|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vadila sam danas krv
25.12.2009 19:53:50   
Verus
znam znam, ali gledaj i da jedes te namirnice....ja klopam cveklu i pijem sok od borovnice, a sinoc su me nagovorili da popijem i malo vina....kazu da je sada ok ponekad malo popiti...sta ja znam, ja se uvek dvoumim...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Vadila sam danas krv
25.12.2009 19:54:23   
Anoniman
a koliko ti je gvozdje?

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 102
   RE: Vadila sam danas krv
25.12.2009 19:56:18   
Verus
gvozdje mi odvojeno nisu ni radili...i da ispravim, sad sam gledala crvena zrnca su mi 3.83.  Mislim da ne rade gvozdje ako druge jedinice ne padnu jos nize....pojma nemam

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Vadila sam danas krv
25.12.2009 19:57:41   
Anoniman
mozda ne treba da pijem ferrum nego nesto drugo...
O majku mu...bas sam se smorila/
a jos bebu ceo dan nisam osetila...cak ni kad sam legla na ledja i lezala dva sata..NISta...
eto, ja tebi neki dan kazem da ne brines a ja sad umreh od straha

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 104
   RE: Vadila sam danas krv
25.12.2009 20:34:37   
Lilly*
IZVORNA PORUKA: OTI

Ja sam vadila krv.
Prosli put mi je gvozdje bilo 7.2  a sada je samo 7.4 a pijem ferrum
a eritrociti jos pali sa 3.46 na 3.36 (ref vrednost od 4.2 do 6)
Hematokrit mi je isto pao sa 31 na 29 (ref je od 37 do 51)

I nije mi jasno...nisam ocekivala da mi gvozdje skoci ne znam ni ja koliko ali ipak????user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Da li to gvožđe popiješ uz neki sok sa C vitaminom? Ono je neophodno da bi se gvožđe moglo usvojiti u organizmu. Možda je u tome problem user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Vadila sam danas krv
25.12.2009 20:37:03   
Anoniman
Oti, s obzirom da si sve trudnija i trudnijauser posted image da ne pijes gvozdje, ono bi prirodno opadalo. Moja zaova je pola zene, porodila se sa 53 kg, sad mala ima 7 meseci a ona 41kg, pa zamisli kakvo je njeno gvozdje bilo. Njoj je dr, kad joj je prepisao tothemu, rekao da ce biti dobro i ako ostane takvo kakvo jeste, samo da ne pada.

(odgovor članu Lilly*)
  Direktna veza do poruke: 106
   RE: Vadila sam danas krv
25.12.2009 20:40:44   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: OTI

mozda ne treba da pijem ferrum nego nesto drugo...
O majku mu...bas sam se smorila/
a jos bebu ceo dan nisam osetila...cak ni kad sam legla na ledja i lezala dva sata..NISta...
eto, ja tebi neki dan kazem da ne brines a ja sad umreh od straha



Draga jesi probala Tothemu,ampule gvožđa? pITAJ dr da li smeš njih da piješ, meni su jedino one pomagale i inače....

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 107
   RE: Vadila sam danas krv
25.12.2009 20:41:37   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nedja

Oti, s obzirom da si sve trudnija i trudnijauser posted image da ne pijes gvozdje, ono bi prirodno opadalo. Moja zaova je pola zene, porodila se sa 53 kg, sad mala ima 7 meseci a ona 41kg, pa zamisli kakvo je njeno gvozdje bilo. Njoj je dr, kad joj je prepisao tothemu, rekao da ce biti dobro i ako ostane takvo kakvo jeste, samo da ne pada.


evo Neđa je već spomenula Tothemu....user posted image OTI draga, probaj zaista su jake........

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 108
   RE: Vadila sam danas krv
25.12.2009 20:44:35   
Anoniman
Tothemu ne pijem ali sam od vas cula za njih...Pitacu DR da li mogu to da uzimam

Verus, pijem vitamin C svaki dan...DR mi rekao sumeca od 1000mg vitamina C a pored toga pijem limunade (cista bez secera) i mnooogo voca...

Ajde videcu sa njim...Ne znam...

hvala vam u svakom slucaju.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 109
   RE: Vadila sam danas krv
25.12.2009 20:46:53   
Anoniman
ej ima neka fora oko gvožđa i mlečnih proizvoda, veljda da se sat vremena nakon uzumanja Fe ne uzimaju m. proizvodi jer K  vezuje Fe...........možda to ima uticaja?user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 110
   RE: Vadila sam danas krv
25.12.2009 20:54:12   
Anoniman
Oti, moj savet ti je da ne pijes tu od 1000mg, nego dve po 500, ujutru i uvece, ili cak cetiri od 250 u toku dana. Ok, to jeste duplo skuplja varijanta, posto je cena ista bez obzira na gramazu, ali c vitamin se iz organizma preko mokrace izluci za nekoliko casova, i onda ti je potrebna nova doza.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 111
   RE: Vadila sam danas krv
25.12.2009 20:55:52   
Anoniman
Uuuu to nisam znala...
Nedjo, hvala ti..ja uvek popijem ujutru cim se probudim...
U pravu si mozda...
Tako cu i da uradim...

Sad sam kupila nove od 1000mg ali mogu po pola...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 112
   RE: Vadila sam danas krv
25.12.2009 20:58:50   
Anoniman
Ma popij to kako si pila, a sledece kupis slabije, a tako ces uneti i litru vode sto je opet superuser posted image
Sto se tice totheme, i ja sam je pila, meni je hemoglobin pred ulazak u 9. mesec "pao" na 119, a donja granica je 120user posted image pa sam naterala dr da mi prepise tothemu, jeste gadna, kao cevi da lizes (a ja kao znam kako je to kad lizes cevi), ali je meni 7 dana posle porodjaja hemogl. bio 136, a pila sam tothemu samo 2 nedeljeuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 113
   RE: Vadila sam danas krv
25.12.2009 21:00:54   
Anoniman
Hvala ti, to cu i da uradim.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 114
   RE: Vadila sam danas krv
25.12.2009 21:01:58   
Anoniman
Nema na cemuuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 115
   RE: Vadila sam danas krv
25.12.2009 21:01:59   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nedja

Ma popij to kako si pila, a sledece kupis slabije, a tako ces uneti i litru vode sto je opet superuser posted image
Sto se tice totheme, i ja sam je pila, meni je hemoglobin pred ulazak u 9. mesec "pao" na 119, a donja granica je 120user posted image pa sam naterala dr da mi prepise tothemu, jeste gadna, kao cevi da lizes (a ja kao znam kako je to kad lizes cevi), ali je meni 7 dana posle porodjaja hemogl. bio 136, a pila sam tothemu samo 2 nedeljeuser posted image




user posted image baš tako... grrrr...!user posted image user posted image   ali u soku od borovnice....user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 116
   RE: Vadila sam danas krv
25.12.2009 21:25:54   
cipiripi
ja sam pila feroglobin sirup, extra mi je popravio gvozdje.. preporucuje se i trudnicama user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Vadila sam danas krv
28.12.2009 13:50:15   
anci 81
Zene,jel' imala neka nizak secer u trudnoci? Prosli put mi je bio 4.1 (ref.vred. 4.1-6.4) i dr. kaze super! Danas odem po rezultate kad ono 3.8! Ja se uplasih,odmah krece i napad panike...user posted image  Trebalo bi sutra-prekosutra da idem kod dr,ali ko ce docekati. Nesto mi bas nisu najbolji rezultati... Ni hematoloski,ni urin... Mala odstupanja,ali...user posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Vadila sam danas krv
28.12.2009 18:16:18   
Lilly*
Ma nije problem kada je šećer smanjen, i to je malo smanjen, problem bi bio da je povećan user posted image Pojedi jednu čokoladicu i to je to user posted image Verovatno si bila gladna kada si vadila krv user posted image

(odgovor članu anci 81)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Vadila sam danas krv
6.1.2010 0:24:21   
buhla
rezultati su mi losiji od onih sto sam radila pre mesec dana user posted image
gvozdje mi je bilo 14.7 sada je 7.7 a ref.vrednosti su 6.6-26
hemoglobin bio 105 sada je 100 ref.vrednosti su 120-160
hematokrit bio 0.306 sada 0.296 ref.vrednosti 0.350-0.470
sve ostalo je blize donjoj granici user posted image
tek sledece srede idem kod dr, ne radi sutra!


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Vadila sam danas krv
6.1.2010 0:26:37   
cipiripi
pitaj je za "feroglobin sirup" super je za user posted image  user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Vadila sam danas krv
6.1.2010 0:27:07   
Anoniman
.... jesi uzimala neki dodatni izvor Fe?

(odgovor članu buhla)
  Direktna veza do poruke: 122
   RE: Vadila sam danas krv
6.1.2010 0:28:21   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: cipiripi

pitaj je za "feroglobin sirup" super je za user posted image  user posted image



meni nije pomogao... Samo Tothema. Već sam pisala... zakon.

(odgovor članu cipiripi)
  Direktna veza do poruke: 123
   RE: Vadila sam danas krv
6.1.2010 0:35:31   
buhla
pila sam neki kompleks vitamina od Natural welth ubi me sad kako se zove nesto na P i folnak sam pila
gvozdje nisam pila jer je do sada bio ok!


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Vadila sam danas krv
6.1.2010 0:40:40   
cipiripi
ako nije ok feroglobin, probaj sa folironom i vitaminom c, to je meni rekao endokrinolog.
ujutru med, posle 10 min to. user posted image

meni thothrma nije dala rezultate.


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here