|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
28.2.2010 9:29:02   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: eugenija

Joj to za sling, svi se nešto popale, a onda kad je nabave, drže je u ormaru, neiskoriste je, čula sam da je nezgodna za vezanje, pa se ljudima ne da.
Ja sam isto mislila da je uzmem, baš sam se bila nameračila, ali onda dobih kengur na poklon, pa i njega ne iskoristih kako treba..
A moj Viko u kolicima bude napolju i mnogo mu je lepo da sedi tako i posmatra svet. Pre je ležao dok je bio novorođenče i često bi tako vani zaspao u kolicima i spavaoooo.



Ja sam kupila sling i slatko se Andrej nanosao u njemu. Mnogo mi je bio praktičniji od kengura. Kengur mi je bio jako naporan za kičmu. Sling uopšte nije nezgodan za vezanje - malo vežbaš kod kuće i posle sve bude OK. A videla sam u Mojoj bebi da sad ima da se nabavi i sling koji se ne vezuje, već je "izjedna", samo provučeš glavu i jedno rame.
Elem, petica za sling, jedinica za kengura. user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
24.3.2010 22:21:44   
gagana83
Povučeno više od milion “marama za bebe”  VAŠINGTON, U SAD i Kanadi je sa tržišta povučeno više od milion “marama za bebe” koje je proizvela kalifornijska kompanija “Infantino” poslije izvještaja o smrti tri novorođenčeta. Američke i kanadske administracije za zaštitu potrošača objavile su vijest da su osim “Infantinovog” proizvoda povučene i dvije nosiljke za bebe proizvođača “Sling rajder” i “Vendi belisimo.” Američka Komisija za bezbjednost proizvoda saopštila je da su tokom protekle godine prijavljena tri smrtna slučaja u nosiljkama za bebe. U SAD je povučeno milion nosiljki za bebe i 15 000 u Kanadi. “Komisija savjetuje potrošačima da ne koriste ove nosiljke pri nošenju djece mlađe od četiri mjeseaca zbog rizika od gušenja i da kontakturaju `Infantino` za besplatan zamjenski proizvod”, navodi se u saopštenju komisije. U povučenim nosiljkama 2009. godine prijavljena tri smrtna slučaja. Riječ je o novorođenčetu od sedam sedmica u Filadelfiji, potom bebi od šest dana u Salemu i tromjesečnom dijetu u Sinsinatiju.



< Poruku je uredio gagana83 -- 24.3.2010 22:23:44 >


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
24.3.2010 22:33:06   
nina83
Mi smo kupili Chiccov kengur za 4m+ medjutim pedijatar nam preporucuje da ga jos ne koristimo, jer bebac nema dovoljno ojacane bocne misice, pa kao da se ne kriviuser posted image  A ja bas mislila da se tako jacaju misici ledja i vrata..

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
24.3.2010 22:36:08   
gagana83
IZVORNA PORUKA: nina83

Mi smo kupili Chiccov kengur za 4m+ medjutim pedijatar nam preporucuje da ga jos ne koristimo, jer bebac nema dovoljno ojacane bocne misice, pa kao da se ne kriviuser posted image  A ja bas mislila da se tako jacaju misici ledja i vrata..

Ja sam Unu i ranije stavljala-pitala i ortopeda i pedijatra i oboje su mi rekli da moze.
Nas je isto Chicco ali 0+,ima i lezeci polozaj mada Una nikad nije htela da lezi u njemu.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu nina83)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
24.3.2010 22:40:32   
Anoniman
Kako izgleda kada beba lezi u kenguru user posted image

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 105
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
25.3.2010 1:14:17   
gagana83
IZVORNA PORUKA: Jos malo pa mamica

Kako izgleda kada beba lezi u kenguru user posted image

user posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
25.3.2010 6:54:04   
SUPER MAMA
Ja nisam koritila ni jedno ni drugouser posted image user posted image user posted image jer zbog Monikine tezine to bi bilo opterecenje za moju ledzu, samo kolica.user posted image user posted image user posted image
A i ortoped mi je rekao da ne sme duze od 30 min da bude dete u kenguru.user posted image user posted image user posted image
Nisam htela da ga pitam zasto je bio nadrdan doktor.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
25.3.2010 9:40:59   
Trcosava
Mi smo se odlučili za kengura KLIK  iz prostog razloga što smo mi ''''aktivna'''' porodica i kad Ana počne da sedi planiramo da uzmemo i ranac za bebu koji može da se postavi na pod i da sedi - pa da šajcamo po gorama i brdima. Mnogo je zdraviji vazduh tamo nego da se švrćkam po Bledu gde su automobili i ostalo

Na ovakav ranac mislim user posted image

A kako ovi rančevi nisu ni malo jeftini (oko 160€ su oni kvalitetniji - dobar i za dete i za tvoja leđa) kengur je super varijanta za proveru da li voli da se nosi tako - naravno u knegur na leđa će ići kada može samostalno da sedi.

Ovaj kengur što ga mi imamo je do od 3,6-14,5 kg, ka sebi se nosi dok ne može samostalno da drži glavu, od sebe kad može samostalno, a kako joj ruke ne idu preko materijala i kad je okrenuta od tebe - čini mi se kao dobar izbor

< Poruku je uredio Trcosava -- 25.3.2010 9:41:44 >


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
25.3.2010 10:11:49   
gagana83
Trco,je l to ovako izgleda kad stavis bebu?

user posted image

Bas sam skoro gledala,bas simpaticno,ne znam samo koliko je teska nosiljka?


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
25.3.2010 13:45:25   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: Alexis79

Povlače se nosiljke za bebe


Beograd -- Nosiljke za bebe američkog proizvođača Infantina koje su povučene iz prodaje u Americi jer se dovode u vezu sa smrću tri bebe, povlače se iz prodaje i u Srbiji.

U firmi Keprom, koja je krajem prošle godine u Srbiju uvezla te nosiljke za bebe, nisu mogli da navedu koliko su ih prodali. "Jutros smo dobili obaveštenje od Infantina i sve te nosiljke za bebe ćemo povući iz svojih radnji u Srbiji, a obavestili smo svoje komercijalne saradnike da i oni povuku te nosiljke iz prodajnih objekata", rečeno je Beti u Kepromu.

U toj firmi se nadaju da će do kraja nedelje sve nosiljke za bebe biti povučene iz prodaje i vraćene proizvođaču.

U Kepromu su rekli i da su te nosiljke za bebe firme Infantino, koje su napravljene u Engleskoj, uvezli za srpsko tržište pred kraj 2009. godine, ali nisu mogli da kažu koliko ih je uvezeno.

"Sve ćemo ih vratiti proizvođaču", kažu u Kepromu i dodaju da su se te nosiljke do sada koristile za decu od momenta rođenja do devet kilograma, što se, kako navode, pokazalo kao pogrešno jer vrat male bebe nije dovoljno razvijen i postoji opasnost od gušenja.

U Kepromu tvrde da takav problem postoji i kod nosiljki drugih proizvođača i dodaju da očekuju da će Infantino propisati da nosiljke od sada ne mogu da se koriste za nošenje beba mlađih od četiri meseca.

25. mart 2010. | 12:08 | Izvor: Beta


Ne znam da li je tema dobro da ovde bude postavljena pa neke moderatori stave gde treba.

Mislim da za ovo treba saznaju najpre mame.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
25.3.2010 13:47:23   
Snelle
Ja sam potpuno protiv kengura, kao i protiv dubka. Sve to nije uopste dobro za razvice deteta, na cemu i pedijatri sve vise potenciraju.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
25.3.2010 14:54:44   
Trcosava
IZVORNA PORUKA: gagana83

Trco,je l to ovako izgleda kad stavis bebu?

user posted image

Bas sam skoro gledala,bas simpaticno,ne znam samo koliko je teska nosiljka?



Tako nekako :) Ranac mislim da nije baš lagan i da je posao taaaaaje da nosa bebana. Ja sam nešto predlagala mućžu da ja nosim (kao da mršavim), ali on kao nemoj ti se ceo dan mlatiš sa njom - ja ću nju nositi kad dođe vreme za to. On je i nosi u kenguru. I naš kengur je Infantino - ali da se razumemo ja ne kapiram kako dete može da se uguši - gde gleda majka ili otac - ko god da ga nosi. Nosiljka za bebe se odnosi na kengura ili one marame??? I dalje ne razumem kako je dete moglo da se uguši?! Kako bilo - Ana je nošena kad je napunila 4 meseca i ne brinem.


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
25.3.2010 14:58:04   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: gagana83

Trco,je l to ovako izgleda kad stavis bebu?

user posted image

Bas sam skoro gledala,bas simpaticno,ne znam samo koliko je teska nosiljka?

Meni se ovo jaaaaaako svidja!A ja jesam za kengura!

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 113
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
25.3.2010 14:58:49   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: gagana83

IZVORNA PORUKA: Jos malo pa mamica

Kako izgleda kada beba lezi u kenguru user posted image

user posted image

Aaaaaaa,nisam vidjala da ovako nose decu user posted image !Oba kengura smo dobili,tako da nisam ni trazila to po prodavnicama...

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 114
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
25.3.2010 15:00:50   
Trcosava
Konkretno - na ovaj smo bacili oko - košta 169€
user posted image

težina je nešto malo manje od 3kg + težina deteta = taja nosač user posted image

Da se razumemo - postoje i jeftinije varijante - mnogo jeftinije ali pitanje je koliko su anaomske - što se tiče deteta plus je loše za leđa onog koji nosi....


< Poruku je uredio Trcosava -- 25.3.2010 15:03:21 >


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
25.3.2010 15:06:32   
gagana83
IZVORNA PORUKA: Trcosava



I naš kengur je Infantino - ali da se razumemo ja ne kapiram kako dete može da se uguši - gde gleda majka ili otac - ko god da ga nosi. Nosiljka za bebe se odnosi na kengura ili one marame??? I dalje ne razumem kako je dete moglo da se uguši?! Kako bilo - Ana je nošena kad je napunila 4 meseca i ne brinem.


Trco,nisu kenguri u pitanju,vec sling marame.
Verovatno su bebe bile u lezecem polozaju skroz obmotane maramom pa nisu imale vazduha-to mi je jedino logicno objasnjenje!

< Poruku je uredio gagana83 -- 25.3.2010 15:07:22 >


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
25.3.2010 15:08:46   
Trcosava
IZVORNA PORUKA: gagana83

IZVORNA PORUKA: Trcosava



I naš kengur je Infantino - ali da se razumemo ja ne kapiram kako dete može da se uguši - gde gleda majka ili otac - ko god da ga nosi. Nosiljka za bebe se odnosi na kengura ili one marame??? I dalje ne razumem kako je dete moglo da se uguši?! Kako bilo - Ana je nošena kad je napunila 4 meseca i ne brinem.


Trco,nisu kenguri u pitanju,vec sling marame.
Verovatno su bebe bile u lezecem polozaju skroz obmotane maramom pa nisu imale vazduha-to mi je jedino logicno objasnjenje!


I ja sam pretpostavila da su marame - pa opet kako je bre to uviju dete da ne vide da ne može da diše??!?!?!


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
17.4.2010 8:42:08   
majka mara
za ove marame kje su povucene,to su rapid sling marame koje izgledaju kao torbica banana u koju se stavlja beba,a inace je bio problem zbog samog polozaja i te marame se koriste za jako male bebe i do 4m (obicno), nemaju nikakvu posebnu istu odliku kao sling sa prestenovima recimo,strec,ili bez prstenova jedino sto je deo naziva isti `sling`.


(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
17.4.2010 8:47:01   
majka mara
a koga interesuje mei tai,sta je to? gde ima da se kupi? kako izgleda i ostalo neka posalje pp
http://i1022.photobucket.com/albums/af346/marijamara/DSCN5071-1.jpg
http://i1022.photobucket.com/albums/af346/marijamara/DSCN5075.jpg

< Poruku je uredio majka mara -- 17.4.2010 8:49:58 >

(odgovor članu majka mara)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
17.4.2010 13:14:56   
marince1
meni je vec tesko da ga nosim u kenguru,misli ne mogu mnogo dugo.

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu majka mara)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
17.4.2010 13:18:29   
Anoniman
Meni nije problem sve sto je do dva sata,taman dobra teretana za mene user posted image

(odgovor članu marince1)
  Direktna veza do poruke: 121
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
17.4.2010 13:48:55   
marince1
Uh mene brzo zaboli kicma...ko zna mozda je to do kengura.
Ja mogu dugo da pesacim,pa cak i u rukama da ga nosim,a u kenguru nemogu recimo duzo od kilometar (bez da odmaram) user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
17.4.2010 14:00:54   
majka mara
marince ti i ja imamo bebe koje imaju po 6m moj ima preko 8kg,ja sam prekljuce isla na kej nosila sam ga od pocetka do juge i nazad,necu da kazem da nije tesko jer ga ipak nosim ja,ali je tezina dobro rasporedjena u meitai-u i na ramena i na kicmu i na struk i stomak tako da to olaksava ohoho,inace u rukama jedva do prodavnice odem,a nije daleko (pola stanice (bus) i nazad)

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
30.4.2010 15:42:07   
Anoniman
nisam iskreno citala od pocetka ali ..sa koliko meseci beba moze u kengura???

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 124
   RE: Kengur nosiljka
30.4.2010 15:44:51   
Anoniman
vidim da boli kicma i ovako i onako..
koliko se krecu cene kengura i da li se isplate???
sta mislite?


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here