|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vadila sam danas krv
23.11.2009 22:51:49   
lence
IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun


Ali meni je poviseno gvozdje ... tako da bih trebala da smanjim ali sam na granici malokrvnosti tako da neznam sta mi fali!


Mozda imas visok nivo gvozdja kao minerala u krvi, ali telo ne moze da ga pretvori u hemoglobin pa si zato malokrvna?

_____________________________

Zadrzavam svoje gradjansko pravo da skacem na pogresne zakljucke!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Vadila sam danas krv
23.11.2009 22:56:17   
Lilly*
To često zna biti problem, zato treba unositi pored gvožđa i vitamin C koji prevodi feri u fero gvožđe koje se onda ugrađuje u hemoglobin

_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu lence)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Vadila sam danas krv
1.12.2009 14:35:00   
anci 81
Da li je neko imao manjak trombocita u trudnoci? Obelezavaju se kao plt. Trebalo bi biti od 150 do 400 a ja imam 128. Na netu sam nasla da se manjak Plt javlja kod hemoterapije,malignih oboljenja i hepatitisa C? Ja se prepala ziva. Videcu sta ce mi dr reci,ali dok odem...

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Vadila sam danas krv
1.12.2009 14:40:57   
Lilly*
Mislim da nema razloga za brigu user posted image Kada ideš kod dr?

(odgovor članu anci 81)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Vadila sam danas krv
1.12.2009 14:43:28   
Verus
anci ne brini, vidi sta dr. kaze, pa ponovite rezultate ako nije siguran....
IZVORNA PORUKA: anci 81

Da li je neko imao manjak trombocita u trudnoci? Obelezavaju se kao plt. Trebalo bi biti od 150 do 400 a ja imam 128. Na netu sam nasla da se manjak Plt javlja kod hemoterapije,malignih oboljenja i hepatitisa C? Ja se prepala ziva. Videcu sta ce mi dr reci,ali dok odem...


(odgovor članu anci 81)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Vadila sam danas krv
1.12.2009 14:47:58   
Anoniman
  proteini u mokraći? user posted image

devojke, šta to znači........ ? neka upala? bubrezi? (nisam ja u pitanju, neko meni blizak ko je user posted image user posted image )

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 81
   RE: Vadila sam danas krv
1.12.2009 14:54:13   
anci 81
Nije nista strasno,normalno je u trudnoci a van nje oznacavaju da ima neki upalni proces. Nasla sam na nekom sajtu,ali ne znam da to izbacim da vidis.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Vadila sam danas krv
1.12.2009 15:11:25   
anajid
Anci 81 ja imam problema sa tim,isto su mi trombociti niski,meni su 108.Doktorica mi je objasnila da je to sve u trudnoci normalno i da to nije puno ispod granice i alarmantno.Pijem sirup Legofer,pa moram ponoviti nalaze za neko vreme.Javi sta ti je dr rekao.

(odgovor članu anci 81)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Vadila sam danas krv
1.12.2009 15:13:34   
Verus
kakav je krvni pritisak?  Moze biti nista a moze biti i prvi nak preklampsije.  To mora obavezno da proveri..
IZVORNA PORUKA: kaliopi

proteini u mokraći? user posted image

devojke, šta to znači........ ? neka upala? bubrezi? (nisam ja u pitanju, neko meni blizak ko je user posted image user posted image )


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Vadila sam danas krv
1.12.2009 15:26:45   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: anci 81

Nije nista strasno,normalno je u trudnoci a van nje oznacavaju da ima neki upalni proces. Nasla sam na nekom sajtu,ali ne znam da to izbacim da vidis.user posted image


user posted image    thank*s draga!

(odgovor članu anci 81)
  Direktna veza do poruke: 85
   RE: Vadila sam danas krv
1.12.2009 15:27:53   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Verus RR

kakav je krvni pritisak?  Moze biti nista a moze biti i prvi nak preklampsije.  To mora obavezno da proveri..
IZVORNA PORUKA: kaliopi

proteini u mokraći? user posted image

devojke, šta to znači........ ? neka upala? bubrezi? (nisam ja u pitanju, neko meni blizak ko je user posted image user posted image )





ima nizak krvni pritisak.... kod nje je klasika 100 sa 60 ..... i sad u trudnoći. 13 nedelja.
šta je to prekl... , draga? user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 86
   RE: Vadila sam danas krv
1.12.2009 16:06:25   
anci 81
IZVORNA PORUKA: anajid

Anci 81 ja imam problema sa tim,isto su mi trombociti niski,meni su 108.Doktorica mi je objasnila da je to sve u trudnoci normalno i da to nije puno ispod granice i alarmantno.Pijem sirup Legofer,pa moram ponoviti nalaze za neko vreme.Javi sta ti je dr rekao.

Vazi,anajid. Hvala ti!

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Vadila sam danas krv
1.12.2009 17:17:01   
mihi
Da Kaaliopi u trudnoći može da se javi povećana propustljivost bubrežnih glomerula za proteine. Povećan sadržaj proteina u urinu može da bude i prvi znak preeklampsije. Treba da se skupi urun 24h i da se u njemu odredi količina proteina, ovo sa tračicama nije precizno i da se meri krvni pritisak.

(odgovor članu anci 81)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Vadila sam danas krv
3.12.2009 9:35:01   
buhla
ja se u poslednjih mesec dana hranila zdravije, tj jela cveklu i mama mi pravila razne mixeve voća i povrća za imunitet, jer mi je hemoglobin bio poslednji put nizak. I danas mi stignu rezultati, hemoglobin još niži, hematokrit isto, urea nizak. A u urinu nema šta nisu našli. Ići ću danas da uradim urrinokulturu. Hm user posted image

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Vadila sam danas krv
3.12.2009 9:55:04   
mejra81

IZVORNA PORUKA: buhla

ja se u poslednjih mesec dana hranila zdravije, tj jela cveklu i mama mi pravila razne mixeve voća i povrća za imunitet, jer mi je hemoglobin bio poslednji put nizak. I danas mi stignu rezultati, hemoglobin još niži, hematokrit isto, urea nizak. A u urinu nema šta nisu našli. Ići ću danas da uradim urrinokulturu. Hm user posted image

Buhla, nemoj da se sekiras! Tako je i meni bilo....Nekim ljudima se jednostavno gvozdje iz hrane slabo ugradjuje u organizam pa je potrebno da se uzima u nekom vestackom obliku. To ce ti vec doktor prepisati sta treba da pijes,pogotovu si sad u periodu kada beba najvise crpi iz tebe, Meni stalno je pisalo da imam dosta bakterija u urinu a jednostavno bude zbog toga sto treba da pijem dosta vode...
Jel uzimas neke dodatne vitamine?

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Vadila sam danas krv
3.12.2009 10:16:08   
buhla
Pa od dodatnih vitamina pijem Prenatal (ali to iskreno kada se setim, ja sam više za ove prirodne preparate.
A u urinu su mi nadjene bakterije - malo, plošaste ćelije - dosta, leukociti 8-10 u grupi preko 10, ostalo - malo gljivica user posted image
ne znam da li za urinokulturu mora jutarnja ili mogu i sada pa da nosim, baš sam bezveze kada sam videla ove rezultate.


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Vadila sam danas krv
3.12.2009 10:19:50   
mihi
Buhla uradi UK , jutarni urin prvi mlaz odbaci drugi u flašicu ili kupi onaj urikult. Čim ima leukocita u grupama ima i bakterija.

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Vadila sam danas krv
3.12.2009 10:25:54   
buhla
Hvala mihi, hoću. Sutra ću ujutru da nosim, za danas sam zakasnila. user posted image




_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Vadila sam danas krv
19.12.2009 12:02:30   
Lilly*
Stigli moji rezultati krvi. Sve super, čak i hemoglobin i gvožđe, što mi je uvek sniženo. Sigurno mi je to od Prenatal vitamina koje sam pila, ali sam sada prestala, jer mi je dr rekao da pijem Folan. Sigurno će mi onda pasti gvožđe user posted image

Na mom nalazu ne pišu referentne vrednosti za sve analize, pa ću napisati neke, ako nekom bude zatrebalo user posted image

Hemoglobin: 120-150
Eritrociti: 3,9-5,4
Hematokrit: 0,37-0,47
MCV: 82-100
MCH: 27-32
MCHC: 310-350
Leukociti: 4-10
Trombociti: 140-400
Glukoza: 4,2-6,4
Urea: 2,8-7,2
Kreatinin: 53-106
Gvožđe: 10,6-28,3


Interesuje me ref. vred. za sedimentaciju, jedino za nju nisam našla user posted image

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Vadila sam danas krv
19.12.2009 12:46:00   
LillyT
Kod mene stoji

Sedimentacija 2-12


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Vadila sam danas krv
19.12.2009 12:52:46   
Lilly*
Hvala nickmenjakinjo user posted image

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Vadila sam danas krv
23.12.2009 18:29:01   
engimengi
Ja danas dala krv i za 3 nedelje gvozdje od 6,6 poraslo na 21,9!Pila sam tothemu i centum maternu,ustvari pijem i dalje.Bas me zacudilo!!A ostalo sve isto kao prosli put,na donjoj granici!!

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Vadila sam danas krv
25.12.2009 19:42:06   
Anoniman
Ja sam vadila krv.
Prosli put mi je gvozdje bilo 7.2  a sada je samo 7.4 a pijem ferrum
a eritrociti jos pali sa 3.46 na 3.36 (ref vrednost od 4.2 do 6)
Hematokrit mi je isto pao sa 31 na 29 (ref je od 37 do 51)

I nije mi jasno...nisam ocekivala da mi gvozdje skoci ne znam ni ja koliko ali ipak????user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu engimengi)
  Direktna veza do poruke: 98
   RE: Vadila sam danas krv
25.12.2009 19:43:58   
Verus
OTi i meni su bili nizi rezultati, mada HCT mi je bio 34, a crvena zrnca 3.98 cini mi se a donja granica je 4.0 za sada su rekli da me nece stavljati na gvozdje....to sto se desava je za ocekivati, beba sve crpi-gledaj da jedes cvekle, ponekad popi malo vina, i jedi govedine...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Vadila sam danas krv
25.12.2009 19:52:41   
Anoniman
Znam verus ali mi je cudno da je tako malo povecan a pijem taj ferum prokleti...
A drugo, lekari su mi rekli da hrana ne moze da odrzi i poveca gvozdje...

Nije na odmet uzimati i hranu bogatu gvozdjem ali hrana nije dovoljna..mora terapija...



(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here