|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kengur nosiljka
23.11.2008 17:36:06   
prase
Ovo što ja imam liči na "Rebozo" maramu sa linka koji si poslala, ali mislim da je materijal drugaciji... Baš sada gledam, ma puno ima raznih članaka i uputstava i svi se kunu da marama menja život kako roditeljima tako i bebi. Videćemo, ja ću napisati moje iskustvo ovde kada počnem da je koristim user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Kengur nosiljka
16.12.2008 2:20:23   
stella
Mi se jos uvijek ponekad nosamo u kenguru.user posted image Kad mm nije kuci a trebam do grada,Hanu u kengura i na bus.Kao planinar,dijete naprijed,kolica kisobran na rame i torbicu.user posted image Nekad idem i pjeske,a nekad mi se bas neda.
Imamo Cam kengur do 13 kg,odlican je.Jos moze posluziti za 3kguser posted image Jest da joj malo none vise al njoj se svidja jer ima fin pogled,a kako je sve zivo interesuje to je kao stvoreno za nju.

Kod nas na rr.ba ima jedna forumasica koja sije marame pa ako nekoga interesuje nek potrazi temu "marame,mei tai nosiljke i sling"
Cure su svasta pisale pa ima dosta citati.
Sory Guppy ako nisam smjela ovo napisati,ti obrisiuser posted image

_____________________________

H A N A 26.09.2007

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Kengur nosiljka
16.12.2008 8:15:09   
Anoniman
Ne vidim ni jedan razlog zašto ne bi smela napisati.

(odgovor članu stella)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Kengur nosiljka
28.1.2009 13:00:10   
Jele
Vidim da kod marama za nošenje postoje i veličine (videla sam recimo 3, 5 i 7), čini mi se da su povezane sa dužinom. Da li te veličine imaju veze samo sa uzrastom deteta, ili i sa ''gabaritima'' roditelja?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
23.2.2009 12:09:22   
maamaa
A zna li neko gde u Srbiji moze da se kupi sling marama, nasla sam jedan site al su im ruzni dezeni tj sve su jenobojne i bezveze boje pa bih volela da jos negde pogledam jer sam cula od drugarica da je ta marama odlicna, i za bebu i za mamu, a i prakticna je.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
23.2.2009 12:18:36   
maamaa
I,kakvo je tvoje iskustvo?:)

< Poruku je uredio Tasha RR -- 23.2.2009 12:28:58 >

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
24.2.2009 22:27:13   
Koka Loka
Ja sam koristila sling maramu i ne bih je menjala ni za jedan kengur ili drugu nosiljku user posted image  Koristili smo je i ja i muž. U slingu je spavala, sisala, igrala se, ma super je. Nosila sam je u ležećem položaju, prema meni, "turski sed", na kuku, samo nisam na leđima još.

Ja svoju prodajem, pa ako nekome treba neka se javi. Imam ovu, samo narandžastu http://www.100knots.com.au

Imate ih i u Aksi, ja sam bila zastupnik za Srbiju za 100knots sling marame pa su naručili jednu količinu preko mene. I robna kuća Leto ih je tražila ali smo prestali sa distribucijom, nažalost, Australija je ipak daleko.


(odgovor članu maamaa)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
21.3.2009 23:21:52   
eugenija
E meni su ove sling marame totalno cool...!!

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
21.3.2009 23:25:58   
Maya21
Nije ih bilo pre 4 godine, mislim... Ali sad bih bas volela da ih probam user posted image

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
27.3.2009 8:31:52   
Anoniman
Eh, sad sam u dilemi! user posted image
Uzeti maramu ili kengura? uh user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Maya21)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
27.3.2009 9:04:54   
Anoniman
Ja sam koristila kengur nosiljku, onu sto je dete okrenuto ka napred. Nisam cesto stavljala bebana u to, ali je posluzila koji put, recimo kad pada kisa a ja moram u radnju(nisam imala zastitu od kise za kolica), pa zastitim oboje kisobranom. Inace moj sin nije mnogo voleo da se nosa, narocito ne ako ga okrenem prama sebi, tako da sam ga i inace uvek okretala od sebe, da vidi dete sta se desava oko njegauser posted image .
Nama je pedijatar savetovao da vec od njegove 3-4 nedelje mogu da ga stavljam u ovu nosiljku, iako je malisa imao nezrele kukove. Eto, svako ima drugacije misljenje o tome.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 36
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
27.3.2009 9:13:36   
Lu
user posted image

Tražim slikicu od kengurka i nigdje mama ne nosi bebu nego samo tate,možda je to pravilouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
28.3.2009 23:25:59   
Didy
Ja dajem glas sling marami. user posted image

Kengura sam koristila nekoliko puta i bebac mi je jos pre dva meseca bio pretežak. Nedavno sam kupila maramu i prezadovoljna sam. Ni ne osetim da nosim bebu (trenutno ima 9 kg), a znamo da idemo u šetnje u slingu i po nekoliko sati. Moj bebac je trenutno u fazi da neće da zaspi u kolicima, pa uvek ponesem maramu i jedino se u tome umiri i uspava i to za samo nekoliko minuta. Inače ga kod kuće nikad ne uspavljujem na rukama, ali u marami obožava da zaspi. Jedno vreme sam imala blagu tremu kad god krećemo u šetnju kolicima i pomalo sam strepela kad će se rasplakati, ali sad ponovo oboje uživamo, jer imamo plan B ukoliko plan A zakaže. user posted image  God bless sling!user posted image

I još jedan plus slingu u odnosu na kolica: Živimo u zgradi bez lifta, a od bebinog rođenja smo svakog dana u šetnji, ponekad i dva puta na dan. Kad mi već dosadi da vučem kolica gore-dole, nabacim sling i napred. Mnogo je jednostavnije, a namešta se za vrlo kratko vreme, uopšte nije neka velika mudrost, niti filozofija.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
28.3.2009 23:32:45   
Anoniman
DOBRODOŠLA DIDY! user posted image

IZVORNA PORUKA: Didy

Jedno vreme sam imala blagu tremu kad god krećemo u šetnju kolicima i pomalo sam strepela kad će se rasplakati, ali sad ponovo oboje uživamo, jer imamo plan B ukoliko plan A zakaže. user posted image  God bless sling!user posted image




Ja sam uvek u dnu kolica imala kengura... za plan B. user posted image No, pisala sam već o tome da sam ga sa Lukinih pola godina izbacila jer mi je bio težak za noge i ramena. Nisam koristila Sling jer u to vreme nije bio popularan, ili bar ne u mom bližem okruženju.

(odgovor članu Didy)
  Direktna veza do poruke: 39
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
28.3.2009 23:41:01   
Didy
Pa bilo je ili odustati od šetnje ili naći plan B. Pošto je kengur otpao kao varijanta, sling se nekako sam nametnuo, mada u svom okruženju ne znam nikoga ko koristi maramu. Svi su nekako previše zatvoreni i preplašeni. Naravno da se nikam pokajala, inače bismo se usmrdeli u stanu. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
28.3.2009 23:48:04   
Anoniman
A koliko ti je dete?

Vidi ovu temu: Kako se ubaci Ticker? KLIK

(odgovor članu Didy)
  Direktna veza do poruke: 41
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
29.3.2009 0:04:23   
Didy
8. aprila će imati punih 5 meseci, mada je dosta napredan. Nije buca, već dugajlija.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
23.4.2009 15:23:00   
eugenija
Zna li neko sa koliko meseci sa može beba nositi u sling marami?

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
23.4.2009 15:25:38   
Lu
 Mislim od rođeja Eugi,jer je to najprirodniji položajuser posted image

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
23.4.2009 15:26:01   
Anoniman
Mislim da se marama različito "mota" za novorođenče i za stariju bebu, ali nemoj me držati za reč, jer je nisam koristila.

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 45
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
23.4.2009 15:29:17   
eugenija
Superrrrrrrrr! Pa moraću to potražiti ondaaa.. Jeeeaaah!!! user posted image

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
23.4.2009 23:34:15   
Didy
Imaš dve vrste marane: sling marama i baby wrap.
Baby wrapom umotaš bebu uz sebe (čvrsto joj drži i glavicu), a sling ima dve karike koje ti omogućavaju da ubaciš bebu, a onda da zategneš i namestiš u željeni položaj. Sling ima i položaj za vrlo male bebe i položaj za dojenje (hodaš gradom i dojiš bebu, a niko ne zna šta se događa unutrauser posted image ), ali je beba tad u nekom ležećem položaju. Kad počne da sedi, onda u slingu možeš da je namestiš u položaj kao u kenguru kad je okrenuta prema tebi, što je nama omiljeni položaj. Ruke su ti slobodne, beba je uz tebe i pomera se kao i tvoje telo, uživa u ljuljuškanju, uspava se skoro uvek od blizine majčinog tela i tog ljuljuškanja, a od nedavno smo otkrili i da su karike vrlo pogodne za češanje zubića koji treba da izbiju.user posted image  A baš su tu na zgodnom mestu za grickanje. Ili za držanje ručicama. Kao u autobusu. user posted image  Navodno, u slingu možeš da nosiš dete do 7. godine na kuku. Imaš na youtubu kako podesiti maramu i nameštanje bebe u sve položaje.

Po meni, wrap je super za vrlo male bebe, mada malo čudno deluje, a i teže se podešava (neko mora da mota maramu oko tebe i bebe dok se sama ne izveštiš, mada je i onda vrlo teško), a sling je fantastičan za decu od par meseci i vrlo lako se namešta. Kad počne da plače u kolicima, plač ne stigne da pređe u urlanje, a beba je već u slingu, srećna i zadovoljna.user posted image  
Pomisliće neko da radim na procenat koliko sam ih nahvalila.user posted image

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
23.9.2009 14:21:38   
Anoniman
hajmo cure pomoć, od brata sin ima 45 dana i pita me sada snaha sa koliko se smije beba ubaciti u kengurka user posted image ja zaboravila... a i ona ...jel ima neko pravilo????? 

(odgovor članu Didy)
  Direktna veza do poruke: 48
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
23.9.2009 14:24:48   
Anoniman
Ne znam ženo, moj je bio toliko sitan da je sa 6 nedelja i dalje ispadao na rupe sa strane.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 49
   RE: Kengur nosiljka/sling marama
23.9.2009 14:28:01   
Anoniman
ovaj moj bratić je rođen sa 2750, a sa 40 dana težak 4 300 masAllah

ja mislim da sam Dinu počela nositi sa 30 danauser posted image al majke mi ne znam

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here