|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Problemi u Srbiji
23.4.2010 17:20:51   
Dora
IZVORNA PORUKA: minavb

Gde vam je logika? Od cega drzava da plati povlastice i socijalna davanja pojedincu, ako smanji poreze i namete? Nema od cega. Da bi imao za rashode, morad da imas prihode. Prosta matematika. Kad ne bi bilo sive i crne ekonomije, budzet bi se punio mnogo lakse i bolje, pa bi i socijalna davanja bila veca i redovnija. 


Mina, stalno potenciraš ta socijalna davanja i povlastice...ajde ovom prostom matematikom i logikom: daj čoveku da radi pa mu nećeš morati davati socijalu. Ujedno, taj što radi puni budžet. Jednostavno.
Biće više radnika od penzionera (sad i ako ih nema više to je zbog ogromne nezaposlenosti a ne zbog velikodušnosti države da radnike mlade šalje u penziju).

A ja kao poslodavac ako mi bar malo država olabavi namete, zaposliću jednog radnika više. Isto tako, ako budem mogla da poplaćam sve što državi sleduje a da ostane i meni nešto, neću da radim na crno (mada mislim da nema puno crne i sive ekonomije)...

I zašto se stalno vraćaš kako je nekad boli loše a sad trebamo da pevamo koliko je dobro. Mislim da je posle 10 godina trebalo biti mnogo bolje da je ta divna država radila svoj posao a oni KOJE MI PLAĆAMO bili odgovorniji prema narodu.

Logika je prosta.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Problemi u Srbiji
23.4.2010 18:02:28   
minavb
Mozda ja negde gresim, ali meni se cini da mnogo toga ide na bolje. Da nije bilo globalne krize, bilo bi vise napretka. Mada, ja sam ipak od onih kojima je casa polupuna a ne poluprazna.user posted image  

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Problemi u Srbiji
23.4.2010 18:23:46   
Dora
Kad su takve stvari u pitanju, ja nisam od tih. Meni ne može biti dobro ako većini nije dobro. Da se razumemo, meni je dobro, imam dovoljno za život, decu, letovanje i zimovanje, meni je tako bilo čak i devedesetih što ne znači da ću ja reći kako devedesetih nije bilo tako strašno ko što pričaju samo zato što moji nisu stajali u redovima za hleb i što mi nismo gladovali. Ne stavljam ružičaste naočare i nije mi čaša polu puna kad vidim toliko bede i još gore- nepravde.
Inače, u životu sam pozitivna, ispunjena, srećna, moja sreća je moja porodica i prijatelji, ali ovde pišemo o problemima u Srbiji i ja iznosim svoje mišljenje. Znam da ima onih ušuškanih života kojima je sve super i koji ne mogu i da hoće da osete realan život...takvi ljudi rade za državu, za vladu, politički su angažovani, zaštićeni, to su plaćeni i korumpirani ljudi, to je naša država koju toliko braniš u svakoj raspravi o svemu. E, pljujem ja na tu državu pa nek kaže ko šta hoće.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Problemi u Srbiji
23.4.2010 18:31:42   
minavb
Ja ne pljujem. Pljuvala sam po Slobinoj, ova mi se vise svidja pa necu da pljujem. user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Problemi u Srbiji
23.4.2010 18:33:27   
Dora
user posted image Ma pusti to, ajmo u drugu temu da pijemo kafu... više sam sebi dosadnauser posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Problemi u Srbiji
23.4.2010 23:36:34   
Leki 77
IZVORNA PORUKA: lenaa

Zalosno je to sto ima puno ljudi koji su pametni i sigurno bi zavrsili fakultet da su imali para dok neki drugi koji imaju puno para a malo znanja zavrse taj fakultet parama i ne steknu nikakvo znanje. Oni koji dosta znaju jednostavno nemaju sansu da to svoje znanje pokazu.


Možda nije tema, ali kako je napisano ovde, prokomentarisaću.
Uopšte se ne slažem.
Ali, UOPŠTE.
Možda ti ljudi misle da su pametni, ali činjenice govore drugačije.
Pametne i sposobne nemaština (osim neke krajnosti, kao što su II sv. rat i sl.) ne može sprečiti da urade ono što su naumili. Pak, najbolji izgovor onima koji to nisu je - eh, da ja imam para, doktorirao bih.
Ma kako da ne.
Neću navoditi stotine primera pametnih i sposobnih koji su sve sami, bez ičije pomoći, stvorili, da ne bih pisala predugačak post , jer ni ovako neću biti kratka, samo ću izvesti malu računicu.
Prilikom rangiranja studenata za mesto u domu uzimaju se u obzir uspeh pri studiranju i prihod po članu domaćinstva studenta. Što manja primanja, više bodova. Što bolji prosek na fakultetu, više bodova. Dakle, prednost imaju pametniji (ili vredniji, po mome mišljenju) i siromašniji, što je korektno.
Pravo na ishranu u studentskim restoranima po dotiranoj (nižoj) ceni imaju samo studenti koji se finansiraju iz budžeta. Što opet smatram korektnim. Počeću od pretpostavke da roditelji nemaju ni dinara da daju svome studentu. Ja sam još u srednjoj školi zarađivala pare kao promoterka, zatim radeći razne ankete (npr. svake godine na FEST-u) itd. Tokom celih studija sam držala privatne časove. Do treće godine sam toliko razradila "biznis" da sam po deset sati dnevno držala časove, a noću učila. Tokom ispitnih rokova nisam spavala više od 4h dnevno.
Poenta ove priče nije da sam ja pametna. DALEKO sam od toga (barem kako ja definišem pametne ljude). Poenta je da ono što hoćeš, to i možeš.
Kraj priče za mene.

Mene ne zanima kako je Pera/Mika/Žika izigrao državu. Mesečno dajem ogromnu svotu novca (po mome mišljenju) na doprinose, a ne koristim ih jer se privatno lečim. Od penzije , daće Bog, neću živeti. Pa ne kukam. Tako je kako je, ja to ne mogu promeniti. Ono što mogu promeniti , a ne odgovara mi, to SAMA menjam. U se, i u svoje kljuse.
Da problema u Srbiji ima koliko hoćeš, ima ih. Da može biti bolje-može. Da svugde na svetu ima problema-ima. Da svugde može biti bolje-može.
Ova država ima dosta mana, ali i prednosti. Većina vidi samo mane.
Verus RR je negde već komentarisala i svoja primanja, i "porodiljsko" odsustvo itd. Nekako se taj aspekt priče, koja je među najboljima na svetu, kod nas baš lako zaboravi, a većina su žene na ovom forumu.
Da nije sjajno, naravno da nije, daleko je od sjajnog, ali onima koji očekuju da drugi, ili država za njih nešto uradi, nikada neće ni biti. i što je najbitnije-NIGDE i ne bi bilo.

(odgovor članu lenaa)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Problemi u Srbiji
24.4.2010 6:59:44   
minavb
Jako lepo receno Leki. user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Problemi u Srbiji
24.4.2010 8:05:59   
lenaa
Leki to sto ti ne poznajes te ljude koji nemaju dovoljno novca za skolovanje - ne znaci da oni ne postoje. Totalno je drukcija situacija za nekog ko zivi u Beogradu ili negde na jugu Srbiji, a jos ako je u malom mestascu o mogucnostima da i ne pricam. Evo navescu ti ovakav primer- recimo da taj neko ko sam sebe pokusava da skoluje a ide na zurnalistiku (pa ne moze da drzi privatno casove deci koji se super placaju) , radi u butiku i ima 100 evra platu, nema ko da mu pomogne, zbog posla nema najbolje ocene, jer je ipak covek koji ima dusu, skolarina kosta 1000 evra, naravno placa se u ratama nekih 200 i nesto vise je prva rata i kako da ta osoba ustedi te pare da uplati skolarinu a da ne pricamo o tome da treba da plati i stan i jos da zivi od neceg. Znaci postoje ti ljudi koji jednostavno - nemaju sanse. Pa koja je to nasa draga lepa Srbija da skola toliko kosta ? To nije realno u odnosu na primanja. Tebi svaka cas_t kako si ti zavrsila skolu ali ima mnogo tezih slucajeva nego sto je tvoj. Niko od nas nema prava na osnovu onoga kako je ON prosao u zivotu da generalizuje. Isto tako ce neko ko ima bogate roditelje i ima sve na dlanu da napise ovde tebi kako to nije istina sto si ti pisala...
Ne znam za Verus na sta si mislila, ne znam kako je tamo gde je ona, al jako dobro znam kako je ovde gde sam ja i kako je u nasoj lepoj nam Srbiji.

< Poruku je uredio lenaa -- 24.4.2010 8:06:26 >

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Problemi u Srbiji
24.4.2010 8:47:58   
Novosadjanka T.
Ne mogu a da ne spomene jedan od velikih problema u Srbiji, a to je mentalitet. Stvarno mislimo da smo Bogom danan nacija, umisljamo da s svi protiv nas, ceo svet razmislja kako Srbiji da unisti. Alo. pa vise ne mogu ni na karti da nas nadju!!!

Takodje me nervira i to jako, ne prastanje uspeha.
Svaki uspeh se gleda pod lupom i daju komentari: vidi ga/je, sada se tu folira, a znam ga/je od vremena kada je pisao/la u prsini, ili lako je njima kada se zna ko im je tata, ili bre kakav seljak je to, znam odakle je dosao, opanak se popapucio.

Hajmo biti ljudi i reci svaka cast. Uspeo si!
Toliko mladih ima uticajne roditelje, pa su nistavila, crne rupe u svemiru. I kada neko uspe, odmah ga treba osuditi i osporiti upeh. Ko je meni kriv sto mi tata nije neki budza? Daj da se potrudimo pa da mi budemo budze, nasoj deci da pomognemo.
Ako je neko sa sela i uspeo u gradu gde nikog nema  to je uspeh. Svaka mu cast!!
Ova gradska deca misle da je to sto  su rodjeni na asfaltu daje neku moc, zagarantovan uspeh i ne rade nista. I tada, ukoliko   sa sela dodje covek i napravi nesto od svog zivota, treba ga lincovati. Nisam za to. Uvek pruzim ruku i kazem:Bravo majstore!!


I jos nesto, najavljuju poskupljenje vode 100%. Razmisljam smrdeti ili kuvati rucak,  ne povlaciti vodu nakon male nuzde? Jos uvek se neckam.


A sto se tice besplatnog lecenja? Ja se izvinjavam sta je besplatno? To sto ne postoji javni cenovnik ne znaci da je besplatno?

I problemom smatram ne mogucnost izbora. Licno uplacujem dopunsko zdravstveno i penziono. Kada sam sa svojim sefom pricala da ne bih da mi se od plate skida za te iste instinucije, jer hocu privatno da se osiguram, rekao mi je da to ne moze. Mogu da uplacujem kome god hocu, ali drzava mi od plate obavezno uzima svoj deo. Za sta mi uzima? Za neuke lekare, koji mi kazu uzmi neki lek za temperaturu? Neki lek!!!
Izdvajam za to da se nadam da ce penzioni fond da funcionise dok ja budem kretala u penziju.

U ovoj drzavi moras biti i lekar i apotekar, bankar i pravnik, policajac i trgovac, mnogo toga moras znati da bi mogao da funkcionises. Kada bi svako radio svoj posao, mislim da bi bilo lakse.

Vrh bezorazluka je cenovnik u Crkvi. Sta je sa ljudima koji nemaju 30eur za krstenje deteta? Ne treba da ga krste? Aplauz za crkvu. Po jednom i drugom obrazu.

....tuzno je to koliko ima problema.



_____________________________

Covek je od krvi i mesa, a meso je kvarljiva roba

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Problemi u Srbiji
24.4.2010 9:18:53   
lenaa

IZVORNA PORUKA: Novosadjanka T.


Vrh bezorazluka je cenovnik u Crkvi. Sta je sa ljudima koji nemaju 30eur za krstenje deteta? Ne treba da ga krste? Aplauz za crkvu. Po jednom i drugom obrazu.

....tuzno je to koliko ima problema.



Ovo me podsetilo kad sam prosle godine bila u jednom manastiru u Srbiji sa suprugom i deverom. Stariji svestenik je prvo drzao "predavanje" pricajuci o tome koja je sve poznata licnost bila i koliko para dala (nije dala) a on im je dao blagoslov i uspeli su zahvaljujuci njemu a kad su uspeli dali su nekih tricavih 1000 e a nisu hteli vise..... zgranula sam se o cemu taj covek prica. Da napomenem da je manastir bio pun posetioca. bilo je to za vreme naseg velikog praznika. Zatim, imaju "pomocnika" coveka koji se bavi nekim drugim poslom (necu da detaljisem), on je u stvari neko ko ce da vas propita odakle ste, sta ste a u stvari opipava koliko imate. pa pita a jel vas ono novi bmw napolju i slicno. Pitao nas je gde nam je kolac- rekosmo nismo odavde, vracamo se za neki dan, necemo moci da dodjemo, zatim nas je ubedjivao da je to greh sto nismo poneli kolac i da ce oni rado evo odmah da nam ispeku i osveste. Pristali smo, lepo su uzeli parce kupovnog hleba (krisku) pop je "osvestio" i dao jednu krisku mm i meni a drugu deveru - jer smo mi ipak dve kuce, u inostranstvu zivimo odvojeno. Onda na red dolazi placanje pa pop kaze - minimum moramo da platimo po 50 evra, eto dali smo i to, nema veze, sreca pa smo imali kod sebe dovoljno. Naravno zamolili su nas lepo da damo i prilog za ... .... i tako. Pitam se samo a sta ako dodje neko ko nema toliko da plati a slucajno uzme hleb - onda jedino da moli da mu upisu "na recku". Nisam tako zamisljala svestenike, razocarala sam se. Crkva ne treba da ima cenovnik, treba da pomaze a ko koliko ima i zeli da da. Ja licno volim manastir i volim osecaj koji mi stvara kad sam u njemu, volim kako se osecam u dusi, zao mi je sto tu lepotu kvare takvi ljudi...

(odgovor članu Novosadjanka T.)
Direktna veza do poruke: 85
   [Obrisana poruka]
24.4.2010 9:23:49   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu lenaa)
  Direktna veza do poruke: 86
   RE: Problemi u Srbiji
24.4.2010 23:03:38   
Nana*
Drage moje eto moram da prokomentarisem to za crkvu... Moj muz je katolik i ovde u Nemackoj svako ko se krstio od tog momenta placa svaki mesec kao porez na crkvu... Odbija mu se od plate, zakonom odredjenih nekih 23 ili 28 eura, svaki mesec... Zamislite to... A uopste ni neide u crkvu, nikad...

O studiranju necu da komentarisem, zavrsila sam fax u Ns i ne mogu se sloziti sa gore navedenim ni za domove, ni za skolarine ko je mogao u Dom a ko ne... Zanecu se user posted image
Ali iskreno znate kolike su plate u Inostranstvu i standardi. Skolarine na Fakultetima su 600 eura/semestar, u nekim zemljama i nize... A kod nas skolarina jos veca a platica 200,300 evra... Upravo trazim fax na kojem cu raditi Master pa sam u toku... Zaista ne znam kako ljudi koji zive u mom mestu uspevaju da skoluju decu, kao sto rekoh 5 Gigantskih firmu je zatvoreno ljudi ne rade a imaju studente koji pored skolarine, palcaju stanarine ili djake putnike...

< Poruku je uredio Nana* -- 24.4.2010 23:16:18 >


_____________________________

" No Martini, No Party" :))))

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Problemi u Srbiji
24.4.2010 23:28:32   
Delijagirl
IZVORNA PORUKA: Nana*

Drage moje eto moram da prokomentarisem to za crkvu... Moj muz je katolik i ovde u Nemackoj svako ko se krstio od tog momenta placa svaki mesec kao porez na crkvu... Odbija mu se od plate, zakonom odredjenih nekih 23 ili 28 eura, svaki mesec... Zamislite to... A uopste ni neide u crkvu, nikad...



MOLIM? uf znas kad bi im platila ma nikad ... Bila sam i ja nazalost krstena u katolickoj crkvi jer sam bila vanbracno dete ko zna kojeg oca trte mrte i baba jednostavno odnela me da me krste samo da ne slusa okoliske babetine... trazila sam bila da me ispisu ali sam dobila odgovor da sam zavezana do smrti na sta su oni dobili odgovor smatrajte me mrtvom user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu Nana*)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Problemi u Srbiji
24.4.2010 23:48:44   
Nana*
Joj draga moja DG, ovde samo ako se ispises iz crkve ali te onda gledaju kao antihrista... Sve dobre skole su im Sveti ovaj onaj, katolicke i imas naravno prednost kao katolik. Mm sestra ima cerkicu ali je krstena u pravoslavnoj crkvi, isto je usla u jednu takvu skolu samo zato sto su i mm i njegova sestra bili tamo... Kao tradicija ili katalocka vera user posted image ... Zamislite tu racunicu koliko je to para mesecno na crkvu nisam sigurna ali mislim da mozda oko 30 miliona Katolika user posted image ...

Mislim da masimo temu... Meni stvarno nije problem nesto platiti u crkvi.... Naravno sve u nekoj meri...

_____________________________

" No Martini, No Party" :))))

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Problemi u Srbiji
24.4.2010 23:51:32   
Delijagirl
A cek u kojoj si to zemlji Italiji? 

_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu Nana*)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Problemi u Srbiji
24.4.2010 23:55:16   
Nana*
U Nemackoj... A ti si iz Slo?

_____________________________

" No Martini, No Party" :))))

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Problemi u Srbiji
25.4.2010 0:04:47   
Delijagirl
Ja sam iz Slo ali zivi u Beogradu... Inace ja neznam dali ima takav porez kod nas... Znam da je bilo nesto da se deo poreza odvaja za verske grupe ali dobijeju sve verske grupe ne samo katolici ... Sto je jedino fer... A nisam znala da je nemacka tako duboko verna drzava nekako mi ne ide to dvoje zajedno user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu Nana*)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Problemi u Srbiji
25.4.2010 0:04:52   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Delijagirl

IZVORNA PORUKA: Nana*

Drage moje eto moram da prokomentarisem to za crkvu... Moj muz je katolik i ovde u Nemackoj svako ko se krstio od tog momenta placa svaki mesec kao porez na crkvu... Odbija mu se od plate, zakonom odredjenih nekih 23 ili 28 eura, svaki mesec... Zamislite to... A uopste ni neide u crkvu, nikad...



MOLIM? uf znas kad bi im platila ma nikad ... Bila sam i ja nazalost krstena u katolickoj crkvi jer sam bila vanbracno dete ko zna kojeg oca trte mrte i baba jednostavno odnela me da me krste samo da ne slusa okoliske babetine... trazila sam bila da me ispisu ali sam dobila odgovor da sam zavezana do smrti na sta su oni dobili odgovor smatrajte me mrtvom user posted image user posted image user posted image



ti si kraljica!!!

ja sam nažalost krštena a Teu neću krstiti...Ako bude želela sama neka se krsti kad poraste ali ću raditi na tome da to nikad ne poželi...nadam se da će shvatiti svu laž religija...
A to za plaćanje crkve...ma sta da kažem...user posted image user posted image user posted image

svasta ima cudno na ovom svetu a tek u srbiji...user posted image

(odgovor članu Delijagirl)
  Direktna veza do poruke: 93
   RE: Problemi u Srbiji
25.4.2010 0:29:43   
Nana*
I ja sam tako mislila, da dete samo odluci da li hoce i u kojoj hoce ali ne zavisi sve od mene.... Videcemo...
A sto se Nemaca tice jesu Vernici, mislim da su veci vernici Evangelisti, sad lupam ali nekako mi se tako cini... Ima ih i bez vere, ali ima i sekti da je to strasno. Ali su njihove sekte i bogate...
Ima svasta svugde.
A i naravno misljenja su razlicita, pa se i stvari shvataju na razlicite nacine...


_____________________________

" No Martini, No Party" :))))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Problemi u Srbiji
25.4.2010 0:45:35   
Delijagirl
IZVORNA PORUKA: OTI

IZVORNA PORUKA: Delijagirl

IZVORNA PORUKA: Nana*

Drage moje eto moram da prokomentarisem to za crkvu... Moj muz je katolik i ovde u Nemackoj svako ko se krstio od tog momenta placa svaki mesec kao porez na crkvu... Odbija mu se od plate, zakonom odredjenih nekih 23 ili 28 eura, svaki mesec... Zamislite to... A uopste ni neide u crkvu, nikad...



MOLIM? uf znas kad bi im platila ma nikad ... Bila sam i ja nazalost krstena u katolickoj crkvi jer sam bila vanbracno dete ko zna kojeg oca trte mrte i baba jednostavno odnela me da me krste samo da ne slusa okoliske babetine... trazila sam bila da me ispisu ali sam dobila odgovor da sam zavezana do smrti na sta su oni dobili odgovor smatrajte me mrtvom user posted image user posted image user posted image



ti si kraljica!!!

ja sam nažalost krštena a Teu neću krstiti...Ako bude želela sama neka se krsti kad poraste ali ću raditi na tome da to nikad ne poželi...nadam se da će shvatiti svu laž religija...
A to za plaćanje crkve...ma sta da kažem...user posted image user posted image user posted image

svasta ima cudno na ovom svetu a tek u srbiji...user posted image



Mislim ja razumem svoju babu i ne krivim je samo je htela da me ne ogovaraju na svakom koraku i to je sasvim ok ... Mi cemo krstiti dete jer smatram da nije kriva religija nego crkva kao institucija za to sta se desava... A opet ima dobrih i losih popova ... volela bi da krstim dete u slo u pravoslavnoj crkvi jer mi je ovudasnji pop genij i stvarno je dobra dusa... Mislim nije mu bio problem da prica samnom skoro 2 sata da me smiri kada sam sva uplakana i na rubu histerije dosla kada je umrla od moje najbolje drugarice mama koju sam pravo obozavala kao da je moja i tako smo pricali o svemu i svacemu u vise navrata .... Neki se zale na njega kao ne valja zbog toga toga i toga ali ej sto ljudi sto ukusa meni je vise nego pomogo i hvala mu na tome user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Problemi u Srbiji
25.4.2010 1:07:47   
Novosadjanka T.
opet sye odlutale sa temeuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Covek je od krvi i mesa, a meso je kvarljiva roba

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Problemi u Srbiji
25.4.2010 14:20:50   
Nana*
DG imas pp user posted image

_____________________________

" No Martini, No Party" :))))

(odgovor članu Novosadjanka T.)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Problemi u Srbiji
25.4.2010 21:54:56   
Leki 77

IZVORNA PORUKA: lenaa

Leki to sto ti ne poznajes te ljude koji nemaju dovoljno novca za skolovanje - ne znaci da oni ne postoje. Totalno je drukcija situacija za nekog ko zivi u Beogradu ili negde na jugu Srbiji, a jos ako je u malo tebi kako to nije istina sto si ti pisala...



Ne, ja samo ne poznajem ljude koji nalaze izgovore za svoje neuspehe. Zapravo, naravno da poznajem, ali o njima nisam pissla.
Nemam pojma sta je zurnalistika (jel to nesto na FPN?), ali ako je na drzavnom univerzitetu, za redovne studente se ne placa skolarina.
A ako je na nekom privatnom, onda bih ja zavrsila npr. srpski jezik i knjizevnost na filoloskom fakultetu i postala novinar. Ne mislim da se ne moze postati zurnalista bez zavrsene zurnalistike, tako da navedeni primer dozivljavam kao izgovor.
Ali apsolutno se slazem da ne znam sve i da ima mnogo ljudi kojima je neuporedivo teze u zivotu nego meni (meni nista od navedenog nije bilo tesko, uopste se ne zalim na svoj zivot, da ne budem pogresno shvacena).
Poenta mog nasirokog izlaganja je da ljudi mnogo vise vole da okrive nekog ili nesto (u ovom slucaju nemastinu), nego da zapnu. Prosto idu linijom manjeg otpora.
Iskreno, mogu da razumem zasto neko u Nigeriji ne moze zavrsiti zurnalistiku, jer ne zna da tako nesto postoji. Ne mogu da razumem zasto neko ko zeli to da zavrsi, a sa juga je Srbije, ne polozi prijemni, "padne" na budzet i diplomira. A specijalno ne mogu da razumem zasto bi taj neko odustao od sna da bude novinar i ako ne moze zavrsiti fakultet. To za novinarstvo definitivno nije nuzno.
Sve u svemu, samo moje razmisljanje.

(odgovor članu lenaa)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Problemi u Srbiji
25.4.2010 22:05:24   
Nana*
Leki ja u neku ruku mogu da se slozim sa tobom sto se tog zapinjanja tice... I da se treba potruditi za svoj san... Ali iskreno ako nemas sansu, ako ti roditelji ne rade i ako i ti samo radis kao konobar ili promoter ne mozes sve isfinansirati... Gde su stanarine i skolarine, hrana... Sve ok za nekog ko zivi vec u gradu... Znam jako puno studenata kojima su oba roditelja ostali bez posla, oni radili u Kineskim buticima i kaficima gde su ih samo zavrnuli, a i casove davali i opet nisu imali para ni za skolarinu a kamoli za stan i hranu... Cak su i roditeljima nekad pomagali pa makar i sa 1000 dinara... Nije jednostavno kod svih kao sto kazes... Ima ljudi koji se bas trude ali jednostavno nemaju....

_____________________________

" No Martini, No Party" :))))

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Problemi u Srbiji
25.4.2010 22:07:21   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Leki 77

Iskreno, mogu da razumem zasto neko u Nigeriji ne moze zavrsiti zurnalistiku, jer ne zna da tako nesto postoji. Ne mogu da razumem zasto neko ko zeli to da zavrsi, a sa juga je Srbije, ne polozi prijemni, "padne" na budzet i diplomira.


A onda platis stan, dazbine, hranu, odecu...Sa jednom bednom platom!

(odgovor članu Leki 77)
  Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here