|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kontrakcije
25.3.2009 22:29:41   
Maya21
upravo to... a i oblik moje materice je mozda problem... i pre CR je ona bila iskrivljena i malo ulubljena... oziljak od carskog je dodatno izvitoperio... mozda zbog toga...

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Kontrakcije
25.3.2009 22:30:31   
guppy RR
Napisala sam nešto u temi

Indikacije za CR
<-- KLIK

Majice, čujemo se... ja begam u krevet uskoro.. ne mogu više.
Laku noć i lak porođaj!!!!

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Kontrakcije
25.3.2009 22:35:29   
Verus
sigurno maja, valjda vide kako materica izgleda na UZ pa po tome odluce, ko ce ih znati....

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Kontrakcije
25.3.2009 23:42:28   
eugenija
Jel ostaje 14.april?

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Kontrakcije
26.3.2009 0:06:36   
Maya21
ne verujem eugi, sutra najverovatnije ulazim u porodiliste... pojacale se ove moje... sad se vide i obicnim uz :)

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Kontrakcije
26.3.2009 7:14:56   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Maya21

a u kojoj nedelji si ga rodila? 38?


38 i koji dan.

(odgovor članu Maya21)
  Direktna veza do poruke: 56
   RE: Kontrakcije
26.3.2009 17:13:27   
ludica
ja sam 37 nedelja 13 aprila mi je termin i danas poceo da me boli stomak ali me ne bole ledja pa me zanima dal su to kontrakcije i stomak mi je tvrd a beba mi se bas pomera jer to normalno?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 57
   [Obrisana poruka]
26.3.2009 17:16:36   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu ludica)
  Direktna veza do poruke: 58
   [Obrisana poruka]
26.3.2009 17:19:09   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Brisani korisnik)
  Direktna veza do poruke: 59
   RE: Kontrakcije
26.3.2009 17:21:58   
NadaR
Jel boli konstantno ili prestane pa opet?
Ovo drugo su kontrakcije...

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu ludica)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Kontrakcije
27.3.2009 19:13:45   
ludica
evo mene boli me stomak a ne bole me ledja javja mi se bol na sat vremena ali traje po minut brzo nestane neznam sta to znaci?


(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Kontrakcije
27.3.2009 21:20:04   
taya
Ma meni se vec vise od mesec dana pojavljuju kojekakvi simptomi slicni predporodjajnim...
I stomak me boleo, i ledja tj.krsta, imala sam i bolove slicne menstrualnim, a o grcenju stomaka, tj. kontrakcijama da ne pricam...i svaki put sam pomislila...evo, sad ce user posted image
Malo sam se raspitala kod kompetentnih i rekose mi da se sasvim lepo prepozna stanje pred porodjaj...ili pukne vodenjak ili krenu kontrakcije, al' ne kao ove kod mene...lazne, vec lepo, u intervalima,tj. na odredjeno vreme se javljaju, vremenom postaju cesce, snaznije, a i bolnije...s tim sto nisu tad bas tako jako bolne...
Kad krenu na pet ili deset minuta, rekose mi da idem u porodiliste....da nema potrebe za jurcanjem, jer su mi, kao prvorotki, sanse da se porodim kod kuce skoro nikakveuser posted image ...naravno, zavisi i od toga koliko vam je daleko porodiliste...

(odgovor članu ludica)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Kontrakcije
27.3.2009 21:42:35   
Verus
Jel iko cuo ista od Maye? Pitam se da li je otisla danas u porodiliste i kako sve ide....

(odgovor članu taya)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Kontrakcije
28.3.2009 8:18:58   
Anoniman
Eu, ti i ja bas moramo da pratimo sve ove teme sto nas cekaju... ja pojma nemam kako sve to moze da izgleda... objasnjavali su mi kako kontrakcija izgleda, ali ja i cu i pomeranje bebe zameniti sa radom creva sigurno, kakav sam duduk! user posted image
Uh, samo da je Maji ok, valjda cemo dobiti neke novosti i to dobre!

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 64
   RE: Kontrakcije
28.3.2009 8:45:30   
mihi
E Triny ovako od kraja 6 pa do 8 se pojavljuju te Hils-Brixove ili pripremne kontrakcije koje ne bole negon ti se stomak stvrdne na minut dva i posle se normalno opusti.  One su fiziolоška stvar i ne treba ih se plašiti, a za ove porođajne ne znam kako izgledaju jer sam se porodila prvi put indukcijom a drugi put CR.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Kontrakcije
28.3.2009 9:53:06   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Verus

Jel iko cuo ista od Maye? Pitam se da li je otisla danas u porodiliste i kako sve ide....


Maya21 live KLIK

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 66
   RE: Kontrakcije
28.3.2009 10:18:15   
Anoniman
Ajd, ce vidimo! Valjda cu da raspoznam... jedva cekam da osetim mrdanje bebcheta!

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 67
   RE: Kontrakcije
30.3.2009 10:11:04   
ludica
ja sam primetila da mi postao tvrd stomak preko dana a ovece manje jer to normalno u devetom mesecu?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Kontrakcije
30.3.2009 10:16:29   
Anoniman
i meni se u devetom mjesecu u obje trudnoce stomak stvrdnuo ko kamen ... i dr mi je rekao da je to ok

(odgovor članu ludica)
  Direktna veza do poruke: 69
   RE: Kontrakcije
5.4.2009 0:34:27   
Maya21
kontrakcije su i dalje tu, malo jace ali i dalje nije to ono pravo... postajem umorna od svega polako... ali dobro za 11 dana cu upoznati Tadeja, ako se nista bitno ne desi. Zakazan mi je carski za 15.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Kontrakcije
5.4.2009 0:37:35   
Verus
user posted image ima tu nesto i super kada znas tacno dan kada stize beba!!!  I da ce mu rodjendan biti 15 april!  Pa tada ces biti 39 nedelja ne?  Joooj Maja bas uzbudljivo! Jedva cekam da nam javis, bice to sve super, vec si sve prosla jednom pa znas.  Nego jel radis epiduralnu blokadu ili onu kicmenuuser posted image ne secam se razlike?

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Kontrakcije
5.4.2009 0:42:21   
Maya21
sinalna anestezija user posted image ipak cu to raditi. Kad sam svratila pre neki dan u porodiliste, cula sam samo hvale za to user posted image pa probacu... onda sa 3. prirodno user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Kontrakcije
5.4.2009 0:49:39   
Verus
Ode ti maya...srecnoo ako te ne vidim vise pre porodjaja!!!!  Puno poljubaca i zagrljaja tebi i bebacu!!!

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Kontrakcije
5.4.2009 13:47:08   
Buba76
Maya,drzim ti fige,srecno!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Kontrakcije
5.4.2009 20:58:40   
eugenija
IZVORNA PORUKA: Maya21

Zakazan mi je carski za 15.user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
U iškekivanju smo Tadeja... Mislimo na tebe Maya!!!!


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Koliko carskih rezova možete imati i kolik...
Svaka žena je drugačija. Neke se oporavljaju na sličan način nakon svakog carskog reza, dok drugim ženama treba više vre...
Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here