|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
14.7.2010 16:31:39   
bebablue
IZVORNA PORUKA: Trudnicica83

Zene, moze mala pomoc?
Naime, cula sam da beba iz porodilista treba da se iznese u dugim rukavicima (tj. bodi sa dugim rukavima i pantalonice, carapice i kapica) bez obzira da li je leto ili zima, posto ne mogu da regulisu telesnu temperaturu tada. Da li je to tacnom, posto ja treba da se porodim u avgustu, pa vec razmisljam o stvarcicama i o tom odelcu za izlazak? Da li iako je leto moram da imam te duge rukavice?  Isto pitanje vazi i za dane posle kod kuce, dakle, u avgustu jel oblacite bebe u dug ili kratak rukav bodija i da li mu oblacite i pantalonice i carapice?
Hvala!user posted image user posted image user posted image

Ja sam citala da bebe nemaju razvijenu termoregulaciju kada se rode, a u Skoli za trudnice su nam rekli da je to bukvalno samo kada se rode i da za izlazak iz porodillista pripremimo kratki rukav (meni je sada termin u julu), ja sam pripremila kratki rukav, kratke nogavice i carapice.


_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu Trudnicica83)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
14.7.2010 16:32:57   
*Alexx*
Ja sam se porodila u avgustu, vrućine su bile nesnosne. Izneli smo Andreja iz porodilišta u kratkim rukavima, šorcu i čarapicama. A baš pošto bebe ne mogu da regulišu telesnu T, ne sme ih se utopljavati. Nije ni kapicu imao.
Ako je jako vruće, nemoj utopljavati bebu user posted image Noću sam mu oblačila duge rukave, ili bar mislim da jesam. Više se i ne sećam. Svakako treba imati nekoliko stvarčica dugih rukava, kad zahladni.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
14.7.2010 16:36:27   
minavb
Moj i nocu nosi kratak rukav posto je bas toplo. Dug rukav i pantalone je nosio kad je bilo 20 stepeni. Koliko vidim po njemu, sad bi najradije bio golisav.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
14.7.2010 16:41:47   
Trudnicica83
Hvala Minavb, tako sam i ja mislila, ali rek'o da proverim. Imacu ja dve -tri kombinacije, jer ovo vreme sad nije predvidljivo, jedan dan je 35 stepeni, drugi pada kisa i 15 manje.

Jel ima neko da misli drugacije, ili je cuo drugacije?user posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
14.7.2010 16:46:13   
choopa choops
Meni je termin sredinom septembra i ja kupila samo jedan bodi kratkih rukava, a ostalo mi je sve dugih user posted image
Radi se o tome da sam cerku isto rodila sredinom septembra, i dok smo mi dosli iz porodilista je toliko zahladilo da nije bilo ni pomena kratkim rukavima (cak smo i klimu/grijanje ukljucivali). E sad kako ce biti ove godine nemam pojma user posted image
Ali ako se ovaj mali rodi ranije, ima da se kuva u dugim rukavima da nisam dzabe kupovala user posted image Ma salim se, nego vjerovatno cu kupit jos po koji komad kratkih rukava ili cu sacekati da se porodim pa poslat nekoga da mi kupi.
Inace meni su odlicni bodici Mimoza(Doggy), pise da su srbijanski, ali mislim da su turski, pa ovi samo stave naljepnicu. Zatim bodici iz Marks&Spencer-a. Ali ni jedni ni drugi se ne raskopcavaju naprijed sto im je ogromna mana, ali zato je mateijal za deset.


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
14.7.2010 16:52:30   
Trudnicica83

IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Ja sam se porodila u avgustu, vrućine su bile nesnosne. Izneli smo Andreja iz porodilišta u kratkim rukavima, šorcu i čarapicama. A baš pošto bebe ne mogu da regulišu telesnu T, ne sme ih se utopljavati. Nije ni kapicu imao.
Ako je jako vruće, nemoj utopljavati bebu user posted image Noću sam mu oblačila duge rukave, ili bar mislim da jesam. Više se i ne sećam. Svakako treba imati nekoliko stvarčica dugih rukava, kad zahladni.



Pa jeste, znam da bebe uvek vise vole da budu razgolicene i da placu kad krenes da ih oblacis. Pa to onda isto vazi i za kod kuce, dok je toplo - kratak rukav/sorts i gotovo, a u rezervi treba imati i duge varijante, pa cim zahladni da je spremno.
Hvala drage mame na savetima!user posted image ste

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
14.7.2010 16:56:07   
Trudnicica83
Ja se sve nadam da ce ceo septembar da bude lep da mozemo malo da se setamo! A i da nosimo kratke rukavice, hehe!user posted image user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
14.7.2010 16:58:18   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: Trudnicica83

Ja se sve nadam da ce ceo septembar da bude lep da mozemo malo da se setamo! A i da nosimo kratke rukavice, hehe!user posted image user posted image


Iz tvojih usta u božije uši user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Trudnicica83)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
14.7.2010 17:08:33   
Trudnicica83
user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
14.7.2010 19:46:59   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: choopa choops

Meni je termin sredinom septembra i ja kupila samo jedan bodi kratkih rukava, a ostalo mi je sve dugih user posted image
Radi se o tome da sam cerku isto rodila sredinom septembra, i dok smo mi dosli iz porodilista je toliko zahladilo da nije bilo ni pomena kratkim rukavima (cak smo i klimu/grijanje ukljucivali). E sad kako ce biti ove godine nemam pojma user posted image
Ali ako se ovaj mali rodi ranije, ima da se kuva u dugim rukavima da nisam dzabe kupovala user posted image Ma salim se, nego vjerovatno cu kupit jos po koji komad kratkih rukava ili cu sacekati da se porodim pa poslat nekoga da mi kupi.



Najavljuju pakleni septembar  - samo da znaš! Ja se nadam miholjskom letu, jao neka bude kao prošle godine... još i oktobru smo bili u kratkim rukavima! user posted image
I ja sam kupila dugih rukava, tek po koji kratkih, ali imam od Luke još kratkih. (ti i ja imam isti termin)

(odgovor članu choopa choops)
  Direktna veza do poruke: 110
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
14.7.2010 19:47:02   
magnetic
Nama su u skolici ovako rekli:

do 25 stepeni-dva rukava
od 25-30 stepeni-jedan rukav
preko 30 stepeni-bez rukava

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Trudnicica83)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
14.7.2010 20:03:33   
Zoka81
Magnetic sta znaci to jedan rukav, dva rukava itd?
Ja kao baksuz pa skoto sve dugih rukava kupila reko da mu ne bude hladno, imam par stvarcica sa kratkim a da sam znala da ce biti ovolike vrucine ne bi tako da cu morati da kupim jos neke sitnice.

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
14.7.2010 20:04:56   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Zoka81

Magnetic sta znaci to jedan rukav, dva rukava itd?
Ja kao baksuz pa skoto sve dugih rukava kupila reko da mu ne bude hladno, imam par stvarcica sa kratkim a da sam znala da ce biti ovolike vrucine ne bi tako da cu morati da kupim jos neke sitnice.


Pa pitala te ja Zoko još kada si slike postavila zašto si kupila većinu dugih rukava. user posted image

(odgovor članu Zoka81)
  Direktna veza do poruke: 113
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
14.7.2010 20:08:54   
magnetic
Dva rukava ti je npr.body dugih rukava i plisano odelce koje isto ima dugi rukav.
Onda jedan ti je npr.bodic dugih rukava,a dole samo pantalonice i bez rukava naravno bodici bez rukava i dole samo pantalonice

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Zoka81)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
14.7.2010 20:11:17   
Zoka81
IZVORNA PORUKA: Tashke

IZVORNA PORUKA: Zoka81

Magnetic sta znaci to jedan rukav, dva rukava itd?
Ja kao baksuz pa skoto sve dugih rukava kupila reko da mu ne bude hladno, imam par stvarcica sa kratkim a da sam znala da ce biti ovolike vrucine ne bi tako da cu morati da kupim jos neke sitnice.


Pa pitala te ja Zoko još kada si slike postavila zašto si kupila većinu dugih rukava. user posted image


Tashke tako mi svi rekli *ebem ih. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
14.7.2010 20:21:50   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: Tashke

Najavljuju pakleni septembar  - samo da znaš! Ja se nadam miholjskom letu, jao neka bude kao prošle godine... još i oktobru smo bili u kratkim rukavima! user posted image
I ja sam kupila dugih rukava, tek po koji kratkih, ali imam od Luke još kratkih. (ti i ja imam isti termin)



Ajoj user posted image Koliko me to veseli, toliko me i brine. A sta da radim, robica je vec kupljena, mozda bolje da ne skidam ni etikete, pa poslije nekome poklonim. A ako bude zatrebalo lako cu ih oprat i osusit user posted image
A bas sam mislila ovih dana da to sve operem user posted image Veselim se pripremi robice kao malo dijete novim igrackama user posted image

Ja nemam od cerkice nista sto je univerzalne boje za pocetak user posted image Da imamo isti termin, vidjecemo hocemo li se porodit isti dan user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
14.7.2010 22:18:36   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: choopa choops

Da imamo isti termin, vidjecemo hocemo li se porodit isti dan user posted image



Nećemo, ja ću na CR ranije. user posted image

(odgovor članu choopa choops)
  Direktna veza do poruke: 117
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
14.7.2010 22:29:19   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: Tashke

IZVORNA PORUKA: choopa choops

Da imamo isti termin, vidjecemo hocemo li se porodit isti dan user posted image



Nećemo, ja ću na CR ranije. user posted image


Ah da user posted image Tebi ce onda sigurno zakazat bar nekih 15 dana prije user posted image Blago ti se user posted image

Zato tebi i treba vise ljetnjih stvari user posted image , a ja cu i dalje da zivim u nadi da se nisam zeznula sa ovoliko 'zimske' robice user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
14.7.2010 22:31:16   
Anoniman
Ma, valjda si kupila 62, pa da dokupljuješ kratkih 56. user posted image

(odgovor članu choopa choops)
  Direktna veza do poruke: 119
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
14.7.2010 22:47:43   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: Tashke

Ma, valjda si kupila 62, pa da dokupljuješ kratkih 56. user posted image


user posted image

E kad smo vec kod brojeva. Recimo ja sam uzimala te stvari pretezno preko ebay-a  i znate kako vani nema brojeva nego ono od 0-3mj i td. A kao to je za bebe otprilike od 6kg.I sad ja vidim da je moje dijete koje je rodjeno sa prosjecnom kilazom od 3.430gr imalo sa 2mj malo manje od 6kg. I jos siroki povoj i sad se ja mislim da li ce to njemu uopste valjati? user posted image Uopste ne znam koji broj je ona nosila u toj dobi? Nisu mi tu njene stvari da provjerim, nemamo mjesta u kuci, pa sve nosim kod mame na lager. Ajmo "friske" mame iskustvo?user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
15.7.2010 11:10:05   
*Alexx*
Andreju je veličina 0-3m od Mothercare bila tačno tako kako su kazali user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
15.7.2010 11:25:27   
Anoniman
Luki je 56 bilo veliko. 62 je nosio još i sa 6 meseci. user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 122
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
15.7.2010 12:50:20   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: Tashke

Luki je 56 bilo veliko. 62 je nosio još i sa 6 meseci. user posted image

A Vuku je vec sad dobra velicina 62 user posted image

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
15.7.2010 16:08:59   
LillyT
Hm, Lara nosi sada 68, ali joj je uglavnom knap, 74 joj je super

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Bodići, benkice, gegice, odelca
15.7.2010 16:20:31   
pepeljuga
vuku je 56 sada knap pa prelazimo na 62, juce sam mu kupila nekoliko bodica user posted image

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here