|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dojenje na javnom mestu
20.11.2017 0:06:45   
mama Jo
http://www.ringeraja.rs/clanak/novi-sad-dobio-mam-klupu-za-dojenje_5393.html - ovo je klupa za dojenje, i nalazi se na ulici kao i svaka druga klupa, tako da je na javnom mestu... tako da mislim da nisam promasila temu...


_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 401
   RE: Dojenje na javnom mestu
4.12.2017 10:45:21   
Srecko47E
Sto se dojenja u javnosti tice ja sam nekako tu neutralna.
Niti podrzavam niti ne podrzavam.
Ne znam kako da se izrazim
Ne volim gole grudi.Sve to moze mnogo suptilnije.
Marama za prekrivanje recimo.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 402
   RE: Dojenje na javnom mestu
4.12.2017 11:15:11   
isidora88
Meni ne smeta i podrzavam dojenje. Ja nisam dojila u javnosti niti cu, meni je to intiman cin i obaveze organizujem spram bebinih potreba.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 403
   RE: Dojenje na javnom mestu
4.12.2017 11:36:27   
Srecko47E
Imamo isto misljenje.
S tim sto ja nisam za dojenje u smisli da grudi landaraju na sred ulice.
Jer ipak neka mesta nisu za podoj bebe.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 404
   RE: Dojenje na javnom mestu
4.12.2017 12:44:57   
madre
Srecan, koja to npr. mesta nisu ta podoja bebe?

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 405
   RE: Dojenje na javnom mestu
5.12.2017 19:39:07   
medamisko
Za dojenje sam na javnom mestu uvek, zene same neka vide kako ce se organizovati.
U smislu, marama pelena i sl . Najbitnije da beba nije gladna.

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 406
   RE: Dojenje na javnom mestu
5.12.2017 20:33:37   
bojana92
I ja sam za dojenje na javnom mestu,svaka cast mamama koje doje decu u javnosti,ja iskreno ne bih mogla,pre bih se sakrila u neki cosak i nahranila bebu,nego na klupici u parku.

(odgovor članu medamisko)
Direktna veza do poruke: 407
   RE: Dojenje na javnom mestu
5.12.2017 21:15:52   
Srecko47E

IZVORNA PORUKA: madre

Srecan, koja to npr. mesta nisu ta podoja bebe?


Klupa u trznom centru npr.
U holu podrazumeva se.

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 408
   RE: Dojenje na javnom mestu
6.12.2017 8:46:57   
emicaa
po meni nem mjesta koje nije za dojenje.Beba kad je gladna gladna je

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 409
   RE: Dojenje na javnom mestu
6.12.2017 8:50:24   
veselicaa
Emice slazem se.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 410
   RE: Dojenje na javnom mestu
6.12.2017 10:11:42   
isidora88
Ja nekako ne vidim poentu vodjenja bebe u trzni centar. Ja gde god sam isla tempirala sam da bebu nahranim kod kuce. Totalno mi je bezveze blejati sa bebom u trznom centru toliko dugo da moram da je hranim tamo (mislim na bebe koje samo sisaju)
Isla sam par puta dok je A bio beba jer smo morali neku kupovinu da obavimo ali na sat vremena, meni je to sasvim dovoljno, iskreno ne razumem sta ljudi rade satima u trznom centru.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 411
   RE: Dojenje na javnom mestu
6.12.2017 10:36:09   
mama Jo
Slazem se i ja da nema potrebe blejati satima u trznom centru sa tako malom bebom... ali recimo ima dosta ljudi koji dolaze iz sela ili okolnih gradova u neki veci grad u trzni centar, pa se tu prosto desi da u putu tamo-vamo i u samoj kupovini se zadrze par sati u okviru kojih i treba podojii dete...

Realno, ja gotovo nigde nisam isla dok sam dojila, samo sam kod kuce dojila, i to je posle pola godine postalo vec malo zamorno... onda sam shvatila - boze dobila sam dete, nisam postala robinja, pa moramo i mi mame nekad da izadjemo iz kuce na par sati, a posto vec moram svuda sa sobom da vodam bebu jer nemam kome da je ostavim.... tako da npr.meni znaci ta posebna prostorija u Bigu u Novom Sadu sto se otvorila. Nisam jos nijednom usla tamo 😁 ali sad sa drugom bebom mozda hocu... imam stariju cerkicu, i nekada tamo odemo, a sad uskladiti potrebe njih dve verovatno ce biti tesko.... ovako mislim da ce mi biti ok da odemo svi zajedno, starija tamo malo trckara- uvek imaju neka desavanja, ima kao neki autici sto ona voli da vozi, pa ako u tim trenucima budem morala da dojim bebu - osamim se u tu prostoriju dok je tata sa starijom i eto 😁 ovako bi morali non-stop da gledamo na sat

< Poruku je uredio mama Jo -- 6.12.2017 10:38:39 >


_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 412
   RE: Dojenje na javnom mestu
6.12.2017 11:50:31   
Zemunka85
Ja dojim gde stignem i kad stignem user posted image .
Lara je do kraja sisala na zahtev (aka non stop), a volela je da sisa - tako da je to bukvalno bilo gde god, kad god.
Secam se da sam je na moru kada je imala god dana, nosila na sisi kroz grad u kupacem +++.
Sada npr to ne bih. I Luku dojim bukvalno gde god, ali se pokrijem pelenom uvek. U trznom centru na klup ne bih - odem u onu prostoriju, ali dojim na keju na klupi obicnoj, u kaficu, igraonici ... bas gde god.
Neke moje drugarice izmuzu mleko kada idu, meni je to zeeeeeestok maltret. Jos jedan od razloga zbog kog dojim je ta sto mi je to sa flasicama i izmuzavanjem spansko selo. Mi ni nemamo flasicu, nisam ni za Laru. Ne umem ni da muzem mleko i generalno dojenjem sam sebi pojednostavila stvari.
Tako gledam na to ...

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 413
   RE: Dojenje na javnom mestu
6.12.2017 13:07:53   
mama Jo
Zemunka, upravo to negde sam i htela da kazem - gomila obaveza i svega kad stigne dete, i stvarno mislim da mame treba da aebi pojednostavne stvari.... zato i kazem - postale smo majke, a ne robinje koje ne smeju i ne mogu sebi da priuste da iz kuce izadju zato sto doje...


(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 414
   RE: Dojenje na javnom mestu
6.12.2017 14:08:55   
medamisko
Ne da si pojednostavila stvari, to je jednako dobro i za bebu na prvom mestu a i za tebe.
Nista lepse od dojenja.
Meni je zao sto neke zene koje mogu da doje a ne zele zbog opustanja grudi i sl.gluposti a ima puno onih koje imaju zelju da doje a ne mogu , ali i one su jake, divne i dobre majke.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 415
   RE: Dojenje na javnom mestu
6.12.2017 16:06:52   
Srecko47E
Ja sam.neko ko bebu doji na zahtev.Imamo maramu i majice za dojenje koje nosim i oblacim ako idemo negde.Ali zna se mesto i vreme.
Ako smo u TC odem u odeljak za majke.Lepo je opremljen ima i fotelju.Zar nije lepse tu bebu podojiti nego na ocigled brojne mase koji negledaju nego bulje.Bebi za podoj treba mir i tisina,cin u kojem obe strane treba da uzivaju.A ako nesto bebu ometa,podoj ce se razvuci itrajace.. odvlacice joj paznju itd.
Neko moje misljenje.
Ili me hormoni debelo tresu pa volim u cinu dojenja da uzivam sa bebom u miru i tisini bez pogleda znatizeljih ljudi i nepoznatih lica.

(odgovor članu medamisko)
Direktna veza do poruke: 416
   RE: Dojenje na javnom mestu
6.12.2017 16:29:36   
madre
Poprilično je smorila prica o dojenju u javnostiuser posted image ama sta bre tu ima da se razmatra, beba gladna, izvadis sisu i das mu da jedeuser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 417
   RE: Dojenje na javnom mestu
6.12.2017 16:58:30   
mali_mis

IZVORNA PORUKA: madre

Poprilično je smorila prica o dojenju u javnostiuser posted image ama sta bre tu ima da se razmatra, beba gladna, izvadis sisu i das mu da jedeuser posted image


user posted image user posted image

Jedan od onih postova koje treba uramiti koliko je dobar user posted image

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 418
   RE: Dojenje na javnom mestu
6.12.2017 18:38:49   
Srecko47E
Sve si napisala u tome-izvadis sisu i gotovo.
Ta ista sisa bi mogla malo privatnosti da ima bez da svako gleda u nju.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 419
   RE: Dojenje na javnom mestu
4.3.2018 9:28:59   
Dora89
Nemam ništa protiv, beba mora da jede, ali jesam za pokrivanje maramom, i da se malo majka izdvoji po mogućstvu, ali ne mora. E, sad, da li su baš sva mesta za mamu i bebu i koliko dugo da se provede vremena na njima, to je druga priča. Mada ja nisam dojila u javnosti.

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 420
   RE: Dojenje na javnom mestu
4.3.2018 10:12:49   
mama Jo
Svako radi kako mu prija i kako zeli i sta o tome neko drugi misli to je potpuno nevazno!

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 421
   RE: Dojenje na javnom mestu
7.3.2018 21:41:45   
Dragce86
Meni se desavalo da dojim u javnosti, jer mi je najbitnije da je moja beba sita i da se ne muci da gladuje, ako negde podjemo porodicno. Ali me je ili muz zaklanjao ili je ususkam u cebence uz sebe da se ne mora videti bas sve. Prosto, meni samoj bude neprijatno, mozda ne bi trebalo, ali tako sam vaspitana...

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 422
   RE: Dojenje na javnom mestu
7.3.2018 21:45:19   
Jekica86
Staviti pelenu ili sta god , prekriti i dojiti bebu.

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 423
   RE: Dojenje na javnom mestu
7.3.2018 21:47:52   
Mala Elena
Jesam, nisam svuda ali u sustini kad se uznemiri ponudim sisu..to je sve prirodno.

(odgovor članu Jekica86)
Direktna veza do poruke: 424
   RE: Dojenje na javnom mestu
7.3.2018 21:50:23   
mama Jo
Sasvim prirodno. Ako ljudi mogu na ulici da jedu, na sred puta bukvalno, zasto ne bi i beba mogla da jede gde god da se nadje. Vrlo je prosto.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here