|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dojenje na javnom mestu
21.6.2011 22:45:20   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Ovde u gradu nema parkinga gde nisam dojila.  Ja ne smatram dojenje u mom autu na javnom mestu, sta ja znam, zatamnjena stakla iza jedva se sta vidi.  Nisam se ni pokrivala.  A inace bih nosila onu krpu sto je vuka okacila i sa tim se pokrivala i dojila gde god sam bila, restoran, kafic...bole me uvo.  Ja sam hipikuser posted image


Takodje. user posted image Mislim ne u tvom gradu, nego u mom user posted image Naravno uvijek bi gledala da taj izlazak prodje bez dojenja ako je moguce, ali ako mi je beba placljiva ili gladna, pelenu preko ramena i hop user posted image A u autu sam dojila non stop. To ni ne racunam, to mi je kao da sam doma.user posted image




_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Dojenje na javnom mestu
22.6.2011 0:44:59   
Verus
Bas tako choopa.  Meni se odnos prema mojim grudima promenio od kad imam dete i od kada sam dojila.  Nije mi to vise sexualni objekat, nego cisto prehrambeni objekatuser posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Dojenje na javnom mestu
22.6.2011 11:41:30   
Brana
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Meni se odnos prema mojim grudima promenio od kad imam dete i od kada sam dojila.  Nije mi to vise sexualni objekat, nego cisto prehrambeni objekatuser posted image

E bas tako!user posted image user posted image
Inace ja sam dojila gde god sam stigla,nije mi predstavljalo problem,moj Laki nije hteo da jede nista do 10,5 meseci,i zato kad god je trazio ja sam mu davala da siki,naravno pelenica preko sike i to je to.user posted image Naravno izbegavala sam bas javna mesta tipa dojenje u sred centra ili sl.Ali beba je na prvom mestu,a ako neko hoce da se lozi na mamu koja doji,iskreno, zabole me.
Sada mu ne dajem da siki napolju jer je veliki i jede,pa kada me uhvati za siku,ja ga zavaram sa bananom ili necim drugim..user posted image


< Poruku je uredio Brana -- 22.6.2011 11:42:52 >


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Dojenje na javnom mestu
23.12.2011 8:35:25   
*Alexx*
Majke su namerile da odbrane svoje pravo da hrane bebe u javnosti, pa su organizovale masovno dojenje na sred ulice

Toliko nas zasipaju pričom kako je dobro dojiti dete, ali kada se povede priča o tome gde i kako, svi se slažu da je to "privatan čin". Kao da bi žene trebalo da se zatvore šest meseci u kuću samo zato što je nečiji stomak previše osetljiv da vidi dojku uživo.

Majkama iz Brajtona očigledno je bilo dosta opšteprihvaćene dvoličnosti, pa su odlučile da organizuju masovno dojenje, demonstrirajući u centru grada da bi odbranile svoje pravo da hrane svoje bebe u javnosti, piše Dejli mejl.

Oko 40 majki, neke u pratnji svojih partnera, došle su u Brajton u Istočnom Saseksu, da podoje svoju decu pred kupcima koji su zbog Božića okupirali tamošnji tržni centar. Kler Džons-Hjuz (38) je, zapravo, organizovala demonstracije nakon što je doživela traumu od kritika posetilaca dotičnog centra samo zato što je dojila jednu od njenih kćeri prošle nedelje. Nju su verbalno napale četiri žene i jedan muškarac u njenom omiljenom vegetarijanskom restoranu posle hranjenja četiri meseca stara Kali.

- Jedna žena mi je rekla: "Bilo je veoma neprijatno gledati vas dok je hranite. Trebalo je da se bolje pokrijete!" Kada sam se usprotivila, drugi su se pridružili, a muškarac je rekao: "Trebalo bi da nosite peškir sa sobom!" Bila sam zaista šokirana, posebno zato što sam baš pazila da budem diskretna - opisuje incident Kler i dodaje. - Obično dobijete lepe komentare kada ste sa bebom, i nisam mogla da verujem da vodim takav razgovor. U njihovom svetu je potpuno neprirodno videti me dok dojim bebu.

Uprkos podršci drugog gosta, gospođa Džons-Hjuz je bila vidno potresena i dovedena do suza zbog incidenta.

- Kada su me konačno ostavili na miru, menadžer je došao da pita šta se desilo i bio ponižen kad sam mu rekla. Kada sam se malo smirila, setila sam se svih onih priča drugih žena koje su imale slična iskustva - priča Kler.

Potražila je podršku na internetu i ohrabrila druge žene da izađu na ulicu i javno nahrane svoje bebe. One se nadaju da će događaj dati malo sigurnosti majkama koje se osećaju nervozno u vezi dojenja u javnosti.

Izvor: bebac.com

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Dojenje na javnom mestu
23.12.2011 9:22:57   
ivas
Pa stvarno, koje licemerje! A u redu je da zevas za zenama koje setaju polugole po ulici sa izbacenim sisama na izvolte....Al ako je za njih prikacena beba eee onda nam je malko neprijatno. Ma neverovatno! I ne mogu da verujem da neko dojenje moze da smatra neukusnim, neprijatnim ili bilo kakvim osim prirodnim. Beba mora da jede i mislim da se to u javnosti uvek moze diskretno izvesti ako ste stidljivi. Meni je svasta u javnosti neprijatno pa me niko ne pita za misljenje - ne pitaju me da li smeju da zapale cigaretu pored mene, a ja treba da pitam da li je nekom neprijatno da nahranim svoju bebu?! Alo?! Smeta mi i sto se ljudi guraju na javnom mestu cak i kad nema reda koji se ceka, ne kupaju se i nemaju koncept licnog prostora. Kaslju mi u lice i tresu nos nasred ulice. A dojenje nekome da smeta?! Ako mene pitate to nije samo strasno vec skandalozno!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Dojenje na javnom mestu
23.12.2011 12:17:15   
mama kukunka
Ja sam J dojila svuda -Kalemegdana, Knez,Merkator-po kaficima, restoranima, na plazi, u avionu..ma gde da sam bila..I nisam se obazirala..
AKo beba ne sisa u redu je dati joj flasicu bilo gde,  a ko sisa moras da se krijes.. Nekima je to bilo skandalozno ( moja sestra me non stop pokrivala,ako se slucajno otkrije parce koze), verovatno su se ljudi okolo sablaznjavali.. ali nisam fermala
Zato je sisala 2 god  i8 meseci ..jedva sam je skinula sa sise..

(odgovor članu ivas)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Dojenje na javnom mestu
7.1.2012 18:33:09   
tannata
Ja sa prvim detetom nisam bila tako slobodna, dojila sam ga samo kod kuće i to kad nekog imamo ja odem u drugu sobu. Alli sa ćerkicom sam bila slobodnija, pa šta ću, ako ona plače, gladna je a ne pije i ne jede ništa drugo onda moram da joj dam da sisa. Sada mi je treće dete još malo pa nismo još počeli da lutamo, ali dojiću ga gde god bude trebalo. Mene to sad više nije sramota.

(odgovor članu mama kukunka)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Dojenje na javnom mestu
3.6.2012 17:57:28   
vukosava
Srpkinja iz Čikaga podnela tužbu jer joj je šerif zabranio da doji bebu na javnom mestu VIDEO

NBC, HuffPo

Natali Petrović (21) iz Skokija, predgrađa Čikaga, podnela je tužbu protiv okruga Kuk i šerifa Toma Darta tvrdeći da je od nje traženo da prekine da doji svoju bebu u prostorijama suda i premesti se u javni WC.

user posted image

Natali Petrović (21) sa ćerkom Lizetom, starom sedam meseci

Natali Petrović tvrdi da je, dok je u prostorijama suda čekala da podnese prijavu za povlastice za hranu, pokrila sebe ćebetom i počela da doji ćerkicu Lizetu. Tada joj je, navodno, prišla zamenica šerifa i zamolila je da prekine sa podojom ili da nastavi u javnom WC-u.

U tužbi piše da je incident dogodio 18. aprila.

Natali Petrović je izjavila da je to bio prvi put da doji ćerkicu na javnom mestu i da je bila šokirana kada joj je zamenica šerifa naredila da prestane. Petrović je odbila da ode u WC jer je smatrala da bi to bilo "nehigijenski, neprijatno i ponižavajuće".

- Naljutilo me je što ta žena, zamenica šerifa, ne zna na šta ljudi imaju pravo - rekla je Natali Petrović nacionalnoj TV mreži Si-Bi-Es.

Prema zakonu koji važi u američkoj saveznoj državi Ilinois, žene imaju pravo da podoje svoju decu na javnim mestima, čak i kad nisu "pristojno pokrivene".

O tužbi Natali Petrović su izvestili najpopularniji američki mediji, između ostalog nacionalne TV mreže Si-Bi-Es i Ej-Bi-Si, kao i veoma posećeni sajt "Hafington post".

Natali Petrović je izjavila za Ej-Bi-Si da se nada da će njena tužba reafirmisati prava majki.

- Moram nešto da uradim. Zbog sebe, ali i zbog moje ćerke i svih žena koje doje svoju decu - izjavila je Natali Petrović.

Kancelarija šerifa Toma Darta je kratko saopštila da veruje da su navodi iz optužbe lažni.


< Poruku je uredio vukosava -- 3.6.2012 17:58:16 >

(odgovor članu tannata)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Dojenje na javnom mestu
3.6.2012 21:37:41   
mama kukunka
au..
mene bi taj serif verovatno proterao iz svog atara.
nema gde nisam izvadila sisu
nadam se da ce Natali isterati pravdu!

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Dojenje na javnom mestu
21.8.2012 4:17:15   
Bebilina
Dojila sam i dojim na javnom mestu gde god da sam. user posted image Sto neko rece i unutra, i vani, u kafeima, po restoranima, avionima, u razlicitim zemljama... Nikada nisam cula negativan komentar, sumnjam da bi se iko usudio da osudi...
Sa malom sam imala ves, bluze i majice za dojenje (samo se diskretno otvaraju) i preko bih po potrebi prebacila pelenu ili cebence.
Sad sa sinom ista prica, al sam resila kupiti Bebe Au Lait maramu zbog moje garderobe. Posto sad ne zelim da se ogranicim na takvu garderobu hocu nesto sto ce mi pokriti stomak kad majicu moram odozdo da podignem jer se ne raskocava. Inace sam videla tu maramu pre neki dan "u akciji" i bas mi se dopala.


_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Dojenje na javnom mestu
21.8.2012 9:01:27   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Markovicka

Ne volim to, uvek moze da se spakuje flasica sa mlekom, a i uostalom valjda nahranis dete pre nego sto podjes negde.


nahraniš veće dete, a bebu koja samo sisa i da nahraniš - ogladneće! Dok mi stignemo do parka i malo prošetamo eto došlo vreme za sisanje!

(odgovor članu Markovicka)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Dojenje na javnom mestu
21.8.2012 9:08:25   
Modessty

IZVORNA PORUKA: vukosava

Evo resenje (Nursing Cover, breastfeeding sling):

klikni

user posted image

user posted image

Ima ona neka izreka:

zak prever (parafraziram, nemam ovde knjigu): prizor nije strasan samo su mozda vase oci takve


ovo ne izgleda loše. samo ima i tu problem. Ja sam u sred šetališta Vrnjačke banje dojila Danila. Bili smo u bašti jednog od kafića. Gužva, puna ulica, pun park, puni kafići. Dete se unervozilo. Ja se lepo namestim stavim pelenu preko moje ruke i njegove glavice i počne on da sisa. I dok je sisao sklanjao je pelenu non stop. Ja se iznerviram i sklonim je skroz. Kaže mm: ma baš te briga i onako se ne vidi ništa.
Mislim da kad jednom tu barijeru razbiješ u glavi onda posle nemaš problema da dete dojiš bilo gde i bilo kad.
Zašto bi detetu koje sisa i neće ni vodu ni čaj davala dohranu samo zbog jedne šetnje? I zašto bi smo zbog toga sedeli kući?
Naročito ne bi nikad vodila dete u javni wc. Pa i ja ga izbegavam!

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Dojenje na javnom mestu
21.8.2012 10:53:26   
Bebilina
Slican je i Bebe Au Lait koji ja planiram, samo sto ima taj cvrsti prstenasti deo oko vrata koji stoji otvoren i uvek mozes da vidis bebu user posted image
Ja se secam da sam cerkicu kad je malo porasla morala da pokrivam jer bi joj sve okolo odvlacilo paznju i pustala bi dojku da bi gledala. Videcu sa sinom, al definitivno narucujem maramu- i zbog sebe, i zbog njega user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Dojenje na javnom mestu
21.8.2012 10:54:57   
Modessty
Bebilina dečaci vide samo sisu i ništa više user posted image Danila ništa drugo nije interesovalo kad počne da sisa user posted image

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Dojenje na javnom mestu
21.8.2012 11:03:49   
pandina
Ne znam, meni nije nekako prijatno da dojim na javnom mestu. Pre mesec dana sam sa mm bila u poduzoj setnji i sednemo tako u parkic na zabaceniju klupu da ne budemo bas na udaru i pocnem da dojim bebu. Ne prodje mnogo kad eto ti moja dva studenta kojima predajem na faksu, ja pocrvenela, oni jos vicu "Dobar dan!", a ja mislila da se napravim da ih nisam videla. Cini mi se zablenuli mi u sisu kao telad! Od tada izmuzem se pre setnje, ponesem flasicu i mirna sam!
Suma sumarum, nisam za javno dojenje!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Dojenje na javnom mestu
21.8.2012 14:00:34   
red3lilu
Ja ponekad imam osećaj da sam rođena bez osećaja stida i sramoteuser posted image , pogotovo za ove golaćke stvari...
Nikada me neće biti sramota da dojim na javnom mestu... male su prilike da se tako nešto dogodi ali kao što je neko gore rekao dok se spremiš, kreneš i stigneš na željeno mesto (parkić, u goste, kafić na piće) beba će neizostavno biti gladna... pumpicu ne koristim i nema te sile da se prinudno izmlazam zbog šetnje..user posted image

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Dojenje na javnom mestu
24.8.2012 13:06:16   
Bebilina
Ja sam pre neki dan u istom danu dojila u kafeu, u sobi za dojenje u trznom centru i za kraj na klupi nasred centra user posted image Nije mi sin dovrsio pa taman krenemo on trazi jos!
Maramu nisam kupila jer ne mogu da odlucim... B au L ne prekriva ledja (kad podignem klasicnu majicu ledja su mi gola jer nosim tesne) i kao zale se jer je taj prsten previse otvoren ( mada se moze zategnuti, al ja nisam probala). Videla sam jos jedan koji prekriva ledja, al ne svidja mi se ni model ni dezen... Bio i treci, nista posebno... Sve mi pada na pamet da sama dizajniram za sivenje...

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu red3lilu)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Dojenje na javnom mestu
24.8.2012 13:15:19   
red3lilu

IZVORNA PORUKA: Bebilina

Sve mi pada na pamet da sama dizajniram za sivenje...

Pa ni to ti nije tako loša ideja... Meni se dopadaju ove majice za dojenje... baš mi deluju kao super ideja, jer tu nema dizanja majice..golih leđa i stomaka..

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Dojenje na javnom mestu
11.3.2013 20:56:33   
mica0
ja ne mogu uvek i svuda

(odgovor članu crvenkapica)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Dojenje na javnom mestu
11.3.2013 23:59:46   
Tammara
I ja sam dojila na javnim mestima, kad sam morala, neću dozvoliti da beba bude gladna. Nekoliko puta u nekim kafićima, ili u parku, mada sam išla u malo sakriveniji deo. Sad je moj mališa veliki, sisa samo 2-3 puta u toku dana, jede sve tako da nemamo više taj problem, ali i sa sledećom bebom ću isto raditi.

_____________________________

"Držimo se jedno drugog, dok oluja besni oko nas..."

(odgovor članu mica0)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Dojenje na javnom mestu
12.3.2013 1:28:53   
bojanica7
ja sam galu dojila bas svuda... pogotovu prvih sest meseci, tad cak nisam trazila ni neko zabacenije mesto, nego gde se nadjem kad zatrazi, tu sisu vadim user posted image posle godine smo pocele kod kuce da sisamo i u gostima, nismo vise na javnim mestima. malo su me smarali pogledi i pitanja: juuu, jos sisa i slicno, a i umela je bas da se izglupira sa sisanjem pa je to bio cirkus.

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu Tammara)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Dojenje na javnom mestu
12.3.2013 2:09:37   
liliana
Moja beba nije dojila, jer ja nisam imala mleka. Ali, stava sam da se dete mora nahraniti nebitno gde i kada!

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Dojenje na javnom mestu
12.3.2013 2:14:25   
vikiveki
I ja sam moje dojila svuda ali bilo je tako nekih zluradih ljudi iz komšiluka koji su svašta pričali,sve same babe...ali ja na to nisam mnogo obraćala pažnju...i mislim da ako nekome to smeta taj ne mora da gleda to...kao kako me nije sramota da dam bebi da sisa a kako njih nije sramota da gledaju ako je to nešto tako strašnouser posted image

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Dojenje na javnom mestu
12.3.2013 2:16:22   
liliana
A šta-sramota je nahraniti dete? A niej sramota držati dete gladno? Ne razumem, zaista... user posted image

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Dojenje na javnom mestu
12.3.2013 2:20:33   
Dada81
Najlepse je dojiti dete,naravno ko to moze. A,u tim momentima sam i ja volela da smo sami,samo iz razloga sto sam se tako i ja osecala jos bliskije sa bebanom i uzivala.Ali,ne bih obracala paznju kada se negde zateknem,najvaznije mi njegove potrebe,posebno tog tipa,tako da je to najjaci motiv da se ne obazirem.

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako ostati normalan kada vaša beba ne žel...
Vaša beba već danima plače i nervozna je, a vi pucate po šavovima. Evo kako da ostanete pri zdravoj pameti kada vaša beb...
MOTORNI RAZVOJ DETETA - ENIGMA DO DANAŠNJI...
U potrazi za odgovorom gde je istina i kako odbraniti sebe kao roditelja i svoje dete koje je jedinstveno u onom najlepš...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here