|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Lupanje srca u trudnoći
16.3.2010 14:46:18   
Santorini@
Meni je u trudnoci pritisak sve vreme normalan ali pre 10-ak dana sam imala pojacano lupanje srca i tahikardije nekoliko sati.
Ginekolig mi je rekao da preventivno odem na pregled kod kardiologa.
Otisla sam kod kardiologa na ekg,pregled,uz....sve! Lepo mi je covek objasnio da mi je tahikardija urodjena zbog zaliska na srcu (koji nisam imala pojma da imam) i da je moj organizam potpuno navikao na to.U trudnoci je sve to x2 i zato mi se desilo to sto mi se desilo.Prepisao mi je neki lek koji mogu da koristim po potrebi,rekao mi da mi je srce super i da mogu da radjam po bebu godisnje (ili cesce ako je ikako moguce user posted image  )

Moja preporuka vam je da idete kod kardiologa i vratite se kuci srecne user posted image

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Lupanje srca u trudnoći
3.4.2010 14:52:00   
dakana
Meni juce i danas bas smeta to lupanje. U stvari ne mogu ni da ga nazovem lupanje, vise kao neki nepravilan rad, ponekad imam utisak i da mi preskoci srce. Sve u svemu to ne traje dugo, brzo prodje, ali sam ja toga opet u iscekivanju dal ce se ponoviti user posted image . Bas me nervira sto sam takva, ali je osecaj stvarno grozan....

(odgovor članu Santorini@)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Lupanje srca u trudnoći
22.4.2010 14:57:45   
volim
JA sam bila jako uplasena prvih petnest dana,kad je pocelo lupanje,mislila sam sa da je neki panicni poremecaj!Toliko sam se uplasila da nism tri dana mogla da spavam!Posle sam se raspitivala i saynala da je to normalno!Sad mi je isto groyno kad mi se to desava ali kayem sebi da je normalno i yivim sa tim sta cu!

< Poruku je uredio Lilly RR -- 20.11.2010 14:04:35 >

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Lupanje srca u trudnoći
22.4.2010 15:03:16   
bebablue
IZVORNA PORUKA: volim


JA sam bila jako uplasena prvih petnest dana,kad je pocelo lupanje,mislila sam sa da je neki panicni poremecaj!Toliko sam se uplasila da nism tri dana mogla da spavam!Posle sam se raspitivala i saynala da je to normalno!Sad mi je isto groyno kad mi se to desava ali kayem sebi da je normalno i yivim sa tim sta cu!


Normalno je u trudnoci. Ja sam cak i pisala, odzvanja u usima koliko snazno i brzo lupa i naravno, vezano za to, brzo se zadises, umoris, mada sam ja moje srce cula kad legnem da spavam, a ono udara kao ludo.
Koliko si trudna?

(odgovor članu volim)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Lupanje srca u trudnoći
31.5.2010 16:36:41   
nala
Devojke, imam pitanje za one koje su poodmakloj trudnoci. Da li vam se i sada desava da vam srce jako i glasno lupa posto je jedna od vas napisala da se posle 5-og meseca to stanje smiri, da li neka ima tahikardiju i sta ste radile kada vam se to desavalo?

Ja se budim nocu, ovo je strasno, ne mogu da se saberem. Sva drhtim od lupanja srca ili je to mozda samo subjektivni osecaj. Sva sam kao prebijena po ceo dan. Pritisak mi je nizak, a otucaji do 110 u minuti. A onda ceo dan user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image . Kad legnem da dremnem i primirim se a ono pocne da lupa kao ludo. U principu mi se do danas desavalo samo kad legnem a jutros i dok sam stajala.

Molim za odgovor i predlog ako ga neka od vas ima user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Lupanje srca u trudnoći
20.11.2010 12:34:51   
mikica sa
meni se sinoc desilo da mi je srce jako lupalo, ne znam koliko otkucaja ali nije bilo nimalo prijatno! mogu vam reci da sam se uplasila bas. suprug je radio do kasno, nisam ga htjela buditi da mi ne bi poceo postavljati pitanja a onda bi mi cini mi se, bilo jos gore user posted image
ne znam, mozda sam panicarka ali stvarno sam se uplasila i evo cijelo jutro samo cekam trenutak kad ce opet poceti, hmuser posted image
znam da trudnice imaju duplo vise krvi i sve to,ali to sinoc nisam nista osjetila. doduse, u zadnje vrijeme nam renoviraju zgradu (poceli u aprilu pa nikad zavrsiti hehe) a sad je na redu lift,tako da sedam sedmica necemo imati lift. ja sam na drugom spratu ali ipak... ah,da, sinoc sam i malo obilnije jela blizu ponoci a to nikad do sad nisam uradila user posted image
molim vas, ako ima slicnih iskustava da ih podijelimo, bice mi lakse. hvala

P.S. meni je kraj 18.nedelje, mozda i to ima svoje,a?

_____________________________

rodila sam andjela 05.04.2011. :)))

(odgovor članu nala)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Lupanje srca u trudnoći
20.11.2010 12:44:53   
IVA 11
Osjecaj mi je dobro poznat! Srce samo sto ne iskoci, lupa u grlu, uznemirenos i neki neopisivi strah. Sve je to normalno, ne brigajte! iTo mi se desavalo usled penjanja stepenicama, usled nervoze, masnog i teskog jela pogotovo. I to oko 5, 6-og mjeseca! Veliki pozdrav svim trudnicama!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mikica sa)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Lupanje srca u trudnoći
20.11.2010 13:23:36   
mikica sa
taman tako iva! kao da se penjalo srce u grlo,uh.
u neko doba sam popila valerijanu, nakon nekih sat vremena sam zaspala... da li od nje ili od umora zbog okretanja i prevrtanja, ne znam ali bitno je da sam zaspala user posted image
iskreno,sa nekom dozom straha cekam noc...
ajd,valjda i to prestane za par mjeseci user posted image

_____________________________

rodila sam andjela 05.04.2011. :)))

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Lupanje srca u trudnoći
20.11.2010 14:02:57   
Snelle
Mikice, nemoj da se brineš, to je sasvim normalno, jer tvoj organizam sada ima duplo više krvi nego pre trudnoće, pa je samim tim i srce opterećenije jer mora da pumpa veću količinu krvi i odatle takva reakcija!

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu mikica sa)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Lupanje srca u trudnoći
20.11.2010 14:08:40   
IVA 11
Pa da, uznemirenost i to lupanje ce brzo proci. Ja sam citavu trudnocu setala, svaki dan, bez obzira na vrijeme i upalu misica, i setnja je lijek za sve. user posted image  

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Lupanje srca u trudnoći
20.11.2010 14:29:11   
mikica sa
oki doki!

necu se vise sekirati user posted image
sad cekam sljedecu fazu, sta li ce mi ona donijeti tek user posted image

_____________________________

rodila sam andjela 05.04.2011. :)))

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 36
   [Obrisana poruka]
20.11.2010 14:59:50   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu mikica sa)
  Direktna veza do poruke: 37
   RE: Lupanje srca u trudnoći
20.11.2010 18:07:22   
SareniVrabac
IZVORNA PORUKA: mikica sa

taman tako iva! kao da se penjalo srce u grlo,uh.
u neko doba sam popila valerijanu, nakon nekih sat vremena sam zaspala... da li od nje ili od umora zbog okretanja i prevrtanja, ne znam ali bitno je da sam zaspala user posted image
iskreno,sa nekom dozom straha cekam noc...
ajd,valjda i to prestane za par mjeseci user posted image



negde sam procitala, al ne mogu da se setim gde, da se valerijana ne preporucuje u trudnoci... zato sam prestala da je koristim kad sam ostala trudna... moj je savet da pokusas da je ne pijes...

(odgovor članu mikica sa)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Lupanje srca u trudnoći
20.11.2010 18:12:47   
mikica sa
to nisam znala user posted image

sreca pa sam je samo sinoc popila,vise necu. hvala ti na informaciji. znas,isla sam onom logikom da cesto doktori preporuce trudnicama neke tabletice za smirenje i navodno protiv grcenja maternice pa sam pomislila da je valerijana mnogo blaza nego ne daj Boze tte tablete. srecom pa si mi to rekla user posted image

_____________________________

rodila sam andjela 05.04.2011. :)))

(odgovor članu SareniVrabac)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Lupanje srca u trudnoći
20.11.2010 20:16:15   
janajana
Za svako uzimanja tableta i sl. preparata prvo se konsultuj sa doktorom

_____________________________

*Every saint has a past and every sinner has a future.
(Oscar Wilde)

(odgovor članu mikica sa)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Lupanje srca u trudnoći
21.11.2010 10:27:12   
Barbarica
Ja imam tahikardiju vec 2 godine, i sad u trudnoci je zastupljena, ali divnim cudom ne toliko... Imala sam slabu kondiciju i brzo sam se zamarala i pre trudnoce, tako da meni na isto dodje :) A pritisak extra kao i uvek, Bogu hvala...

Inace kog god doktora da sam pitala, preporucuju u trudnoci verepamil... On opusta misice, i nije stetan...



(odgovor članu janajana)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Lupanje srca u trudnoći
22.11.2010 12:29:03   
mikica sa
sta je verepamil?
znas li sastav, posto ga ovdje sigurno pod tim imenom necu naci user posted image

_____________________________

rodila sam andjela 05.04.2011. :)))

(odgovor članu Barbarica)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Lupanje srca u trudnoći
22.11.2010 15:56:43   
Barbarica
Kad dodjem kuci procitacu pa cu ti poslati :)

(odgovor članu mikica sa)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Lupanje srca u trudnoći
10.2.2011 9:38:52   
Anoniman
dobro je da sam pronasla ovu temu i videla da ima dosta vas sa istim problemom!
ja sam tek 14. nedelja i u poslednje vreme mi je puls konstantno 90-100. brzo se zamaram, a zapravo nista posebno i ne radim.
znam od ranije da imam jedan duzi zalistak koji mi je i pre trudnoce izazivao tahikardije, bila sma i na terapiji u vise navrata. od letos nista ne pijem i dobro sam se osecala do sad.
samo da kazem da ja ne pijem partusisten - cula sam da zene od njega imaju tahikardiju, to nije moj slucaj - bar za sada.
user posted image  

< Poruku je uredio Macaki -- 10.2.2011 9:39:07 >

(odgovor članu Barbarica)
  Direktna veza do poruke: 44
   RE: Lupanje srca u trudnoći
11.2.2011 10:08:49   
limunada
I ja sam imala to snazno lupanje srca,svako jutro kad doruckujem nemogu doci do vazduha kao da sam trcala i onda moram da legnem da odmorim.I kad stojim duze onda mi nebude dobro,kao da gubim snagu to mi se i sada desava,to je verovatno zbog tezine.

_____________________________

Nikola 25.02.2011 :)

Srecna vam svima 2012 god.neka se radja sto vise bebica :)))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Lupanje srca u trudnoći
26.9.2014 0:15:02   
srculence25
user posted image za temu.Mislila sam da ludim user posted image
Kad legnem osecam jako lupanje srca vise je to kao uznemirenost kao strah.
Strah od cega?neznam ni ja bojim se da nesto nece biti u redu sa trudnocom iako za sad lepo napreduje.
Neznam mozda zato sam jednom imala spontani pa i sad strahujem

(odgovor članu limunada)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Lupanje srca u trudnoći
26.9.2014 0:50:26   
mati
Ja sam imala oba puta... Cak bi ponekad tako jako uzdahnula... A mm "sta sam sad skrivio pa opet uzdises", dok nije oguglao...
Desavalo se u svim situacijama, posebno kad sam lezala na ledja.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu srculence25)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Lupanje srca u trudnoći
26.9.2014 9:33:54   
vonavoj
srculence,normalno je..krvotok je brzi,srce brze radi..
meni je u prvoj bilo izrazenije..ali i sad puls zna da ode na 100! a uglavnom je 90user posted image

(odgovor članu srculence25)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Lupanje srca u trudnoći
26.9.2014 10:24:16   
anita
Uh dobro je. Znaci da nisam jedina koja oseca jace lupanje srca.
Mislila sam da opet ovih dana idem kod dr.zbog toga.

_____________________________

Ako na stazi života potrčiš i padneš, podigni se, očisti prašinu, jer ne gubi onaj što pada već onaj što ostaje da leži !!!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Lupanje srca u trudnoći
26.9.2014 10:34:32   
Mala Elena
Ja sam osecala povremeno jace lupanje srca ...i brzu aritmiju , ma kao da hoce srce na vrat da iskoci ...pa mi ponekad zasmeta nesto u grlu, mislila sam da je u pitanju stitna zlezda ali sada evo sve ok. user posted image

(odgovor članu anita)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







D.L.: Moja porođajna priča
Doktor me prima na patologiju i kaze da ne mrdam, jer beba je po svim parametrima sitna i porođaj se može završiti elekt...
Sve što treba da znate o gestacionom dijab...
Gestacioni dijabetes je privremeni oblik dijabetesa koji se može javiti u trudnoći. To je stanje koje nastaje kada zbog ...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here