|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kondilomi (polne bradavice)
10.6.2010 14:28:43   
strelitzia
ja sam baš puno danas čitala o njima i spremna sam da optužim neku tamo wc šolju ili mm user posted image muškarci su nosioci virusa duuuugo i možda im se nikad ne razviju kondilomi, pa ni ne znaju da ih imaju, dok kod žena se mnogu brže ispolje.
i za porođaj sam čitala da ako ih nema puno unutar vagine onda nema razloga da ne bude prirodan porođaj. ako ih ima jako puno onda ide preporuka za cr. ako se nalaze spolja onda nemaju nikakve veze sa porođajem.
meni po tom pitanju je već riješeno. ja idem na cr zbog dioptrije....
ali se i dalje tripujem da me svrbi jer rastu novi user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Kondilomi (polne bradavice)
10.6.2010 14:35:23   
Anoniman
ja ih srecom nemam unutra. ali me najviase nervira sto mi je rekao da vise o njima ne razmisljam i da nema potrebe do porodjaja ih kontrolisati jer se nece vratiti. pa kako on to moze da tvrdi?! uostalom,citala sam da u trudnoci kada se skidaju brzo se i vrate...a zamisli njega kao ne moramo vise kontrolisati?!!!! ja u ih itekako kontrolisati,tj. insistirati da ih gledaju...
a ti nemoj da tripujes da ti izrastaju novi,pa nemoguce jeuser posted image
samo pusti par dana da to zaraste,normalno je da malo pecka i svrbi,nista se ne brini.

(odgovor članu strelitzia)
  Direktna veza do poruke: 177
   RE: Kondilomi (polne bradavice)
10.6.2010 14:44:06   
strelitzia

IZVORNA PORUKA: lenaJe
ja u ih itekako kontrolisati,tj. insistirati da ih gledaju...

i ja ću tjerati doktore da me stalno provjeravaju user posted image a da ne pričam o tome da ću se ja redovno pregledavati user posted image


IZVORNA PORUKA: lenaJe
a ti nemoj da tripujes da ti izrastaju novi,pa nemoguce jeuser posted image
samo pusti par dana da to zaraste,normalno je da malo pecka i svrbi,nista se ne brini.

joj, hvala ti što me tješiš user posted image
mislim da ću razviti fobiju user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Kondilomi (polne bradavice)
10.6.2010 14:47:25   
Anoniman
joj nisam ni ja manje fobicna al moramo se tesiiti user posted image
javi mi sta ti je dr rekao i ja cu tebi u ponedeljak,
uzivaj u trudnoci,ti kondilomi su sporedna stvar user posted image
i nema vise citanja o njima!! to naredjujem i sebi i tebi user posted image

(odgovor članu strelitzia)
  Direktna veza do poruke: 179
   RE: Kondilomi (polne bradavice)
10.6.2010 14:55:15   
strelitzia
slažem se sa svim što si napisala user posted image user posted image user posted image user posted image
samo da se smirimo i zaboravimo na njih...
meni je kraj radnog vremena pa ja odoh sa rr
kod dr idem za 2 sedmice. javljaj šta god saznaš user posted image
čujemo se!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Kondilomi (polne bradavice)
11.6.2010 11:06:10   
strelitzia
da javim stanje danas, drugi dan poslije intervencije ...
e sad, ne znam da li sam spomenula da mi je prepisao i vaginalete neo penotran, pa sam sinoć stavila jednu.
kupila sam juče propolis kapi pa ih stavljam na mjestima gdje su bili kondilomi. bolliiiii pečee ali bolje nego da svrbi user posted image
postupak mog odlaska na wc izgleda ovakouser posted image
-piškim
-saperem se čajem od žalfije
-stavim propolis kapi na mjesta gdje su bili kondilomi
-malo dramim u kupatilo dok ne prođe bol od propolisa
-namažem se kantarionovim uljem.
e sad vidićemo.... mene i dalje svrbi ali mi je puno lakše poslije wc. čak sam donijela kantarionovo ulje na posao pa se isperem vodom,i namažem uljem i na poslu.
i uvela sam propolis kapi na kockicu šećera da topim tri puta dnevno. za poboljšanje imuniteta!
i sretno mi u nemilosrdnoj borbi protiv ovih napastiuser posted image

< Poruku je uredio strelitzia -- 11.6.2010 11:07:22 >

(odgovor članu strelitzia)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Kondilomi (polne bradavice)
11.6.2010 12:48:17   
strelitzia
našla sam na nekom sajtu sledeće, pa sam morala da kopiram, nekom će biti od pomoći:


U tekstovima nekih sajtova koji su ocigledno pisani od strane ljudi koji nisu iz medicinske struke, i ocigledno imaju tendenciju da zaplase i dezinformisu pacijente, moze se procitati da "virus ostaje u telu cak i posle lecenja", kao i da je samo lecenje u dobroj meri neizvesno. Istina je sasvim drugacija i nije "crno-bela". HPV je virus koji, kao i svi virusi, ima osobinu koja se u strucnim krugovima zove TROPIZAM. To znaci da virus napada samo odredjene, visoko specijalizovane i diferencirane celije. U slucaju HPV-a to je plocasto slojeviti epitel. U isto vreme, to znaci da virusa nema u celijama drugih organa i da samo celije plocasto slojevitog epitela koje su inficirane HPV-om sadrze virus. Eliminacija ovih celija ima za rezultat eliminaciju virusa, oboljenja i potencijalnog kliconostva, sto terapiju cini efikasnom i potpunom. Medjutim, izlecenje kondiloma ne znaci da se ista osoba u buducnosti ne moze ponovo inficirati istim ili nekim drugim tipom HPV-a. Ni infekcija kao ni procedura lecenja ne ostavljaju trajni imunitet na odrdjeni tip HPV-a.


(odgovor članu strelitzia)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Kondilomi (polne bradavice)
26.6.2010 21:16:10   
seherzada
Pozdrav svima,ja sam nova na forumu i bas sad citam o kondilomima koji su mi se posle 6 godin izgleda opet pojavili.Kada sam ih imala tada sam bas imala bolne menstruacije.Medjutim nisam ih dobila polnim putem jer nisam imala odnose pre toga.Imala ih je moja sestra.Sada sam primetila da imam 4 komada unutrasnjih,pa cu da proverim kod doktorke.Skidali su mi ih radio talasima kod privatnika,znam da se skidaju i u narodnom frontu nesto malo se placaju sa uputom.Pre par dana mi se pojavio krv kad zavrsim sa malom nuzdom.Medjutim,nemam bakterije ni pesak u mokraci vaginalni brisevi su dobri ali u papa testu mi je nasla neke mrtve celije i rekla mi je da moram da idem na kiretazu.Imam 28 godina i 2 porodjaja.Bas sam se uplasila jer neznam odakle su se stvorile te mrtve celije,znam da se kiretaza radi kod zena u menopauzi.Ako neko nesto zna o ovome neka mi javi.Bas sam zabrinuta.user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Kondilomi (polne bradavice)
26.6.2010 21:19:26   
Nensi*
Kao prvo,dobrodosla na forum...
A te mrtve celije su mozda neki ostaci krvi koji ne mogu sami da izadju,pa moraju da ih skinu putem kiretaze...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu seherzada)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Kondilomi (polne bradavice)
26.6.2010 21:24:28   
seherzada
Hvala ti puno za odgovor,pre mesec dana sam radila papa test i bio mi je dobar ali sad kada me je doktorka pregledala krenula mi je krv ne kao sto mi je curela kao pre pregleda,i mnogo me je bolela besika ili materica,kao i sto me boli posle odnosa strasno.Tako da cu postati mesecarka(JEDNOM MESECNO) i to je mnogo.

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Kondilomi (polne bradavice)
26.6.2010 21:26:29   
Nensi*
Pretpostavljam da ce ti posle kiretaze biti mnogo bolje i da neces imati bolove...

Pridruzi nam se na ostalim temama...user posted image

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu seherzada)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Kondilomi (polne bradavice)
4.7.2010 11:08:03   
seherzada
U cervikalnom brisu mi je nadjen enterococcus,i primam penicilin,medjutim doktrka mi je pre nego sto sam uradila cervikalni bris,rekla da mi vidi u papa testu neke celije raspale,i da uradim kiretazu materice.Kad su bili gotovi rezultati dala mi je penicilin i rekla da ipak odem u Visegradsku da uradim kiretazu.Kaze mozda je to od tih enterokoka ali ipak da odem,ja joj kazem dali ce pre toga da mi urade papa da mi ne rade dzabe ona kaze ne znam,mozda.I rekla mi je da mi je to pred kancerozno stanje.Bas sam se potresla.Nisam osecala bolove samo ponekad sam videla krv na gacicama i pre mestruacije sam imala bukvalno crnu krv 2 dana.Mislila sam da je pesak u mokraci razlog te krvi.Dali je neko imao ovakav slucaj?A rezultati pape pre mesec dana su mi bili ok.Doduse sad mi nije ni rekla koja sam grupa pape.

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Kondilomi (polne bradavice)
3.8.2010 12:32:58   
maja27
Drage ja imam zakazano lasersko uklanjanje kondiloma za 2 nedelje!!

Jako se plasim!!! Tada cu biti u 17-toj nedelji trudnoce!

Ima li neka od vas iskustva sa tim?

(odgovor članu seherzada)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Kondilomi (polne bradavice)
18.8.2010 10:50:07   
budala
Mile,imam 26godina.Pre 5 meseci su mi otkriveni kondilomi.Ne znam od kad su tu ,verovatno dugo ,posto nisam bas redovan posetilac ginekologa.Radjen je laser.Na kontroli posle 2 meseca ,ponovo su izbili gotovo na istom mestu i ponovo laser.
Da li postoji neka mast kojom mogu koliko toliko spreciti izbijanje,neki lek,bilo sta?
Kljukam se tabletama za jacanje imuniteta,inace,ali ocigledno ne dovoljno
Kako da sprecim da zarazim partnera?
Kako da ostanem u drugom stanju,a da ne zarazim partnera,ili,ne daj  BOze,dete?
Da li je moguce izbaciti virus u potpunosti iz organizma i kako?
I neka mozda nekima glupa pitanja,ali cisto da budem potpuno sigurna,da li se virus prenosi samo dodirom koze ili suzokoze sa zarazenim mestom,tj mestom gde su kondilomi izbili?Da li mogu zaraziti partnera oralnim putem?

(odgovor članu maja27)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Kondilomi (polne bradavice)
18.8.2010 11:01:03   
Nensi*
Moze i oralnim putem,kondilomi mogu da se pojave i u ustima... Na primer on tebi pruzi oral,posle se poljubite,pa ti njemu oral i eto kako mogu da se prenesu...
A virus ne moze da se izbaci iz organizma,kad se jednom pojavi ostaje tu ceo zivot,sto ne znaci da ces ceo zivot imati kondilome...Bitno je da je jak imunitet,i nece izlaziti novi..
A ako se desi da ih imas u trudnoci,u tom slucaju se radi carski rez da se ne bi beba zarazila tokom izlaska...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu budala)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Kondilomi (polne bradavice)
18.8.2010 11:27:33   
indy_25
Budalo izvini sto te tako zovem ali sama si stavila taj nick i trebala bi ga promjeniti bas je ruzan ja sam mazala sa kremom i nikad se vise nisu pojavili a nestali su za par dana ima na ovoj temi kakav je sastav kreme stavila sam kopiju recepta.

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Kondilomi (polne bradavice)
18.8.2010 17:22:21   
budala
Draga Indy,nemoj se izvinjavati ,stavila sam taj nik jer ga itekako zasluzujem.Uzivas u mladosti i zivotu i sve mislis-ne moze ,bre ,meni niko nista!jak sam ko vo!mogu do vecnosti da skitam ,ne jedem,ne spavam,treniram..!!kad -vidi me sad!!!dodje mi da se samokaznim nekom strogom dijetom,ali mi treba jak imunitet sad!!hvala za kremu,videcu sta mogu naci ovde u Srbiji.Mada,ja kondilome imam i spolja i iznutra.
hvala jos jednom,draga

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Kondilomi (polne bradavice)
18.8.2010 17:24:28   
budala
aha,izvinite sto se ponavljam,ali najveca sreca bi mi u zivotu bila deca.Kako da to izvedem sa divnim deckom koga volim a da njega ne zarazim?

(odgovor članu budala)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Kondilomi (polne bradavice)
18.8.2010 17:53:40   
Nensi*
Da bi uopste pocela da radis na bebi,moras prvo svega toga da se resis...Nemoj da pravis bebu dok se ne izlecis jer moze doci do komplikacija u trudnoci...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu budala)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Kondilomi (polne bradavice)
18.8.2010 18:07:45   
budala
Draga,kada kazes-izlecenje,mislis na odusutvo bradavica u bilo kojoj oblasti?jer,kapiram,virus verovatno nikada necu izbiti iz tela.

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Kondilomi (polne bradavice)
18.8.2010 22:17:21   
Nensi*
Da,na to sam mislila,virus ostaje u organizmu...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu budala)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Kondilomi (polne bradavice)
1.9.2010 23:28:03   
ajoooooooj
U bedaku sam zescem!!!Pomagajteuser posted image Da krenem redomuser posted image   Imam kondilome, a ja bas sumnjam u tu dijagnozu. Ginekolog mi nije video na pregledu  mesec dana pre nego mi je uspostavila moja dr(U DOMU ZDRAVLJA) ovu dijagnozu.Nisam se pomirila sa tom cinjenicom, pa sam otisla kod privatnika, koja NIJE BILA SIGURNA DA IH IMAM,  i  to mi je nekoliko puta ponovila,Uradila sam papa test, ok je bio, mala infekcija. Posle 3 dana odlazim kod moje dr u dom zdravlja i radim ponovo papa test , i on mi pokaze da imam kondilome.Naravno, ona mi odmah daje uput za Narodni front, i kaze da se tamo radi laserom i da kosta koliko i u privatnim klinikama, i da uvode u opstu anesteziju, u prevodu da odem kod nje za istu cenu i nema totalne anestezije user posted image .Rekla mi je da virus MOZE da nestane iz organizma, ali da treba bar dve godine jer je dosta otporan!!!Ja sam inace zdravstveni radnik, malo laik za to, ali znam da ne moze da nestane.Kada sam je upitala kako je to moguce, ona mi je odgovorila PA JA POSECUJEM KONGRESE!!!!!Nije bas bio odgovor na moje pitanje, al sta sad user posted image I sad je dosao momenat da ja idem da ih skidam, rekla mi je da joj se javim u septembru, posle ciklusa.Citala sam ovde iskustva sa svim metodama, a ja ne mogu da se odlucim.Nesto sam skeptik prema laseru, a pre bih isla na radio talase!!!I naravno da necu ici kod nje, jer sam protivnik da se rade bilo kakve intervencije na privatnim klinikama. Znam zasto vam to govorim!!!STA DA RADIM!!!KOJA METODA JE BOLJA??? Hvala vam unapred!!!!

(odgovor članu strelitzia)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Kondilomi (polne bradavice)
2.9.2010 14:40:56   
dacica
meni se pojavila dole-spolja kao mali mladez-tamno braon boje,malo ispupcen-da li je to kondilom-ne znam kako izgledaju..pomagajte!!!

_____________________________

kakve su nam misli.......takav nam je zivot....!!!!!!!!!!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Kondilomi (polne bradavice)
10.9.2010 16:50:41   
ajoooooooj
Ja samo da obavestim da nemam kondilome!!!!user posted image  Uvek trazite vise misljenja!!!Radila sam kolposkopiju i vesti su bile fenomenalne!!!Pozz

(odgovor članu dacica)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Kondilomi (polne bradavice)
10.9.2010 16:52:46   
Nensi*
Ja sam isla na laser u Front i nisu me uspavali...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu ajoooooooj)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here