|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pranje kose u porodilistu
24.10.2012 9:40:28   
Anoniman
Kad sam se ja porodila nije bilo vode u porodilistu-pukla vodovodna cev pa voda nije bila ispravna za upotrebu


E, da kod prvog porođaja je voda bila bakteriološki neispravna, tako da grudi nismo smele da kvasimo tom vodom zbog dojenja, a ako se istuširamo, a nije bilo preporučljivo, više su predlagali da se zaperemo dole, onda smo posle brisale bradavice fiziološkim.

(odgovor članu lesica)
  Direktna veza do poruke: 51
   RE: Pranje kose u porodilistu
24.10.2012 9:45:02   
tijatija
Svaki post, sve lepsi i lepsi eeeeee moja Srbijo i CG, kad vode nemas po porodilistima kako ce biti nesto drugo user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Pranje kose u porodilistu
24.10.2012 9:47:50   
Anoniman
Alo crnogorka, ne diraj nam zemlju Srbiju! user posted image

(to je šala, nadam se da ste razumele user posted image )

(odgovor članu tijatija)
  Direktna veza do poruke: 53
   RE: Pranje kose u porodilistu
24.10.2012 9:50:50   
tijatija

IZVORNA PORUKA: Tash

Alo crnogorka, ne diraj nam zemlju Srbiju! user posted image

(to je šala, nadam se da ste razumele user posted image )


Ja sam Srbijanka samo zivim tu user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Pranje kose u porodilistu
24.10.2012 9:51:52   
sanji
Ja sam ležala dve i po nedelje i naravno da sam prala kosu! Više puta! user posted image Mi smo imali uvek tople vode! A tuširala sam se odmah sledeće jutro posle CR! Naravno da nisam prskala dezodorans ali kupku najobičniju i brčkanje kad god možeš!

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Pranje kose u porodilistu
24.10.2012 9:53:21   
Modessty
U niškom GAK-u je 2005 bilo problema sa nedostatkom tolpe vode. Pa smo jurile u 6h ujutru da se tuširamo. KAd sam se februara 2010 porodila sa Danilom, tuširala sam se svaki dan. I nije mi bilo jasno kako mogu da trpe same sebe pojedine žene. Ja sam moje cimerke iz sobe naučila kako da se istušraju a da ne poginu u kupatilu zbog klizavih pločica. user posted image
Mart 2012 sam skoro ceo provela na patologiji. Ovog puta je bilo zaista čisto. Tople vode je bilo skoro uvek, pa sam se redovno tuširala i prala kosu. Mm mi doneo moj mali putni fen pa se cela patologija služila njime. Čak sam dan pre spontanog sama se obrijala dole, jer nisam htela da me sestre poseku a i bilo mi nezgodno jer sam mnogo krvarila. Ne pitajte kakve su to akrobacije bile!
Sve se može kad se hoće

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Pranje kose u porodilistu
24.10.2012 10:39:02   
MarijaBg
Lezala na patologiji 20 dana, prala kosu, kupala se uredno, hvala Bogu, tople vode ima, jedno kupatilo na 2 sobe (5-6 zena)
U porodilistu se istusirala odmah jutro posle porodjaja, bez obzira sto kao nisam trebala jos da izvodim akrobacije zbog epidurala, ali sam se osecala dobro i nikog nisam ni pitala. Zamolila cimerku da mi pripazi bebu i okupala se kao covek. Posle svakog koriscenja wc, zapirala user posted image vodom, bez sapuna, po savetu Dr. Ponela 3 spavacice i sve tri promenila za ta 3 dana. Koristila sebamed roll on, njega mozete ako mislite da bebi smeta deo, mada i ja mislim da je to glupost.
I ne vidim kakve veze ima dojenje sa znojem i smradom user posted image
A cimerka se nije cini mi se ni umila ta 3 dana, sreca pa je izmedju nas bio prazan krevet user posted image
Drugi dan posle porodjaja, ulazi dr pedijatar na ono redovno merenje i pregled beba i pocinje da vristi: pa ovde smrdi na znoj, luftirate li vi sobu??? I otvori sirom prozor na 10 C, a bebe gole user posted image Mislim se ja: Posaljite ludacu na kupanje, zena ladno seta sa krvavom spavacicom, uh kad se setim user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Pranje kose u porodilistu
24.10.2012 12:58:37   
Alexxa
Dan posle carskog sam se istuširala i oprala kosu, jedva, ali jesam. Posle mi je rečeno da nisam smela, dok se ne skine zavoj, a to je 3 dana po operaciji. Nisam skvasila ranu, to je valjda bitno. Tople vode je bilo, svaka soba ima svoje kupatilo...

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Pranje kose u porodilistu
24.10.2012 16:01:45   
tijatija

IZVORNA PORUKA: Alexxa

Dan posle carskog sam se istuširala i oprala kosu, jedva, ali jesam. Posle mi je rečeno da nisam smela, dok se ne skine zavoj, a to je 3 dana po operaciji. Nisam skvasila ranu, to je valjda bitno. Tople vode je bilo, svaka soba ima svoje kupatilo...

To je ovde jedino moguce u hotelu... Nemogu ni da zamislim to kod nas user posted image

(odgovor članu Alexxa)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Pranje kose u porodilistu
24.10.2012 22:44:12   
MakaM

IZVORNA PORUKA: tijatija


IZVORNA PORUKA: Alexxa

Dan posle carskog sam se istuširala i oprala kosu, jedva, ali jesam. Posle mi je rečeno da nisam smela, dok se ne skine zavoj, a to je 3 dana po operaciji. Nisam skvasila ranu, to je valjda bitno. Tople vode je bilo, svaka soba ima svoje kupatilo...

To je ovde jedino moguce u hotelu... Nemogu ni da zamislim to kod nas user posted image



21. vek je, a topla voda je dar sa neba? stanje u državi je čist horor film...

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Pranje kose u porodilistu
24.10.2012 23:56:38   
Modessty
U niškom porodilištu a i na patologiji je jedno kupatilo sa tri tuš kabine na celo odelenje!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu MakaM)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Pranje kose u porodilistu
27.3.2016 21:11:26   
IvanaSK RR
Ja sam se tusirala kad sam izašla iz intenzivne. Vise je to bilo pranje delova tela, da ne bih kvasila ranu.
Kosu nisam prala (bila sam četiri dana u porodilistu). Braumila mi bila na saci, a i nisam se osecala spremnom da budem u tom položaju, zbog rane na stomaku.
Kosu sam prala cim sam dosla kuci, sela na pod, naslonila se na kadu, glavu unazad, zaova mi pomogla oko sampona i vode.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Pranje kose u porodilistu
27.3.2016 22:08:53   
isidora88
Ja sam oprala kosu 2 puta u porodilistu za 5 dana, a i na patologiji sam prala kosu i fenirala se svaka 2 danauser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Pranje kose u porodilistu
27.3.2016 22:18:45   
IvanaSK RR
Hahaha, evo je moja Isi user posted image
Ti si je prala i za mene :)

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Pranje kose u porodilistu
28.3.2016 12:05:10   
isidora88
Tu sam ja ivana user posted image nego ne stizem da pisem, ali vas pratimuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Pranje kose u porodilistu
28.3.2016 12:08:01   
Anck Su Nmaun
Ne, gadi mi se i da se istusiram pa i to obavim onako na brzaka...mada nisam nikad lezala u bolnici duze od 3 dana, pa nije ni bilo nista hitno da sam morala tamo da je operem.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Pranje kose u porodilistu
28.3.2016 12:45:09   
madre
Ja nisam prala kosu u porodilistu iako sam uredno ponela šamponuser posted image nekako u tim momentima to mi deluje kao velika muka bez preterane koristiuser posted image vezala sam kosu kad sam izlazila,a oprala je kad sam došla kućici.

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Pranje kose u porodilistu
28.3.2016 14:52:16   
Maraj
Ja sam ponela sa sobom sampon za suvo pranje kose. Nisam ga ni koristila. Hormoni su uradili svoje. Uopste mi se nije mastila kosa kao inace. Bila sam 5 i po dana u porodilistu. Kosa mi je bila kao tek oprana. Inace je perem na 3 dana.

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Pranje kose u porodilistu
28.3.2016 14:59:53   
Sanjalicaaa
U kupatilu u Gradskoj je toliko bilo hladno da mi je svako tusiranje presedalo. Nije bilo sanse da operem kosu. Jos su neke porodilje i pusile pa je prozor maltene bio non stop otvoren. Prvi put sam ponela sanpon, drugi put, s obzirom da je isto bila zima, nisam ni nosila.

< Poruku je uredio Sanjalicaaa -- 28.3.2016 15:00:28 >


_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Pranje kose u porodilistu
29.3.2016 16:20:29   
sunasca
Ja sam se prirodno porodila i odmah drugi dan ( nije proslo ni 24 sata) sam se istusirala i oprala kosu. Odmah sam se bolje osecala
Ali cula sam zenu koja je rekla da se ne treba ni kupati ni prati kosu 40 dana i da je ona tako radila u prvoj trudnoci

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Pranje kose u porodilistu
29.3.2016 16:25:13   
mama krava
Prvi put bili 11 dana u porodilištu. Ćera imala visok CRP, odnosno infekciju. Oprala sam kosu najnormalnije dva puta za to vreme, ali bio je kraj maja i baš toplo. Prirodno sam se porodila tada. Drugi put je morao CR, ali sam bila 3 dana, i odmah sam otišla kod frizera čim sam se istuširala kod kućeuser posted image

(odgovor članu sunasca)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Pranje kose u porodilistu
31.3.2016 7:47:09   
branki*
Nisam prala,ponela sam sampon za suvo pranje kose i to sam koristila.oba puta ostala 7 dana u bolnici.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Pranje kose u porodilistu
2.4.2016 8:59:27   
marinic
vece pred sam porodjaj bila sam kod frizerke, tako da mi jekosa bila cista i naredna tri dana je nisam prala u porodilistu, nego kad sam dosla kuciuser posted image

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Pranje kose u porodilistu
1.3.2018 11:21:23   
Dora89
I ja sam oprala dan pre porođaja (išla na zakazanu indukciju), pa posle po povratku. Ne preporučujem pranje u porodilištu, vode skoro nikad nema tople, higijenski uslovi nikakvi.

(odgovor članu marinic)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Pranje kose u porodilistu
1.3.2018 11:24:11   
IvanaSK RR
E, ja sam sada pralauser posted image previse dana sam bila u bolnici da bih kosu ostavila prljavom. Nije bio problem sa toplom vodom.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here