|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada privikavati na nošu?
21.3.2011 10:39:50   
Nensi*
Ja sam Vuka stavljala par puta i isto ustaje,ali on je jos mali,pa ima fore...
Alexx,mozda bi mu bilo zanimljivo da sedi na nekoj interesantnoj nosi,videla sam u aksi nose kao konjici,ali kostaju oko 2000 din,preterase ga...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Kada privikavati na nošu?
21.3.2011 10:48:57   
Anoniman
Po meni noša i treba da bude najobičnija, jer nije igračkauser posted image Sačekaj još malo, skloni nošu da je ne vidi mesec dana. Onda, taman kad otopli, izvuci nonu, i prvo razgovarajte, pokaži mu fotke sa neta dece koja sede na noni, snimke, elma, šta god nađeš. Nije ti zadnji voz, celo leto je pred vama. U aprilu prošle godine je N krenuo da kaki na nonu, a u junu smo skinuli pempu, a ravno je godina razlikeuser posted image

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 77
   RE: Kada privikavati na nošu?
21.3.2011 10:50:46   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: Nedja RR

Po meni noša i treba da bude najobičnija, jer nije igračkauser posted image Sačekaj još malo, skloni nošu da je ne vidi mesec dana. Onda, taman kad otopli, izvuci nonu, i prvo razgovarajte, pokaži mu fotke sa neta dece koja sede na noni, snimke, elma, šta god nađeš. Nije ti zadnji voz, celo leto je pred vama. U aprilu prošle godine je N krenuo da kaki na nonu, a u junu smo skinuli pempu, a ravno je godina razlikeuser posted image


user posted image  ali bas se sa svime slazem user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Kada privikavati na nošu?
21.3.2011 10:51:49   
Kvrkac
Mi imamo deset meseci i belu ''obicniju'' nosu sto svira  user posted image
Ujutru kad se presvlacim prinesem je da se upoznaju user posted image i stavim je da sedne,ali brzo ustaje user posted image i imam utisak da je rupa velika tj guza mala pa je ne teram da sedi,al to praktikujemo cisto da zna cemu nosa sluzi ako bude htela nekad da je koristi.....  user posted image

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Kada privikavati na nošu?
21.3.2011 10:52:36   
*Alexx*
Kupiću mu onu knjigu Kreativnog centra za "idenje na nošu" user posted image Ma kad bi noše imale volan... user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Kada privikavati na nošu?
21.3.2011 10:54:20   
Kvrkac
Pa brm brm  user posted image user posted image dobra si user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Kada privikavati na nošu?
21.3.2011 10:56:02   
Jeca*
alexx, skloni nošu i onda za mesec dana razgovaraj sa njim. Skini mu pelenu i nek se upiski, ukaki u gacice. Ti budi pripravna da cim vidis da mu se piski ili da ce kaki pritrcavaj sa nosom. Objasni mu, pricaj mu, pokazi mu. Ako ima pelenu nece osetiti potrebu za nosom, moras da mu skines pelenicu pa polako. Inace ce dete biti zbunjeno, sta ce mu nosa kad moze da kaki i piski kao do sad. Nagradi ga necim kad pokaze nameru da sam sedne na nosu. Treba puno puno puno strpljenja, price. Nama je nosa kao totem stajala u dnevnoj sobi pa sam je polako pomerala sve blize kupatilu, sad je iskljucivo tamo, naravno i samo se tamo kaki i piski, ali u pocetku sam sve dozvoljavala!

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Kada privikavati na nošu?
21.3.2011 11:07:34   
Didy
Ako ste negde kod malo starije dece, pokaži mu kad drugo dete ide na nošu i pričaj mu šta to drugo dete radi, kako nema pelenu, a onda mu pokaži "sadržaj" noše. Ako uđe u WC dok ste ti ili tm na šolji, reci mu da je to noša za mame i tate i da mame i tate ne nose pelene jer koriste velike noše, a on ima svoju ličnu malu nošu.
Stefan dugo nije hteo da sedne na adapter za WC šolju i jednom nam je bio brat Boris koji ima 8 godina i koga Stefan obožava. Prvo je Boris seo na adapter, a onda je Stefan pristao bez problem, jer ga inače kopira u svemu. Otad je adapter naš drug. Možda bi mu adpter bio zanimljiv. Probaj.
Naoružaj se strpljenjem u svakom slučaju.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Kada privikavati na nošu?
21.3.2011 11:14:03   
Daca88
Alen piški u pelene,a kaki u nošu.
U nošu kaki od 7 meseca.
Približno znam da će uvek da kaki sat vremena posle ručka,i čim vidim da se crveni u licu,pravi face i gura,ja njega odmah na nošu i onda kakanje obavi na njojuser posted image
Mi imamo nošu sa volanom,ima i neka svetleća kugla koju on vrti(i pokušava pojestiuser posted image ),i sirena,pa se usput zabavlja,zanimljiva mu je,i nije mu problem da sedi na njoj.Imamo i jednu običnu-najobičniju koju još nije isprobao.

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Kada privikavati na nošu?
21.3.2011 11:15:04   
Anoniman
Slažem se za nagrađivanje, a dodala bih da nikako ne treba kažnjavati dete kad se ukaki ili upiški, ni u početku, ni kasnije (osim ako kasnije to ne radi baš namerno). Mislim da njima treba dosta vremena da se naviknu na nošu, ne toliko psihički, koliko fizički, da na vreme traže, i da im se zato često dešavaju nezgode, koje su samo to-nezgode. A prvih dve nedelje...pa, srećnouser posted image Negde sam već pisala, od pet piškenja, tri su bila u gaće, jedno pola u gaće pola u nošu, i jedno u nošuuser posted image

(odgovor članu Didy)
  Direktna veza do poruke: 85
   RE: Kada privikavati na nošu?
21.3.2011 11:16:05   
Daca88

IZVORNA PORUKA: Daca88

Alen piški u pelene,a kaki u nošu.
U nošu kaki od 7 meseca.
Približno znam da će uvek da kaki sat vremena posle ručka,i čim vidim da se crveni u licu,pravi face i gura,ja njega odmah na nošu i onda kakanje obavi na njojuser posted image
Mi imamo nošu sa volanom,ima i neka svetleća kugla koju on vrti(i pokušava pojestiuser posted image ),i sirena,pa se usput zabavlja,zanimljiva mu je,i nije mu problem da sedi na njoj.Imamo i jednu običnu-najobičniju koju još nije isprobao.

Edit...jednom je ustao sa noše,i podigo je sebi na glavuuser posted image user posted image user posted image paaa,to nije baš bio doživljaj za pamćenjeuser posted image

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Kada privikavati na nošu?
21.3.2011 11:16:20   
*Alexx*
Nemamo stariju decu u okolini, jedino da ga puštam u wc kad ja piškim? user posted image
A da li su vaša deca pokazivala znake da hoće da idu na nošu, tipa da ima smeta pelena, da pokazuju kad kake i piške, taj fazon? Pošto moj Andrej ništa to ne radi. Uglavnom ga spazim kad kaki, i kad ga pitam "jesi li kakio", on trči i kaže "neeeeeeeeeeeeee" (mislim da je tu fora što neće da menja pelenu). A da probam da onim pelenama na navikavanje?


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Kada privikavati na nošu?
21.3.2011 11:20:28   
Anoniman
Alexx, ja sam puštala Nešu samnom u wc (mada to samo zato što nisam imala izbora, haos je pravio ako ga ostavim smao), i mislim da je to dosta uticalo na njega da lako prihvati nošu. Posle sam naterala mm da piški pred Nešomuser posted image i iako je bio zgrožen tom idejom, popustio je, pa sad Neša sam ode u kupatilo, skine gaće, i piški stojećki.
A N nije pokazivao znake kad je počeo sa nonom, al eto, kažem ti da se nisam u početku zanosila time da će piškiti na nošu.  Za početak, kakenje, pa kad to savlada i nauči da traži, taman na leto, i piškenjeuser posted image

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 88
   RE: Kada privikavati na nošu?
21.3.2011 11:25:15   
*Alexx*
I ja bih prvo počela sa kakenjem u nošu (mislim na Andreja, ne na sebe user posted image ). Da li ste trčale sa nošom u rukama, kad ste videle da počinje da kaki, ili je dete samo umelo da vam kaže? 

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Kada privikavati na nošu?
21.3.2011 11:28:04   
Anoniman
U početku trčiš i upljuješ se da objasniš, a brzo oni skontaju da je tako lakše (zbog položaja) i da je "udobnije", pa sami traže.

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 90
   RE: Kada privikavati na nošu?
21.3.2011 11:30:36   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: Nedja RR

U početku trčiš i upljuješ se da objasniš, a brzo oni skontaju da je tako lakše (zbog položaja) i da je "udobnije", pa sami traže.


To pitam! user posted image Skontao polu-Bosanac user posted image A za ovaj drugi deo se nadam. user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Kada privikavati na nošu?
21.3.2011 11:36:03   
Jeca*
slažem se sa ovim što je napisala Nedja. Kažem ti i ja sam trčala pa koliko stignem
nikad ga nisam iskritikovala, nikad, samo vicem NISTA STRASNO pa je jedno vreme i on mukica ponavljao NISTA STLASNO MAMA user posted image

a za ovo:

IZVORNA PORUKA: Nedja RR

Alexx, ja sam puštala Nešu samnom u wc (mada to samo zato što nisam imala izbora, haos je pravio ako ga ostavim smao), i mislim da je to dosta uticalo na njega da lako prihvati nošu. Posle sam naterala mm da piški pred Nešomuser posted image i iako je bio zgrožen tom idejom, popustio je, pa sad Neša sam ode u kupatilo, skine gaće, i piški stojećki.
A N nije pokazivao znake kad je počeo sa nonom, al eto, kažem ti da se nisam u početku zanosila time da će piškiti na nošu.  Za početak, kakenje, pa kad to savlada i nauči da traži, taman na leto, i piškenjeuser posted image



no comment user posted image  nisam jedina lujka koja je to uradila user posted image user posted image user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Kada privikavati na nošu?
21.3.2011 11:37:50   
Didy
Ja sam ne nekoj od tema već pisala da sam Stefana jako rano počela da stavljam na nošu uveče i ujutro, to su nam bili neki rituali. Sa nepunih godinu dana je kakio uglavnom u nošu (čekao da ga stavim, trpio dok ga ja ne stavim, pa sam onda počela da ga stavljam i pre i posle popodnevnog spavanja), a onda je posle 1. rođendana sam počeo da je donosi i da viče: "Kaka!"

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Kada privikavati na nošu?
21.3.2011 11:40:16   
Didy
IZVORNA PORUKA: Nedja RR

Posle sam naterala mm da piški pred Nešom


Ovo sam i ja uradila, ali nije mnogo upalilo. Stefan ne voli da piški stojeći, uvek traži nošu ili me vodi u WC ako nisamo kod kuće. Nadam se da će na leto pristati da piška uz drvo.user posted image


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Kada privikavati na nošu?
21.3.2011 11:42:00   
Podrum Š.
Pridružujem se mamama koje su naterale svoje muževe da piške stojeći pred sinovima user posted image
Inače, Reu stavljam na nošu već mesec dana (otkada sedi) - čisto da se navikne. Ne bude to dugo 30sec - 1min.

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Kada privikavati na nošu?
21.3.2011 11:49:20   
*Alexx*
Plan je sledeći: kupiću knjigu Kreativnog centra, pošto on voli knjižice KLIK pa ćemo par dana da čitamo knjižicu. Za vikend ću probati da ga stavim na nošu kad bude kakio, samo ujutru. We shall see user posted image Jedino me kopka ta noša, možda bi on radije sedeo u noši sa volanom, majku mu user posted image



_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Kada privikavati na nošu?
21.3.2011 11:54:06   
Jeca*
meni se kao najbolja pokazala ona chicco, obicna, plavu imamo. Udobna je, odlican oblik....divna! Samo jednom sam ga stavila na nošu koja svira i srecom pa se nije istraumirao, ali nije mu se dopalo, skocio je, onda sam je pred njim bacila kao glupa je ova nosa, hajde mi da uzmemo nasu staru lepu...i dobro je ispalo user posted image  ja ti savetujem najobicniju nosu, da bi shvatio od pocetka namenu, a ne da misli da je igracka, pa posle neces moci da ga nateras nigde drugde ako nema volan user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Kada privikavati na nošu?
21.3.2011 11:54:22   
Podrum Š.
Mi smo za Darka kupili onu patkica nošu. I on je voleo, a i Rea je voli. Ima drškice sa strane da se uhvati kada se napinje user posted image user posted image user posted image

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Kada privikavati na nošu?
21.3.2011 11:56:01   
*Alexx*
Jeco, mudro zboriš. A da probamo odmah sa adapterom za wc šolju? Ili prvo ide noša, pa tek onda adapter? Ili nema veze? user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Kada privikavati na nošu?
21.3.2011 11:58:58   
Podrum Š.
Alex, super, što ne bi probala i adapter? Pa Andrej je dovoljno velik... I tako možeš da mu objasniš: eto mama to tu radi, tata to tu radi, svi to tu rade user posted image

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image
Click Here