|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
15.12.2010 16:13:28   
Anoniman
Pa i meni sve žao da je budim , jako se izmori od plakanja , od štucanja , podrigivanja ... I taman kad dete zaspi - ja treba da je probudim . Znači - da je ne diram , da čekam da se sama probudi , ali da je ne pustim da spava više od 4 h ?


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 176
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
15.12.2010 16:34:53   
Jeca*
Ja Luku NIKAD nisam budila vec sam se molila Bogu da sklopi par sati sna...ne znam da li mi je 5 puta uslisio molitve za Lukinih prvih godinu i po dana user posted image user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
15.12.2010 16:35:45   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: BubaMira

Pa i meni sve žao da je budim , jako se izmori od plakanja , od štucanja , podrigivanja ... I taman kad dete zaspi - ja treba da je probudim . Znači - da je ne diram , da čekam da se sama probudi , ali da je ne pustim da spava više od 4 h ?




pravilo glasi - dete kad je gladno trazi da jede, kad mu se spava spava. Nemoj je buditi. Probudice se ona kad bude gladna.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
15.12.2010 16:44:07   
Anoniman
Joj žene , znate koliko mi je sad lakše kad čujem da ni vi ne budite svoje bebe ... Ja sam stvarno mislila da je ostavim da pajki , duša me boli kad je budim a njoj sve glavica pada , oči ne može da otvori , a ja joj guram sisu na silu user posted image . I onda je probudim , podojim je , ona se unervozi , toliko je nervozna da plače i njanjavi se još sat ipo , i taman kad zaspi - ja je opet moram buditi jer je prošlo 3 sata . A patronažna rekla OBAVEZNO je buditi ... user posted image Inače , u svoj toj frki i nervozi meni i ne stigne mleko da se nakupi u sikama , a i ono što se nakupi iscuri u tupfere od mog naprezanja koliko je nosam da se smiri i prestane da plače jer je probuđena . Jedva čekam da se malo "pokupimo" i imamo neki ritual koji će nam svima olakšati situaciju ...

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 179
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
15.12.2010 16:47:18   
anajid
Bubo,neka Nina sama diktira svoj ritam jela i spavanja.Ovo je pocetak i ne mogu se tako rano uvoditi nikakve navike,rituali i tako to.Vrlo brzo ce ona sama uhvatiti svoj ritam uz tvoju pomoc i to ce sve biti OK!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
15.12.2010 16:59:31   
MASHKA
ja baš imam sreće, moja Staša od prvog meseca spava po celu noć, bez obzira na  to koliko je spavala preko dana. evo npr. sinoć je spavala od 23h - 7:30h.user posted image

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
15.12.2010 17:05:38   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: MASHKA

ja baš imam sreće, moja Staša od prvog meseca spava po celu noć, bez obzira na  to koliko je spavala preko dana. evo npr. sinoć je spavala od 23h - 7:30h.user posted image

Blago etbi,zeno.user posted image
Mateja se budi samo da sise,i odmah zaspi,ali se zna,od 5 do 7 je zurka,oci kao sarmice.

(odgovor članu MASHKA)
  Direktna veza do poruke: 182
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
15.12.2010 21:10:36   
aster
Moje dete se već nedeljama-mesecima budi na svakih sat ipo-dva. Kad se probudi 4-5 puta u toku noći, to je super, jer zna i po 10ak puta  Sve se nadam da mu je to faza i da će uskoro i mama uspeti da odspava koji sat u cugu 

_____________________________

Reči su kao pčele, one su istovremeno i med i žaoka

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
15.12.2010 21:28:34   
bratzz
Milicu sam pustila da sama odluci kad ce sta da radi i nisam ni malo pogresila. Jela je kad je god htela, nikad joj nisam odredjivala kad ce da spava a kad da jede. Sama je odredila da joj je najbolje vreme za spavanje posle 23h i budila se samo jednom preko noci oko 4-5h i nastavilabi da spava do 9h ujutru. Tako je bilo prvih meseci a sada se uvece uspava najkasnije oko 1h a ujutru zvanicno ustaje od 10 do 12h i meni takav ritam odgovara.
Mislim da je glupo buditi bebu na tri sata da jede, ja to nikad nisam radila. Jedino sam je hranila preko noci u toku sna kad primetim da mi je mleko previse nadoslo, da se ne bi izmuzavala.
Svi oko mene su mislili da gresim a sada mi se svi misle da sam se odlicno prilagodila bebi, odnosno bebu prilagodila svom nacinu zivota user posted image

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
15.12.2010 21:34:33   
bratzz

IZVORNA PORUKA: MASHKA

ja baš imam sreće, moja Staša od prvog meseca spava po celu noć, bez obzira na  to koliko je spavala preko dana. evo npr. sinoć je spavala od 23h - 7:30h.user posted image

Bebe koje se kasnije uspavaju, spavaju celu noc neprekidno ili se probude samo jednom user posted image
Meni su svi pricali kako prekasno uspavljujem Milicu i da je idealno vreme za spavanje oko 20h a iskustvo me je naucilo da je to najgore vreme za uspavljivanje bebe, bar meni takav ritam nije odgovarao.

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
15.12.2010 21:39:30   
anajid
Au bratz,svaka tebi cast.Meni npr. uopste takav ritam ne odgovara,ja ne znam sta bi mi dete radilo do 1h po noci.Osim toga,uskoro pocinjem raditi,pa ne znam kako bi ustala u 5 i 30h ako legnem u 1h.Moj bebac zaspi u 20:30 i spava do 7:30 ili 8:00.No dobro,svako ima svoje navike!user posted image

(odgovor članu bratzz)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
15.12.2010 21:48:25   
Pretty78
David zaspi izmedju 20-21h i nekad se probudi oko4-5 popije melko i nastavi do 8h a nekad se ne budi vec ustane oko7-7:30


_____________________________

Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas.Ne znam mesto na kom živi ili počiva;Ne znam zašto nju i san mi java pokriva;Možda spava, i grob tužno neguje joj stas.Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas!!

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
15.12.2010 22:00:06   
snješka
Aaaaaa Pretty, pa ti si presrećna žena. Blago tebi. Viktor zaspi oko 21-21:30, i budi se oko 3:30 pa oko 6-6:30, i spava do 7:15, ponekad do 8:00. Ali hajde, sve kontam još je jako mali. Samo molim Boga da ne bude kao sestra, ona još nikad cijelu noć nije prespavala, a ima 21 mjesec.
Ja njih nijedno nisam budila da jedu, noću posebno. Viktora jesam preko dana, ali samo ako je spavao duže od 4 sata, a sada i kad se desi da prespava ne budim ga. Sam se budi i traži da jede.

_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu Pretty78)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
15.12.2010 22:05:36   
Pretty78
i nemoj da ga budis...kad ogladni ustce sam

ja ti imam srece sa tim spavanjem...svo troje dece mi je tako spavala a Milica i Martina su znale prespavati celu noc dosta često kad su imale 1.2.3 meseca :)


_____________________________

Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas.Ne znam mesto na kom živi ili počiva;Ne znam zašto nju i san mi java pokriva;Možda spava, i grob tužno neguje joj stas.Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas!!

(odgovor članu snješka)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
15.12.2010 22:05:51   
SUPER MAMA
IZVORNA PORUKA: bratzz


IZVORNA PORUKA: MASHKA

ja baš imam sreće, moja Staša od prvog meseca spava po celu noć, bez obzira na  to koliko je spavala preko dana. evo npr. sinoć je spavala od 23h - 7:30h.user posted image

Bebe koje se kasnije uspavaju, spavaju celu noc neprekidno ili se probude samo jednom user posted image
Meni su svi pricali kako prekasno uspavljujem Milicu i da je idealno vreme za spavanje oko 20h a iskustvo me je naucilo da je to najgore vreme za uspavljivanje bebe, bar meni takav ritam nije odgovarao.


Ovo se ne moze uzme generalno za sve dece.
ja sam bogme sve ali bas sve pokusala nije bilo sanse dok sama jedne noci nije presekla.
Cak sma mislila da moje dete ima narusen san a i za to sma citala strucnu literaturu.
13 meseca trajalo je moje nespavanje.Cak i sada ako ja pusti sama da se uspavljuje pa ona ne bi zaspala citavu noc a ima 2 godine.
Moram biti pored nje nista joj neradim i za 15 do 20 minuta spava ko top.
Svako dete je za sebe.

(odgovor članu bratzz)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
15.12.2010 22:18:02   
sneza24
I ja bih čini mi se skrenula da mi dete ide na spavanje u 1 h.
Kad smo uhvatili neki ritam uspavljivao se oko 22 h i nije bilo šanse da zaspe pre,mada je po meni i ovo kasno.Onda se bukvalno preko noći desilo da zaspe oko 20-21 h a od samog početka se budio oko 9 h.
A ja koliko znam,a ako grešim neka me neko ispravi,najkvalitetniji san je od 22-02 h.
Nikad ga nisam budila da jede na 3 sata.Od početka sam dojila na zahtev kad god to bilo.
Jednom prilikom smo bili kod dr na pregled i mm je rekao kako David ponekad odspava i po 8-10 h bez buđenja a dr je rekla kako to nije dobro jer je on još mali(imao je skoro 5 meseci) i da mora da jede na 3 sata,da ga budimo.
Mm me ubedio da poslušamo dr i samo sam napravila haos tih 2-3 dana.Ja ne naspavana,nervozna,David isto tako i onda rešim da radim po svom jer je i do tad sve bilo u redu i dobro je napredovao.

(odgovor članu Pretty78)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
15.12.2010 22:22:01   
Pretty78
IZVORNA PORUKA: sneza24

I ja bih čini mi se skrenula da mi dete ide na spavanje u 1 h.
Kad smo uhvatili neki ritam uspavljivao se oko 22 h i nije bilo šanse da zaspe pre,mada je po meni i ovo kasno.Onda se bukvalno preko noći desilo da zaspe oko 20-21 h a od samog početka se budio oko 9 h.
A ja koliko znam,a ako grešim neka me neko ispravi,najkvalitetniji san je od 22-02 h.
Nikad ga nisam budila da jede na 3 sata.Od početka sam dojila na zahtev kad god to bilo.
Jednom prilikom smo bili kod dr na pregled i mm je rekao kako David ponekad odspava i po 8-10 h bez buđenja a dr je rekla kako to nije dobro jer je on još mali(imao je skoro 5 meseci) i da mora da jede na 3 sata,da ga budimo.
Mm me ubedio da poslušamo dr i samo sam napravila haos tih 2-3 dana.Ja ne naspavana,nervozna,David isto tako i onda rešim da radim po svom jer je i do tad sve bilo u redu i dobro je napredovao.



Jako me nerviraju te pametne dr koje se masaju sa svojim glupim savetima...slazem se ja da ona ima diplomu i da verovatno zna bolje od mene laika ali brate ne znas ti moje dete i kakav je njegov ritam......zato sam na tvojoj strani snezo   uvek uvek uveeeeeeeeek sam govorila da mama treba da radi po svoj osecaju a ne po knjigama i doktorovim MORANJIMA...bravo za vasuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas.Ne znam mesto na kom živi ili počiva;Ne znam zašto nju i san mi java pokriva;Možda spava, i grob tužno neguje joj stas.Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas!!

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
15.12.2010 22:46:36   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: snješka

Aaaaaa Pretty, pa ti si presrećna žena. Blago tebi. Viktor zaspi oko 21-21:30, i budi se oko 3:30 pa oko 6-6:30, i spava do 7:15, ponekad do 8:00.


Slično i Mare.
Zaspe oko 22h, budi se oko 2-3, pa oko 5-6-7, i ustaje oko 9.

(odgovor članu snješka)
  Direktna veza do poruke: 193
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
15.12.2010 22:47:30   
sneza24
Pretty i ja smatram da svaka majka treba da radi po svom osećaju i onako kako njoj i bebi odgovara.

(odgovor članu Pretty78)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
15.12.2010 22:55:58   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: bratzz


IZVORNA PORUKA: MASHKA

ja baš imam sreće, moja Staša od prvog meseca spava po celu noć, bez obzira na  to koliko je spavala preko dana. evo npr. sinoć je spavala od 23h - 7:30h.user posted image

Bebe koje se kasnije uspavaju, spavaju celu noc neprekidno ili se probude samo jednom user posted image
Meni su svi pricali kako prekasno uspavljujem Milicu i da je idealno vreme za spavanje oko 20h a iskustvo me je naucilo da je to najgore vreme za uspavljivanje bebe, bar meni takav ritam nije odgovarao.


KOd nas ovo nije tachno...

Desilo se par puta da okasnimo sa kupanjem...pa su vecherale oko 22-23h, i onda su se obavezno probudile u toku noci....a sad vetj neko vreme kupamo se u pola 9, u 9h je vechera...do 9:30 one zaspu....i spavaju do 7:30-*h ujutro...bez ijednog budjenja nocu...

Shto se tiche budjenja...u pochetku sam ih budila..jer su bile jedva dve kile...ali kad sam shvatila da to ne vodi nichemu...jer ja 2 sata provedem budeci nju...a ona se probudi kad ogladni...prestala sam...i od onda spavamo celu noc...

(odgovor članu bratzz)
  Direktna veza do poruke: 195
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
15.12.2010 23:05:37   
Anoniman


IZVORNA PORUKA: bratzz
Bebe koje se kasnije uspavaju, spavaju celu noc neprekidno ili se probude samo jednom user posted image




Ne spavaju celu noć, nego ne spavaju deo noći. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 196
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
17.12.2010 10:52:26   
Anoniman
Mare je sinoć sisao u 21h, zaspao čvrsto nakon grčića oko 22h, i sledeće buđenje je bilo tek u 5h user posted image , pa onda u 8.30h! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 197
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
22.12.2010 18:41:55   
srecca
Mi smo spavali od 20h-02h i onda do 07-08 medjutim vec dve,tri veceri jako lose spava ali mislim da je mozda zbog vakcine(pentaxim)mada nema drugih reakcija,jako mi malo spava preko dana jeva sastavi 40 min.i onda je brzo umoran i tako u krug


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
16.1.2011 20:11:14   
ivaj
Ja sam hronicno neispavana.Zato sto sam velika spavalica a ova mala ne moze makar jednu noc da odspava normalno.
Ajde sto preko dana slabo spava,ali nocu se budi da jede(dobro to je o.k.) i ostatak noci u snu histericno mlatara nogama i rukama,vrti glavom levo desno i non stop pljuje dudu pa je trazi.
I tako ustajem po 20 puta minimumuser posted image

Ovo joj je faza koja traje nekih sedam dana,do skoro je bila super nocu.

(odgovor članu srecca)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
16.1.2011 21:56:31   
Ana007
Moja mala ne voli da spava danju a vala ni noću.Preko dana ima fol partije od po 20 min koje ne računam,a kad "odvali" sat,dva,ja se zabrinem user posted image .Nocu se budi i po 5 x,što zbog grčeva što zbog sike.Kad se probudi 2x noću ja sam presrećna,čak uspem nešto i da odspavam.Čak mislim da joj je postala navika da traži siku noću,jer zaspe jako brzo na njoj.user posted image .Razmišljam da krenem noću da joj nutkam čaj umesto sike,jer sam i ja zaista hronično neispavanauser posted image

_____________________________

Ovde treba napisati nešto zabavno... ﺕ

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







10 načina kako možeš pomoći prijateljici k...
Pomoć oko gostiju kojih nakon porođaja zaista ne manjka, korisni pokloni umesto skupih poklona za bebu i ohrabrivanje i ...
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Дојење.
пеперутка16

Колико дуго сте дојили?

Click Here