|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ogradica
7.2.2014 15:28:05   
Jole84
Super Les,vidim da ste pune pozitivnih utisaka user posted image
neko vreme sam se razmišljala umesto drvenog kreveca da uzmem prenosivi,al ajd bake i deke zapeli da kupe,za njih je ovo lagarija.
U svakom slučaju,dugoročno,za drugo dete bih odmah imala rešenje,prvo u prenosivi,drugo u drveni. Verujem da će baš da koristi user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 451
   RE: Ogradica
7.2.2014 15:43:32   
anci kv
Nama je drveni u njenoj sobici,tu spava noću i prvu dremku a pokretni je u d.sobi da mi bude na vidiku

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 452
   RE: Ogradica
7.2.2014 15:47:00   
Olga75
nisam citala sta sete pisale al ne vole sva deca ogradicu
moja je volela i bila mi je spas ali bratova nikako , ona je tolike suze ronila kad su je tamo spustili da je to bilo strasno
Mi smo nasu ogradicu dobili , sve i da smo je kupili isplatila bi se a moj brat je kupio ( on je snobovski hteo novu user posted image ) znaci drzali su je rasklopljenu mesec i po i onda je odneli na tavan
moj savet je da ogradicu ako mozete nasledite a ako ne mozete da je kupite tek kad shvatite da bebac hoce u nju inace cete baciti lovu

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 453
   RE: Ogradica
7.2.2014 15:51:20   
adulence
Evo i ja da dam svoj doprinos mi smo ogradicu dobili na korscenje od prijatelja,Iva bukvalno sekundu nije provela u njoj,nije je nikako volela,a pri tom nije beba koja se nosaka,jednostavno ogradica joj se nije svidela,a kumovi nasi prodaju novu novcijatu ogradicu jer ni njihovo bepce nije htelo...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 454
   RE: Ogradica
7.2.2014 16:35:59   
serpica
a meni je recimo bila spas za dete,nabacam igracke,jastuke i dete u njoj i odlicno je prihvatila,cak se par puta i uspavala unutra.A prednost je i sto je lagana pa mozes svuda da je premestis,ove godine ce mi posluziti kao putni krevetic...a ima cak i sa bocne strane mogucnost da se otvori tako da bebac moze i da izadje van,kao tunelcic.user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 455
   RE: Ogradica
29.5.2014 16:17:24   
dijana1*
Posto se Kosta vec duze vreme okrece sa ledja na stomak i obratno i oko svoje ose stavila sam ga danas u ogradicu i lepo je prihvatio. Ne smem vise da ga ostavlja m na krevetu a u kreveticu se zaglavi. Vuk nije voleo ogradicu vide emo kako ce biti sa Kostom. I da kod nas je velika ogradica tako da bas ima mesta za okretanje.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 456
   RE: Ogradica
29.5.2014 16:22:53   
superm
Za mene je ogradica SPAS! I sa prvim sinom i sada sa drugim. Obojica su u njoj naucili da stoje. Jedino tu smem slobodno da ih ostavim same. Naravno sa adekvatnim igrackama user posted image

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 457
   RE: Ogradica
29.5.2014 16:24:59   
vikiveki
Ja za prvo dvoje nisam imala ogradicu,nisam ni razmišljala o njoj a sa trećim sam je kupila i bila mi je spas,mog deliju sam počela da stavljam u nju sa možda 4 ili 5 meseci,on se u njoj baš lepo igrao...ja mu stavim jednu ili dve igračke i on se igra sa njima, a kada prestane interesovanje ja onda zamenim i stavim druge igračkeuser posted image

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 458
   RE: Ogradica
29.5.2014 16:25:26   
bubulence
i meni je ogradica bila spas. pocela sam da je stavljam nedelju dana pre punih 6 meseci i od prvog dana je jako zavolela. znala je i po 2 sata da se igra u ogradici... prica, prevrce... daj boze da jednog dana i drugo dete tako voli ogradicu

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 459
   RE: Ogradica
29.5.2014 16:29:48   
dijana1*
Ato sam i stavila Kostu ranije u ogradicu da se navikava dok je manji. Vuku sam kupila tek kada je imao oko 9 meseci i mislim da je to kasno. Zato je nije ni voleo.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 460
   RE: Ogradica
29.5.2014 16:32:57   
vikiveki
Ja se sećam mene je u početku bilo strah da ga ostavljam u ogradici pa sam ga u početku stavljala i negde iz prikrajka posmatrala šta radi...a onda kada sam se uverila da se ne može povrediti, e onda sam ga ostavljala u njoj a ja sam za to vreme radila kućne poslove i njega nadgledala šta radi

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 461
   RE: Ogradica
29.5.2014 16:41:05   
Maslacak15
mislim da je kljucno to sto dijana kaze. Ako zelite da koristite ogradicu morate da pocnete da stavljate dete rano, u svakom slucaju pre nego sto krece samostalno krece na bilo koji nacin ( vojnicko puzanje ili rolanje je dovoljno). Ako dete oseti slobodu sanse nema da ce hteti nazad u zatvor. Meni se pomisao na ogradicu ne svidja, moja deca nisu videla ni ogradice a ni krevece ( osim za spavanje nocu). Bili su od treceg meseca na cebetu na podu i tako se igrali. Jeste ih neuporedivo teze cuvati dok ti vise oko nogu kad prostires ves ili kuvas ali to je bio moj izboruser posted image . U svakom slucaju ako zelite vodite racuna da je na vreme da vas dete ne iznenadi, posle nema nazad.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 462
   RE: Ogradica
29.5.2014 16:42:02   
dijana1*
Nema sanse da se povredi samo je bitno odmaketi ogradicu od zida.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 463
   RE: Ogradica
29.5.2014 16:44:59   
dijana1*
Nisam za to da dete odraste u ogradici. Ali nemoguce je da stalno bude na podu, posto imam starijeg nemirka. A i bolje ogradica nego hodalica bar po meni. I nw svidja mi se to da se dete zaigra po dva sata samo. Mislim da je to mnogo.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 464
   RE: Ogradica
29.5.2014 16:50:18   
Maslacak15
meni je stariji bio u vrticu. Jeste bilo cupavo tih dva tri sata dok sam ih sama cuvala dok se muz ne vrati sa posla ali nekako sam sprecila da ne bude povredjenih. Najgore je bilo izmedju 7 og i 9 og meseca maleckog kad je puzao non stop po celom stanu i sistematski rusio i smetao u svakoj igri/ akciji koju bi zapocela sa starijim. Ali sve ima i svojih cari.user posted image Slazem se da je bolje ogradica nego hodalica....

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 465
   RE: Ogradica
29.5.2014 16:56:47   
little_one

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

mislim da je kljucno to sto dijana kaze. Ako zelite da koristite ogradicu morate da pocnete da stavljate dete rano, u svakom slucaju pre nego sto krece samostalno krece na bilo koji nacin ( vojnicko puzanje ili rolanje je dovoljno). Ako dete oseti slobodu sanse nema da ce hteti nazad u zatvor. Meni se pomisao na ogradicu ne svidja, moja deca nisu videla ni ogradice a ni krevece ( osim za spavanje nocu). Bili su od treceg meseca na cebetu na podu i tako se igrali. Jeste ih neuporedivo teze cuvati dok ti vise oko nogu kad prostires ves ili kuvas ali to je bio moj izboruser posted image . U svakom slucaju ako zelite vodite racuna da je na vreme da vas dete ne iznenadi, posle nema nazad.

Isto sam i ja sa Andreom, od treceg mjeseca je bila na podu, kasnije je imala svoje cose gdje se igrala na deki i odatle je pomalo propuzivala a onda ju je bilo svuda po kuci po podu i nije mi smetala niti sam brinula...e sad ne znam kako cu sa ovom malom, cijenim da cu moci isto da napravim i sa njom ali se bojim ostaviti je samu sa Andreom jer se bojim njene nepaznje jer i ona je jos na neki nacin beba...vidjecemo kako ce da ide...nadam se da nam ogradica nece trebati...Maslacak kako si ti to rijesila sa njima dvojicom u kombinaciji?

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 466
   RE: Ogradica
29.5.2014 17:08:34   
Maslacak15
tako ko sto rekoh little one, maksimalnim zalaganjemuser posted image .Kao vatrogasac.user posted image To mi je bilo najzanimljivijih dva do tri sata dnevno. Cesto je znacilo da ne mogu da uradim bas nista, Tipa ni da odem u WC dok se muz ne vrati ali je bilo i zabavno. Do 5 meseci je islo jos nekako, mali se zaigra na cebetu, a ja drzim na oku starijeg da ga ne cacka previse. E onda je malisa poceo da puzi i tu su krenule muke. A od 7-9 meseci potpuno ludilo. Srecom oni se relativno dobro slazu, tako da je sve na nivou carki ali opsta strka ko u crtanom filmu. Stariji szida lego kockice mladji dodje za 10 sekundi i skida ih. A nece nigde drugo da bude osim tamo gde mu je brat i ne mozes da mu skrenes paznju....
Kad je mladji prohodao opet se promenilo, onda su se udruzili u zajednicki zlocinacki poduhvat, lice na Toma i Jerrija ali ja mislim da je sve puno lakse jel je stariji vec prilicno razuman, a mladji se jako izvestio u svemu tako da me nije strah da ce se povredeti.
Sigurna sam ja da ces se i ti nauzivati sa dve seke. Nije jednostavno ali je i radost velikauser posted image

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 467
   RE: Ogradica
29.5.2014 18:06:26   
bubulence

IZVORNA PORUKA: dijana1 RR

I nw svidja mi se to da se dete zaigra po dva sata samo. Mislim da je to mnogo.


da se razumemo, nikada je nisam ostavljala 2 sata samu da se igra... to je npr, ja pravim tortu ona je u ogradici, 15 min se igra, ja dodjem, uzmem je, pomazim, pevamo nesto, igramo par minuta, vratim je u ogradicu na 15-20 min, sve vreme joj iz kuhinje nesto pricam, opet dodjem , uzmem je, presvucem, mazim, vratim u ogradicu i tako u krug.
moje dete nikako nije htelo da bude na podu osim kada puzi. beby gym, cebe i slicno kod nas nikada nije prolazilo... dok nije porasla, sada se samo na podu i igra....

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 468
   RE: Ogradica
29.5.2014 18:08:58   
Verolina
Bogami, psiholozi vele da deca koja su u stanju da se dugo igraju sama brze propricaju i imaju visi nivo maste. Meni je to cooluser posted image

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 469
   RE: Ogradica
29.5.2014 18:22:33   
bubulence
meni je cool sto je ona oduvek htela sama da se igra, moze da se igra sa 10-oro dece a moze i sama satima. ali naravno da je nisam toliko ostavljala samu.... ona je imala 5 meseci kada sam spremala slavu apsolutno sama, 6 meseci kada sam sama spremala Bozic za preko 30 ljudi i da ne zaplace( tada je bila u ogradici)... i ogradica je bila spas, stavljala sam joj samo igracke plisane igracke koje nemaju oci ni bilo sta slicno da moze da stane u usta, gumene igracke itd... kasnije je dobijala i nesto drugo...
sto se tice price, sa 18 meseci je mogao da se vodi normalan razgovor sa njom, znala je bar 10-12 pesmica... to znaju i neke od nasih forumasica... ne znam da li ima veze ogradica i samostalno igranje ili nesto drugo ali je meni drago da je tako user posted image

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 470
   RE: Ogradica
29.5.2014 18:24:55   
Verolina
Samostalno igranje do druge godine je preduslov za uspesnu igru i komunikaciju posle druge godine.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 471
   RE: Ogradica
29.5.2014 18:35:31   
dijana1*
IZVORNA PORUKA: bubulence


IZVORNA PORUKA: dijana1 RR

I nw svidja mi se to da se dete zaigra po dva sata samo. Mislim da je to mnogo.


da se razumemo, nikada je nisam ostavljala 2 sata samu da se igra... to je npr, ja pravim tortu ona je u ogradici, 15 min se igra, ja dodjem, uzmem je, pomazim, pevamo nesto, igramo par minuta, vratim je u ogradicu na 15-20 min, sve vreme joj iz kuhinje nesto pricam, opet dodjem , uzmem je, presvucem, mazim, vratim u ogradicu i tako u krug.
moje dete nikako nije htelo da bude na podu osim kada puzi. beby gym, cebe i slicno kod nas nikada nije prolazilo... dok nije porasla, sada se samo na podu i igra....



Bubulenece ja shvatila da joj ne pridjes dva sata, plavusa user posted image
Maslacak ja sam sama sa njima po ceo dan tako da moram nesto uzeti da bi ga zastitila od starijeg.
Znam da je bolje da bude sto vise na podu tj. stalno ali po malo dok nesto uradim tipa na 10-15 min mu nece biti ama bas nista.


< Poruku je uredio dijana1 RR -- 29.5.2014 18:36:40 >


_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 472
   RE: Ogradica
29.5.2014 19:51:45   
bubulence
pa nisam bas tolika nemajka user posted image user posted image

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 473
   RE: Ogradica
29.5.2014 23:01:56   
dijana1*
Malo off kad smo kod nemajkeuser posted image
skoro sam V vodila kod dr. Ceo dan kukao da ga boli stomak i odjednom dobio temp 38,5 a pored toga Kostu samo dojim. Zovem dr da se konsultujem sta da radim i sestra mi kaze da mu nista ne dajem protiv bolova nego da ga odmah dovedem. Ja tamo kad njih 20. Zamolim lepo i objasnim da kuci imam bebu koju dojim i mogu li nas pustiti preko reda. Muskarci cute i okrecu glavu kao da nisu culi a zene u glas pa i mi cekamo sa decom. Pri tom njihova deca su starija tipa 8,9 godina i nemaju temp. Kada sam ja osula paljbu kako su nemajke i otkud njima uopste ta deca, da li su ikada dojile itduser posted image
posle 10 min su nas pustili nisu mogli da slusaju kako im kenjam user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 474
   RE: Ogradica
29.5.2014 23:06:49   
anci kv

IZVORNA PORUKA: Verolina

Samostalno igranje do druge godine je preduslov za uspesnu igru i komunikaciju posle druge godine.

Sobzirom da je u stanju po sat vremena da se zaigra u ogradici,videćemo posle druge godine kako će biti


_____________________________

"Osmehneš li se deci, ona uzvrate osmehom. Osmehneš li se odraslima, oni se pitaju: “Zašto se ovaj smeje?”Momo Kapor

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dete koje skače je dete koje raste
Skakanje nije samo zabavno, već ima i višestruku korist za psihomotorni razvoj deteta. A najbolji deo što je to jednosta...
Ko su deca koja nemaju alergije i nisu bol...
Većina nas se sa radošću seća odrastanja, u kojem je igra u blatu i pesku bila svakodenvna aktivnost, a često i vrhunac ...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here