|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Banka mleka
21.1.2014 20:20:25   
viking
Potpuno podržavam banku mleka, nismo ni svesni koliko to znači, naročito prevremeno rođenim bebama. Bebama koje su rođene u 6. - 7. mesecu obrok se sastoji od 5 ml mleka, bukvalno, ali to za njih znači život!

Inače, moja sveki je dojila mm-a i još jednu bebu (tada nije bilo banke) i njih dvojica se druže i dan danas (41 godinu).

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Leptiric123)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Banka mleka
21.1.2014 20:26:07   
lesica
Drage mame, da znate da se i u Kragujevcu otvorila treća banka mleka

Više>>>

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Banka mleka
21.1.2014 20:39:41   
zeksi
Leptiric svaka ti cas_t. Ja sam majka prevremeno rodjenog deteta (1130 g.) i znam koliko je tim bebama znacajno majcino mleko, a nema svaka majka razvijenu laktaciju. Ja sam u pocetku imala dovoljno, a kasnije kada je beba pila vece kolicine, moja sestra mi je davala svoje viskove mleka i to sam mu davala neko vreme.

< Poruku je uredio zeksi -- 21.1.2014 20:40:59 >

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Banka mleka
24.1.2014 18:26:19   
Leptiric123
Bitno je da ima ko da doda...mene su čak i na ovom forumu pojedine članice isprozivale što doniram, da je bolje da zamrzavam za svoje dete kad mi prestane mleko.
Evo mleko mi polako prestaje, beba ima šest meseci, ne mogu da kažem da mi nije žao što više neće piti moje mleko, ali ne plačem i ne žalim što sam dok je bilo viška donirala, moja beba je hvala Bogu zdrava i napredna, a nadam se da su i one bebe kojima je moje mleko pomoglo, sada je već velika i nije strašno da pije formulu...
Ne mogu da shvatim sebične ljude, ja nisam takva i moje dete ću učiti da ne bude takvo...sad ja treba da zamrzavam mleko pa da dajem detetu kad krene u školu da nosi, ma kako da ne...Isto tako da nisam imala mleka, mislim da bih rado prihvatila da moja beba pije mleko od druge mame, mozda ne da sisa, ali iz flašice što da ne...to je sve za zdravlje bebe.

Svako ko može i ima viška, bolje da donira nego da baca...jeste da malo oduzima vremena, ali to vreme nekim bebcima tamo znači život...user posted image

(odgovor članu zeksi)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Banka mleka
21.4.2014 23:42:53   
Leptiric123
Evo posle skoro devet meseci od moje odluke da doniram mleko a ne da ga zamrzavam.I posle mog nestanka mleka sa 6 mesecj zankojim nisam zalila drago mi je da smo delile dok smo imale.Jer danas tamo sa tim bebicama lezi slobodno mogu da kazem.moja druga beba,lezi moj mili andjeo koji se bkri i izborice ss.Srecna sam sto znam da ima majki kao sto sam ja ia ih puno i da ce moja dusica cim bude smela dobiti potrebno mleko u alucaju da njena mama nema.
Zao mi je onih nehumanig slobodmo mogu reci groznih majki koje mleko bacaju ili zamrzavaju a detetu prave tortu za prvi rodjendan.Svoje dete cu uciti da uvek deli kad ima sa onima koji nemaju.Volela bih mnoge to da naucim.Majke pomozite banci humanog mleka jer na kraju krajeva nikada ne znate da li ce tamo biti i neko vama blisko dete. Tsda samo zelite da je takvih majki sto vise.
Tamo leze bebe teske svega 500-600 gr..svaka kap mleka za njih je zivot.

izvinjavam se sto sam malo emotivna...ali drugacija ne mogu biti.

(odgovor članu Leptiric123)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Banka mleka
22.4.2014 0:26:39   
Mara1986
Ja samo da se i ovde priključim user posted image ja evo prvi put trebam sutra da im predam mleko za ovih 11 dana ja sam skupila 2l i 750ml mleka... koje bi bacila sa velikom žalošću a ovako ću ga sutra predati sa velikim ponosom user posted image inače svaki dan napunim po 250ml nekad i više (to je velika flašica) pritom pre svakog izmlazanja nahranim svoje dete ( i to dobro) i + pravim sebi zalihe u zamrzivaču tj. za svoje dete... tako da niti je moje dete gladno niti će biti gladne i druge bebe... kao što kaže Leptirić to su sad sve moja deca user posted image i dok perem dojke pre izmlazanja i denzifikujem ruke... i dok se za svaki predmet hvatam peškirićem da slučajno ne unesem neku bakteriju u flašicu... ja u sebi mislim da će to mleko piti još jedna-dve-tri-deset_-pedeset_... mojih beba i da sve mora da bude po pravilima i po maksimalnoj higijeni ... kao što postupam sa svojim detetom.... osećam odgovornost prema njima isto kao i prema svom detetu... a to me čini nadam se dobrim čovekom i još boljom majkom user posted image

< Poruku je uredio Mara1986 -- 22.4.2014 0:27:57 >


_____________________________

Ko ne zna da ceni vrednost žene,
nikad nije znao da ceni vrednost majke.

(odgovor članu Leptiric123)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Banka mleka
22.4.2014 1:32:48   
Leptiric123
Maro user posted image


i treba tako...:-)

meni je trenutno tamo beba jako bliskog clana porodice,i srecna sam sto znam da joj nista ne moze zafaliti dok je takvih majkiuser posted image

(odgovor članu Mara1986)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Banka mleka
22.4.2014 20:27:53   
zeksi
Maro svaka cast divna zeno.
Ja sam rodila nedonosce i znam koliko je tim bebama dragocena svaka kap mleka. user posted image

(odgovor članu Leptiric123)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Banka mleka
22.4.2014 21:19:27   
New Mom
Jos jednom - bravo Maro!user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu zeksi)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Banka mleka
24.4.2014 8:57:07   
Mara1986
Juče sam zvanično predala mleko i to 3l i 750ml .... user posted image s'obzirom da su to jako male bebe biće poprilično mleka jer one ne piju puno user posted image juče me muž gleda i čudom čudi što sam iz jednog uzmlazanja napunila celu flašicu i još pola druge..(doduše nisam imala vremena da se izmlazam zbog Vase i njegovih grčeva i oslonila sam se na Vasu da će on da pojede barem pola iz njih jer je jeo 15 puta) ali nije on u stanju da to izvede... tako da sam rekla da više neću to da radim sebi..jer je bilo baš bolno... kad sam skapirala koliko je mleko nadošlo... user posted image i kažem ja mužu... "zamisli kad bi ja sad sve ovo što sam izmuzla sad prosula u sudoperu?" a on kaže "Pa nisi valjda luda?!" .... "pa nisam luda to da uradim ali pomisli koliko bi mleka bacila a ovako ću nahraniti ko zna koliko dece".... on: "nisam razmišljao nikad o tome... baš sam ponosan na tebe".... ovo pišem zato što mi se smejao kad sam se prijavila a da ga nisam ni obavestila da ću da doniram... tad mi je rekao da sam luda što se bakćem kad nemam koristi,već se mučim! e sad je druga priča user posted image

_____________________________

Ko ne zna da ceni vrednost žene,
nikad nije znao da ceni vrednost majke.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 35
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Neverovatan trik: uspavajte bebu za jedan ...
video
Internetom kruži neobičan trik. Jedan tata, koji je na sve moguće načine pokušavao da uspava bebu, to je i uspeo sa veom...
Kupanje bebe - lep događaj za celu porodicu
Kupanje umiruje bebu, pravi joj ritual – beba vremenom nauči da posle kupanja treba duže da spava. Mnoga deca uživaju u ...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Da li ste zadovoljni kilazom vase bebe?
Admin

Da li ste zadovoljni kilazom vase bebe?

Da (85%)

Ne (2%)

Moze to i bolje (12%)


Ukupan broj glasova: 123

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here