|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dijeta u trudnoći
4.11.2010 14:03:54   
jabudic
Znaci, sve isto, i ja iz svake zime izadjem sa +5, a ljeti se vratim na svoju tezinu. Cim dodje septembar ja polako 1 po 1 kg vise user posted image  poslusacu te, evo npr. ovako: hleb samo za dorucak, bez grickalica, sokove svakako ne volim, puno voca i povrca, i nedeljom po slatkis user posted image  je li posteno user posted image  
P.S. ti si super-9kg, joj, kad se sjetim sebe, vec u 6. nedelji sam imala 3kg vise user posted image

(odgovor članu cicmil)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Dijeta u trudnoći
4.11.2010 14:15:39   
cicmil
znas i psiha ima svoj ucinak nemoj da se opterecujes, ne razmisljaj puno o tome koliko ces dobiti na kilazi jer ja kad razmisljam o tome cini mi se da sam stalno gladnauser posted image . Hljeb ja uzimam stalno samo sto sam ga zamjenila crnim ili onim sa sjemenkama zdravo a ukusno ima hiljadu takvih sitnica koje garantovano pomazu.

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Dijeta u trudnoći
4.11.2010 14:22:29   
jabudic
Znam da je psiha glavna u svemu tome, npr. kazem sebi da necu vise da mislim o hrani i kologramima, i logican slijed dogadjaja je da samo o tome mislim i da sam stalno gladna user posted image

(odgovor članu cicmil)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Dijeta u trudnoći
4.11.2010 14:58:26   
smeško
Ja sam na dijeti zbog povisenog holesterola. Jedem normalno, nikad nisam gladna, ali sam morala da izbacim niz namirnica.

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Dijeta u trudnoći
11.2.2011 12:09:04   
Joj@
Definicija reci dijeta nije smanjenje telesne tezine. Dijeta je SVAKI rezim ishrane. To je drugi naziv za naziv za rezim ishrane. Ukratko, svi ljudi na ovoj planeti su na nekoj dijeti. Samo sto se ta rec uglavnom koristi za redukovanje. A moras da gledas na to sveobimno. Neke zene zatrudne sa jako mnogo viska, sto nije zdravo ni za bebu ni za trudnicu, pa joj se u prepise odredjena ishrana koja je zdrava i hranljiva i odredjene vezbe uz to, naravno. Zamisli zenu koja ostane trudna sa, lupam, sto kila??? Ona kao prvo, nebi smela da pokusava da ostane u drugom stanju, pre nego sto regulise zdravlje odnosno tezinu, ali ajde kao desilo se. Ona mora, kako zbog svog zdravlja tako i zbog bebinog da vodi racuna i nesme da bude na istoj dijeti (REZIMU ISHRANE) kao zdrave trudnice. Ljudi zaboravljaju gojaznost je jako ozbiiljna i opasna bolest, a ne samo pitanje estetike. I strasno je koliki je kod nast porast beba rodjenih sa prekomernom tezinom...
IZVORNA PORUKA: Anoniman

Malo sam se iznenadila kada sam saznala da neke žene drže dijetu u trudnoći. ne kažem da treba da se tovimo i ne brinemo, ali baš dijeta... nije li to malo sumanuto? user posted image


_____________________________

*They can crush my cookie, but they can NEVER steal my fortune*


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Dijeta u trudnoći
26.10.2011 8:07:26   
jabukica
Nisam baš pristalica dijete za vreme trudnoće, ali se slažem s tim da treba obratiti pažnju na količinu, mada nemam baš prava da kažem ovo što sam rekla, opustih se, mislila sam da jedem isto kao ranije, a dobih već +7kg-a a tek sam 16-ta nedelja, slatkiše skoro i ne jedem. Odlučih se zbog tog naglog gojenja da ipak malo priprazim, znači izbacila sam cedevitu (a pila sam je skoro umesto vode, vitamine uzimam naravno i folnu), smanjila porcije, ubacila redovne šetnje i povremeno neke vežbice za trudnice, pa ćemo videti, da se razumemo ne očekujem ja pad težine, ali neki normalan prirast da, ovo je previše, za dva meseca dobila sam 7kg, što je mnogo, mnogo je.

(odgovor članu Joj@)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Dijeta u trudnoći
26.10.2011 8:13:20   
minavb
IZVORNA PORUKA: Joj@

Definicija reci dijeta nije smanjenje telesne tezine. Dijeta je SVAKI rezim ishrane. To je drugi naziv za naziv za rezim ishrane. Ukratko, svi ljudi na ovoj planeti su na nekoj dijeti. Samo sto se ta rec uglavnom koristi za redukovanje. A moras da gledas na to sveobimno. Neke zene zatrudne sa jako mnogo viska, sto nije zdravo ni za bebu ni za trudnicu, pa joj se u prepise odredjena ishrana koja je zdrava i hranljiva i odredjene vezbe uz to, naravno. Zamisli zenu koja ostane trudna sa, lupam, sto kila??? Ona kao prvo, nebi smela da pokusava da ostane u drugom stanju, pre nego sto regulise zdravlje odnosno tezinu, ali ajde kao desilo se. Ona mora, kako zbog svog zdravlja tako i zbog bebinog da vodi racuna i nesme da bude na istoj dijeti (REZIMU ISHRANE) kao zdrave trudnice. Ljudi zaboravljaju gojaznost je jako ozbiiljna i opasna bolest, a ne samo pitanje estetike. I strasno je koliki je kod nast porast beba rodjenih sa prekomernom tezinom...
IZVORNA PORUKA: Anoniman

Malo sam se iznenadila kada sam saznala da neke žene drže dijetu u trudnoći. ne kažem da treba da se tovimo i ne brinemo, ali baš dijeta... nije li to malo sumanuto? user posted image


Joja je ovo jako lepo rekla


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Joj@)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Dijeta u trudnoći
1.11.2011 22:52:05   
kliklik
Kad su mi odredili strogo mirovanje odmah sam pomislila kako cu sigurno nabaciti bar 30 kila, al za cudo nisam, dosta dugo sam imala mucnine pa nisam nista slatko jela do sestog meseca. Pre tudnoce sam pila samo po jednu casu vode dnevno, pa sam se onda u trudnoci trudila da pijem bar litar ipo dnevno, pa valjda od tog nalivanja nisam bila gladna, a u devetom mesecu nisam mogla da jedem jer sam imala utisak da mi je sabila zeludac u grlo.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Dijeta u trudnoći
8.2.2012 7:34:08   
New Mom
Ja sam prebačena na redukovani režim ishrane. Iako sam jela kao i u prvoj sa sve konsultacijama kod nutriciologa redovno, u poslednje 3 nedelje sam dobila 3kg, što je jako naglo.user posted image A tek nastupa period naglog dobijanja na težini.user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu kliklik)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Dijeta u trudnoći
11.3.2012 10:24:34   
meyo
ja pod hitno moram kupiti vagu ne cini mi se da sam dobila ista kg. cak mozda i makla kilu dvije
al sam ja jedna od onih ekstremnih slucajeva i nikako ne znam sta da radim moram kuvati zbog familije i rucak mi je uvijek ok. tipa rastan kupus supice i slicno ..dorucak opet ok. jedem pahuljice i jogurt ili mlijeko.. ponekad sendvic.. jer ako dobro doruckujem nemam napade gladi kasnije.. ne pijem sokove.. slatko ne ejdem.
al mi je dr. isto savjetovao da se ne ugojim tj. da sa istom ovom tezinom odem na porodjaj.. imam oko 87-88 kg. start.. user posted image
jabukice pa kako si se ti ugojila i onih 7 kg. sa onakvom prehranom .. bas bas si mrsavica??

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Dijeta u trudnoći
11.3.2012 20:51:43   
jabukica
IZVORNA PORUKA: meyo

jabukice pa kako si se ti ugojila i onih 7 kg. sa onakvom prehranom .. bas bas si mrsavica??

user posted image pa prehrana mi baš i nije bila takva u periodu dobijanja tih 7kg, zato sam kasnije regulisala ishranu (izbacila cedevitu koju sam pila umesto vode, svela masnoće na minimum, povećala količine voća i povrća) i do sad nisam mnogo još dodala, tako da sam sad 35+5 i +9,7kg :)
inače nisam ja baš tolika mršavica, pre trudnoće imala sam 57kg, na visinu 168cm - što je normalno, trenutno sam na 66,7kg :)

< Poruku je uredio jabukica -- 11.3.2012 20:53:46 >


_____________________________

Sve što raste htelo bi da raste, neka raste i treba da raste... Duško Radović

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 36
   [Obrisana poruka]
16.4.2012 13:16:54   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 37
   RE: Dijeta u trudnoći
16.4.2012 13:52:41   
Anoniman
Mina probaj sad user posted image

(odgovor članu jabukica)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Dijeta u trudnoći
16.4.2012 13:58:40   
minavb
Radi user posted image Htedoh da kazem nesto pa mi ispari misao. Na zalost, ljudi pod dijetom podrazumevaju dgladovanje, pa kad neko pomene da je na dijeti u trudnoci, odmah bude proglasen za ludacu. Zapravo smo svi mi na nekakvoj dijeti. U trudnoci mora da se vodi racuna o ishrani, nema opustanja, ali na zalost vecina mama to shvati kad bude na +25kg a bebica bude mala, kad im skoci pritisak ili secer, ili kad se stvari dodatno zakomplikuju.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Dijeta u trudnoći
16.4.2012 14:14:37   
Anoniman
Da, u našem jeziku se reč "dijeta" pogrešno koristi za način ishrane koji se koristi radi gubljenja kilograma, a dijeta zapravo pokriva sve načine ishrane. Ne znam da li se u ovoj temi radi o toj redukcionoj dijeti u trudnoći, ili uopšteno o načinu ishrane, možda nam treba neki prikladniji naziv teme.

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 40
   RE: Dijeta u trudnoći
16.4.2012 14:30:19   
vukosava
Razumem ja to sta bi trebalo ali opet ne koristi se zato.

A da promenite ime u: "Rezim ishrane u trudnoci"? ili "Zdrava ishrana tokom trudnoce"?

*******

Joj, ja sam slucajno zatrudnela sa preko sto kila ali posto ne verujem u eliminisanje dece iz materice ako nam ne odgovara sto smo zatrudnele iznela sam trudnocu kao sto vidim bolje nego mnoge moje drugarice sa optimalnom tezinom. Rodila sam zdravu i pravu bebu. Jeste veca od svih ostalih beba u porodilistu ali je iste velicine ko moj muz kad se rodio (on je 194 cm). Pre samog porodjaja sam imala 14 kg vise nego na pocetku trudnoce, nakon porodjaja samo 4 kg vise.

Tokom trudnoce sam jela svu mogucu zdravu hranu, nisam u sebe trpala nezdrave stvari tipa koka kola i bilo sta tako, pice i grickalice, slatkise i ostali "junk food". U nekim momentima trudnoce (u osmom mesecu) su me kritikovali sto nisam dobijala na tezini. Ali ipak sam ja u SAD gde masa zena ima decu sa jako puno kila. Razlog zasto je ovde to cesca pojava je mislim sto im je drugaciji zdravstveni sistem i sto znaju sta da rade sa gojaznim zenama.

Znam 3 mrsave drugarice koje su imale jako visok pritisak u trudnoci. Znam 5 koja je krvarila na pocetku trudnoce (mrsava svaka - vitka ajde kakav god hocete izraz). Dve moje druarice (vitke) su morale da leze celu trudnocu. Ja sam radila do porodjaja, zadnih 5 dana od kuce. A bebu sam prenela 3 dana.

Sve je kako ti je priroda udelila. Ja sam dete gojazne zene koja je uspesno iznela 3 trudnoce (samo je bila koliko toliko ok tezine sa prvim detetom kad je zatrudnela - sa mnom).

Nisu svi gojazni ljudi bolesni. I ne moramo svi da zivimo 90 godina sto se mene tice. Mada je svaka moja gojazna baka umrla u osamdeset_im.

< Poruku je uredio vukosava -- 16.4.2012 14:38:56 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Dijeta u trudnoći
16.4.2012 15:04:33   
minavb
Znas me, ja sam uvek za dobro isplaniranu i izbalansiranu ishranu i idealnu telesnu masu. Te price-gojazna umrla u 80 godina, gojazna bez hipertenzije, meni stvarno nista ne znace. To ti je kao kad bi rekla "Ja vozim auto po eldu sa celavim gumama, pa se nikad nisam slupala" Nisam, ali ne znaci da necu i ne znaci da neko drugi mozda ne bi.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Dijeta u trudnoći
16.4.2012 15:59:44   
vukosava
Mina, pa bilo bi cudno da drugacije razmisljas jer to ti je struka. Ti radis taj posao nutricioniste. I savetujes ljude da imaju idealan BMI. Ali ne znaci da ga svi imaju.

Umiru ljudi idealne telesne mase svaki dan. Trudnoca se zakomplikuje i onima sa normalnom telesnom tezinom. Sve je stvar procenata i verovatnoce. Ne znaci da ce svaka gojazna cena 100 % imati visok pritisak isto kao sto ne znaci da je 100 % sansa da ona koja ima idealan BMI nece.

Istina je da jeste da gojazni ljudi imaju vece sanse da obole od visokog pritiska, verovano ga dobijaju ranije. Ali je isto tako istina da ljudi sa idealnom telesnom masom nisu imuni na visoki krvni pritisak. Znam vise primera u kojima nije tako.

Gojaznost jeste jedan faktor. Ali ostali faktori kao pusenje, stres umeju isto tako da doprinesu tim oboljenjima.

Ne kazem da je pravilo samo dajem svoj primer nekoga ko je gojazan izneo trudnocu bez problema. Naravno da sam pazila sta jedem i da sam isla na sve kontrole, sva vadjenja krvi i merenja pritiska. Imam inace nizak pritisak a u toku trudnoce je bio normalnih vrednosti. Sad mi je opet nizak.

< Poruku je uredio vukosava -- 16.4.2012 16:00:23 >

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Dijeta u trudnoći
16.4.2012 16:18:45   
Anoniman
Svako neka radi onako kako misli da treba, i onako kako se najbolje oseća...ali iskreno, meni je ta teorija da gojazni ljudi ne moraju da obole od recimo visokog pritiska jednaka teoriji da pušači ne moraju da obole od raka pluća. Naravno da ne moraju, i naravno, dobiju rak pluća i osobe koje nikada nisu pušile, ali koje su šanse za jedno, a koje za drugo?
Nije sve ni u kvantitetu života, ništa mi ne znači 80 godina života ako ću od 40. da pijem po šaku lekova na dan, što zbog pritiska, što zbog drugih potencijalnih oboljenja koje prate gojaznost...a pod gojaznošću, naravno, ne podrazumevam osobe sa 10kg viška, nego knjiški gojazne osobe. Da me deca dvore i neguju, da im presednem tako nemoćna? Da, može se to desiti svakome, ali mi je zanemarivanje gojaznosti kao pretrčavanje puta vezanih očiju.
I na kraju, koliko ja znam, gojaznost se tretira kao bolest, pa zašto onda ne učiniti sve što je u našoj moći da do nje ne dođe, ili makar pokušati da se izborimo sa njom? Nema ovo nikakve veze sa estetikom, nego sa zdravljem.

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 44
   RE: Dijeta u trudnoći
16.4.2012 17:01:57   
vukosava
Nedjo, ja pre vise mislim na pojavu visokog pritiska u toku trudnoce - preklampsija kako se vec zove a ne to sta ce da se desava kad neko bude imao 40, 50 , 60 godina. Mene je odgojila gojazna majka od njene 41 godine kad je ostala udovica. Daleko je od toga da je nas tri dvorimo, zena zivi i drzi se dobro. Jeste, ima visok pritisak, ali imaju ga i mnoge mrsave zene njenih godina (ima 62 godine).

Od visokog pristiska U TRUDNOCI mogu da obole i mrsave zene. Ja nisam imala visok pritisak u toku trudnoce a moje dve vitke drugarice jesu. Opet kazem to je verovatnoca. Nije 100 % da ce svaka gojazna zena biti bolesna u toku trudnoce niti je 100 % sigurno da svaka zena idealne trudnoce nece imati problema sa pritiskom i secerom u toku trudnoce.

Kao sto je vama neobicno to sto ja kazem i meni je neobicna teorija da ljudi idealne tezine ce biti apsolutno zdravi. Ako puse nece sigurno biti apsolutno zdravi. Ako su pod velikim stresom isto tako. Ako imaju neku genetsku predispoziciju, nesto mogu i oni zapatiti neku hronicnu bolest.

Gojaznost jeste bolest ali kod mnogih ljudi je isto tako nasledna. Ja sam iste gradje i tezine kao moja majka. Kad bi pronasli lek za gojaznost, ne bi je ni bilo. Lek jos uvek ne postoji.

Kao sto meni nije jasno kako neko ne moze da ostavi pusenje ili alkohol, tako ni vama nije jasno kako neko moze da bude gojazan. Moze. Samo pogledajte oko sebe.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Dijeta u trudnoći
16.4.2012 17:12:11   
indy_25
Ja mislim da lijek za gojaznost ima i postoji i to normalan i zdrav lijek . Ja da se opustim i da jwdem sto mi padne pod ruku imala bih 100 kg. Ali necu to sebi nikada dopustiti jer sam promjenila ishranu i vjezbam redovno. Ja sam sklona debljini i svi u tatinoj familiji su preko 100 kg. Iskreno ne odrzavam se samo radu zdravlja nego radi estetike. Ko god zelu da ne bude gojazan i uspjece u tome znaci nema izvlacenja genetika, hormoni, stitna zlijezda itd. Treba se odreci tkz bijele smrti i fast fooda i raznoraznih sokova pa ces vidjeti kako se moze doci do idealne ili normalne tjelesne tezine.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Dijeta u trudnoći
16.4.2012 17:17:58   
vukosava
Indi, jeste tako. Ali ima ljudi kojima to nije prioritet. Ima nas koje ne zanima toliko ni izgled ni zdravlje. Imas ljudi koji u sebi nose neku samodestruktivnost. I nakon odredjenog broja prekomernih kg vise te ne tangira.

Naravno da ako pazis sta jedes i ako vezbas da mozes da drzis kilazu u normalnim granicama. Ali opet kazem ne rade to svi - samo pogledajte oko sebe. Ali opet ne postoji neki lek, nesto sto ces da popijes i sto ce da te ubedi da ne jedes puno i da ides da vezbas. Kao sa masom drugih oboljenja - popijes pilulu i ok si...

Moje sve mladje sestre imaju oko 50 kg i najveca im je mora da predju preko 52 kg. Srednja je imala 61 kg samo pred porodjaj.


(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Dijeta u trudnoći
16.4.2012 17:21:15   
vukosava
A sto se tice zdrave ishrane u trudnoci mislim da je ona od najvaznijih stvari vezano za zdravlje trudnice, a ne sama tezina pre trudnoce. Ja opet da ponovim, nisam jela slatkise, nisam jela pice, nisam pila sokove itd... Jela sam non stop samo zdravu hranu, puno zrno, samo piletinu i govedinu, nikakve mesne preradjevine, dosta voca i povrca.

A masa ovih mojih drugarica sa normalnom tezinom je jela torte, sladolede, kojekakvu jako losu hranu. Mozda i to ima veze sa tim lezanjem i problemima. Ja mislim ako imas idealnu tezinu pre trudnoce i ako jedes nezrave stvari imas isto tako sansu da zapatis neki problem. Ne treba niko da se sasvim opusti. Ipak je to drugo stanje.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Dijeta u trudnoći
16.4.2012 17:29:15   
minavb
Knjiski je svako povecanje telesne mase preko 10% od ITM gojaznost, pa bi 10g kg vise definitivno nosilo tu dijagnozu.
Moja mama se ugojila u trudnoci i vise nikad nije smrsala. Sad ima hipertenziju, koksartrozu, srcane probleme, holelitijazu, osteoporozu i arteriosklerozu a operisala je tumor dojke i stitne zlezde. Sve nabrojane bolesti su posledica, ili je jedan od etioloskih faktora ishrana i gojaznost. Ja sam joj stalno trubila, dok je jos bila relativno ok, da ce se kajati, i pre 10ak dana mi je rekla da sam bila u pravu. Najgore od svega je to sto joj je doslo iz zadnjice u glavu sad kad ima ozbilje srcane probleme, kad mora da operise kuk, vene i zucnu kesu, i sto je priznala svoju glupost tek posle razgovora sa Majom Volk, moje trubljenje poslednjih 15 godina joj nista nije znacilo.
da ne kvarimo temu, drage nase trudnice, nemojte dozvoliti sebi da dodjete u situaciju da vam treba dijeta, ali ako vec do toga dodje, obratite se pravim osobama za to i nemojte na svoju ruku menjati ishranu i savete traziti u novinama.

< Poruku je uredio minavb -- 16.4.2012 17:33:31 >


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Dijeta u trudnoći
17.4.2012 11:28:59   
Anoniman
Primetila sam da se lose osecam jer se gojim cini mi se svaki dan po malo , odlucila sam da povedem racuna i izbacim kojekakvo smece ali juce sam se pokolebala i pojela neku tortu na decijem rodjendanu user posted image
Malo mi je tesko da odolim nekim stvarima jer ih inace ne jedem puno ali sad imam groznu potrebu za tim i ne mogu da mislim ni na sta drugo osim na mek ili picu ili torte ili nutelu i sl ..
Od svega sam uspela da napravim porok . Bas mi nije dan

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...
Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here