deluje kao da je ok. Ali, trudnica si, proveri sa ginekologom. I uzmi onaj caj za trudnice.


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 514
   RE: Vadila sam danas krv
18.12.2020 9:38:22   
Sanjica26 RR
Ja ne koristim nikakav sapun za intimni deo. Ginekolog mi je posle operacije, rekao kad peres sapunom, kao da si stavila prst u oko. Tako da vodite racuna. Poremeti se crevna flora. Samo obicna voda se koristi za intimni deo. Imate specijalne sapune za to, ali ja iskreno to ne koristim.

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 18.12.2020 9:43:50 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 515
   RE: Vadila sam danas krv
18.12.2020 10:16:44   
lesli


IZVORNA PORUKA: smeško

Les, ja isto osecam kad mi krene pesak. Onda moram da koristim onaj Nivein gel za intimnu negu, jer me pece sapun, a i posle sapuna. Nemas Le, ni mnogo bakterija. Deluje kao da je ok. Ali, trudnica si, proveri sa ginekologom. I uzmi onaj caj za trudnice.






To ce onda biti to. I u prosloj trudnoci je urin stalno bio zamucen (ajde to moze i od utrogestana), povremeno se javljala ta nelagoda, bakterija nikad nije bilo, a radjen je i uz bubrega i cini mi se da je rekao ovaj da ima malo peska. 
I sad je UK negativna, a i ocekivano mi je bilo, jer te stvari koje ukazuju na upalu su bile ok, a i simptomi su nestali sami od sebe. Kod ginekologa sam bila pre 2-3 dana i idem tek za 2.5 nedelje 🙄 Pitacu ih kad budem isla depo da primim. I sledece nedelje moram da idem da vadim krv za kontrolu kod hematologa, tako da cu odneti urin ponovo na analizu.Imam Josif Pancic za trudnice. I generalno sam se ovih dana nalivala tecnoscu...

Sanjice, znam ja to za sapun u teoriji...ali je jace od mene. 🙄A u trudnoci mi je pogotovo fuj kad mi cure utrogestani i sl., pa to masno, lepljivo...ne moze voda da spere taj odvratan osecaj sa koze 🤣

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 516
   RE: Vadila sam danas krv
18.12.2020 10:21:32   
lesli
Jedino da dodam da u prosloj trudnoci nikad nije bilo ovako izrazeno.Znaci nikad nije bilo tog konstantnog osecaja pritiska u uretri i nikad se nelagoda nije javljala u trajanju od dan-dva, nego sporadicno oset__im.  I nikada nije bilo tragova krvi na analizi urina.

Je l’ bese prolom voda dobra za bubrege?
Ima li jos nesto sto mogu u kucnoj radinosti?
Navodno je caj od sipurka isto dobar za pesak...je li to tacno?

< Poruku je uredio lesli -- 18.12.2020 10:23:03 >

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 517
   RE: Vadila sam danas krv
18.12.2020 10:52:37   
Maslacak15
lesli imas jedno dete ne njih 10 :) Salim se ali puno je do topologije. Ja sam po mnogo cemu iala slicne trudnoce ali kod takvih detalja je bilo razlika. S ( mladji sin) mi je najvise opterecivao besiku. A nisam imala upale. U kasnijoj trudnoci kad me mlatne sve sam zvezde imala ali i generalno pritisak je sve vreme bio izrazen. Kod A sam imala sevanje u grlicu dok hodam ka preponama bas jako neprijatno na momente. U prevodu samo zato sto prosli put nije bilo tako ne znaci da imas problema. Infekcija definitivno nije u pitanju.

Inace i ja izbegavam bilo kakve intimne sapune. Iajte u vidu da je normalna pH sekreta 4,5- znaci kisela sredina. Vecina sapuna je bazna. Onda postoje i pH neutrlani oni su i dalje 7.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 518
   RE: Vadila sam danas krv
18.12.2020 10:55:41   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: lesli

Jedino da dodam da u prosloj trudnoci nikad nije bilo ovako izrazeno.Znaci nikad nije bilo tog konstantnog osecaja pritiska u uretri i nikad se nelagoda nije javljala u trajanju od dan-dva, nego sporadicno oset__im.  I nikada nije bilo tragova krvi na analizi urina.

Je l’ bese prolom voda dobra za bubrege?
Ima li jos nesto sto mogu u kucnoj radinosti?
Navodno je caj od sipurka isto dobar za pesak...je li to tacno?



Dobra je prolom voda. user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 519
   RE: Vadila sam danas krv
18.12.2020 11:41:12   
lesli
IZVORNA PORUKA: Maslacak15

lesli imas jedno dete ne njih 10 :) Salim se ali puno je do topologije. Ja sam po mnogo cemu iala slicne trudnoce ali kod takvih detalja je bilo razlika. S ( mladji sin) mi je najvise opterecivao besiku. A nisam imala upale. U kasnijoj trudnoci kad me mlatne sve sam zvezde imala ali i generalno pritisak je sve vreme bio izrazen. Kod A sam imala sevanje u grlicu dok hodam ka preponama bas jako neprijatno na momente. U prevodu samo zato sto prosli put nije bilo tako ne znaci da imas problema. Infekcija definitivno nije u pitanju. Inace i ja izbegavam bilo kakve intimne sapune. Iajte u vidu da je normalna pH sekreta 4,5- znaci kisela sredina. Vecina sapuna je bazna. Onda postoje i pH neutrlani oni su i dalje 7.


Istina 🤣Pa cinjenica je da je drugacije osecaj. Drugacije je i polozena beba (prednji/zadnji zid). Prosli put sam probleme sa besikom imala jedino prvih 7-8 nedelja u vidu ucestalog piskenja (sad je u tom periodu bilo mirno, krenulo tek oko 10-12) i tek ponekad tu nelagodu.Kasnije, kada zene obicno kukaju kako moraju da trckaraju u wc, ja sam mogla satima da nista ne oset__im a pila sam vode kao slon 😂E sad, je druga prica, a obaska sto imam utisak da ne mogu da ispraznim besiku 😏
A za sapune, sve ja to znam...ali ni van trudnoce, a ni u trudnoci ne mogu prosto da izvacim tu “naviku”.

Da onda ne pitam nista ginekologa? Vrlo lako moze da se desi da me posalje kod urologa, a ja bih u trenutnoj situaciji minimizovala sve set__nje po lekarima i laboratorijama na ono sto je bas najneophodnije.I da ponavljam urin ili ne? Sledece nedelje svakako radim ks i d-dimer, pa mogu i urin da odnesem o istom trosku...



< Poruku je uredio lesli -- 18.12.2020 11:43:29 >

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 520
   RE: Vadila sam danas krv
18.12.2020 11:42:22   
lesli
I da, hvala Sanjice i maslacak!

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 521
   RE: Vadila sam danas krv
18.12.2020 12:11:02   
Maslacak15
ma ne lesli samo ti jos fali da dobijes gratis koronu. Da bubrezima nesto relevantno fali videlo bi se isto u urinu, bilo bi proteina itd...Upamtite da ce doktori uvek da se ograde. Ako se javi trudnica i insistira da se ne oseca dobro velika je verovatnoca da ce prosto automatski da trazi dalje analize. Daleko od toga da smatram da treba kulirati stvari, nekad mi bude neprijatno na forumu kad zene kazu trudnicama da kuliraju spoting na primer ( ja bih licno svako krvarenje odmah proverila) ali prosto treba naci meru. ti se koliko kapiram u principu ne osecas lose, to je samo nelagodan osecaj a i proverila si urin. Ja na tvom mestu za sada nebih radila nista.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 522
   RE: Vadila sam danas krv
18.12.2020 12:27:31   
lesli
Da, upravo zbog korone i mislim na izbegavanje svega sto nije urgentno. Treba i dopler nogu da odradim, zbog price iz prosle trudnoce, ali cu to jos da prolongiram (jer mislim da nije hitno - parametri koji su prosli put ukazali na problem, nisu prisutni)... Ovde je ludilo, a bice jos vece (ovi opet popustaju mere 🤦‍♀️).
Ta dva dana (za vikend) sam bila lose u smislu da je na momente bilo vrlo bolno i neprijatno. Rascistili smo da nije UTI, sto je bitno. Sad je vise neprijatno.
Maslacak, a sta mislis o onim test trakama za analizu urina? Nasla sam da u apoteci imaju neke sa 11 parametara (krv, proteini, leukociti, glukoza...). Je li to cemu? Moja kuma se kune u njih i kaze da joj svaki put kad oset_i simptome nepogresivo pokazu i prisustvo leukocita i krvi u urinu.
Hvala svima 🤗


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 523
   RE: Vadila sam danas krv
18.12.2020 12:32:16   
Maslacak15
misilm da ih imam u kupatiluuser posted image ostale od trudnoce. Moja doktorka ih je svaki put koristila kao screening, svaki put kad dam urin na pregledu oni ga trakicom provere, a puna analiza je radjens samo periodicno na mozda 3 puta sve ukupne. Dobre su i prilicno osetljive. E sad jednom sam pazarila u prvoj trudnoci dodatni OGTT test zbog tih trakica jel su jednom pokazale prisustvo secera ( test je pokazao da je sve ok) ali mislim da su dobra alatka za grubi nadzor.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 524
   RE: Vadila sam danas krv
18.12.2020 14:08:36   
lesli
Maslacak 🤗

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 525
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  18 19 20 [21] 22   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 20 [21] 22   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here