|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Cuclice i flašice
12.6.2011 1:07:14   
Klarita
Mi smo od pocetka koristili ovu sa druge slike bas tau, ne od kaucuka, vec silikonsku...ja sam insistirala na Avent, ali nije nam islo nikako, pa smo presli skroz na NUK, varalice nije prihvatala nikako...
Mene sada brine kada da predjemo na vecu cuclu, na onu za od 6-12 meseci, mnogo mi deluje veca od ove do sada...
Videla sam da je neko pominjao da se mora u neko trenutku preci zbog razvoja vilice, ali kada? Pdmah ili postepeno, odjednom ili prvo privikavanjeuser posted image Mnogo se plasim jer je K u pocetku imala ozbiljnih problema oko cucli odnosno oko mleka, mnogo me strah da nam se ne poremeti sad zbog vece cucle

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Cuclice i flašice
12.6.2011 1:12:43   
madre
klarita, nemoj toliko brinuti oko cucleuser posted image ako ne zeli, nemoj je terati, to je napravljeno da deci bude lakse da ruckaju, veca usta-veca cucauser posted image e sada ti joj ponudi, ali ako ne zeli, nemoj je forsirati. probaj kasnije ponovo. mada ja mislim da ce joj sada veca vise odgovaratiuser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Cuclice i flašice
12.6.2011 1:16:49   
Klarita
Hvala, Madre. Pokusacu , pa javljam ovde, mozda nekome bude od korist moja informacija...

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Cuclice i flašice
12.6.2011 14:00:39   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Klarita

Mene sada brine kada da predjemo na vecu cuclu, na onu za od 6-12 meseci, mnogo mi deluje veca od ove do sada...
Videla sam da je neko pominjao da se mora u neko trenutku preci zbog razvoja vilice, ali kada? Pdmah ili postepeno, odjednom ili prvo privikavanjeuser posted image

Ne znam za cucle, ali mi smo sa trening čašama išli i menjali (3+, 6+, 12+). To je prilagođeno vilici, zubima.
Prvo nije htela da prihvati (naravno, dam staru onda), ali sam joj strpljivo svaki dan nudila dok nije prešla na sledeću.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Cuclice i flašice
12.6.2011 14:02:11   
Nensi*
Vuk i dalje sisa one do 6 meseci,nece i nece vecu...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Cuclice i flašice
12.6.2011 16:17:00   
azdajica75
IZVORNA PORUKA: Klarita

Hvala, Madre. Pokusacu , pa javljam ovde, mozda nekome bude od korist moja informacija...


Klarita,javi kako vam ide,ja se baš ovih dana  spremam da promenim cuclu,i moja beba hoće samo Nukovu M,od 0-6 meseci,i to isključivo silikonsku,od kaučuka neće nikako,kao ni lažu.Mislila sam da pređem na onu od 6-12,ali ne znam kako će da reaguje,pa sve odlažem!

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Cuclice i flašice
13.6.2011 12:47:02   
ivaj
Nesto ne mogu da se setim-da li je kod tih nukovih cucli od 6-12 veca samo cucla ili i rupica?
I mi kasnimo sa zamenom,nemam pojma zasto.Otici cu danas od akse sve da pokupujem.
Nocas je cevcila mleko 25 min,smorila sam se ziva,pa ako je na tim makar malo veca rupica,taman toliko da se ne davi,bice superuser posted image

(odgovor članu azdajica75)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Cuclice i flašice
13.6.2011 13:07:31   
Biki34
Nama je nuticionista na poslednjoj kontroli rekao da na vece cucle(nuk silikonska od 6-18meseci) mozemo preci sa punih 6meseci ali da ne bacamo one manje jer se cesto desi da beba nece da prihvati tu vecu... Meni se cini da su rupice iste velicine a da se samo velicina cucle razlikuje...ali tek kad krenu da ih koriste videcu da li se razlikuju...

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Cuclice i flašice
13.6.2011 14:37:45   
sneza24
Ja mislim da je i rupica vece na tim cuclama.
Klarita ja sam Davidu ponudila vecu cuclu sa 6 meseci i odmah je prihvatio pa se nismo vracali na manje.

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu Biki34)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Cuclice i flašice
13.6.2011 14:41:17   
Klarita
Evo sad sam proverila jer imam jednu greskom kupljenu ranije, pa sam je cuvala naravno...jeste veca rupica, skoro kao L velicina 1...

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Cuclice i flašice
21.6.2011 1:13:21   
bubilend
evo moje iskustvo-aventova jedna mi je podlivala ne znam zasto...onda smo presli na chicco plasticne (koje su poprimile uzasan miris ) i sada koristim chicco staklene nature glass,iskljucivo kaucuk cucla.
ko ce da me prosvetli i da mi objasni tu foru sa brojem i sirinom rupica na cuclama user posted image bas mi to nije jasno od kada treba veca rupica tj.sira...kako to ide user posted image

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Cuclice i flašice
21.6.2011 1:18:11   
Anoniman
Pogledaj u prodavnicama, piše ti obično koja veličina cucle je za koji uzrast. Mada, ja to ne pratim baš. Menjam kad ja mislim da je spreman. 

(odgovor članu bubilend)
  Direktna veza do poruke: 162
   RE: Cuclice i flašice
21.6.2011 11:02:45   
Klarita
Da javnem ja da sam probala par puta sa vecom Nukovom cuclom, svaki put izbulji oci, zastane...pljune i okrce glavu levo desno...zbuni se i onda ponovo, pa se zagrcne...tako da bojim se da jos nismo spremni za promenuuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Cuclice i flašice
21.6.2011 22:40:42   
azdajica75
Promenili večeras cuclu,nukovu od 6-18 m,bez ikakvih problema,a prolazno vreme nam je i dalje isto,20 min 200 ml.Za svaki slučaj čuvaću ove manje još koji dan,šta znam ,da mi se mala aždajica ne predomisli!!

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Cuclice i flašice
10.9.2011 18:51:45   
Didy
Za Stefana sam bila kupila 2 nukove, a posle dobijem uz aventovu pumpicu 2 njihove male i još jednu u paketu od opštine. Nekako smo spontano prešli na aventove, jer su dovoljno široke da možeš sunđerom lepo oprati, ne treba ti četka.
Sad sam kupila dve nukve široke staklene, kao zdravije je staklo, i drugog dana jednu razbijem.user posted image Mm popiuser posted image deo. Kaže - Imamo 10 flašica, ti filozofiraš, kupuješ nove. Kad su Stefanu bile dobre plastične, biće i njoj. A ja joj i dalje pravim u ovoj jednoj staklenoj što je ostala.user posted image


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu azdajica75)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Cuclice i flašice
19.9.2011 22:35:49   
gagilly
a do kada je potrebno svaki dan otkuvavati tj sterilisati cucle i flasice? mi imamo 7 i kusur meseci, pa rekoh mozda bih mogla npr da ih perem naravno redovno deterdzentom i toplom vodom a sterilisem jednom ili dva puta nedeljnouser posted image

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Cuclice i flašice
19.9.2011 22:46:08   
Vika
Pošto verovatno čvrstu hranu jede priborom koji ne sterilišeš i trpa usta što šta, možeš! Ja pošto imam sterilizator, stalno i dalje sterilišem flašice i cucle, madA sam svesna da i nema svrhe posle žvakanja npr. baštenskog creva ili kućnog ljubimca

(odgovor članu gagilly)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Cuclice i flašice
19.9.2011 22:52:51   
Sanjica26 RR
user posted image user posted image

(odgovor članu Vika)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Cuclice i flašice
19.9.2011 22:58:28   
Vika
user posted image Ako dočekam budna ponoć. da otvorim temu za tebe

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Cuclice i flašice
19.9.2011 23:13:04   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Vika

madA sam svesna da i nema svrhe posle žvakanja npr. baštenskog creva ili kućnog ljubimca


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Vika)
  Direktna veza do poruke: 170
   RE: Cuclice i flašice
19.9.2011 23:13:55   
Sanjica26 RR
Ja cu verovatno da docekam, posto moje dete nema nameru da spava.

(odgovor članu Vika)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Cuclice i flašice
19.9.2011 23:19:29   
Ivanka 75
Ja cucle i flašice svaki dan perem deterdžentom, upravo sada su u mašini za sudove, a jednom nedeljno ih iskuvam u vreloj vodi.
Pošto smo uglavnom u dvorištu po ceo dan ne vidim svrhu da ih iskuvavam nakon svakog Ivinog frljanja flašice, te na zemlju, u travu, te na betonuser posted image
Vidim da joj zasad ništa ne fali od ovakve rutine za cucle i flašice (a tako je zadnja 2 meseca, tj celo leto).

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Cuclice i flašice
20.9.2011 22:23:51   
Didy
Ja sam u početku sterilisala svako veče, pa kad je Stefan naounio recimo dva meseca, svako 2-3. veče, pa jednom nedeljno, pa oko 6. meseca kad se set_im i onda sam samo prestala da se sećam da treba da sterilišem.user posted image
Sad smo opet na sterilisanju svako veče, ali iskreno, već mi je smaranje.

< Poruku je uredio Didy -- 20.9.2011 22:24:27 >


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Cuclice i flašice
20.9.2011 22:26:13   
Ana RR
Ja sterilišem posle svake upotrebe, jel preterujem? Tri flašice sa dodacima mi staju u sterilizator pa kad treću upotrebim, operem deterdžentom, onda ubacim da se steriliše. 

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Cuclice i flašice
20.9.2011 22:35:44   
Didy
IZVORNA PORUKA: Ana RR

Ja sterilišem posle svake upotrebe, jel preterujem? Tri flašice sa dodacima mi staju u sterilizator pa kad treću upotrebim, operem deterdžentom, onda ubacim da se steriliše. 


Jao, Ana, sad sam se zabrinula... Ja imam dve flašice i uglavnom koristim jednu istu. Znači da sterilišem negde posle 5-6 korišćenja.user posted image Jbg, drugo dete.user posted image Inače, primetila sam da sam s njom mnoooogoooo opuštenija nego sa Stefanom. Nema onog strogog poštovanja pravila. Danas sam je ostavila mami i otišla u grad. Vraćam se i kažem mm - Imam osećaj kao da ni nemam dete, baš se osećam opušteno i neopterećeno.user posted image


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here