|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Problemi u Srbiji
22.4.2010 11:47:13   
Jeca*
na zahtev forumašica otvaram ovu temu jer su u Tema za istresanje negativne energije načele interesantnu debatu.
Molim prekopirajte te postove ovde i nastavite ovde o onome o čemu ste pisale
Hvala user posted image

Takođe moram da vas podset__im i na sledeće:

Pošto teme ovog tipa koristimo uglavnom za razonodu vas molimo da ne zaboravite da konkretna pitanja o zatrudnjivanju, trudnoći, bebama, deci, porodici itd. postavljamo u za to otvorene teme.

U vezi toga preporučujemo čitanje tema:
Pravila RR i Teme sa 100 stranica)

Ako ta pravila budu kršena, "chat" teme ćemo zatvoriti.

a evo i malo šale:

user posted image

user posted image

< Poruku je uredio Jeca RR -- 22.4.2010 12:03:34 >


_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Problemi u Srbiji
22.4.2010 12:02:10   
Jeca*
uh, hajde ja cu sve ovo da obrisem, i onu temu da ti otkljucam. pa kad zavrsis zakljucacu je opet user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu bebironcic)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Problemi u Srbiji
22.4.2010 12:19:53   
bebironcic
IZVORNA PORUKA: verolino

IZVORNA PORUKA: Mivica

Moja rođaka je radila u Delta city-ju i dobila otkaz kad je ostala u drugom stanju.
I koga da tuži? Miškovića?! Ma, daj...



MOGLA JE, ALI TO VUCE VELIKU KOLICINU NOVCA...ALI OPET, ONA CE U BGD-U NACI NOVI POSAO KAD JOJ PRODJE PORODILJSKO, A STA DA RADE TRUDNICE IZ ISTOCNE I JUGOISTOCNE SRBIJE, A I VECEG DELA BANATA...LJUDI TAMO RADE ZA 10000 I SRECNI SU STO IMAJU POSAO...IZUZECI SA VECIM PLATAMA SU JAKO RETKI I UGLAVNOM SU U VECIM GRADOVIMA......ZAMISLITE TO- 10000 PLATA I BEBA KOJA DOLAZI....

ZABORAVIH...MIVICE

IZVORNA PORUKA: Dora

E, zato ću svoje troje da učim kako da se bore sa gnjidama, kako da ih srede svojim mozgom, buntom, da nikad ne pognu glavu već da nauče da laju na takve... I boli me uvo što me ne poštuju kao trudnicu i majku, što mi ne ustaju u prevozu isfrustrirane ženetine i što me šalteruše gledaju ko skotnu kerušu. Što na svakom koraku gledaju da me izdžepare jer znaju da svojoj deci želim da priuštim sve, što nameću sve više a ne daju ništa za uzvrat...što me niko nikad nije pitao kolika su sreća deca već samo čime planiram da ih izdržavam
Baš me briga za sve, na*ebali su one varalice i demagozi i velike gazde kad moji mozgovi dođu na scenu, kad ih oduvaju kao mušice. Rađajte žene decu i učite ih da ne ćute, da ne trpe, da ne slušaju šta im se kaže već da rade po svom moralu. Dajte im dobro vaspitanje, dobro obrazovanje, dobar osnov da budu dobri ljudi ali ne ludi i nesvesni sveta oko sebe. Naučite ih protiv kakvih i protiv čega jednog dana treba da se bore! Protiv "direktora" koji su im ugnjetavali i otpuštali majke, ucenjivali očeve... Nek se zna, na njima svet ostaje! Nek se plaše, i treba da se plaše naše rođene i nerođene dece!!!!!!!!


IZVORNA PORUKA: Novosadjanka T.

Dora majstore


Pre 5 godina sam ostala trudna, Radila sam kod privatnika ne prijavljena. Kada sam onako naivno rekla da sam "skotna" (tako me je moja sefica zvala) usladila je tortura. I ja sam cutala. Bili smo podstanari, Takica mala, mm plata u to vreme nikakva.... Tuga. I tako me je kucka jahala i jahala. Sredinom 3 meseca sam dozivela spontani na poslu i to usred sastanka. Posle sam dala otkaz, preselili smo se kod mojih, zavrsila sam skolu i vise ne cutim. Mm sada ima dobru platu, uskoro smo na svom (gradimo kucu), moje zanimanje je takvo da uvek mogu naci posao. A ovaj skot neka proba. Plati ce mi . Ima da se iskezi i za vas devojke sa RR. Onda castim.

Sto se tice frizerke, danas sam prosetala do salona i gle cuda, doticna vise ne radi tu. Kaze gazdarica zalile se musterije pa je odpustila. Pobeze mi!!!


IZVORNA PORUKA: Dora

Moja sestra (ne rođena) je skoro dobila otkaz. Imala je osnov da tuži firmu i kad sam je pitala što to ne uradi, rekla je da je to dug proces i da je mrzi da se cima, kao, ne vredi i to. E, što duži proces to bolje njoj. Naime, na kraju kad sud odluči u tvoju korist (poštujući zakon) poslodavac je dužan: da ti isplati sve zaostale plate i doprinose za period dok je sve to trajalo; da ti isplati sve to sa kamatom koja nije mala; da te vrati na posao; da te primi za stalno. I još da plati državi kaznu, da plati sve sudske troškove i da se obesi!!!

Ja bih tužila pa makar iz zabave Nije sve u parama, ima nešto i u satisfakciji


IZVORNA PORUKA: minavb

Uh al ste zakomplikovale temu, na RR se rusi Vlada.
Ja bih vas podsetila na nesto-rekli smo odlucno da vise necemo da budemo socijalisti vec da hocemo u kapiliste, jel tako? E pa kapitalizam povlaci velike promene i izmene u drustvu i zakonima koje su retko fer prema pojedincu. Kod nas, posto mi kao hocemo bezbolno da se rseimo socijalistickih repova, stvari jos nisu tako crne. Podjimo samo od toga da retko gde imate ovakvu prenatalnu dijagnostiku o trosku drzave, tj zdravstvenog fodna. Nama se mozda cini da nije bas sjajna, ali verujte, u nekim razvijenim zemljama zenu tokom trudnoce samo dva puta pregledaju na UZ, za sve ostalo mora da ide privatno. Porodiljska bolovanja traju krace, zene su manje placene...evo pitajte Verus kad mora na posao.
Zalite se na cene. Pa jbg, cene skacu sto zbog evra, sto zbog skoka cene nafte tj benzina. Sto je benzin skup? Pa jbg, te akcize nam pune budzet da bi imali  para za gomilu socijalnih davanja kojima smo optereceni. Kratko je pamcenje kod naseg naroda, vec su zaboravili kako je bilo pre 17 godina. Ja se samo setim toga, tata umesto plate dobije kutiju zejtina, mama trci da od svoje kupi dve marke, a ja iz skole zurim da umesim hleb jer ga nema u prodavnicama, i kazem sebi-sad nam je super kako nam je bilo.
I jos nesto. Poslodavci i ranije nisu bili sjajni prema mamama. Evo npr moja mama, morala je na posao par meseci posle rodjenja deteta, trcala kuci kad ima pauzu da bi bebu podojila, a ako bi zakasnila 5 minuta, ili kojim slucajem izasla ranije, odmah bi joj oduzimali 10% od plate.

A sad da kazem sto sam uopste svratila na ovu temu. Posle nekog vremena, prva noc da me ne bole ledja, da nemam grceve u nogama i da mogu lepo da spavam, a mene probude neki vanzemaljci koje sam sanjala. Goddamn vanzemaljci!







IZVORNA PORUKA: Dora

IZVORNA PORUKA: minavb

Uh al ste zakomplikovale temu, na RR se rusi Vlada.
Ja bih vas podsetila na nesto-rekli smo odlucno da vise necemo da budemo socijalisti vec da hocemo u kapiliste, jel tako? E pa kapitalizam povlaci velike promene i izmene u drustvu i zakonima koje su retko fer prema pojedincu. Kod nas, posto mi kao hocemo bezbolno da se rseimo socijalistickih repova, stvari jos nisu tako crne. Podjimo samo od toga da retko gde imate ovakvu prenatalnu dijagnostiku o trosku drzave, tj zdravstvenog fodna. Nama se mozda cini da nije bas sjajna, ali verujte, u nekim razvijenim zemljama zenu tokom trudnoce samo dva puta pregledaju na UZ, za sve ostalo mora da ide privatno. Porodiljska bolovanja traju krace, zene su manje placene...evo pitajte Verus kad mora na posao.
Zalite se na cene. Pa jbg, cene skacu sto zbog evra, sto zbog skoka cene nafte tj benzina. Sto je benzin skup? Pa jbg, te akcize nam pune budzet da bi imali  para za gomilu socijalnih davanja kojima smo optereceni. Kratko je pamcenje kod naseg naroda, vec su zaboravili kako je bilo pre 17 godina. Ja se samo setim toga, tata umesto plate dobije kutiju zejtina, mama trci da od svoje kupi dve marke, a ja iz skole zurim da umesim hleb jer ga nema u prodavnicama, i kazem sebi-sad nam je super kako nam je bilo.
I jos nesto. Poslodavci i ranije nisu bili sjajni prema mamama. Evo npr moja mama, morala je na posao par meseci posle rodjenja deteta, trcala kuci kad ima pauzu da bi bebu podojila, a ako bi zakasnila 5 minuta, ili kojim slucajem izasla ranije, odmah bi joj oduzimali 10% od plate.

A sad da kazem sto sam uopste svratila na ovu temu. Posle nekog vremena, prva noc da me ne bole ledja, da nemam grceve u nogama i da mogu lepo da spavam, a mene probude neki vanzemaljci koje sam sanjala. Goddamn vanzemaljci!








Mina, pitajte Verus kolika joj je plata i šta za nju može da kupi. Pitajte Verus koliki je dečiji dodatak. Pitajte je kakav je standard u zdravstvu, kakva su ta dva pregleda na UZ u toku trudnoće? Ja verujem da realno nema ni potrebe za više pregleda ako te gledaju na dobrom ispravnom UZ i posvete ti dovoljno vremena za pregled a ne kao kod nas: 5 minuta po ženi sa sve presvlačenjem! Onda ti nalupaju svašta pa u panici trčiš po mišljenje privatnika! Pa još i ovo- ja kad rodim 3. dete ceo svet je kivan na mene. Poslodavac što me nema 2 god. a ne može da me se reši, država što 2 god. mora da mi daje platu a ne radim, ja sama na sebe što ću 2 god. biti kući i Bog će me zaboraviti...e, sad, mogu da prekinem bolovanje ali beba je bolešljiva, ko će da ide svaki čas na bolovanje za 65% a ovako ću primati 100%... pa onda, šta ako mi je posao bedan i stresan i gazda kreten koji me drži prekovremeno i blablabla...
Jeste, ceo svet je kivan na trudnicu- majku i svi misle lako je njoj. Daj nek me država pusti da radim, ali kad rodim troje neka mi benificira radni staž. Nek doda neke ekstra bodove u obračunavanje plate, pa radiću ja i posle pola godine! Daj neka obezbedi jaslice za dete od pola godine i neka ukine liste čekanja, RADIĆU JA VRLO RADO! Ali ja nisam stoka, neka mi niko ne traži da žrtvujem porodicu radi posla a posao usran i bedan i od plate ne mogu da kupim potrošačku korpu, a kamo li šta više.
I pitajte Verus zašto je tamo sama a njeni su ovde. Sigurno ne zato što joj je tamo lošije!!!




_____________________________

Ako problem moze da se resi,nema svrhe nervirati se,a ako ne moze,nerviranje nece pomoci!!!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Problemi u Srbiji
22.4.2010 12:24:17   
bebironcic
IZVORNA PORUKA: Verus RR

IZVORNA PORUKA: Dora

IZVORNA PORUKA: minavb

Uh al ste zakomplikovale temu, na RR se rusi Vlada.
Ja bih vas podsetila na nesto-rekli smo odlucno da vise necemo da budemo socijalisti vec da hocemo u kapiliste, jel tako? E pa kapitalizam povlaci velike promene i izmene u drustvu i zakonima koje su retko fer prema pojedincu. Kod nas, posto mi kao hocemo bezbolno da se rseimo socijalistickih repova, stvari jos nisu tako crne. Podjimo samo od toga da retko gde imate ovakvu prenatalnu dijagnostiku o trosku drzave, tj zdravstvenog fodna. Nama se mozda cini da nije bas sjajna, ali verujte, u nekim razvijenim zemljama zenu tokom trudnoce samo dva puta pregledaju na UZ, za sve ostalo mora da ide privatno. Porodiljska bolovanja traju krace, zene su manje placene...evo pitajte Verus kad mora na posao.
Zalite se na cene. Pa jbg, cene skacu sto zbog evra, sto zbog skoka cene nafte tj benzina. Sto je benzin skup? Pa jbg, te akcize nam pune budzet da bi imali  para za gomilu socijalnih davanja kojima smo optereceni. Kratko je pamcenje kod naseg naroda, vec su zaboravili kako je bilo pre 17 godina. Ja se samo setim toga, tata umesto plate dobije kutiju zejtina, mama trci da od svoje kupi dve marke, a ja iz skole zurim da umesim hleb jer ga nema u prodavnicama, i kazem sebi-sad nam je super kako nam je bilo.
I jos nesto. Poslodavci i ranije nisu bili sjajni prema mamama. Evo npr moja mama, morala je na posao par meseci posle rodjenja deteta, trcala kuci kad ima pauzu da bi bebu podojila, a ako bi zakasnila 5 minuta, ili kojim slucajem izasla ranije, odmah bi joj oduzimali 10% od plate.

A sad da kazem sto sam uopste svratila na ovu temu. Posle nekog vremena, prva noc da me ne bole ledja, da nemam grceve u nogama i da mogu lepo da spavam, a mene probude neki vanzemaljci koje sam sanjala. Goddamn vanzemaljci!






Da Verus odgovori


Mina, pitajte Verus kolika joj je plata i šta za nju može da kupi.
Kuci donesem 1800$, kredi za kucu je 1200, kredit za kola 422...moja plata ode na to, ali bar moze da pokrije, a plata mi je malo iznad proseka..
Pitajte Verus koliki je dečiji dodatak.
To ovde ne postoji...a ne postoji ni onaj topli obrok...
Pitajte je kakav je standard u zdravstvu, kakva su ta dva pregleda na UZ u toku trudnoće?
UZ sam imala preko 20...ali sam bila rizicna trudnoca pa zato...inace, drugarica je imala total 3-a ista su kao i kod nas u Srbiji...dva ekspertna i treci da opet pregleda organe i proceni velicinu bebe...
Ja verujem da realno nema ni potrebe za više pregleda ako te gledaju na dobrom ispravnom UZ i posvete ti dovoljno vremena za pregled a ne kao kod nas: 5 minuta po ženi sa sve presvlačenjem! Onda ti nalupaju svašta pa u panici trčiš po mišljenje privatnika! Pa još i ovo- ja kad rodim 3. dete ceo svet je kivan na mene. Poslodavac što me nema 2 god. a ne može da me se reši, država što 2 god. mora da mi daje platu a ne radim, ja sama na sebe što ću 2 god. biti kući i Bog će me zaboraviti...e, sad, mogu da prekinem bolovanje ali beba je bolešljiva, ko će da ide svaki čas na bolovanje za 65% a ovako ću primati 100%... pa onda, šta ako mi je posao bedan i stresan i gazda kreten koji me drži prekovremeno i blablabla...
Jeste, ceo svet je kivan na trudnicu- majku i svi misle lako je njoj. Daj nek me država pusti da radim, ali kad rodim troje neka mi benificira radni staž. Nek doda neke ekstra bodove u obračunavanje plate, pa radiću ja i posle pola godine! Daj neka obezbedi jaslice za dete od pola godine i neka ukine liste čekanja, RADIĆU JA VRLO RADO! Ali ja nisam stoka, neka mi niko ne traži da žrtvujem porodicu radi posla a posao usran i bedan i od plate ne mogu da kupim potrošačku korpu, a kamo li šta više.
I pitajte Verus zašto je tamo sama a njeni su ovde. Sigurno ne zato što joj je tamo lošije!!!
Tacno...otisli smo davne '98 bas u ono najgore vreme...znam da se i dalje tesko zivi u Srbiji, ali je puno bolje nego tada, mi vidimo tu razliku kada se vracamo u posetu....A ebem ga, pare nisu sve iako su bitne, zato se i nadamo da cemo se vratiti da nam dete odrasta uz bake i deke, pa i po cenu nizeg standarda zivota...naravno, planiram da radim, i dalje, kao stoka da bi imala malo vise od proseka...ne zelim da zivim u bedi....





Trudnice se ovde tretiraju kao i da nisu....NIKO mi na poslu nije hteo pomoci, niko nije ni mrdnuo prstom...stres, previse rada, je eto, skoro izazvalo da rodim dete u 26 nedelji..hvala Bogu pa sam imala dr. koja mi je naredila mirovanje, a drzava samo obezedjuje 12 nedelja NEPLACENOG...TRUDNICKO OVDE NE POSTOJI.  I to sto sam primala platu, je bilo od skupljenog godisnjeg odmora (9 sati po mesecu), i skupljenog bolovanja (3.4 sata po mesecu)....znaci, MORAS zaraditi bolovanje i godisnji da mozes da ga iskoristis, nema ono unapred...

Vracam se na posao 14 maja....6 nedelja nakog rodjenja deteta: jer, 6 nedelja treba zenskom telu da se oporavi od vaginalnog porodjaja...pa je s' toga, sposobna da radi....Place mi se kad pomislim na sve to, sta da vam pricam...sva sreca, pa mi mama dolazi na 6 meseci: tata je star za toliki put (73 godine) i nije bas dobar sa zdravljem, pa on tamo ostaje sam...Koliko se radujem sto ce mama biti tu, toliko mi je tesko sto ce on biti sam Eh, srce mi se kida...

Istina je da ce promene u zemlji doneti sa sobom i druge promene....Iskreno, mislim da je u redu da zena dobije mesec dana bolovanja pred kraj porodjaja (AKO je zdrava i AKO ne radi neki tezak posao, naravno), i da onda bude sa bebom 6 meseci.  U vreme kada sam se ja rodila, zene su dobijale 6 meseci placeno trudnicko...

Ovo sto se ovde radi je kriminal: pas i macka imaju vise vremena da budu sa svojim bebama nego ja sa mojom....

I tako....

Reko da odgovorim da se ne pitate uzalud


IZVORNA PORUKA: minavb

IZVORNA PORUKA: Dora

Mina, pitajte Verus kolika joj je plata i šta za nju može da kupi. Pitajte Verus koliki je dečiji dodatak. Pitajte je kakav je standard u zdravstvu, kakva su ta dva pregleda na UZ u toku trudnoće? Ja verujem da realno nema ni potrebe za više pregleda ako te gledaju na dobrom ispravnom UZ i posvete ti dovoljno vremena za pregled a ne kao kod nas: 5 minuta po ženi sa sve presvlačenjem! Onda ti nalupaju svašta pa u panici trčiš po mišljenje privatnika! Pa još i ovo- ja kad rodim 3. dete ceo svet je kivan na mene. Poslodavac što me nema 2 god. a ne može da me se reši, država što 2 god. mora da mi daje platu a ne radim, ja sama na sebe što ću 2 god. biti kući i Bog će me zaboraviti...e, sad, mogu da prekinem bolovanje ali beba je bolešljiva, ko će da ide svaki čas na bolovanje za 65% a ovako ću primati 100%... pa onda, šta ako mi je posao bedan i stresan i gazda kreten koji me drži prekovremeno i blablabla...
Jeste, ceo svet je kivan na trudnicu- majku i svi misle lako je njoj. Daj nek me država pusti da radim, ali kad rodim troje neka mi benificira radni staž. Nek doda neke ekstra bodove u obračunavanje plate, pa radiću ja i posle pola godine! Daj neka obezbedi jaslice za dete od pola godine i neka ukine liste čekanja, RADIĆU JA VRLO RADO! Ali ja nisam stoka, neka mi niko ne traži da žrtvujem porodicu radi posla a posao usran i bedan i od plate ne mogu da kupim potrošačku korpu, a kamo li šta više.
I pitajte Verus zašto je tamo sama a njeni su ovde. Sigurno ne zato što joj je tamo lošije!!!


Verus je odgovorila. U istoj je situaciji kao vecima ljudi ovde. Mladom paru, cela jedna plata ode na kredite a od druge se zivucka. Razlike nema Takodje je odgovorila da su tamo socijalna davanja minimalna. Tamo nema roditeljskih dodataka, decijih dodataka i slicnih stvari, a na posao moras jako brzo. Samo jos par evropskih zemalja imaju socijalna davanja kao mi, cak veca i mnogobrojnija, ali te zemlje imaju odakle. Ljudi i ne razmisljaju da drzava moze vrlo lako da nam bankrotira bas zbog toga.
Meni UZ pregled podjednako dugo traje i u DZ i kod privatnika. Isto dobijem oblasnjenja i slicice i oboje me gledaju na mesec dana. Cak se ovaj dokrot iz DZ vise brine oko moje krvne slike i nalaza urina nego moja privatna doktorka. Nasa rodjaka u Londonu, dva puta pregledana na UZ tokom trudnoce. Posto je imala novca za privatno vodjenje, izdvojila je oko 10000 funtaca za to, pa ti vidi. Mog zeta sestra, svakih 6 meseci iy NJujorka dolazi u Novi Sad da pregleda i prati ciste u dojkama jer kaze da je to ovde mnogo bolje i jeftinije nego tamo.
Kazes svi su kivni na trudnicu. To je tvoj licni dojam i nema veze sa kritikom drzave. Ako si ti naletela na takve poslodavce, ne znaci da je to pravilo. Nadam se da ces imati vise srece sa poslodavcima jednog dana i da ces naci neke koji ce imati razumevanja za mame. U mojoj firmi je u sustini katastrofa, ali majke rade od 7 do 15h da bi mogle da odu po decu u vrtice. Svi drugi (ovde mislim na osoblje koje nije zdravstveno, posto zdravstveno osoblje ima drugacije radno vreme) rade od 8 do 16h.
Beneficirani radni staz? Ako mene pitate , ta kategorija treba da se ukine potpuno. Ko uopste moze da donese odluku ko zasluzuje beneficirani radni staz? Sta sa majkama koje su sestre u hitnoj, neuropsihijatriji, koje su inspektorke u policiji? Beneficiran rad zavisi od mnogo faktora. To je posebna tema i o tome necemo ovde.
I ja sam Dorice trudna i pomalo luda. Ovo mi je prvo dete pa sam jos ludja jer pojma nemam sta me ceka i koliki ce mi troskovi biti. Ipak sam i dalje realna da znam da mi je danas mnogo bolje nego sto mi je bilo pre 17 godina, ma pre 10 godina.
Nista licno Dorice, naravno. Svi mi imamo razlicite poglede na situaciju. Samo nemoj da padas u vatru, hladne glave sedi i uporedi, kako se zivelo nekad a kako se zivi sada. Moze bolje naravno, i treba da nam bude bolje, ali obzirom u kakvim smo bili, tek ce nasa deca moci malo lagodnije da zive.
Nesto kontam, samo da se docepamo te EU i boli nas uvo. Mozemo da bankrotiramo i 100 puta kao Grci, ali tu su druge zemlje EU da vracaju nase dugove i da nam daju pare. Nisu ni Grci blesavi.


IZVORNA PORUKA: verolino

IZVORNA PORUKA: minavb

IZVORNA PORUKA: Dora

Mina, pitajte Verus kolika joj je plata i šta za nju može da kupi. Pitajte Verus koliki je dečiji dodatak. Pitajte je kakav je standard u zdravstvu, kakva su ta dva pregleda na UZ u toku trudnoće? Ja verujem da realno nema ni potrebe za više pregleda ako te gledaju na dobrom ispravnom UZ i posvete ti dovoljno vremena za pregled a ne kao kod nas: 5 minuta po ženi sa sve presvlačenjem! Onda ti nalupaju svašta pa u panici trčiš po mišljenje privatnika! Pa još i ovo- ja kad rodim 3. dete ceo svet je kivan na mene. Poslodavac što me nema 2 god. a ne može da me se reši, država što 2 god. mora da mi daje platu a ne radim, ja sama na sebe što ću 2 god. biti kući i Bog će me zaboraviti...e, sad, mogu da prekinem bolovanje ali beba je bolešljiva, ko će da ide svaki čas na bolovanje za 65% a ovako ću primati 100%... pa onda, šta ako mi je posao bedan i stresan i gazda kreten koji me drži prekovremeno i blablabla...
Jeste, ceo svet je kivan na trudnicu- majku i svi misle lako je njoj. Daj nek me država pusti da radim, ali kad rodim troje neka mi benificira radni staž. Nek doda neke ekstra bodove u obračunavanje plate, pa radiću ja i posle pola godine! Daj neka obezbedi jaslice za dete od pola godine i neka ukine liste čekanja, RADIĆU JA VRLO RADO! Ali ja nisam stoka, neka mi niko ne traži da žrtvujem porodicu radi posla a posao usran i bedan i od plate ne mogu da kupim potrošačku korpu, a kamo li šta više.
I pitajte Verus zašto je tamo sama a njeni su ovde. Sigurno ne zato što joj je tamo lošije!!!


Verus je odgovorila. U istoj je situaciji kao vecima ljudi ovde. Mladom paru, cela jedna plata ode na kredite a od druge se zivucka. Razlike nema Takodje je odgovorila da su tamo socijalna davanja minimalna. Tamo nema roditeljskih dodataka, decijih dodataka i slicnih stvari, a na posao moras jako brzo. Samo jos par evropskih zemalja imaju socijalna davanja kao mi, cak veca i mnogobrojnija, ali te zemlje imaju odakle. Ljudi i ne razmisljaju da drzava moze vrlo lako da nam bankrotira bas zbog toga.
Meni UZ pregled podjednako dugo traje i u DZ i kod privatnika. Isto dobijem oblasnjenja i slicice i oboje me gledaju na mesec dana. Cak se ovaj dokrot iz DZ vise brine oko moje krvne slike i nalaza urina nego moja privatna doktorka. Nasa rodjaka u Londonu, dva puta pregledana na UZ tokom trudnoce. Posto je imala novca za privatno vodjenje, izdvojila je oko 10000 funtaca za to, pa ti vidi. Mog zeta sestra, svakih 6 meseci iy NJujorka dolazi u Novi Sad da pregleda i prati ciste u dojkama jer kaze da je to ovde mnogo bolje i jeftinije nego tamo.
Kazes svi su kivni na trudnicu. To je tvoj licni dojam i nema veze sa kritikom drzave. Ako si ti naletela na takve poslodavce, ne znaci da je to pravilo. Nadam se da ces imati vise srece sa poslodavcima jednog dana i da ces naci neke koji ce imati razumevanja za mame. U mojoj firmi je u sustini katastrofa, ali majke rade od 7 do 15h da bi mogle da odu po decu u vrtice. Svi drugi (ovde mislim na osoblje koje nije zdravstveno, posto zdravstveno osoblje ima drugacije radno vreme) rade od 8 do 16h.
Beneficirani radni staz? Ako mene pitate , ta kategorija treba da se ukine potpuno. Ko uopste moze da donese odluku ko zasluzuje beneficirani radni staz? Sta sa majkama koje su sestre u hitnoj, neuropsihijatriji, koje su inspektorke u policiji? Beneficiran rad zavisi od mnogo faktora. To je posebna tema i o tome necemo ovde.
I ja sam Dorice trudna i pomalo luda. Ovo mi je prvo dete pa sam jos ludja jer pojma nemam sta me ceka i koliki ce mi troskovi biti. Ipak sam i dalje realna da znam da mi je danas mnogo bolje nego sto mi je bilo pre 17 godina, ma pre 10 godina.
Nista licno Dorice, naravno. Svi mi imamo razlicite poglede na situaciju. Samo nemoj da padas u vatru, hladne glave sedi i uporedi, kako se zivelo nekad a kako se zivi sada. Moze bolje naravno, i treba da nam bude bolje, ali obzirom u kakvim smo bili, tek ce nasa deca moci malo lagodnije da zive.
Nesto kontam, samo da se docepamo te EU i boli nas uvo. Mozemo da bankrotiramo i 100 puta kao Grci, ali tu su druge zemlje EU da vracaju nase dugove i da nam daju pare. Nisu ni Grci blesavi.



Mina , duso, izadji iz Beograda...Pa nije nikakva tajna da se Srbija svela na pasaluk, ta ko da to sto vazi za Bgd ne vazi za ostatak Srbije...Ja ti dalje necu komentarisati situaciju, ali reci cu ti samo jedan primer koji vazi za hiljade i hiljade ljudi- plata 100evra...I cuva se ta plata i grabi se za posao koji donosi tu platu, jer Mina, NE MOGU SVI doci u Beograd( mada je i to pocelo da se desava). I Dora je u pravu- vecina njih jeste kivna na trudnicu, ali u kom smislu- zaboga pokvarila im je planove, morace da placaju trudnicko, porodiljsko i jos jednog radnika umesto nje...Nece bre privatnik da misli o tvom blagostanju...ON MISLI O SVOM. Mogla bi eseje primera da ti navodim i popunim sve rr stranice..
Da se razumemo Mina, jedine koje se ne mesaju u tvoj privatni zivot jesu drzavne firme, a njih je malo, i ne mogu svi raditi u prosveti, zdravstvu, policiji i vojsci...

E sad, stvar u kojoj se slazemo jeste misljenje oko ulaska u EU...
Nadam se da nisam bila ostra, ali to je moje misljenje i iza njega cvrsto stojim

IZVORNA PORUKA: LillyT

Moja koleginica zbog cerkice vise nije na poslu nego sto jeste. Iskreno, trpela sam najvise ja jer sam morala da je menjam, a mi radimo od 8 do 20, pa kada mi ona javi ujutru u pola osam da nece doci na posao (muz ne moze da cuva dete niti jedan jedini dan jer ON ima posao), ja onda radim i po 12 sati. Tako da nije samo pitanje trudnoce i majke ono sto brine privatnika, nego cesto i ostale zaposlene. Bas je meni bilo divno da u petom mesecu trudnoce radim i vise od 12h. Ubilo mi se od lepote. Ja sam vec negde pisala, ali ponovicu, poznajem (licno) zenu koja je IZMISLJALA bolesti svojoj bebi kako bi bila sa njom zajedno 2.5 godine, a dete je zdravo i pravo. Njen komentar je bio, sta me briga, moraju da mi plate. Nije mislila o njenim koleginicama koje su htele na odmor sa svojim muzevima, ali nisu mogle zbog njene zamene koja pojma nije imala o poslu pa su joj titrale.
Iskreno, ovde je svaka kategorija ljudi na svoj nacin ugrozena, svi imaju neko pravo da se stalno zale i da traze vise. Slazem se sa Minom, mi smo siromasni i ubice nas socijalna davanja. Kod nas je problem u celom sistemu, ali mislim da se to ne moze resiti brzo, sistem se mora menjati godinama. Svaka devojka ovde jeste u pravu iz njene perspektive, uvek ima vise uglova gledanja.

IZVORNA PORUKA: lenaa

Ja licno mislim da su u Srbiji SUPER pogodnosti za trudnice i majke sa decom. U Svajcarskoj morate da radite skoro do kraja trudnoce i imate prava samo na tri meseca porodiljskog pa ako vam se ne svidja mozete da date ozkaz. Varaju se ljudi kad misle da je svugde negde bolje. Koliko sam upucena u Srbiji zene dobijaju za svako dete sem decijeg dodatka i materinsko svakog meseca a i to je sasvim solidno para, ovde toga nema. Dobicete 200franaka mesecno a to je jad i beda s obzirom da stanarina kosta minimum 1000 franaka. Lecenje je ovde preskupo, svi placamo mesecno odredjennu sumu koja je minimum po clanu oko 250 chf, a s tim imate pravo da placate preko odredjenog iznosa samo 10 % (taj iznos je razlicit od 500-1500 chf godisnje). Ovde porodjaj kosta oko 3000franaka s tim da sve prodje u najboljem redu (ne daj Boze da zatreba nesto vise da se radi) sreca pa necete platiti ceo iznos, u Srbiji se ne placa a jos imate prisustvo lekaara na porodjaju, ovde ne. Jos zene hoce da dobiju i penziju ako rode cetvrto dete (eh na ovo moram slatko da se nasmejem) pa Srbija ce realno tek tad da propadne, a cela Romska populacija da se obogati (izvinjavam se unapred nije to prozivanje vec realnost).
Slazem se sa tim da je plata od 100 evra jad i beda i da bi mnoooogo bolje bilo kad bi se zenama u Srbiji omogucilo da rade za neke pristojnije plate, verujem da onda nebi razmisljale a alternativi da rode odredjeni broj dece samo da bi odmah dobile penziju.

IZVORNA PORUKA: lenaa

I jos nesto da dodam, u Svajcarskoj ako ste trudni necete ni dobiti posao, a kad trazite posao ako jos uvek nemate dece onda vas dave pitanjima pa kad planirate - u startu ma koliko da ste dobar radnik imate ogroman minus i gledace da vas zadrze u firmi samo onoliko koliko njima odgovara a da ih ne kosta. NJihovo je razmisljanje zasto da vas placaju i tih par meseci bolovanja kad mogu da zaposle nekog koji ih nece kostati

IZVORNA PORUKA: verolino

IZVORNA PORUKA: LillyT

Ja sam vec negde pisala, ali ponovicu, poznajem (licno) zenu koja je IZMISLJALA bolesti svojoj bebi kako bi bila sa njom zajedno 2.5 godine, a dete je zdravo i pravo.


To je vec izolovan slucaj...I vrlo bezobrazan...trebala je onda biti domacica...Isto, ne razumem kako joj nije nedostajao posao, ali to je druga tema...
Ja ne kazem da su svi privatnici lose nastrojeni prema trudnoci, ali fakat je da vecina njih jesta...a zasto? Pa prosto, na finansijskom su gubitku..To je logicna stvar...

Ma vazno je da smo mi zive i zdrave

IZVORNA PORUKA: Dora

"Kazes svi su kivni na trudnicu. To je tvoj licni dojam i nema veze sa kritikom drzave. Ako si ti naletela na takve poslodavce, ne znaci da je to pravilo. Nadam se da ces imati vise srece sa poslodavcima jednog dana i da ces naci neke koji ce imati razumevanja za mame. U mojoj firmi je u sustini katastrofa, ali majke rade od 7 do 15h da bi mogle da odu po decu u vrtice. Svi drugi (ovde mislim na osoblje koje nije zdravstveno, posto zdravstveno osoblje ima drugacije radno vreme) rade od 8 do 16h.
Beneficirani radni staz? Ako mene pitate , ta kategorija treba da se ukine potpuno. Ko uopste moze da donese odluku ko zasluzuje beneficirani radni staz? Sta sa majkama koje su sestre u hitnoj, neuropsihijatriji, koje su inspektorke u policiji? Beneficiran rad zavisi od mnogo faktora. To je posebna tema i o tome necemo ovde.
I ja sam Dorice trudna i pomalo luda. Ovo mi je prvo dete pa sam jos ludja jer pojma nemam sta me ceka i koliki ce mi troskovi biti. Ipak sam i dalje realna da znam da mi je danas mnogo bolje nego sto mi je bilo pre 17 godina, ma pre 10 godina."


Mina, drago mi je što ne vidiš kako se živi u ostatku države. Svi znamo da je Beograd druga priča i nije realna slika života u Srbiji. Čak je i Novi Sad iznad standarda, ja nemam poslodavca imam svoje dve firme i jako veliku muku sve poplaćati državi, ispoštovati radnike, imati za normalan život...Ali vidim kako je. Ne mogu i neću da se tešim kako je 90-ih bilo gore, ono nije bio život. Ne znam da li radiš u državnom sektoru, verovatno da čim se tako dobro razumeš u fondove, državne izdatke prema nama smrtnicima, ali ne zaboravi da mi finansiramo tu državu.
Iskreno da ti kažem, ja dobro živim, vodim trudnoću privatno, imam dovoljno novca za sve, ali me boli kako drugi žive, ne mogu da ostanem ravnodušna na nepravdu, na samovolju te iste države. Zato od NAS POSLODAVACA PRAVI ZLO. JER NI MI NE MOŽEMO DA OPSTANEMO.



_____________________________

Ako problem moze da se resi,nema svrhe nervirati se,a ako ne moze,nerviranje nece pomoci!!!

(odgovor članu bebironcic)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Problemi u Srbiji
22.4.2010 12:27:46   
bebironcic
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: verolino

IZVORNA PORUKA: lenaa

I jos nesto da dodam, u Svajcarskoj ako ste trudni necete ni dobiti posao, a kad trazite posao ako jos uvek nemate dece onda vas dave pitanjima pa kad planirate - u startu ma koliko da ste dobar radnik imate ogroman minus i gledace da vas zadrze u firmi samo onoliko koliko njima odgovara a da ih ne kosta.


Maco moja , potpuno je isto i ovde...Ja jos nisam cula da je neko trudnici u Srbiji dao posao...Isto tako nisam cula da je u poslednje vreme bilo koji poslovni razgovor protekao bez pitanja:
1.Imate li dece?
2.Ako nemate, planirate li da ih imate uskoro?

Ako kaze DA, nece je pozvati...





Bila sam kraj trećeg meseca trudnoće, zvoni tel.
- Dobar dan, gospođa XY?
kažem: Ja sam?
- Zovem iz Delta Generali-ja, držim Vaš CV... Jel još uvek tražite posao?
- Da. Ali sam trudna.
- To vas sprečava da radite?
- Ne. A jel Vas sprečava da me zaposlite?
- Zavisi. Koliko ste trudni?
- Za koji dan ulazim u 4ti mesec.
- UF! Da ste samo mesec dana manje trudni, ne bi bilo nikakvih problema. Šta da pišem na CV? Kada da vas zovrm? Za godinu ili godinu i po?

Ne znam dal je to bilo fol, i da li mi zaista dao šansu da sam bila mesec dana manje trudna, ali priča zvuči cool.



IZVORNA PORUKA: bebironcic

I,ne samo ta pitanja Verolino,pitaju te i da li planiras da se uskoro udas ako nisi u braku!
Generalno je situacija odvratna i ko se snadje na onaj ili ovaj nacin uspeva.I,jako mi je drago da postoji neko ko ima svoju firmu a svestan je ostatka populacije kako zivi!DORA SVAKA CAST ZENO
A,poredjenje inostranstva sa Srbijom nije moguce!Kod njih je standard jako veci,plate su velike,jedino sto je skuplje nego kod nas je stanarina i zdravstvo,ali zato se ne moze uporediti sa ostalim cenama na kontu njihovih primanja!A,licno sam se uverila,npr.oni kupuju original parfem kao kada mi ovde kupimo neki glupavi dezodorans od 250 din!To je ta proporcija njihova i nasa primanja!I,da li se onda moze porediti?!


IZVORNA PORUKA: bebironcic

I,ne samo ta pitanja Verolino,pitaju te i da li planiras da se uskoro udas ako nisi u braku!
Generalno je situacija odvratna i ko se snadje na onaj ili ovaj nacin uspeva.I,jako mi je drago da postoji neko ko ima svoju firmu a svestan je ostatka populacije kako zivi!DORA SVAKA CAST ZENO
A,poredjenje inostranstva sa Srbijom nije moguce!Kod njih je standard jako veci,plate su velike,jedino sto je skuplje nego kod nas je stanarina i zdravstvo,ali zato se ne moze uporediti sa ostalim cenama na kontu njihovih primanja!A,licno sam se uverila,npr.oni kupuju original parfem kao kada mi ovde kupimo neki glupavi dezodorans od 250 din!To je ta proporcija njihova i nasa primanja!I,da li se onda moze porediti?!


IZVORNA PORUKA: lenaa

Zato sam i ja dala otkaz jer sam imala krvarenja na pocetku trudnoce, a kad su me zvali da radim u jednoj drugoj firmi - nisu znali da sam trudna, pa kad sam im rekla odgovor je bio - imacemo vas u vidu za narednu godinu.Sad sedim kuci samo muz radi, dobra je stvar sto od njegove plate mozemo normalno da zivimo, kad poplacamo sve racune ostane nam negde oko 2000 i nesto vise chf, to nam je za hranu i ostalo...a hrana jeste skupa ovde, sreca nasa pa nam je Austrija relativno blizu i mi idemo jednom nedeljno u kupovinu preko granice, prodjem sa 100 evra nedeljno jos mi i ostane a imam bas bas svega, znaci ostaje mi jos oko 1000 evra za garderobu itd, a ja u sustini imam svega pa ustedim tih 1000e od njegove plate, a da ne spominjem sto ce sad kad predje da radi trecu smenu imati jos nekih 700e preko. E to je ono sto je dobro ovde (mada eto opet moras da se snalazis ako hoces da usparas). Znaci kad bi i ja sad radila cela moja plata koja bi minimum bila oko 3500 chf(zavisi kolko radim) mogla bi da se stedi, pa bi onda svakog meseca nas dvoje imali "za ustedeti" preko 4000 e mesecno, s tim da nemamo kredite. Ja zato volim ovaj sistem ovde i ne sekiram se sto su takvi jer znam da kad opet pozelim i kad ja budem mogla mocicu da zaradim i mnogo vise nego sto mi je dovoljno. KO hoce da radi moze da zaradi to je dobro , to fali Srbiji.



IZVORNA PORUKA: lenaa

Ne moze da se uporedi Bebironcic. Samo sam htela da kazem u cemu je ta razlika izmedju Srbije i eto Svajcarske. Srbija nema disciplinu, ljudi nemaju motivaciju a to je novac, dobra plata, pa zabusavaju u radu itd.



_____________________________

Ako problem moze da se resi,nema svrhe nervirati se,a ako ne moze,nerviranje nece pomoci!!!

(odgovor članu bebironcic)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Problemi u Srbiji
22.4.2010 12:35:32   
bebironcic
IZVORNA PORUKA: lenaa

A inace koliko je nas sistem u Srbiji dobar govori i podatak da nasa dozvola se ne priznaje, sto je i sasvim logicno jer su mnogi u Srbiji dobili dozvolu na prasence i kovertu. Imala sam jednu prijateljicu koja ima zavrsen jedan od tezih fakulteta u Beogradu, vozacku itd. a zena nema pojma da radi svoj posao. Kad smo jednom sele u njen auto (to je bila prinudjena da vozi) htele smo da izginemo, ona ne zna ni volan da drzi a isti pusti kad hoce da promeni brzinu. Secam se kad je jednom dovezla svoju svekrvu -baba je izasla iz kola vristeci "ona hoce da me ubije, kuku meni" , koliko smesno toliko i zalosno. Znam da i danas to pravilo vazi da se kod nas za pare moze sve i samo se zapitajte koliko puta vam se desilo da budete u situaciji da znate mnogo vise od onog kod kog ste dosli da zavrsi nesto za vas

IZVORNA PORUKA: gagana83

U potpunosti se slazem sa Dorom!
Nemate predstavu kakva je situacija u provinciji,pogotovo juznije od Bg-a.Sto juznije to tuznije!
Znam masu ljudi sa fakultetom koji ovde rade po prodavnicama i buticima za 100e i to ako imaju srece pa nadju posao,posto ima visak radne snage!
.I sama sam pre 3 godine radila za 7 hiljada!Ej SEDAM HILJADA!!!Od toga mi je na prevoz islo oko hiljadu ako se ne varam,za dorucak 2000,za cigare 2000 i ostajalo bi mi 2 hiljade!!! Sta da radim sa 2 hiljada???Sad kad vratim film unazad nije mi jasno kako sam zivela sa tim parama

Evo primer oca od moje najbolje drugarice.Covek za vrsio pravni fakultet,godinama radio u struci u jednoj firmi,sve dok se nije ugasila i on ostao bez posla.Sad radi privatno kao moler,par dana ima posla,par dana ne radi,a kuci dvoje dece koje treba da skoluje!!!
U jedenoj stvari se slazem sa Minom-bolje je nego devedesetih ali je daaaleeeko od dobrog.



IZVORNA PORUKA: verolino

IZVORNA PORUKA: gagana83

U potpunosti se slazem sa Dorom!
Nemate predstavu kakva je situacija u provinciji,pogotovo juznije od Bg-a.Sto juznije to tuznije!
Znam masu ljudi sa fakultetom koji ovde rade po prodavnicama i buticima za 100e i to ako imaju srece pa nadju posao,posto ima visak radne snage!
.I sama sam pre 3 godine radila za 7 hiljada!Ej SEDAM HILJADA!!!Od toga mi je na prevoz islo oko hiljadu ako se ne varam,za dorucak 2000,za cigare 2000 i ostajalo bi mi 2 hiljade!!! Sta da radim sa 2 hiljada???Sad kad vratim film unazad nije mi jasno kako sam zivela sa tim parama

Evo primer oca od moje najbolje drugarice.Covek za vrsio pravni fakultet,godinama radio u struci u jednoj firmi,sve dok se nije ugasila i on ostao bez posla.Sad radi privatno kao moler,par dana ima posla,par dana ne radi,a kuci dvoje dece koje treba da skoluje!!!
U jedenoj stvari se slazem sa Minom-bolje je nego devedesetih ali je daaaleeeko od dobrog.




A plata u Hisaru- 7.500 hiljada....to nije ni sto evra..Takodje, imam rodjaka koji radi u livnici u Kikindi za 8000...to je strasno...ali zato moj rodjeni brat u Bgd-u ima platu 1500evra...doduse, on je pred doktoratom, ali ima ljudi koji su takodje visoki po stepenima SS pa nemaju ni 200 evra platu...
A ponovicu svoju cuvenu recenicu NE MOGU SVI DOCI U BEOGRAD...

IZVORNA PORUKA: Dora

Leno, ne zabušavaju ljudi. Ili bar većina njih. Zabušavaju oni koji rade u državnim firmama jer njima ne visi niko nad glavom, imaju radno vreme 6 ili 8 sati, redovnu platu i doprinose...ne rade na crno...
Ne može da zabušava onaj ko ima "gazdu", radi po učinku ili na sat, ili radi na crno pa nema pravo ni na šta.
Ono što Mina kaže, država je u govnima i siromašna je...Ma, nije država tako jadna, kod mene ta priča ne stoji jer država i mafija su u sprezi, zato naš državni vrh može lepo da živi i da troši a niko ih ništa ne pita. Država je od građana napravila sirotinju pa kad im da milostinju građanin treba da je zahvalan! Daj, nemoj! Nemoj ti meni plaćeno ovo ili ono, bolovanje, gluposti...daj da ja za svoj rad živim ko čovek, daj mi dostojanstvo pa ćemo drugačije pričati. Ne da kažu "trudnice u Srbiji imaju besplatno to i to, porodilje tako i tako, super im je" ma nemoj, a ko je platio to besplatno??? Mi svojim doprinosima za zdravstvo koji i nisu mali. Neću ja da izgleda kao da nam država daje nešto, ne daje nam ništa samo nam zatvara usta. Hoću da mi se omogući da radim i zaradim onoliko koliko radim! A ne da mi se prekovremeni rad ne računa u platu (Mina, verujem da u tvojoj firmi to ne može da se desi ali pitaj kako je radniku u bilo kojoj banci na primer).
Ne znam, svako od nas ima svoje viđenje stvari kao što kaže Lili, i ok, ako je vama dobro nemojte misliti da je svima. Ja samo žalim što nemamo dostojanstvo. Sve je bolje u odnosu na devedesete osim toga što nemamo više dostojanstvo ni samopoštovanje. A državi to odgovara. Ona nas takve želi!


IZVORNA PORUKA: Dora

Preduzeće koje dobro radi može lepo da plati radnika, da zaposli, da prijavi. Država umesto što baca pare na gluposti trebala bi malo više da pomogne, da olakša privredi, da onda ima prava da traži povećanje doprinosa, zarade, poreza i čega sve ne. I eto nas u priči o punjenju budžeta! Onda je ok, puni se budžet i odvaja se za druge stvari, za plate doktorima, prosveti, penzije... Ali ako država ojadi privredu nema šta tu više da se priča. Mi bukvalno plaćamo harač, i gradu i državi. Ja bih rado prijavila još jednog ili dvoje radnika, ali odakle da plaćam tolike doprinose???

Ja sam iz Zrenjanina. To je bio najveći industrijski grad nekad, ne sećam se bila sam mala, ali pa ako ne i u celoj SFRJ. Brodogradilište, pivara, skrobara, ma, svašta, sve velike firme, ceo grad je radio u fabrikama i svima je bilo dobro. Sad je sve to zatvoreno, u stečaju, ojađeno...grad je mrtav, ljudi jadni, mnogo nezaposlenih... Ja Zrenjanin mnogo volim i srce me boli.


IZVORNA PORUKA: Dora

E, a zašto sam ja u stvari u ovoj temi? Evo zašto:

Majstori juče drndali po kupatilu zbog nekog ventila, pokvarili mi vodokotlić, sifon i slavinu na lavabou. Haos! Danas došli da srede to što su juče pokvarili, eno ga od 100 kila popeo se na dasku od wc šolje i s*ebao je! A popraviće mi vodokotlić. Da li sutra da ga zovem zbog daske ili da odustanem? Bojim se nikad kraja njegovoj majstoriji!


IZVORNA PORUKA: gagana83

IZVORNA PORUKA: bebironcic

IZVORNA PORUKA: lenaa


IZVORNA PORUKA: gagana83


Sto juznije to tuznije!



Ne mora da znaci, nema pravila, moj brat ima oko 1000e platu u Nisu.

Slazem se,ja sam pre 3 god imala platu oko 350e u Nisu,i to radila kod privatnika,radila na kasi u jednoj velikoj prodavnici obuce.Ali zato mm radi u cuvenoj Krusevackoj firmi a plata....samo kad bi vam rekla,sacuvaj boze


Iskreno ne znam kakva je situacija u Nisu,ali verujem da je bolja nego npr. u Ks-u,ako nista drugo bar je veci grad pa su mogucnosti za zaposljenje malo vece{znam samo da sam u Nisu pre koji dan jela pljeskavicu za 90 din a ovde je oko 130)
Ali vrlo dobro znam kakva je situacija u Leskovcu jer tamo imam rodjake i u Pirotu npr.Sestra od mog muza radi u "Prvom maju" za 7000!!! E sad nekome sam skoro pricala o tome i on mi kaze"Da ali tamo je kafa u kaficima 30 dinara"
Da,ali je vecini ljudi kafa i sok u kaficu vrlo mala stavka u kucnom budzetu,osim ako je ne pije svakog dana.Ali covek iz Pirota placa istu cenu za struju kao onaj iz Bg-a,placa istu cenu za telefon i placa istu cenu za kablovsku,mada sumnjam da tamo uopste ima kablovske i isto ce mu para trebati kao onom iz Bg-a ako zeli na letovanje!


IZVORNA PORUKA: bebironcic

Gagana nije nista bolje ni u Nisu,zna se ko ima i u kojim firmama velike plate,isto kao i ovde,samo sto je Nis 3 puta veci pa ima vise mogucnosti sto se tice zaposljenja,ali sa druge strane retko je velikih plata!

IZVORNA PORUKA: bebironcic

Ne,radim po svojoj kuci Gde da radim?!I kad idem ono na birou na tri mes.ona zena mi kaze-Jao,pa ja nemam sta da vam ponudim,ima samo kineskih prodavnica,pljeskavdzinica,burekdzinica i dragstora a nista u vasoj struci...zena iskreno kaze,a ja nisam bacala pare za v.skolu da bi radila kod kineza ili pravila pljeskavice!

IZVORNA PORUKA: LillyT

Ja sam iz Zrenjanina. To je bio najveći industrijski grad nekad, ne sećam se bila sam mala, ali pa ako ne i u celoj SFRJ. Brodogradilište, pivara, skrobara, ma, svašta, sve velike firme, ceo grad je radio u fabrikama i svima je bilo dobro. Sad je sve to zatvoreno, u stečaju, ojađeno...grad je mrtav, ljudi jadni, mnogo nezaposlenih... Ja Zrenjanin mnogo volim i srce me boli. user posted image


Zrenjaninkao moja
Jeste, bili su ljudi ZAPOSLENI, ali se ne moze reci da su radili, pa u tim fabrikama je vise od pola odlazilo na administarciju gde su se po 8 sati pile kafe i furnjalo. Sada kada treba otpustiti ljude, kada se krene iz administarcije, dobijate ljude koji 30 godina nisu nista radili, ali ne treba ih kriviti, njima je to omoguceno. Slazem se da je bio jak industrijski grad i da su ljudi bili tada drugaciji, ali ocigledno taj lazni socijalni mir je posle i doprineo losem stanju kod nas.

Verolino, ako za nesto ne znas, ne znaci da ne postoji.


IZVORNA PORUKA: minavb

IZVORNA PORUKA: Dora

A ne da mi se prekovremeni rad ne računa u platu (Mina, verujem da u tvojoj firmi to ne može da se desi ali pitaj kako je radniku u bilo kojoj banci na primer).


Nisam ovo bas najbolje razumela ali, kod nas, kao i u skoro svim drzavnim firmama, prekovremeni rad ne postoji. Mozes ti da radis prekovremeno, ali za to neces biti placen. Kad se nakupe sati, dobijes slobodan dan, sto je opet sasvim ok. Ni mm-u u Telekomu nisu placeni prekovremeni sati kako treba, a tek nece biti kad ih neko kupi.
Drzava ojadila privredu?Koju privredu posle devedesetih? Imali smo privredu? Ne mozes da spasavas prezaduzene i neprofitabilne firme. Jedino sto mozes je da ih prodas. Ustanova u kojoj ja radim je prosle godine prvi put svela svoja dugovanja na nulu a godinama je bila prezaduzena.
Sto se tice mafije i politicare, te price me apsolutno ne zanimaju, a pogotovo ne one koliko ko ima i koliko je to vise od onoga sto ja imam. Vrlo sam zadovoljna ovim sto imam i ne gledam u tudj lonac. Sto bi rekao moj tata, "Za pametnog coveka, i komarac je muzika".





_____________________________

Ako problem moze da se resi,nema svrhe nervirati se,a ako ne moze,nerviranje nece pomoci!!!

(odgovor članu bebironcic)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Problemi u Srbiji
22.4.2010 12:37:47   
bebironcic
Jeco RR...NE ZNAM DA LI SAM TI POMOGLA ILI ODMOGLA...TRUDILA SAM SEuser posted image Kopirala sam sve one postove koji su na temu o kojoj smo pocele pisati.Ti proveri,nadam se da nisam bila toliko smotana i da me neces kritikovatiuser posted image

_____________________________

Ako problem moze da se resi,nema svrhe nervirati se,a ako ne moze,nerviranje nece pomoci!!!

(odgovor članu bebironcic)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Problemi u Srbiji
22.4.2010 12:42:33   
Jeca*
user posted image hvala draga puno!
nastavite sad ćaskanje o ovome u ovoj temi, onu staru zaključavam!

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu bebironcic)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Problemi u Srbiji
22.4.2010 13:08:46   
Mari86
ja sam radila godina u Delta Generali Osiguranju,dve trudnice oko mene su se samo smenjivale,jedne godine jedna trudna,pa druge godine druga trudna,i tako u krug...a ja sam radila umesto i za njih...
One su lepo prolaile radile su do onog trenutka dokle su mogle i izdrzale,šef se uvek radovao prinovama...
Dobijale plate redovno ...ali znam da je ovo u jako malo slucajeva ovako...

Sto se tice Zrenjanina,znam da je tamo sve mrtvo...kao i kod nas u Beceju.
Becej je bio gigant nekada velike fabrike i mnogo zaposlenih...Fadip najveci proizvodjac cevi,guma itd...stecaj
Pik -zemlja,farme...ogromna fabrika stecaj...
8.Oktobar proizvodnja namestaja stecaj
Mlinska industrija stecaj
becejka,carbodioksid i da ne nabrajam dalje...user posted image user posted image
dakle zivot u beogradu je jako lep ali nama "provincijalcima" i nije tako lepo...ni malo!user posted image
Ljudi se lome,zive sa 5000 koliko placaju Kinezi...ili neke radnjice...uzas...
U dva meseca 3000 ljudi je ostalo bez posla...
A za 59 radnika u Kragujevcu Olivera Kovacevic pravi emisiju,e to ne mogu da razumem...



_____________________________

Dobro se dobrim vraća :)

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Problemi u Srbiji
22.4.2010 13:14:15   
Dora
"Drzava ojadila privredu?Koju privredu posle devedesetih? Imali smo privredu? Ne mozes da spasavas prezaduzene i neprofitabilne firme. Jedino sto mozes je da ih prodas."

Prodati ih kome? Za koliko? Prodati firma koje su plaćenici čitavu deceniju namerno uništavali da bi ih kupio KO?

Nebitno, ne ulazim sad u to. Ali zašto ne pomoći malu privredu, ne kreditima nego nekom zdravom logikom. Zašto kinezi mogu da prodaju svoje đubre na našem tržištu, radeći na crno, ne plaćajući porez, za njih ne važi ništa što važi za naše proizvođače i trgovce koji moraju da ispune gomilu propisa? Narod ovako siromašan će ići da kupuje to kinesko đubre a naša proizvodnja propada. Trgovina propada. Zašto se mala preduzeća zatvaraju? Eto zašto. I ljudi ostaju bez posla. user posted image


(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Problemi u Srbiji
22.4.2010 13:16:47   
bebironcic
Ista situacija je i u Nisu i u Krusevcu!Unistene su sve fabrike u kojima je radilo na hiljade ljudi,a sada su svi ti ljudi uglavnom napolju,a ono malo sto je ostalo radi kod privatnika koji im i ne uplacuje tu bednu i jadnu platu!
Sto se tice Nisa upropascena je EI,Masinska,Djuro Salaj,Duvansku kupio Filip Moris,Nitex,...mada nisu ostali svi radnici,ali su zato dobili dobru svotu novca,po jedno 100-inak hiljada evra!
A,u Krusevcu Trayal-kupili Bugari ,nema plata,nema osiguranja,o njima vam mogu pisati do sutra,14.oktobar...ma koliko firma....samo covek da se krsti sta je ostalo od nase zemlje,a hocemo u Evropu!Pa,mi ne postujemo sami sebe i ne cenimo,ma sada sam se iznerviralauser posted image


_____________________________

Ako problem moze da se resi,nema svrhe nervirati se,a ako ne moze,nerviranje nece pomoci!!!

(odgovor članu Mari86)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Problemi u Srbiji
22.4.2010 13:20:22   
Mari86
ma kakvu Evropu...briga mene za Evropu...
I ne razumem to kao Hocemo u evropsku Uniju...
I sta onda,moram da trazim dozvolu ako hocu da pecem rakiju i drzim svinje npr...??
Nasa deca nece ziveti bolje,zato sto smo zaduzeni do grla...i jos uvek se zaduzujemo...




_____________________________

Dobro se dobrim vraća :)

(odgovor članu bebironcic)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Problemi u Srbiji
22.4.2010 13:29:32   
bebironcic
Slazem se Mari,samo se mozemo nadati da ce jednog dana biti boljeuser posted image draga,a zasto sam ja mislila da si ti iz Zrenjanina,a malopre procitala pominjes Becejuser posted image

_____________________________

Ako problem moze da se resi,nema svrhe nervirati se,a ako ne moze,nerviranje nece pomoci!!!

(odgovor članu Mari86)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Problemi u Srbiji
22.4.2010 13:33:01   
Mari86
IZVORNA PORUKA: bebironcic

Slazem se Mari,samo se mozemo nadati da ce jednog dana biti boljeuser posted image draga,a zasto sam ja mislila da si ti iz Zrenjanina,a malopre procitala pominjes Becejuser posted image


Pa nisam iz Zrenjanina nego iz Beceja user posted image user posted image

Dora je ako dobro znam iz Zrenjanina user posted image


_____________________________

Dobro se dobrim vraća :)

(odgovor članu bebironcic)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Problemi u Srbiji
22.4.2010 13:35:21   
bebironcic
Sory Maruser posted image i....plavusa,sta cesuser posted image user posted image

_____________________________

Ako problem moze da se resi,nema svrhe nervirati se,a ako ne moze,nerviranje nece pomoci!!!

(odgovor članu Mari86)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Problemi u Srbiji
22.4.2010 13:41:32   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Mari86

ma kakvu Evropu...briga mene za Evropu...
I ne razumem to kao Hocemo u evropsku Uniju...
I sta onda,moram da trazim dozvolu ako hocu da pecem rakiju i drzim svinje npr...??
Nasa deca nece ziveti bolje,zato sto smo zaduzeni do grla...i jos uvek se zaduzujemo...





Jeste, u pravu si...ali mila pogledaj to sa ove strane...Kad bi usli u EU preduzeca bi stala na noge zbog priliva stranog kapitala, poljoprivrednici bi dobijali od 300-500 evra po hektaru samo zato sto su resili nesto da zasade, samim tim bi vise ljudi ostajalo na selu i drzava bi se polako decentralizovala...pa bi imao jednako i onaj ko je u Beceju i onaj ko je u Pirotu ili Beogradu...
Takodje, mogli bi konacno da oformimo privredu i export, jer, ne znam da li znate da su nam Slovenci uzeli brend za ajvar i sljivovicu...Svaka cast Slovencima ali ja jos nisam cula za slovenacki ajvaruser posted image user posted image user posted image
Koliko bi mi stvari mogli da izvozimo i da uzimamo brdo para za njih- dzemove, kompote, kukuruzno brasno koje je najbolje kod nas itd...

P.S. Za drzanje svinja ne treba dozvola ukoliko nisi izvoznikuser posted image

U suprotnom, kakva sam izelica i ja bih se zabrinula(moj otac ih gaji)user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Mari86)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Problemi u Srbiji
22.4.2010 14:00:02   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: verolino

Takodje, mogli bi konacno da oformimo privredu i export, jer, ne znam da li znate da su nam Slovenci uzeli brend za ajvar i sljivovicu...Svaka cast Slovencima ali ja jos nisam cula za slovenacki ajvaruser posted image user posted image user posted image
Koliko bi mi stvari mogli da izvozimo i da uzimamo brdo para za njih- dzemove, kompote, kukuruzno brasno koje je najbolje kod nas itd...

P.S. Za drzanje svinja ne treba dozvola ukoliko nisi izvoznikuser posted image

U suprotnom, kakva sam izelica i ja bih se zabrinula(moj otac ih gaji)user posted image user posted image user posted image


Puna su nam usta kako je NAŠE (sad ja to podrazumijevam pod bh, vi pod srbiju, itd) najbolje al onda svi poletimo i kupimo recimo tuđe (njemačko, francusko, kinesko, itd..itd)

druga stvar ostali smo bez svega, izuzev Slovenije, došla je bagra zadnja na vlast koja se samo brine kako će svoje čukununučiće obezbijediti. Prodaju državnu imovinu bud zašto, pa se nekada pitam da li mi više imamo išta "NAŠE" ili "SVOJE"

evo npr. mlijeko Meglle (kao bosanski proizvod-da puni se ovdje, al to je njemačka firma, i fino su to podijelili, recimo u BiH se puni slatko mlijeko, sir i sl, a u susjednoj nam Hrvatskoj jogurt, pavlaka i sl...)

imamo Sarajevsku mljekaru - ne nije sarajevska nije bosanska nego slovenačka, i Bog te pita čija je sad

itd... šipad - kupili njemci
fabriku automobila, njemci nam šalju gotove dijelove i sklapamo golfove...nekad smo ih proizvodili po licenci al od starta(TASov golf možda ga nečiji roditelj još ima u garaži), o željezarama, rudnicima, hercegovačkim jakim firmama da i ne govorim

Znači svi smo u istim g...ima... šta raditi ...ja mislim da se to trebamo pitati?! Kako skinuti taj kamen koji su nam stavili na vrat da nas povuče na dno

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Problemi u Srbiji
22.4.2010 14:05:42   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba

Znači svi smo u istim g...ima... šta raditi ...ja mislim da se to trebamo pitati?! Kako skinuti taj kamen koji su nam stavili na vrat da nas povuče na dno


Mi smo ti ipak drzave treceg svetauser posted image user posted image user posted image ...Ali nema veze, doci ce oni svi kod nas kad ih pogodi onaj famozni meteoruser posted image user posted image user posted image

Salim se.........Generalno, nezadovoljstvo kod ljudi je sve vece...A najveci je problem u tome sto su se ljudi ovde od sirotinje i bede prozlili, pa se samo gleda KAD CE KOMSIJI DA CRKNE KRAVAuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Problemi u Srbiji
22.4.2010 14:10:40   
minavb
IZVORNA PORUKA: Dora



Nebitno, ne ulazim sad u to. Ali zašto ne pomoći malu privredu, ne kreditima nego nekom zdravom logikom. Zašto kinezi mogu da prodaju svoje đubre na našem tržištu, radeći na crno, ne plaćajući porez, za njih ne važi ništa što važi za naše proizvođače i trgovce koji moraju da ispune gomilu propisa? Narod ovako siromašan će ići da kupuje to kinesko đubre a naša proizvodnja propada. Trgovina propada. Zašto se mala preduzeća zatvaraju? Eto zašto. I ljudi ostaju bez posla. user posted image



Pomagala drzava. Avo ja znam, vec dva puta su davali bespovratna sredstva za male privrednike, a u vise navrata beskamatne kredite za mala preduzeca. I sta uradi nas narod (znam najmanje pet slucajeva) - plate izradu biznis plana za fiktivno preduzece, uzmu bespovratna sredstva ili beskamatni kredit pa sa tim paricama renoviraju kucu, kupe kola i dignu noge u vis. Ovi koji su uzeli kredit, vracaju pare na rate tek posle godineu dana i ne osete to, a ovi koji su dobili na poklon uzivaju. Ko to sve da iskontrolise? Da se ja pitam, to ne treba davati nasim ljudima. Stimulisati samo smanjenjem poreza pod uslovom da prijave radnike, mada ce i tu nas narod naci nacin da prevari  i ucari.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Problemi u Srbiji
22.4.2010 14:14:27   
Anoniman
imam ja prijedlog (nemojte me prozivati da kradem Titove ideje)

sve ove lelmudane pune snage što traže posao a mole Boga da ne nađu i cijeli dan po baštama kafana pričaju kako ništa ne valja na radnu akciju nek prave nešto!

ne zapravo nemam na veliku žalost nikakvu ideju ...

da...da...mi smo zemlje trećeg svijeta

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Problemi u Srbiji
22.4.2010 14:22:04   
Mari86
Posebno smo zahvalni drzavi kada je davala kredite za poljoprivrednike...
Ljudi se zaleteli uzimali kredite,dobili ih i onda ucenjeni da moraju da kupe djubrivo od nekog proizvodjaca sa kojim
je drzava u dilu...
A masa poljoprivrednika pokupovalo djubrivo i prehranu za zemlju pocetkom godine..a krediti bili negde u martu,ne mogu tacno da se setim...
A o cenama kukuruza,soje itd  necemo da pricamo...



_____________________________

Dobro se dobrim vraća :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Problemi u Srbiji
22.4.2010 14:24:02   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

imam ja prijedlog (nemojte me prozivati da kradem Titove ideje)

sve ove lelmudane pune snage što traže posao a mole Boga da ne nađu i cijeli dan po baštama kafana pričaju kako ništa ne valja na radnu akciju nek prave nešto!

ne zapravo nemam na veliku žalost nikakvu ideju ...

da...da...mi smo zemlje trećeg svijeta


Jeste, ima i takvih, ali ima i onih koji bi da rade a nema posle...Da se razumemo, ja nisam za onu varijantu radi sta bilo...Ponizavajuce je to sto je jedna zemlja dosla u situaciju da covek koji je inzenjer elektrotehnike kopa puteve, a direktor mu je zutokljunac sa zavrsenim zanatom...Jbte, ne provode se godine na faxu da bi na kraju radio onaj posao koji se radi sa trogodisnjom srednjom...Napominjem da ovo ne isticem u smislu klasnih razlika vec u smislu nepravde prema ljudima koji su se mucili da u zivotu nesto postignu...Takvi ljudi obicno rade, I TO BILO STA- e u toj cinjenici je tragedija....
INTELEKTUALCI KOPAJU KANALE, A ZANATLIJE VODE DRZAVU--i gde ce das to dovesti, u stvari gde nas je to dovelo--DO G...NA U KOJIMA SMO VEC GODINAMA....

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Problemi u Srbiji
22.4.2010 14:31:17   
Mari86
Mislim da i ljudi sa srednjom strucnom spremom mogu da budu i te kako pametni i korisni...
Moj tata ima srednju strucnu spremu pa je direktor ima svoju firmu...i svi nasi radnici su zadovoljni,niko se ne zali,
plate,doprinosi sve na vreme...
Ali verolino ja razumem sta hoces da kazes i u vecini slucajeva je tako kako kazes...
Ali opet kazem,zanatlija ili fakultetski obrazovan i nije toliko bitno,koliko je vazno da je covek i da je sposoban i posten.



_____________________________

Dobro se dobrim vraća :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Problemi u Srbiji
22.4.2010 14:36:53   
Dora
IZVORNA PORUKA: minavb

IZVORNA PORUKA: Dora



Nebitno, ne ulazim sad u to. Ali zašto ne pomoći malu privredu, ne kreditima nego nekom zdravom logikom. Zašto kinezi mogu da prodaju svoje đubre na našem tržištu, radeći na crno, ne plaćajući porez, za njih ne važi ništa što važi za naše proizvođače i trgovce koji moraju da ispune gomilu propisa? Narod ovako siromašan će ići da kupuje to kinesko đubre a naša proizvodnja propada. Trgovina propada. Zašto se mala preduzeća zatvaraju? Eto zašto. I ljudi ostaju bez posla. user posted image



Pomagala drzava. Avo ja znam, vec dva puta su davali bespovratna sredstva za male privrednike, a u vise navrata beskamatne kredite za mala preduzeca. I sta uradi nas narod (znam najmanje pet slucajeva) - plate izradu biznis plana za fiktivno preduzece, uzmu bespovratna sredstva ili beskamatni kredit pa sa tim paricama renoviraju kucu, kupe kola i dignu noge u vis. Ovi koji su uzeli kredit, vracaju pare na rate tek posle godineu dana i ne osete to, a ovi koji su dobili na poklon uzivaju. Ko to sve da iskontrolise? Da se ja pitam, to ne treba davati nasim ljudima. Stimulisati samo smanjenjem poreza pod uslovom da prijave radnike, mada ce i tu nas narod naci nacin da prevari  i ucari.


Mina, o tim kreditima ne mogu tačno da kažem jer ne znam puno ali znam da ono što je išlo preko konkursa sa biznis planom, to je bilo jako strogo kontrolisano. Nema šanse da se izigra država na taj način, ili ima ali za onog ko može (čitaj: ima nekog ko mu čuva leđa).

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Problemi u Srbiji
22.4.2010 14:40:09   
Dora
Dobro, da se razumemo, ti radiš za državu a ja sam preduzetnik pa je sasvim normalno da nam se mišljenja razilaze. Možemo polemisati do sutra, poštujem tvoje mišljenje i tvoj ugao gledanja na stvari. Ali eto, ja imam drugačije viđenje i iskustvo. user posted image

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here