|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
28.10.2010 23:38:31   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: Tash


Inače, ne zaspe čvrsto dok ne legnem i ja i ne dam mu moj prst da drži. user posted image user posted image Razmišljam šta da mu dam u zamenu a da ne iskopa sebi oko. user posted image



Aaaaaaaa slatkoooooooooooo!!!user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
29.10.2010 7:28:57   
Trcosava
Trbice, Liliana - dečica su nam tu negde. I mi smo lepo spavali po celu nć, ali je negde od 10 meseca počela da se budi 1 noću. Nekad 2x
Zaspi oko 9-10 i onda kenjka negde oko 12, uđem dam joj cucli i ššš i ona nastavi da spava. Drugo ''buđenje'' je zavisno. Ako se probudi do 3 - uspavam je nazad, uzmem, uvijem u ćebence kao novorođenče i ununam i vratim u njen krevet. Sve posle 3 je = nema spavanja. Uzalud pokušavam da je uspavam - neće. Tako da je ja onda držim ili kod nas u krevetu ili pokušavam da je ostavim kod nje u nadi da će zaspati. NA kraju joj u 7 dam mleko i ona nda tek zaspi. Desi se da se probudi oko 5, onda neće da zaspi u 7.
Zadnje dve noći se ne budi, kenjkala je jutros oko pola 6, ali je sama zaspala nazad!


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
29.10.2010 7:30:50   
Trcosava
IZVORNA PORUKA: Tash

Razmišljam šta da mu dam u zamenu a da ne iskopa sebi oko. user posted image



nađi neku plišanu ''igračku'' koja je debljine tvog prstauser posted image


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
29.10.2010 10:50:10   
Trbica
Izgleda da je stvarno u pitanju igranje pred spavanje, sinoc se nije budila ni jednom, nesto je cvilnula kratko i sama se uspavala! Ako i veceras bude tako onda sam uspela! Hvala zeneuser posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
29.10.2010 12:45:59   
Tara
I moj beban se budi na svakih pola sata, sat spava i place user posted image
Nije mi jasno sta mu je , nije bolestan , sit presvucen , joooj user posted image zaboli me glava razmisljajuci sta moze da bude..
Da nisu zubici user posted image

(odgovor članu Trbica)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
30.11.2010 12:55:18   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: suncokretizbloka

Ne znam da li vec postoji ovakva tema,ako ima, uputite me na nju. Htela bih da se posavetujem - bebac ima nepunih 5 meseci. Sve do pre mesec dana budio se  2-3 puta u toku noci, lepo je sisao, i nakon toga je mirno spavao. Od pre mesec dana, period kada mirno spava tokom noci postajao je sve kraci i kraci. Sada se budi svakih sat vremena.
Pokusavala sam svasta -
Da ga kupamo u toploj kadici svako vece pre spavanja
Uvela sam mu pirincanu kashu koju mu dajem pre poslednjeg podoja pred spavanje
Beba definitivno nije gladna, jer moze tata moze da ga uspava samo ljuljuskanjem. A ako ga ja drzim, onda mora da sisa, makar 2-3 minuta dok ne utone u san.
Nije uznemiren tokom dana, lepo je raspolozen.
Da li imate neki savet kako da ga privolim da spava duze?


IZVORNA PORUKA: suncokretizbloka

I jos bih dodala -
pokusali smo da ga ostavimo da se uspava sam nakon budenja. To ne uspeva,bebac postaje sve razdrazeniji, i pojacava plac dok ga neko ne uzme u ruke.


IZVORNA PORUKA: Shishica

Vidim da niko nije pisao ovde..a ja imam isti problem..
Odspava najduze 4 sata vezano.. budi se i ili hoce da sisa ili da bude pored mene (sto me iscrpljuje i ne mogu da spavam dobro ako je u krevetu) ili se plasi kad duva vetar (kod nas je to uz zvizdanje prozora i drmusanje roletni)... Otkriva se i nervozna je ako je stavim u dzak pa sam uhvatila stos da kad se otkrije, a ja je samo od kolena pa do grudi pokrijem cebetom i njega ne moze da spusti..

Posle kupanja i sisanja zaspi pa se probudi kasnije i sinoc je recimo bila budna do 2..a onda spavala do nekih 6 pa sisala ....

Ni ja ne znam sta da radim..

user posted image



_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Tara)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
30.11.2010 12:59:50   
*Alexx*
I za suncokret, i za Shishicu:
Ja mislim da je to sve normalno. Svi oni imaju faze - te se bude, te se ne bude... hoće ovo, hoće ono... Ne mislim da je to za neku brigu. Jeste iscrpljujuće, ali Bože moj, naspavaćemo se kad se odsele user posted image

< Poruku je uredio Alexx RR -- 30.11.2010 13:00:04 >


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
30.11.2010 13:06:35   
lanajelena
I ovaj moj divljak se budi non stop nocu zato je sisanje zakon povuce dva puta i spava opet i tako nekoliko puta u toku noci,znam samo da napuni pelenu za medalju,jedino kad izbijaju zubici trazi da ga nosam

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
30.11.2010 13:10:58   
Jele
Uroš se budi po sto puta noću negde od svog 4. meseca, čini mi se, možda 5. Za ovih njgovih 20 meseci je prespavao samo 1 noć a da se nije nijednom probudio, mm zna koju, valjda četristoineki dan.... Ima noći kada se budi, ja ne znam, 20-30 puta, kao da ga nešto muči, dam mu extra razblažen sokić (vode), kosu da mi mazi i onda dudu i on nastavi da spava, pa opet i tako u krug. a opet, ima noći kada se probudi ''svega'' 5-6 puta. Jednostavno je tako, sve živo smo probali i pedijatar nas je na kraju ubedio da je to jednostavno tako, tj. da se neka deca iz ovih ili onih razloga bude noću...

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
30.11.2010 13:13:15   
Anoniman
Mi spavamo od 21-21:30 do 6:30-7h....a jutros smo do pola 8...kako kad... jedno vreme se Sara budila oko 5h...i bilo je dovoljno da je okrenem na stranu i dam joj dudu, nastavi da spava do 7h...nadam se da se ovo nece promeniti user posted image

(odgovor članu lanajelena)
  Direktna veza do poruke: 160
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
30.11.2010 13:48:44   
pahulja76
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Mi spavamo od 21-21:30 do 6:30-7h....nadam se da se ovo nece promeniti user posted image


i kod nas je ovako user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
30.11.2010 14:07:05   
Shishica
Blago vama..

Ali Boze moj.. istina je da cemo spavati kad se odsele user posted image

Pa kad deda i ja krenemo na putovanja oko sveta i drugu mladost user posted image
I onda baba ostane trudna i .... ode mas' u propas'....

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
30.11.2010 15:29:35   
Jele

IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Jeste iscrpljujuće, ali Bože moj, naspavaćemo se kad se odsele user posted image


Poznajući sebe, verovatno neću jer ću crkavati od brige da li su dobro user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
30.11.2010 17:07:13   
Anoniman
Mare zaspe oko 22h, i spava do 2, pa onda do 5, pa onda do 8, pa ustaje oko 9.30. 

(odgovor članu lanajelena)
  Direktna veza do poruke: 164
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
30.11.2010 17:35:35   
Daca88
Alen zaspe u 22:30,23huser posted image i spava do 05h,popije ad,na pola boce već zaspe,pa drugo pola pije spavajući,pa spava do 08h,ali pošto jede na 4 sata,mi smo do 09h u krevetu i mazimooo seeeuser posted image onda mlekice,pa zvanično ustajemouser posted image .


_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
30.11.2010 17:39:38   
minna
Vladimir zaspi oko 22h i budi se oko 4h da sisa, ali spava dok sisa i onda se budi oko 8h, a meni se tad bas bas spava...ali sta cu, tada ustajemo user posted image

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
5.12.2010 19:08:12   
suncokretizbloka
Pitanje za sve - vase bebe koje spavaju celu noc,ili imaju prvo budjenje tek oko 5h ili kasnije, da li su dojene ili su na formuli?


(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
5.12.2010 19:24:58   
Daca88
Alen je imao podjednake ritme buđenja i dok sam ga dojila,i sada kada je na ad mleku.Mislim da to nema veze jedno sa drugim,eventualno "možda"od dohrane bude sat vremena duže sitiji,ali uopšte ne mora da znači.

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu suncokretizbloka)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
15.12.2010 15:38:31   
Anoniman
Meni ništa nije jasno sa tim spavanjem i buđenjem na silu user posted image . Nama je patronažna rekla da obavezno budimo bebu na 3 sata . Znači da pod početka jednog do početka drugog podoja prođe 3 sata . E sad , ja Ninu probudim recimo u 10 . Presvučem je do 10:10 . U 10 :10 počinje podoj , koji traje do 10:35, 10:40 . Držimo je da podrigne do 10:45 . Onda ona neče da zaspi , kenjkavi , plače , ili samo gleda i ćuti bar još sat vremena . Znači zaspi tek nešto pre 12. A ja već u 13h treba da je budim za novi podoj user posted image I tako u krug . Žao mi dete . Taman kad lepo utvrdi san ja moram da je probudim . Jednom sam je ostavila da spava , i spavala je više od 4 sata ! Valjda je bila izmorena grčićima , nenaspavana , umorna . Iskustva?

(odgovor članu Daca88)
  Direktna veza do poruke: 169
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
15.12.2010 15:53:59   
minnica
Ja moje dete nisam budila. Nama je patronažna rekla da je ne puštamo da spava duže od 5 sati u cugu i tako sam i radila.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
15.12.2010 15:54:50   
Anoniman
BubaMiro , slusaj svoje instinkte .rekla bih da ti govore da ostavis dete da odmori user posted image
Moje iskustvo sa Petrom je takvo da sam je budila u 5 ujutru da jede po preporuci pedijatra oko njenog navodnog slabog napredovanja,mada me je dr ubedjivala da napreduje sasvim lepo i da samo ako ja mislim da to nije tako,da joj prekinem san i budim je oko 5 u vreme kada je ona spavala do 7 ujutru.Umesto vece kilaze dobila sam manju tj moja beba i to da vec mesec i po dana ustajem kao ludak u 4 ujutru jer ona vise nece da spava tako da ili slusaj ili ne slusaj doktore i patronazne sestre ali  uvek slusaj sebe,nemoj se gubiti kao ja user posted image Nadam se da nisam konfuzna,jedem pa sam skoncentrisana na batak user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 171
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
15.12.2010 15:56:06   
Ivanka 75
Buba, nemoj da je budiš!

Zamisli da nas počnu buditi u sred najlepšeg sna i teraju nas da jedemo!

Ja Ivu nijednom nisam probudila da jede, bilo da spava 2 ili 4 sata. A i dešavalo se da spava 3h pa neće odmah da jede nego tek za 15ak min.

Mislim da su bebe raspoloženije kad se probude same jer to znači da su spavale koliko im je potrebno.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
15.12.2010 16:00:13   
Anoniman
Moj ti je savet da je ne budis,ako je gladna,sama ce se probuditi i traziti,ovako je pusti da se odmori lepo,od grcica i ostalih stvari.

(odgovor članu Ivanka 75)
  Direktna veza do poruke: 173
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
15.12.2010 16:10:42   
Anoniman
Mene je patronažna naplašila padom šećera, pa sam krenula da ga budim na 3 sata ali samo noću. Danju nisam, kao tu sam (kao da bih ja umela da prepoznam znake) ...Znači danju se budio sam, a noću sam ga onako preplašena budila nedelju dana na 3 sata. Posle mi moja babica reče da dzabe maltretiram dete da je ok na 4-4.5 sata. Sa nepunih mesec dana je sam izbacio jedan noćni obrok....

(odgovor članu Ivanka 75)
  Direktna veza do poruke: 174
   RE: koliko dugo beba spava nocu?
15.12.2010 16:10:53   
anajid
Sto bi Tash rekla "Ne buditi bebu!!!".Bubo nemoj je buditi,nema potrebe.Ona kad bude gladna probudice se sama.San joj je potreban kao i hrana.Ja Andriju nikada nisam budila i sve je bilo OK.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ne valja dete ljubiti po tabanima, neće ra...
Pored pravljenje od trudnoće i porođaja medincinskog problema, duboke rane i neadekvatne podrške, samo nam je falilo naš...
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here