|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vazektomija za ili protiv?
24.3.2012 0:03:19   
MicinaMama
A joj gea a jos kada ugleda to preslatko lice vase cerkice ja mislim da mu je i zao sto je i pomislio na touser posted image mala je kao seceruser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Vazektomija za ili protiv?
24.3.2012 0:07:17   
Sanchy
Ne preporucujem ni tebi,nisam sigurna da ne moze da dodje do nekog poremecaja hormona,ja to laicki ,nisam se nikad interesovala za tu proceduru,ali veruj mi cetiri godine sa kondomom,u potpunosti dobra zastita,,mozda nemas poverenja ne znam...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Vazektomija za ili protiv?
24.3.2012 0:15:44   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: MicinaMama

A joj gea a jos kada ugleda to preslatko lice vase cerkice ja mislim da mu je i zao sto je i pomislio na touser posted image mala je kao seceruser posted image

.
.
Svaki dan joj govori da je samo nju čekao i da je najsrećniji što nije pre imao dete jer to ne bi bila ona, tako savršena. Okrenula ga naopačke. Od čoveka koji nije hteo da se ženi i da ima decu sad jedva čeka da mućkamo drugo.

(odgovor članu MicinaMama)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Vazektomija za ili protiv?
24.3.2012 0:15:57   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: MicinaMama

A joj gea a jos kada ugleda to preslatko lice vase cerkice ja mislim da mu je i zao sto je i pomislio na touser posted image mala je kao seceruser posted image


(odgovor članu MicinaMama)
  Direktna veza do poruke: 29
   RE: Vazektomija za ili protiv?
24.3.2012 0:20:30   
vukosava
Mene bas cudi to koliko moze da vas ova vazektomija toliko plasi. Ok je izvrsiti oko 200 000 abortusa godisnje u Srbiji, a ovo je kao neka drakonska metoda? Jos izgleda se tu i ne zna da je to reverzibilno, tj da slicnim hiruskim zahtevom moze da se vrati u prethodno stanje.

Ja licno poznajem dva coveka koja su rekla javno da su to uradili. Jedan je moj bivsi sef, decko 1973 godiste, to je uradio posle treceg deteta. Jedan je muz moje sekretarice. Odlucili su da nece vise dece i to uradili. To je ovde jedna od najjeftinijih metoda ako racunas na duze staze koliko kostaju mesecno tablete ili kondomi pa pomnozi na broj plodnih godina... Medjutim ovde abortuse rade samo za debelim razlozima (ugrozeno zdravlje majke ili deteta) pa ljudi kad znaju da za abortus moraju da putuju u susednu drzavu (nije neizvodljivo - 2.5 h na zapad samo) paze vise. I pre se za ovo opredeljuju.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Vazektomija za ili protiv?
24.3.2012 0:22:21   
MicinaMama
Ma malena je prekrasna,ima tako drago i umiljato lice na slikama a mogu zamisliti jos uzivo...Sigurno je tako jer ste dobro vi to smuckali heheuser posted image .

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Vazektomija za ili protiv?
24.3.2012 0:27:00   
vukosava
Zahvat je vrlo jednostavan i gotov je već nakon nekoliko minuta, a neželjene nuspojave se ne javljaju gotovo nikada. Kirurg samo preusmjerava, odnosno podvezuje sjemenovode, čime uzrokuje da sjeme ne napušta mošnje. Do ejakulacije tijekom orgazma još uvijek dolazi jednako kao i prije zahvata, samo ta sperma sada ne sadrži sjeme za koje znamo da je ključno za oplodnju.

Vazektomija je u 95 posto slučajeva reverzibilna, dok sterilizacija žene predstavlja kraj puta što se tiče daljnjeg potomstva. Naravno, pri oba zahvata je preporučena stopostotna sigurnost oba partnera da ne žele više djece.

klikni

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Vazektomija za ili protiv?
24.3.2012 0:27:38   
Sanchy
Ma znamo da je reverzibilna ali isto tako ovde kazu da u pedeset_ posto slucajeva dodje do nekih problema prilikom tog povratka u predjasnje stanje....i nije bauk sto bi bila jednostavno ne vidim potrebu za tom procedurom,ali dobro u krajnjoj liniji svako radi kako misli da je najbolje......

< Poruku je uredio Sanchy -- 24.3.2012 0:30:30 >

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Vazektomija za ili protiv?
24.3.2012 0:44:43   
Lilla
Nisam protiv, ako je neko 100% siguran da vise ne zeli imati djece. Problem je samo sto je tesko u nesto biti toliko siguran.

_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Vazektomija za ili protiv?
24.3.2012 0:45:57   
minavb

IZVORNA PORUKA: gae_gr

Mm nije hteo da se ikada ženi, nije hteo da ikada ima decu i bio je planirao vazektomiju. Onda smo se upoznali,nakon 7 dana je objavio da će da se ženi, posle mesec počeo da priča o deci. Sreća naša pa nije sproveo svoj naum do kraja kad je hteo.

Mislim da ima bolje kontracepcije od vazektomije.

Ovo nema nikakve veze sa Radinim, ili mozda mojim slucajem. Mi imamo decu, ne zelimo drugo iki trece, necemo na abortuse i necemo da se smaramo kontracepcijom.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Vazektomija za ili protiv?
24.3.2012 0:52:34   
Anoniman
Ja sam ipak za manje invazivne metode. A ako se već radi vazektomija mislim da žena ne treba ništa više da utiče na to nego što bi dopustila da muž utiče na nju da abortira ili podveže jajnike. To treba da bude njegova želja i odluka.

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 36
   RE: Vazektomija za ili protiv?
24.3.2012 0:56:47   
vukosava
Ako zatrudni a muz nece dete, naravno da sledi abortus. A koja li metoda manje boli i ciji li je oporavak kraci? Od abortusa ili od vazektomije?

Ja bi ovo uvela kao dzabe opciju za muzeve zena u braku koje vec imaju decu a koje su do sada uradile preko 5 abortusa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Vazektomija za ili protiv?
24.3.2012 6:34:35   
Rada T.
Ovu pitanje sam pokrenula polazeći isključivo od sebe i ličnih razloga.

To da li ja, koja sam se ostvarila kao majka, imam 30 godina, povišen krvni pritisak, rađam decu isključivo na CR, želim da uradim podvezivanje nema nikakve veze sa nekim ko se nije ostvario kao roditelj.

Odluke, tipa, ja se neću udavati-ženiti i ne želim decu pa ću da se kastriram su totalno apsurdne... iz gore navedenog primera. I drago mi je što taj čovek nije sebi uskratio najveću sreću života svog!

Ali sama pomisao da po treći put ostanem u drugom stanju i da treba da ubijem rođeno dete, zato što nemam mogućnosti da ga rodim kako zdravstvenih tako i materijalnih, me dovodi u situaciju da za navek udarim katanac tamo dole i da kažem.. toliko od mene što se dece tiče.

I jedini razlog zašto se još uvek dvoumim je želja mog supruga da mu rodim ćerkicu... ali ni on nije lud da rizikuje moje zdravstveno stanje... tako da baš ozbiljno većamo o tome kako ćemo i šta ćemouser posted image

_____________________________

Što žena može iz mesta... đavo ne može ni iz zaleta!

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Vazektomija za ili protiv?
24.3.2012 17:15:51   
tammy.ka

IZVORNA PORUKA: vukosava

Ako zatrudni a muz nece dete, naravno da sledi abortus. A koja li metoda manje boli i ciji li je oporavak kraci? Od abortusa ili od vazektomije?

Ja bi ovo uvela kao dzabe opciju za muzeve zena u braku koje vec imaju decu a koje su do sada uradile preko 5 abortusa.


Lepo receno, ja sam ZA!

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Vazektomija za ili protiv?
24.3.2012 22:47:13   
Anoniman
A to podvezivanje jajnika , da li je to 100% sigurno da do trudnoce nece doci ?
Ja se razmisljam i premisljam oko spirale i dvoumim se samo zbog onih malo slucajeva gde dodje do trudnoce i preko spirale ..

(odgovor članu tammy.ka)
  Direktna veza do poruke: 40
   [Obrisana poruka]
24.3.2012 22:49:21   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 41
   RE: Vazektomija za ili protiv?
24.3.2012 22:53:36   
Anoniman
I kako se to radi ?

(odgovor članu Brisani korisnik)
  Direktna veza do poruke: 42
   RE: Vazektomija za ili protiv?
26.3.2012 8:04:58   
Rada T.
''Kirurške metode kontracepcije

Kirurške metode kontracepcije podrazumjevaju sterilizaciju muskarca (vazektomija) ili sterilizaciju žene (podvezivanje jajovoda). Ove metode se ubrajaju u najdjelotvornije, trajne, ali ireverzibilne metode, te se ne preporučuju mlađim osobama, a osim toga postoji i zakonska regulativa u svezi ovih metoda. Osim toga sve kirurške metode su ujedno i invazivne, te nose sa sobom određene rizike (kao i u ostalom svaki operativni zahvat).

Sterilizacija žene se izvodi presijecanjem ili "podvezivanjem" jajovoda čime se sprečava da jajna stanica iz jajovoda stigne u maternicu (i prolaz spermija do jajne stanice).''

_____________________________

Što žena može iz mesta... đavo ne može ni iz zaleta!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Vazektomija za ili protiv?
26.3.2012 8:07:09   
Rada T.
user posted image
user posted image

_____________________________

Što žena može iz mesta... đavo ne može ni iz zaleta!

(odgovor članu Rada T.)
Direktna veza do poruke: 44
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here