|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
3.2.2011 10:55:46   
Anoniman
U knjizi pise od 3-4 meseca najranije .. 

(odgovor članu Ana007)
  Direktna veza do poruke: 226
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
15.2.2011 13:46:13   
anajid
Zene,bas sam umorna,zeljna sna.Andrija se nocu budi puno puta.Jednostavno se zaplace kroz san i nastavi da spava.To je dovoljno da me probudi,a meni onda treba dugo da zaspim.Dok ja zaspim cini mi se evo ga opet i tako u krug.Sad se poceo ustajati u 6 ili 7 ujutro,sve je poremetio.Svi stalno vicu da je to od zubica,da li jeste,nije nemam pojma.Ja pocinjem raditi u petak,ufuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
15.2.2011 14:00:01   
Snelle
Ima li neko ideju kako dete odvići od uspavljivanja ljuljuškanjem i nosanjem? Lana mi se probudi u sred noći i neće nikako drugačije da zaspi nego da je uzmem i ljuljam, nosam, a ja od premora ne vidim, a kamoli da je ljuljam user posted image I to tako po nekoliko puta u toku noći! Probala sam da je spustim pored sebe u krevet, da je mazim, pevam joj, pričam...ništa ne deluje, vrišti dok je ne podignem i nosim. Ja više nemam snage da je tako uspavljujem, ne mogu, a i teška je i velika za takvo uspaljivanje user posted image  

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
15.2.2011 14:27:05   
IVA 11
Kad se moj sin probudi, ja samo blago ljuljam krevetic, i pricam sh, shshsshshsh, svijetlo ne palim, kad cujem da je smiren i da ne place, samo se i ja smirim, pustim ga i nista ne pricam, i zaspe poslije par minuta. Obicno se probudi zbog cucle, tako da ovo radim u tom slucaju. user posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
15.2.2011 16:15:07   
Ana007
I moja Vanja već tri noći za redom,se komeša,plače u snu,cvili,ne znam ni ja više.Sinoć oka nisam sklopila,ne znam da li joj je do zubića,pošto joj se nazire belo na desnima gornji kecevi.Prenesem je kod nas u bračni,mlati nogicama,vrti se.kada se u neko doba umirila prenesem je u krevetac,da bi se čim je svanulo probudila,i počela da priča sama sa sobom.user posted image .Hronično sam neispavanauser posted image

_____________________________

Ovde treba napisati nešto zabavno... ﺕ

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
15.2.2011 16:49:23   
ivaj
IZVORNA PORUKA: Snelle

Ima li neko ideju kako dete odvići od uspavljivanja ljuljuškanjem i nosanjem? Lana mi se probudi u sred noći i neće nikako drugačije da zaspi nego da je uzmem i ljuljam, nosam, a ja od premora ne vidim, a kamoli da je ljuljam user posted image I to tako po nekoliko puta u toku noći! Probala sam da je spustim pored sebe u krevet, da je mazim, pevam joj, pričam...ništa ne deluje, vrišti dok je ne podignem i nosim. Ja više nemam snage da je tako uspavljujem, ne mogu, a i teška je i velika za takvo uspaljivanje user posted image  


A da probas u kolicima?
Lakse ti je da malo ljuljuskas kolica nego nju.

Znas kako sam ja to resila-nosila sam i mazila pa spustala u krevetac onako budnu.Pa cim pocne da se buni ja ponovo uzmem i nosim koji minut pa opet spustim.I sve tako dok se ne uspava sama.
I evo ima mesec dana kako je okupamo,stavimo u krevetac,damo joj mleko i cim popije mi se sklonimo.Ona se vrti vrti i na kraju zaspi.
Ali jeste spas zivi kad dete ne mora da se uspavljuje.

Ajde probaj pa javi kako je proslo.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
16.2.2011 9:57:36   
suncokretizbloka

IZVORNA PORUKA: anajid

Zene,bas sam umorna,zeljna sna.Andrija se nocu budi puno puta.Jednostavno se zaplace kroz san i nastavi da spava.To je dovoljno da me probudi,a meni onda treba dugo da zaspim.Dok ja zaspim cini mi se evo ga opet i tako u krug.Sad se poceo ustajati u 6 ili 7 ujutro,sve je poremetio.Svi stalno vicu da je to od zubica,da li jeste,nije nemam pojma.Ja pocinjem raditi u petak,ufuser posted image

Probaj da popijes caj od lipe pre spavanja.Ja sam isto tako patila od nesanice zbog toga sto mi se bebac cesto budi nocu.Nisam posle njegovog budjenja mogla ponovo da zaspim,i ono malo vremena sto je spavao,ja nisam uspevala da iskoristim,nego sam se prevrtala po krevetu i ustajala sva slomljena.Kada sam pocela da pijem caj od lipe(lipa smiruje i opusta zivce),samo par minuta nakon sto uspavam bebca,i ja sam tonula u san.Nekad sam pila caj i nocu,da mu produzim dejstvo.Nadam se da ce caj i tebi da pomogne!I to,ako mozes, potrazi u biljnoj apoteci sushenu lipu,jaca je nego ona u filter kesicama.


(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
16.2.2011 13:47:37   
anajid
Hvala suncoretizbloka,svakako cu probati.Imam uzasan san i velike probleme zbog toga .U porodilistu nisam spavala 5 dana i 5 noci,mislila sam da sam skrenula sa pametiuser posted image .

Nego jos me interesuje,mame koje imaju decu pribliznog uzrasta kao Andrija,piju li jos po noci flasicu,koliko ml i oko koliko sati?
Joj bas me vec nervira to budjenje,umorna sam,nikako da normalno prespavam noc.

(odgovor članu suncokretizbloka)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
16.2.2011 18:14:37   
suncokretizbloka

IZVORNA PORUKA: anajid

Nego jos me interesuje,mame koje imaju decu pribliznog uzrasta kao Andrija,piju li jos po noci flasicu,koliko ml i oko koliko sati?
Joj bas me vec nervira to budjenje,umorna sam,nikako da normalno prespavam noc.

Evo ja imam bebca od sedam meseci, ukinula sam mu nocne podoje.Kad se probudi nocu,samo mu dam cuclu i malo ga ljuljuskam ako je potrebno. I ja sam bila u nedoumici kada prekinuti to nocno hranjenje,posto se on budio konstantno,pa sam zvala Halo bebu. Rekli su mi da je on sa 7 meseci vec velik da bi ista pio nocu(sem mozda malo vodice),tako da sam ih poslusala.

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
16.2.2011 18:46:15   
Snelle
IZVORNA PORUKA: suncokretizbloka

I ja sam bila u nedoumici kada prekinuti to nocno hranjenje,posto se on budio konstantno,pa sam zvala Halo bebu. Rekli su mi da je on sa 7 meseci vec velik da bi ista pio nocu(sem mozda malo vodice),tako da sam ih poslusala.



Dakle, mi sa punih 9 meseci definitivno treba da prekinemo noćni podoj, a ne da sisamo po 3-4 puta u toku noći....


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu suncokretizbloka)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
16.2.2011 22:30:30   
marija32
Ma to je kod svake bebe individualno, pogotovo ne volim generalizovanje kod tako male dece(mislim na to sto su rekli  u Halo bebi). Moj ima 7.5 meseci i jos uveg ga hranim u 4h ujutru, jer se skroz razbudi i bude gladan, a probala sam i mazenje i dudu, ne, on hoce mlekouser posted image .

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
17.2.2011 8:54:00   
suncokretizbloka

IZVORNA PORUKA: marija32

Ma to je kod svake bebe individualno, pogotovo ne volim generalizovanje kod tako male dece(mislim na to sto su rekli  u Halo bebi). Moj ima 7.5 meseci i jos uveg ga hranim u 4h ujutru, jer se skroz razbudi i bude gladan, a probala sam i mazenje i dudu, ne, on hoce mlekouser posted image .


Marija,potpuno se slazem sa tobom da je svaka beba individualna. I meni se nekoliko puta desilo da mi je bebac plakao u 4h,jer je zaista bio gladan,pa sam mu dala da sisa. Ja bih to hranjenje nazvala rani-rani jutarnji podoj. U principu,mislim da je i dalje normalno da se beba(6-7 meseci,pa i kasnije) PRVI put budi da jede(sisa) oko 5h-6h-7h.
A mislim da bi nocno hranjenje koje se dogadja 3-4 puta u toku noci,zaista trebalo ukinuti.
Snelle,ja bih pokusala da Lani ne dam da jede do prvih jutarnjih sati,jer mislim da joj to hranjenje zaista nije neophodno.Mislim da ona to vise trazi po navici.
A i smatram, da kao sto ni mi odrasli ne jedemo nocu(osim ako smo trudni,pa nam se oprasta user posted image ), tako bi i bebe polako trebali da navikavamo(ako vec same to nisu uradile) da se nocu ne jede.


(odgovor članu marija32)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
17.2.2011 9:56:01   
ivaj
Ja ne znam sta je s mojim detetomuser posted image
Par dana je lepo pocela da se budi tek u 4 da jede,da bi sad promenila-pocela da se budi u 2 pa 5,pa u 1 pa u 4 i sinoc kulminacija u 12 se probudilauser posted image
I tako sam ustajala u 12,pa u 4 i na kraju u 7,jer tad inace ustajemo.A u medjuvremenu je jedno pet puta cvilela i morala sam da ustajem da joj dodam dudu.

Nije do porasta apetita,ne pojede neku kolicinu.Uvek isto-po 100ml.

(odgovor članu suncokretizbloka)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
17.2.2011 11:32:51   
minna
IZVORNA PORUKA: ivaj

Ja ne znam sta je s mojim detetomuser posted image
Par dana je lepo pocela da se budi tek u 4 da jede,da bi sad promenila-pocela da se budi u 2 pa 5,pa u 1 pa u 4 i sinoc kulminacija u 12 se probudilauser posted image
I tako sam ustajala u 12,pa u 4 i na kraju u 7,jer tad inace ustajemo.A u medjuvremenu je jedno pet puta cvilela i morala sam da ustajem da joj dodam dudu.

Nije do porasta apetita,ne pojede neku kolicinu.Uvek isto-po 100ml.





ovako je kod nas vec nocima i ne znam uopste dokle on misli tako

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
17.2.2011 12:13:03   
ivaj
Vec mozgam sta bi moglo da se uradi po tom pitanju.
Mozda da probam da joj dam mleko kad krenem na spavanje?!

Bas nemirno spavauser posted image
Ko da nije moja nego komsijska!

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
17.2.2011 13:06:19   
suncokretizbloka

IZVORNA PORUKA: ivaj

Ja ne znam sta je s mojim detetomuser posted image
Par dana je lepo pocela da se budi tek u 4 da jede,da bi sad promenila-pocela da se budi u 2 pa 5,pa u 1 pa u 4 i sinoc kulminacija u 12 se probudilauser posted image
I tako sam ustajala u 12,pa u 4 i na kraju u 7,jer tad inace ustajemo.A u medjuvremenu je jedno pet puta cvilela i morala sam da ustajem da joj dodam dudu.



Ovo mi je nesto poznato- moj bebac se sa tri meseca budio jedan-dva puta nocu, i ja sam mislila da je to uvod u spavanje cele noci.A onda je sa nepuna cetiri meseca poceo da se budi na 2-3 sata.Period izmedju budjenja se smanjivao iz noci u noc,da bi stigao do budjenja na 40min do sat vremena.Sa njegovih pet meseci smo imali kulminaciju nespavanja.Pedijatri su mi rekli da je poceo da se budi nocu ucestalije nakon tri meseca,jer je poceo da prima i dozivljava uticaje iz sredine koja ga okruzuje,i da on to nocu preradjuje u glavi i zbog toga se budi.
Sta je,da je,muka je.
Evo i sada se budi po nekoliko puta u toku noci,nije jos uspostavio neki ritam.Osim sto nema vise sisanja nocu...o tome sam vec pisala.

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
20.2.2011 11:28:24   
ivaj
Jelena ima fazu da se budi svaku noc i bude budna neko vremeuser posted image
A dos skoro je spavala celu noc bez budjenja.
Ajde to i nekako,nego sto nemirno spava,vrti se,udara nogama,trazi dudu,izludeh vise!
Od dva sata pa na dalje uopste ne spavam normalno.
Kaze mm nocas,koji jos ustaje rano za posao:"Jao ovo vise ne mogu da izdrzim"user posted image

Ima li neko neki cudotvorni savet?user posted image
Moracu da pocnem da gasim lampu,mozda se desi cudo!

(odgovor članu suncokretizbloka)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
20.2.2011 11:41:14   
Ana007
Meni je od pre tri večeri naprosto počela manje da se budi(pu,pu da ne ureknem).Ranije je umela i po 10 x u toku noći da se probudi.Sada je uveče spakujem u krevet najkasnije do 10h,probudi se oko 1h dam joj da jede,redovno se zakomeša oko 4h,tada joj dam malo čaja ili cuclu(do nedavno nije mogla očima da je vidi,a sad je dudla kao blesava) i nastavi da spava do 8 ujutro.user posted image user posted image

_____________________________

Ovde treba napisati nešto zabavno... ﺕ

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
20.2.2011 11:45:09   
Daca88
Moja duša spava od 22h do 09huser posted image ...i još dva puta po jednočasovna dremka,oko 11h i oko 17h

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu Ana007)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
20.2.2011 11:47:34   
ivaj
Ma ja sam vas pitala za savet,a ne tu da mi udarate ceznju sa odlicnim spavanjem vase deceuser posted image
Zlobnice jedneuser posted image

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
20.2.2011 11:50:26   
Snelle
IZVORNA PORUKA: ivaj

Moracu da pocnem da gasim lampu,mozda se desi cudo!


Za početak možeš ovo stvarno da probaš! A možda joj je vruće, ne znam kakvo vam je grejanje, ali Lana jako nemirno spava kad joj je vruće.


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
20.2.2011 11:55:20   
Daca88

IZVORNA PORUKA: Daca88

Moja duša spava od 22h do 09huser posted image ...i još dva puta po jednočasovna dremka,oko 11h i oko 17h

...Ivaj,da dodam...Alen spava samnom na francuskom krevetu od svog drugog meseca.Dok je spavao u krevetiću budio se svakih pola sata il mu ispadne duda,il je bio gladan,ili prosto hoće da se igra i nosa i sred noći,a ja ko vampir...možda je to tajna"uspeha".Otkad spava samnom prespava celu noć,11 sati intenzivnog sna,ucelo...ma šta ćeš lepšeuser posted image
Znam da ćemo kasnije imati frke kad trebala da ga opet odvojim i pošaljem u krevetić pošto je navikao spavati samnom,ali ne razmišljam još o tome,meni lično ne smeta,pšto se mene tiče možemo spavati zajedno dogod on to želi.Sve mislim da će on pre početi na svoje insistiranje da spava u krevetiću nego što ću da ja otprašiti.Mi se mazimo,držimo za ruke,pevam mu na uvce,onda on zavuče šakicu u moju kosu i tamo mulja,usput nešto gunđa,onda ga ja poljubim,a oči na pola koplja i zzzz,nema ga do devet ujutru.

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
20.2.2011 11:56:29   
Anoniman
Ivaj , Nina spava skoro po celu noć već mesec dana (od 22 do 4 , pa od 4 do 8) i to od kad je u sobi baš mrak . Ja sam još pre mesec dana ugasila lampu , i palim je samo kad je čujem da njanjavi .

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 248
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
20.2.2011 11:59:15   
Sanjica26 RR
Wow za Ninu! Kod nas je priguseno svetlo. Prvi deo noci Teodora spava od 21-2, a posle se budi na 2, 5 sati. Moracu i to da joj promenimuser posted image

Ivaj, ja jos uvek nema iskustvo, da bi te savetovala.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
20.2.2011 12:00:03   
maja19
Ivaj kako spava preko dana..
Ja sam primenila sledeci recept..da kazem kad popije zadnje mleko pred spavanje negde oko 18h, onda mu ne dozvolim da spava, krenem da ga gnjavim da se igram sa njim..nekad kad nece odrema pola sata ali ne vise..krece kupanjac oko devet onda se narucka i ne budi se pre cetiri, pet sati..probaj tako..

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praktična i zdrava užina tokom aktivnih su...
Za više uživanja u prirodi i svežem vazduhu, važan faktor je i odabir zdravih i kvalitetnih alternativa u odnosu na hran...
Fotografija koja je dirnula milione ljudi
Fotografija koju je majka postavila na društvenu mrežu brzo se proširila među korisnicima, pošto ju je više od 240.000 l...



Anketa

вртић.
пеперутка16

Који вртић похађа ваше дете?

Click Here