|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
2.3.2010 9:28:01   
Trcosava
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Kako su vam se izvlačile? Ja sam ih stavljala preko pampersa a ispod širokog povoja, i toliko su dugačke, da su iz širokog povoja virile na butine ako ih ne podvijem bar 2-3cm. 


Možda nemaju širok povoj, iz tog razlgoga ja ih Ani više ne oblačim jer nema širok povoj, dok je baš mala mala bila stavljala sam joj švedsku pelenu da joj pričvrsti te benkice, do skoro sam ih oblačila kao ''sako'' sad sam ih skroz izbacila


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
2.3.2010 9:42:22   
Anoniman
Pa i ja sam ih Luki oblačila dok je nosio širok povoj, znači nekih mesec dana. Nerviralo me je što mu bodić odstoji od tela kada nosi široki povoj, a benkica je išla uz telo, jer je išla ispod širokog povoja.
Polazim od sebe, za mene potkošulja nije potkošulja ako ne ide uz telo, mislim, nema efekta, jer ne greje.

(odgovor članu Trcosava)
  Direktna veza do poruke: 77
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
12.4.2010 21:04:36   
Tara
Danas sam kupila dva bodica br 62 , jer mi je 56 bilo bas malecko ,
e sad te bodice sam kupila u benettonu ,pa ako je neko jos upovao tamo jel moze
da mi kaze da li su modeli manji ili su ok za taj bruser posted image
Ako me razumete sta hocu da kazem user posted image user posted image user posted image
Moja mama me istripovala da su previse mali i da trebam jos vece da kupim user posted image
Joj nista ne znam user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
12.4.2010 21:09:39   
Snelle
Tara, ja mislim da sve to zavisi od proizodjača. Ja sam skoro kupovala garderobicu, i meni je prodavačica, pošto me poznaje, sama davala veličine bez pitanja i to su uglavnom bile 62 i 68. Benkice su čini mi se 62, a bodići i pantalonice 68, verovatno treba veće zbog pelena i širokog povoja.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Tara)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
12.4.2010 21:10:10   
bebuska
Mislim da ce za prve dane 62 biti veliko al svakako doci ce period i kad ce to bit taman. user posted image


_____________________________

Pre nego sto krenete da trazite srecu, proverite - mozda ste vec srecni. Sreca je mala, obicna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide!

(odgovor članu Tara)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
12.4.2010 21:13:28   
Tara
Hvala devojke user posted image
Poludecu ,nemam pojma koji br da kupim user posted image

(odgovor članu bebuska)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
12.4.2010 21:15:46   
bebuska
Ja sam danas bila u Bg citav dan al nisam nista ni gledala sem sobica, za krpice cu odvojiti posebno dan i jedva cekam.user posted image

_____________________________

Pre nego sto krenete da trazite srecu, proverite - mozda ste vec srecni. Sreca je mala, obicna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide!

(odgovor članu Tara)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
12.4.2010 21:58:47   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: Tara

Danas sam kupila dva bodica br 62 , jer mi je 56 bilo bas malecko ,
e sad te bodice sam kupila u benettonu ,pa ako je neko jos upovao tamo jel moze
da mi kaze da li su modeli manji ili su ok za taj bruser posted image
Ako me razumete sta hocu da kazem user posted image user posted image user posted image
Moja mama me istripovala da su previse mali i da trebam jos vece da kupim user posted image
Joj nista ne znam user posted image


Benetton bodiće je moj Andrej jako slatko i dugo nosio. 56 je sasvim OK za prve mesece. I brojevi su sasvim OK, najviše su odgovarali Andreju za njegov uzrast, a on baš školski prolazi te veličine. Imali smo i 56, i 62 i 68. Nisi se zeznula user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Tara)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
13.4.2010 8:39:56   
usamljena
Ja sam poprilicno zadovoljna brojevima u TL, a kupujemo te stvarcice gde nadjem i sta nam se svidi. A pantolice treba vece bas zbog ovih pelena tj sirokog povoja

_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
3.5.2010 9:40:09   
stasha77
Osecam se kao blesava.. uopste ne znam STA treba da kupimuser posted image
Posto sam stari streber, pristupila sam temi naucno, vadim sa foruma informacije i pravim seminarski, i shvatih sta su benkice i bodici. cak i zeke otprilike... ali to je to otprilike.. o kolicima necu ni da pocinjem.. nije tema za to
Molim vas, molim ako nekoga ne mrzi da mi odgovori na pitanja, unapred se izvinjavam ako su malo glupauser posted image user posted image
na vise mesta procitah da je onaj spisak iz akse okviran, tj treba ga prilagoditi.. nekako ovo malo logike mi govori da bi trebalo da ga prilagodim i cinjenici da treba da se porodim 17.jula, dajte please neke savete. To sa tim vezivanjem benkica deluje mi mnogo komplikovano.. mogu li samo da uzmem te bodice sto se otkopcavaju i dole i sa strane? I gde njih ima, ako znate? I najvaznije koji broj a da stane siroki povoj u njima, ako pretpostavimo da beba ima 3 i nesto kg?
da li postoje samo pantalone sa stopalima i da li mi one trebaju za leto?
da li se bebama leti oblace dugi rukavi?
da li je ok kupiti za pocetak nesto manje stvari pa dokupljivati? ili je to skroz nemoguce dok mi je beba mala da setam do prodavnice?

hvala svima unapred..

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
3.5.2010 10:02:46   
LillyT
Nemoj se osecati kao blesava, za to sa ja zaduzena user posted image

Nama su odgovoarali bodici broj 62 i to od prvog dana (Lara je imala na rodjenju 3300 i 50). Jos malo pa cemo preci na veci broj jer mi se cini da su joj ovi vec knap zbog sirokog povoja, a rukave jos uvek podvrcemo. Meni su benkice smor, bas sam pre neki dan rekla momku da za sledece necemo ni jednu benkicu, samo bodice (inace, skoro smo sve dobili, pa se ja nisam ni puno pitala sta cu uzeti).
Postoje pantalone sa stopalima, iskreno, najvise volim kada joj obucem bodi i te pantalonice jer carape uvek skine. Sto se kolicine tice, ne znam sta da ti kazem, to ce neka iskusnija mamika, mislim da je uvek lakse dokupiti, nego nakupovati gomilu necega sto ti ne odgovara. Takodje, mozes da odes i da kupis nesto, uvek ce se naci neko da pricuva bebu, jedino sto neces bas moci da razgledas satima. Mi smo ceru prvi put ostavili na cuvanje kada je imala 10 dana, isli smo da je prijavimo i ta setnja mi je jako prijala.
A za nacin oblacenja, to se i ja pitam, mm je uvek utopli, a ja razgolitim.....


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu stasha77)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
5.5.2010 18:46:58   
mejvis
Ja sam bebcu sve kupila 62...i to mu je sada knap u trupu, jedva zakopčem izmedju nogu zbog širokog povoja a rukave i nogavice moram da podvijem. Kao da nisu uopšte predvidjeni za široki povoj!user posted image  Da sam uzela 56 mnogo bi se prešla....a moja beba je 53cm bila na rodjenju.
Kratke rukave mu sada ne oblačim, samo pamučne bodiće i štramplice,jedan rukav kada je baš toplo kao ovih dana. A sa 2-3 meseca mislim da ću mu oblačiti kratak rukav...sada me je nekako strah...mada možda i treba odmah!

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
17.5.2010 22:24:33   
Kvini
IZVORNA PORUKA: stasha77

Osecam se kao blesava.. uopste ne znam STA treba da kupimuser posted image
Posto sam stari streber, pristupila sam temi naucno, vadim sa foruma informacije i pravim seminarski, i shvatih sta su benkice i bodici. cak i zeke otprilike...


user posted image  user posted image  user posted image  Potpisujem! Pravim spisak stvari (nestrpljiva sam pa sam rano pocela user posted image ) i dodajem strelice sa napomenama zasto je nesto potrebno ili nije. user posted image

(odgovor članu stasha77)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
17.5.2010 22:51:00   
Ana RR
Izvin'te, a šta su gegice user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Kvini)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
17.5.2010 22:53:33   
Lu
IZVORNA PORUKA: Ana RR

Izvin''''''''''''''''te, a šta su gegice user posted image


user posted image


< Poruku je uredio Lilly RR -- 3.7.2010 10:25:09 >


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
17.5.2010 22:55:53   
Ana RR
Aaaaaaaaaaaaaaa user posted image hvala Lu user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
18.5.2010 22:06:38   
gaganele
moja beba se rodila sa 55cm i 3900gr i bio mu je dobar 62 broj uzimali smo samo bodice jer je meni bilo lakse da ih stavljam nego benkice ( nakupovali smo i previse bodica, chicco prenatal mother care i neke obicnije u letu, ali mogu vam reci da su nam se najbolji pokazali mothercare kkupovala sam pakovanja od po sedam komada i pamuk je divan!) od odelca sam uzimala svasta i iz jednog dela i iz dva, nama su najprakticniji iz jednog dela na kopcanje izmedju nogu ili na guzici, a oni iz dva dela su preslatki ali je beba nemirna pa ih stalno svlaci a i bojim se da joj ona guma stiska stomak!) misllim da su ti bodici najbolje resenje za pocetak pogotovo sto radjas bebu na leto i nema potrebe da je previse upasujes i zatezes jer se bebe jako znoje u prva cetiri meseca i mogla bi da se ojede od znoja! pozz kissuser posted image

_____________________________

NEKO BI ZVEZDE SKINUO I NEBO BI DODIRNUO DA PORED SEBE IMA TO STO IMAM JA NEKOM BI ZORA SVANULA....TI NE DAS DA ME UZME ZLO....

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
2.7.2010 15:33:22   
Anck Su Nmaun
Ma bodici su zakon !!!! Ne volim NISTA  sto se lepo ne zakopca, kad je nosamo sve se skupi pod vrat user posted image i naravno sve gledam da je prakticno i da se lako navlaci preko glave ( nevolim da mucim bebu s tim)
I veliki  NO- NO za benkice , ja sam ih kupila 5 komada i nismo ih dva puta obukli jer je  to je mozda neeeekad bila dobra stvar sad samo Bodiciiiiiiii

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 2.7.2010 15:34:39 >

(odgovor članu gaganele)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
2.7.2010 15:40:42   
Mimče
drage a koliko cega mi je potrebno da imam u startu, bodica, benkica, svedskih, pantalonica sa stopicama,, kapica, carapica,,,5,10 manje vise moze li neka da mi bapne bar okvirnu brojku za sve te male slatke stvarcice

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
2.7.2010 15:58:20   
Anck Su Nmaun
Ovako sam ja kupila i nisam pogresila:
(sem sa tim benkicama  ni ne trebaju ti)!!!
i sve 62 broj 

5 bodica kratkih rukava, 5 dugih
Zeke za spavanje 3-4 dugih rukava i  3 kratkih sa kratkim nogavicama ( to mi je spas i to smo najvise iskoristili)
Svedskih 10,  tetra 20 ( leto je i ne treba ti vise brzo se suse)
Pantalonica sa stopicama 2 bez stopica 3-4  ( jer ove bez stopica moze duze da nosi)
kapice 2   trakica sa maramom 1  ( to mi je slatko jako)
carapica 5  i sl.

Eto to je onako na brzaka

(odgovor članu Mimče)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
2.7.2010 16:09:57   
Mimče
hvala Anck

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
2.7.2010 16:33:10   
Anck Su Nmaun
Nema na cemu ... uzmes od svega po malo da ne preterujes, pa posle vidis sta ti najvise odgovaras pa se dopunjujes user posted image mi smo bas jutros bili u soping  i uzeli smo par bodica na tregere , sorcic  i jednu trenerkicu  ( ipak je neko varljivo leto) 

(odgovor članu Mimče)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
14.7.2010 16:23:17   
Trudnicica83
Zene, moze mala pomoc?
Naime, cula sam da beba iz porodilista treba da se iznese u dugim rukavicima (tj. bodi sa dugim rukavima i pantalonice, carapice i kapica) bez obzira da li je leto ili zima, posto ne mogu da regulisu telesnu temperaturu tada. Da li je to tacnom, posto ja treba da se porodim u avgustu, pa vec razmisljam o stvarcicama i o tom odelcu za izlazak? Da li iako je leto moram da imam te duge rukavice?  Isto pitanje vazi i za dane posle kod kuce, dakle, u avgustu jel oblacite bebe u dug ili kratak rukav bodija i da li mu oblacite i pantalonice i carapice?
Hvala!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
14.7.2010 16:27:04   
LillyT
Bolje ce ti odgovoriti mame koje su se porodile na leto, ali mislim da nema potrebe za dugim rukavima po ovakvim vrucinama. E sada, to ja mislim, ali to ne znaci da je tako

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Trudnicica83)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
14.7.2010 16:30:05   
minavb
IZVORNA PORUKA: Trudnicica83

Zene, moze mala pomoc?
Naime, cula sam da beba iz porodilista treba da se iznese u dugim rukavicima (tj. bodi sa dugim rukavima i pantalonice, carapice i kapica) bez obzira da li je leto ili zima, posto ne mogu da regulisu telesnu temperaturu tada. Da li je to tacnom, posto ja treba da se porodim u avgustu, pa vec razmisljam o stvarcicama i o tom odelcu za izlazak? Da li iako je leto moram da imam te duge rukavice?  Isto pitanje vazi i za dane posle kod kuce, dakle, u avgustu jel oblacite bebe u dug ili kratak rukav bodija i da li mu oblacite i pantalonice i carapice?
Hvala!user posted image user posted image user posted image

Kratak rukav, bez pantalonica i sa carapicama. Dete ne sme da se pretopli, slobodno kupite i bodice sa kratkim rukavima, trebace vam. Mi smo bebu iz porodilista izneli samo u bodicu, posto je bilo preko 30 stepeni.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Trudnicica83)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Porođajna priča: Moja beba je imala moždan...
Mali Tim je bio dugo očekivano dete. Svi smo mu se radovali, i mama i tata, kao i njegova starija sestra Tia.
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here