|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 9 [10]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Iskustvo sa Psihijatrijske klinike
14.3.2012 14:18:29   
eugenija
Dunja, Mina, Mamika, Mihi, Olgauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Dobro je Viko, dobro smo svi, kao i svako danas, borba, trud, i stalna želja da se čovek reši patnje. Jbg, koga god na svetu da sretneš, nešto nas zajedničko veže - a to je želja da se rešimo neke svoje patnje, pa makar ona bila smešna ili bezazlena.

Kako ste vi svi? user posted image

< Poruku je uredio eugenija -- 14.3.2012 14:19:16 >


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Iskustvo sa Psihijatrijske klinike
14.3.2012 14:27:19   
bebać
i od mene jedan veliki zagrljaj ide za BL pravo za ženu nad ženama, koja treba da udje u istoriju čuvena po svojoj hrabrosti i snaziuser posted image

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Iskustvo sa Psihijatrijske klinike
14.3.2012 14:30:10   
eugenija
A jaoj, bebać, ne postiđuj meuser posted image Dobar ti avatar, ko je dasa? I što spamujem sad ja ovaj forum, grrrr! user posted image user posted image

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Iskustvo sa Psihijatrijske klinike
14.3.2012 14:41:41   
NadaR
Eugiii user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Iskustvo sa Psihijatrijske klinike
14.3.2012 16:56:56   
liliana
Eugi!!!user posted image user posted image

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Iskustvo sa Psihijatrijske klinike
28.5.2012 5:04:56   
vukosava
Samo za one sa debelim zivcima, ja slucajno na ovo juce nabasah. Izvestaj kako se u institucijama u Srbiji ophodi prema deci ometenoj u razvoju koja su stacionirana u nekim drzavnim ustanovama. Da mi je znati gde je ovo, zna li ko:

Dark Side of Serbian Mental Institutions

Zbog ovakvih stvari kod nas abortus treba davati dzabe ovim ljudima sto ce decu da ostave na ovakvim mestima... Strasno, bolje da ih ubiju pre nego sto se rode nego da zive ovako.


(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Iskustvo sa Psihijatrijske klinike
28.5.2012 8:19:18   
Shishica
Zene.. user posted image user posted image Sta da vam kazem... user posted image

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Iskustvo sa Psihijatrijske klinike
28.5.2012 9:07:02   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: vukosava

Samo za one sa debelim zivcima, ja slucajno na ovo juce nabasah. Izvestaj kako se u institucijama u Srbiji ophodi prema deci ometenoj u razvoju koja su stacionirana u nekim drzavnim ustanovama. Da mi je znati gde je ovo, zna li ko:

Dark Side of Serbian Mental Institutions

Zbog ovakvih stvari kod nas abortus treba davati dzabe ovim ljudima sto ce decu da ostave na ovakvim mestima... Strasno, bolje da ih ubiju pre nego sto se rode nego da zive ovako.




Meni ovo liči na Lazu u Padinskoj skeli, i o tome sam pisala i pisala. Tu je bio moj brat, samo na muškom odeljenju. I posle mi recite da je ovo humano?? Ja sam gledala svojim očima kako mi brata "leče" na ovakvom mestu, danima i noćima sam bila tamo.


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Iskustvo sa Psihijatrijske klinike
28.5.2012 10:11:14   
PoisonEve
Ovo je uzasnouser posted image
Sad cu vam ispricati sta se dogodilo jednoj mojoj rodjaci. Ziveli su u unutrasnjosti da bi se okonjene 15. god preselili u Bg. Njihova porodicna situacija uvek je bila nategnuta ja m,islim da je to ustvari bio uzrok njenih problema. U njenoj 17. god ona je silovana. Ja sam tad bila jako mala pa se ne secam bas svih detalja. Ali znam da su tuzili tog sto joj je to uradio, on je inace zlostavljao nekoliko devojaka, medjutim vazio je valjda za nekog kriminalca pa su ga na sudu oslobodili a uzorak sperme koja je bila njegova dokazano je da nije ali su nasli dve razlicite muske spermeuser posted image A ona je inace bila devica.
I posle toga sa njom vise nista nije bilo isto jer su se i teca i tetka ponosali odprilike kao da je ona to izmislila. Moj teca je bio uzasno strog covek i to je dosta doprinelo nekim problemima.
Ona je tada usla u depresiju ali ja mislim da je ustari zudela za pravim razgovorom, prijateljem. Teca i tetka su je poslali na psihijatriju. Tamo je zavrsila 2. razred srednje skole. Zatvorena.
Kad je izasla ona je pocela da eksperimentise sa raznim drogama i to se na kraju uvek zavrsavalo nekim scenama koje su se opet zavrsavale na psihijatriji. Nisam sigurna, ali mislim da ih je obisla sve.
Kasnije kad sam ja bila malo starija (i ja sam se jedno vreme druzila sa depresijom nazalost pa sam razgovarala sa njom o tome) pitala sam je kako, zasto. Njoj su u Lazi prepisivale enormne kolicine lekova. Devojka o 20-ak godina da pije 11 vrsti lekova????
Takodje su je vezivali tamo cak iaoko nikad nije bila agresivna. Predostroznosti radi. Tako su joj kazali.
Kad joj je moja tetka a njena mama bila u poseti ona je ridala suze i plakala da je izbavi odatle a tetka joj kaze: Ne,ne da se ja pitam zauvek bi ti bila zakljucana jedino si mi tu sigurna.
user posted image user posted image user posted image
Kaze da je bila svedok kako tamo tuku zene, dovode ih u masnicama sa slomljenim rukama.
Secam se da mi je pricala da su je jedanput nakljukali nekim lekovima pa se su joj se usta ukocila da nije mogla da ih zatvori satima i niko je nije fermalo pet posto.
Hteli su da je salju i u Padinsku skelu ali nesto je iskrslo pa nisu.
Davali su joj dijagonoze neke sulode kao sto su manicna depresija, bipolarni pporemecaj, sizoidno ponasanje, hronicna histerija....ma strasno.
Medjutim ona je upoznala nekog decka u U Novom sadu kada je izasla naravno, zaljubila se,udala rodila dete. Proslo je 7 godina od tad. Nikada nije popila vise ni jedan jedini lek. Divna je suproga,posvecena majka. Zivi mirnim normalnim zivotom.
Ja mislim da su se mnogi o nju jako ogresili jer da je imala sve te bolesti ona svakako ne bi mogla 7 godina bez lekova, zar ne?
Meni mama i tata nisu bas davali da se nesto druzim sa njom, valjda su se plasili ali ja mislim da je ona uvek bila divna osoba kojoj je samo trebao prijatelj i zagrljaj jer je jako patila. Sada je sreca i drago mi je zbog nje iako se ne vidjamo.

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Iskustvo sa Psihijatrijske klinike
28.5.2012 10:43:56   
Ana RR
PE, tuga je što su joj na tako surov način oduzeli detinjstvo. Hvala bogu da se iz toga izvukla i živi normalno, to uopšte nije lako. Moj brat je bio u Lazi zbog narkomanije, tamo mu je bilo još gore. Čega se nagledao ne želi ni da priča. Na žalost, on nije tako jaka ličnost i sumnjam da će se ikada izvući iz tog problema. Nekoliko meseci bude čist pa onda sve ispočetka i svaki put potone dublje. 

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Iskustvo sa Psihijatrijske klinike
28.5.2012 10:48:53   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: PoisonEve


Takodje su je vezivali tamo cak iaoko nikad nije bila agresivna. Predostroznosti radi. Tako su joj kazali.
Kad joj je moja tetka a njena mama bila u poset_i ona je ridala suze i plakala da je izbavi odatle a tetka joj kaze: Ne,ne da se ja pitam zauvek bi ti bila zakljucana jedino si mi tu sigurna.
user posted image user posted image user posted image
Kaze da je bila svedok kako tamo tuku zene, dovode ih u masnicama sa slomljenim rukama.
Secam se da mi je pricala da su je jedanput nakljukali nekim lekovima pa se su joj se usta ukocila da nije mogla da ih zatvori satima i niko je nije fermalo pet posto.



Ovo je isto i moj brat prošao, pisala sam.

Hvala Bogu da je ta devojka dobro, retko kada se neko potpuno oporavi. Verovatno zavisi i koji i je inicijalni uzrok svega, a i kasniji sporedni uzroci. Moj brat nije imao veze sa drogama, tako da je druga istorija bolesti.


< Poruku je uredio dunja RR -- 28.5.2012 10:49:51 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Iskustvo sa Psihijatrijske klinike
28.5.2012 11:02:45   
PoisonEve
Anci, to su jako teske stvari, zao mi je zbog njega.
Dunja, ja mislim da je njoj porodica bila glavni uzrok problema a droga i neprilagodjeno ponosanje samo nacin da dozove roditelje, da skrene paznju na nesto sto je htela da kaze. Kako god, surov je bio njen zivot.
A gde je on sad Dunja?

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Iskustvo sa Psihijatrijske klinike
28.5.2012 11:10:27   
Lilla
Uff user posted image user posted image

Zaista je strasno sto u jednoj relativno naprednoj i savremenoj zemlji kao sto je Srbija jos uvijek postoje ovakve stvari. Covjece, kao iz horor filmova.

_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Iskustvo sa Psihijatrijske klinike
28.5.2012 11:19:32   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: PoisonEve
A gde je on sad Dunja?


Sada je kući, životari, mnogo je bolje sada, ali nikada neće biti kao pre (bio je prelep, stavljala sam sliku u temu moj brat, govori nekoliko jezika tečno, svirao je klavir, završio je nižu i srednju muzičku školu, slikao i bavio se fotografijom-to više ne radi). Voli kada je samnom, ali prijatelje i dalje izbegava, kao da želi da izbriše što ga veže za prošlost, osim uže porodice. Trudim se da pametno i kreativno koristim vreme kada smo zajedno, to mu prija i vodi ga na bolje.

Takav dečko je otišao u vojsku na Topčider (godinu pre nego su ubijena dvojica vojnika tamo) i vratio se nem potpuno. Nikada nismo saznali zašto ...


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Iskustvo sa Psihijatrijske klinike
28.5.2012 11:28:04   
PoisonEve
Strasno. A da li ste probali da ga vodite kod nekog privatnog terapeuta? Drzavni nemaju vremena da se potpuno posvete pacijantu.
Verovatno je tamo doziveo neki veliki sok od koga se nikad nije oporaviouser posted image
Zaista je strasno kad tako mald lep covek strada psihicki. Nadam se da ce se opraviti jednog dana potpuno. Da ce pustiti sunce u svoj zivot. Samo verujte i puno ljubavi i neznostiuser posted image

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Iskustvo sa Psihijatrijske klinike
28.5.2012 15:46:17   
vukosava
Nasla sam negde podatke. U Srbiji je 1200 dece sa posebnim potrebama smesteno u 5 ovakvih institucija. Bugarska je zemlja sa najvecim brojem dece u institucijama.

Nasla sam i izvestaj na 76 strana o zivotu ove nase dece u Srbiji:

klikni

Dunja i Ana user posted image

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Iskustvo sa Psihijatrijske klinike
28.5.2012 15:56:43   
vukosava
I nije ovako samo kod nas, i u drugim zemljama u komsiluku ali i u Meksiku i u SAD (gde koriste elektricne sokove i dugotrajno vezivanje). klikni za izvestaj o SAD

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Iskustvo sa Psihijatrijske klinike
28.5.2012 23:50:25   
Anoniman
strasno surovo user posted image

tesko je deliti zivot sa ovakvim detetom, ali jos teze dovesti ga u ovakvu instituciju i ostaviti ga. mislim da ne bih imala srca za takvo nesto.

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 243
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 8 9 [10]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 9 [10]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here