|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kengur nosiljka/sling marama
13.11.2008 13:16:51   
Anoniman
Jako dugo sam odbijala da nosim dete u Kengur nosiljci, jer, Bože moj, zašto smo toliko para potrošili na kolica ako ću ja da teglim dete na sebi? Jedno vreme sam bila odlučna u toj ideji, ali nakon što mi se par puta desilo da dete nosim kući u jednoj ruci a drugom guram kolica, ubacila sam u dno kolica Kengur nosiljku. Ja sam imala onaj model koji je ojačan na bebinim leđima, tako da ne može da se savija onaj deo kod bebinog vrata, odnosno ne može da se nosi beba tako da gleda napred, nego mora da gleda u moje grudi. To je bio razlog da je njemu to brzo dosadilo, tako da smo je izbacili sam Lukinih 6 meseci.
Premišljala sam se da kupim novu jer mojoj ne može da se obara taj deo kod glavice, i ova mi se činila odlična:

KLIK

Ipak, odustali smo od kupovine. Sada vidim da postoje neke ogromne marame koje uvijaš oko deteta kako god hoćeš. Šta mislite o tim maramama?
Kakvo je vaše iskustvo sa kengur nosiljkama?

< Poruku je uredio guppy RR -- 22.2.2009 15:46:19 >
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Kengur nosiljka
13.11.2008 14:23:03   
andrijana
I mi koristimo istu takvu!user posted image

_____________________________

Andrijana i Stevan
01.01.2007.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Kengur nosiljka
13.11.2008 14:25:30   
Anoniman
Kao ovu sa slike? Jel valja? Nisam je kupila...

(odgovor članu andrijana)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Kengur nosiljka
13.11.2008 19:45:02   
guppy RR
Nisam razmišljala o kenguru, jer bi morala da budem kengur, koji nosi jedno dete napred, a drugo na leđima user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Kengur nosiljka
13.11.2008 20:33:26   
andrijana
Odlicna je.Ni ja je nisam kupila nego dobila. Tati odlicno stoji.user posted image

_____________________________

Andrijana i Stevan
01.01.2007.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Kengur nosiljka
13.11.2008 22:55:10   
MERYEN
gupyy user posted image user posted image ,ja cu sutra da dobijem od drugarice pa cu da vam javim kakva je.

(odgovor članu andrijana)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Kengur nosiljka
13.11.2008 23:02:53   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: guppy

Nisam razmišljala o kenguru, jer bi morala da budem kengur, koji nosi jedno dete napred, a drugo na leđima user posted image


Imam "gadnu" naviku da zamislim stvari koje mi se kažu, i guppy, mnogo je smešno kad zamislim kako jedno dete nosiš napred a drugo na leđima.
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Kengur nosiljka
14.11.2008 8:30:23   
Jeca*
Nama pedijatar zabranio kengur nosiljku do 4,5 meseca i vidim da pedijatri uglavnom tad preporučuju i naglašavaju da se ne koristi dugo u kontinuitetu jer forsira vertikalni položaj i vrši pritisak na bebinu kičmicu, a meni je to vrlo logično i ja ću se isto truditi da je ne koristim mnogo. Ipak je drugačije kad ga nosiš u rukama

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Kengur nosiljka
14.11.2008 8:51:21   
Anoniman
Nisam je ni ja mnogo koristila, ali je jesam koristila. I mnogo puta me je zaista spasla, jer nisam imala dovoljno ruku za sve što sam trebala obaviti.

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Kengur nosiljka
14.11.2008 8:54:42   
Jeca*
Ma ja jedva čekam da ga stavim u kengur nosiljku. Pa bar malo. Često ga nosim i mislim da će mi puno olakšati u pojedinim situacijama. Pogotovo što je Luka buckić, ruke mi otpadoše. a o kičmi da ne pričam user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Kengur nosiljka
14.11.2008 9:22:43   
Anoniman
Otpašće ti kičma i sa kengurom, ali kao makar ruke ne bole. user posted image

Ja sam kengur prestala da nosim sa Lukinih 6 meseci, kada smo jednom otišli do centra, vratili se i meni su klecala kolena još nekih 3 sata. user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Kengur nosiljka
14.11.2008 17:20:34   
andrijana
Joj,a kicma strada u svakom slucaju. Moja Kaca ima 6,400kg pa me sve zivo boli kad je nosim pa ne mogu dugo.

_____________________________

Andrijana i Stevan
01.01.2007.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Kengur nosiljka
14.11.2008 17:29:03   
oliveradj
Bude jako korisna malo odmaras ruke malo je pridrzavas rukama u nosiljci i odmaras ledja, a ako imas i kolica da guras onda je pravi spas. Povremeno je koristim i ok je.

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu andrijana)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Kengur nosiljka
14.11.2008 19:32:30   
guppy RR
IZVORNA PORUKA: Jeca02

Nama pedijatar zabranio kengur nosiljku do 4,5 meseca i vidim da pedijatri uglavnom tad preporučuju i naglašavaju da se ne koristi dugo u kontinuitetu jer forsira vertikalni položaj i vrši pritisak na bebinu kičmicu, a meni je to vrlo logično i ja ću se isto truditi da je ne koristim mnogo. Ipak je drugačije kad ga nosiš u rukama

Iz istog razloga mi nismo ni pomislili da je kupimo.... a drugi je ono kengur napred nazad, što sam Tašu nasmejala, hahaha.

Jutros sam videla majku, koja je svoje dete nosila u jednog gigant marami vezano na leđima. Sva sam se istopila... dok nisam malo realnije pogledala. Svakim majčinim korakom, bebina glava je cupkala gore-dole ili napred-nazad što SIGURNO nije dobro za bebiku... i beba je imala raskrečene noge oko maminih leža i sva sključena tamo sedela user posted image . Ne, ne, ne i NE !

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Kengur nosiljka
14.11.2008 22:01:37   
andrijana
Jadno dete...user posted image

_____________________________

Andrijana i Stevan
01.01.2007.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Kengur nosiljka
15.11.2008 14:41:55   
Anoniman
Čula sam da oni crnci negde tamo gde već žive u plmenima (Afrika user posted image ... meni je geografija i sve vezano za nju mnogo slaba strana), decu umotavaju skroz. U kaflu-da ne mogu da mlatariju rukama i nogama. I tako ih zakače sebi na leđa, i nose ih na leđima non stop do detetovog prvog rođendana. Za prvi rođendan ih razmotaju, spuste na noge i oni jednostavno hodaju. Navodno, uopšte nije istina da sloboda kretanja deteta utiče na to da dete brže prohoda. Nego baš suprotno. user posted image

< Poruku je uredio Tasha -- 15.11.2008 14:42:54 >

(odgovor članu andrijana)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Kengur nosiljka
15.11.2008 16:10:13   
andrijana
Ja sam gledala na televiziji kako ih uspavljuju. Isto u nekoj marami zakacenoj na drvetu i vrte dete u krug.user posted image Jadno,dobije morsku bolest od silnog vrtenja...user posted image Ali,ipak odrastu i nista im ne fali,jos su dobri atleticari!user posted image

_____________________________

Andrijana i Stevan
01.01.2007.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Kengur nosiljka
15.11.2008 18:57:27   
guppy RR
Ee.......... da poćnem ja svoju decu onda da vrtim :))) Možda budu sportisti :)

Šalu na stranu... eto, šta je kultura. A sad nek neko kaže šta je "bolje", kad svi na kraju budu zdravi i veseli i hodaju.

(odgovor članu andrijana)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Kengur nosiljka
16.11.2008 13:46:53   
Lu
Ja sam koristila kengurka dok je bio mali skroz,nisu me bolile ni ruke ni leđa a obožavala sam da je priljubljen uz mene,nosila sam ga naprijed do nekih 6 mjeseci,nikad duže od 45min,kratke šetnjice.
A sling marame o kojima pričate su još bolje,drugi put bi izabrala to,jer je položaj bebe još prirodniji.
Guppy ti si sigurno vidjela majku koja je to nabacila bezveze pa joj se dijete tako cupkalo.
Pronaćiću slikice pa ću staviti.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Kengur nosiljka
16.11.2008 14:05:39   
guppy RR
I meni se čini da je bezveze stavila dete unutra jer mi se na drugim majkama bolje činilo. Ali mislim da treba biti pažljiv pri upotrebi tih stvari.


(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Kengur nosiljka
23.11.2008 12:35:09   
prase
Evo i ja da se oglasim na temu... Ne znam kakve su kengur nosiljke danas, verovatno modernije i bolje, ali znam da je neko provalio pre 10-ak godina da to nije dobro ni za bebu ni za mamu. Mama ima slobodne ruke, ali ledja bole pa odvaljuju... Elem, ja sam na nagovor kolege cak iz Izraela dovukla maramu za nosenje bebe - mada mi je delovalo kao apsurdna ideja, jer izgleda kao ogromno parce rastegljivog platna. Sada se uopste ne kajem zbog truda da dovucem te marame (donela sam sebi i svim prijateljicama koje su tada bile u drugom stanju - ja nisam ni planirala ali sada sam sada sama sebi zahvalna...). Moja beba za sada samo spava i jede, nosim ga mozda sat vremena dnevno kada se sve sabere - nisam jos stigla da posegnem za maramom. Ali moje prijateljice kazu da marama spasava zivot. Nije bas da ledja uopste ne bole posle visecasovnog koriscenja, ali u poredjenju sa kengurom - milina. Osim toga, moze da se "podesi" za nosenje deteta do 15 (i slovima: petnaest) kilograma, dakle do par godina. Deca su, kazu, savrseno mirna u tome i vise vole maramu nego nosenje na rukama ili (ne daj Boze) kolica.

Link preko kojeg sam ja nasla marame (znam da je na hebrejskom, ali ima slika i to sa vecom bebom):

http://www.milega.co.il/productspec.asp?id=16&name=%EE%F0%F9%E0

Sad cu da kopam malo po www, kazu da mogu da se nadju uputstva za postavljanje marame sa polozajima kojih nema u uputstvima koja sam ja dobila uz maramu... I jos jedna stvar, kaze jedna prijateljica da je njen sin znao da se smiri u marami kada ga uhvate grcevi, sto je SPAS (Uros za sada nema grceve, nadamo se da nece ni imati, ali zlu ne trebalo - isprobacemo i maramu u toj ulozi). Bas cu da pogledam moze li to da se kupi kod nas, da li sam dzaba vukla iz Izraela (nije veliki put, ali obezbedjenje na njihovom aerodromu je zaista... na granici full body search). Tamo sam placala marame oko 50$, bas me zanima koliko su ovde negde blize.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Kengur nosiljka
23.11.2008 14:18:34   
Anoniman
Videla sam da mame sada koriste te marame i izgledaju skroz zadovoljna. Ne mogu da odolim a da te ne pitam: kako si izčitala ovaj sajt? user posted image

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Kengur nosiljka
23.11.2008 15:15:00   
prase
Pa... nisam citala, ne znam hebrejski :) U stvari, znam nesto malo, tek da me ne bude sramota jer sam bila zilion puta u Izraelu - ali sam daleko od toga da citam sa desna na levo. Te prezentacije sa maramama po www su mi trazile kolege iz Izraela, a ja sam gledala slike i pitala sta pise kada me nesto zaniima :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Kengur nosiljka
23.11.2008 15:24:16   
Anoniman
Mislila sam da znaš da čitaš i htela sam da ti kažem da ti se divim... user posted image

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
23.11.2008 16:53:47   
Lu
sling

Evo malo pročitajte o maramama za nošenje beba,meni su baš cooluser posted image

< Poruku je uredio guppy RR -- 22.2.2009 15:46:30 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here