|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dojenje na javnom mestu
12.3.2013 2:21:35   
Sanchy
Nisam dojila na javnom mestu,izmlazala sam mleko pa nosila u flasici,nije me sramota ali mi jednostavno takav cin u javnosti ne odgovara i iskreno u Bgd nikad nissam ni videla zenu da doji na javnom mestu,po shopping centrima imaju sobe za dojenje tako da ih zene koriste ocigledno a ovako po kaficima kod dr u parku ne,

< Poruku je uredio Sanchy -- 12.3.2013 2:23:33 >

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Dojenje na javnom mestu
19.3.2013 12:02:55   
leamalamut
Ja jos nisam imala priliku da dojim ja javnom mestu , izuzev jednom kod doktorke u savetovalistu . Nismo jos toliko dugo bili negde van kuce ... A u kuci i u gostima dojim kada su zene tu bez problema , samo mi malo bzv ne zbog mene nego recimo zbog svekra pa odem u drugu prostoriju . Ali nemam nista protiv javnog dojenja , sad kad krene lepo vreme i ako se zadesimo duze a ona gladna pa naravno da cu joj dati .
A imam i jednu pricicu jedne mame koja je dojila svugde : setala je kroz grad , tada je kod nas bila jedna manifestacija pun grad ljudi , ona seta i drzi bebu da sisa .Beba je zavrsila i zaspala a mama nije ni primetila . Sika je landarala gde je htela user posted image a mama kaze ,,ja se jos pitam sto svi bulje u mene'' ...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Muškarac je uspeo da izmisli i pripiše ženi sve odlike karaktera koje ona,u stvari nema, čak koje su više njegove nego ženine.Tako, muškarac misli da je žena slaba i zbunjena,a ona je izvanredno gipka,smela,dosledna,i uvek zna šta hoće i koliko može

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Dojenje na javnom mestu
14.4.2013 10:37:51   
Rosita
Ja kad bih morala, dojila bih. Tipa, beba hoce, dojke prenapunjene... Bitnija mi je sita beba i izbegavanje mastitisa nego nelagoda. Ipak, trudila bih se da to ne bude bas bas javno nego da se nekako zaklonimo... jedina stvar koja mi tu smeta su higijenski uslovi.

(odgovor članu leamalamut)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Dojenje na javnom mestu
14.4.2013 18:50:56   
bojanica7
ja sam dojila gdee god sam stigla... i opet cu. nnaravno, diskretno u smislu da ne izbacujem sisu da je svi vide... a higijena... samo poprskas ruke asepsolom, a beba ima kontakt samo s tvojim sisama, koje su u potkosulji user posted image

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Dojenje na javnom mestu
14.4.2013 18:53:19   
bojanica7
leamalut, to ko da sam ja bila user posted image meni beba zaplace u kolicima, ja gde god da sam, odmah dojim. nekad samo minut da se smiri, a nekad ceo podoj od pola sataa ako je gladnna user posted image

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Dojenje na javnom mestu
14.4.2013 19:54:04   
Moiraina
Ja ne mogu da prelomim user posted image
Daleko od toga da mi je bilo šta ružno u tome, štaviše kada vidim neku drugu mamu da doji na javnom mestu, to mi je baš lepo. Ali ja ne mogu. Kad idemo u šetnju uvek tempiram da to bude posle obroka i da se vratimo za najviše 2 sata, što i nije problem jer mi je blizu kej gde najčešće šetamo. Ili ako idemo kolima, onda mi je super, mogu to u kolima da "obavim".
Zapravo, problem je što sam ja smotana, lakše mi je da dojim ležeći i dok bih se ja namestila u sedeći položaj, pa postavila bebu, mislim da bi sve sevalo na sve strane user posted image

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Dojenje na javnom mestu
14.4.2013 19:58:24   
Figaro88
Ja nisam dojila,ali nema nista ruzno u tome da mama doji bebu napolju.Vidjala sam po gradu mame koje doje,neke bi se pokrile pelenom,neke ne,ali to mi je potpuno prirodno...

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Dojenje na javnom mestu
15.4.2013 0:03:37   
adulence
ja sam bas pre neki dan dojila na javnom mesto ali sam se lepo zaklonila imm mi je pomogao prekrio nas je pelenom ,mislim da nas nije niko ni video a i da jeste bas me briga bitno mi je da je Iva sita,a mi smo mogli da nastavimo setnju po gradu,jer je vreme zaista bilo divno...

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Dojenje na javnom mestu
15.4.2013 0:15:10   
World
ja sam juce morala da podojim na javnom mjestu, pa sta da se radi... pokusas se prekriti pelenom i sta ces.. mada sam zgrozena time sto niko apsolutno nigdje nije razmisljao da napravi neko mjesto za dojenje djece ili bar presvlacenje.. pa sta da rade mame sa bebama ako krenu negdje u grad ili u setnju? bas bezobrazluk... nisam razmisljala o tome uopste dok mi nije zatrebalo, ali stvarno bi trebalo da se neko pozabavi time i to ozbiljno...

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Dojenje na javnom mestu
15.4.2013 8:56:37   
Verolina
Ja ne mogu da kazem da mi je ruzno, ali nekako mi nije bas radnja koja leze na srce ako se obavlja posred ulice. Ja sam se osecala jako neprijatno prosle godine na krstenju svog kumceta. Kumina sestra je pred svim gostima izvukla svoju sisu i dala cerkici podoj. Pa majku mu kalajisanu, mogla je uci u kucu u jednu od 5 soba da nahrani dete. Ocigledno je da neke zene nemaju problem sa tim, ali sto kaze moj muz, da li je moguce da 80 ljudi treba da okrece glavu zato sto ona ne zeli bar da se pokrije pelenom. Problem je u tome sto se dojka nekako i dalje smatra simbolom zenstvenosti i stvarju koja ne treba da se prikazuje tek tako. Boze ti sacuvaj kad bi zenu samo shvatali kao majku i dojilju-eto ti povoda za novu bunu 21. vekauser posted image . Ali ako je i dalje posmatras kao zenu, bas ne moras da gledas njenu mlohavu sisu usred porodicnog slavlja. Meni kao zeni je bilo blago neprijatno, a mogu da zamislim kuminom svekru koji ima 70 godina.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Dojenje na javnom mestu
15.4.2013 8:57:19   
Verolina

IZVORNA PORUKA: World

ja sam juce morala da podojim na javnom mjestu, pa sta da se radi... pokusas se prekriti pelenom i sta ces.. mada sam zgrozena time sto niko apsolutno nigdje nije razmisljao da napravi neko mjesto za dojenje djece ili bar presvlacenje.. pa sta da rade mame sa bebama ako krenu negdje u grad ili u setnju? bas bezobrazluk... nisam razmisljala o tome uopste dok mi nije zatrebalo, ali stvarno bi trebalo da se neko pozabavi time i to ozbiljno...

Ovo bi bilo super kad bi se uradilo.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Dojenje na javnom mestu
15.4.2013 9:01:39   
Olga75
te kucice za dojenje na kraju budu da mi prostite za pisanje jer ima svakakvog sveta na zalost user posted image
ja sam dojila napolju ali sam se uvek prekrila pelenom
a nekako mi je ono : odrasli zvacu bureke i hodaju ulicom , deca na flasicu jedu svugde i na kraju samo dojene bebe nemaju to pravo da jedu na javnom mestu user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Dojenje na javnom mestu
15.4.2013 9:04:11   
Modessty
E VErkaaaa! Ja sam mislila da nikada neću moći da dojim dete po sred ulice pa makar i pokrivena pelenom. Sve dok u sred šetališta pune Vrnjačke Banje moj mali zvrk nije počeo da vrišti od gladi. Neće flašicu oće samo da sisa! I ja u sred bašte punog kafića dete u ruke, pelenu preko njegove glave i dojke i teraj! I sve je išlo dobro dok nijepočela da mu smeta ta pelena i da je sklanja ručicom! Ako me pitaš zašto nisam otišla u kuću u kojoj smo odseli, rećiću ti - bila je predaleko a on je vrištao u sav glas. Nije imalo nikakve šanse da se negde "sakrijemo" jer takvo mesto u VB u sezoni ne postoji.
Neko je jednom negde pomenuo wc. E pa odmah da kažem i to - nijedna majka neće uvesti bebu u javni wc ma koliko da je čist, a kamo li da ga tamo doji.
Nisam za to da se mame ne pokriju i da sve bude baš na izvolte, ali kad zagusti - kome smeta neka okrene glavu! Pa i ja sam celog života morala da trpim pušače koji zaboga ne mogu da puše van kancelarije, van autobusa ili lifta... Ovim bar nikome ne truješ zdravlje

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Dojenje na javnom mestu
15.4.2013 9:07:24   
Verolina
Pa dobro Mod, nije isto. Zamisli situaciju gde ljudi zabadaju viljusku u predjelo, a ona ladno rukom vad sisu bez pelene bez icega. Kuca joj je na dva koraka bila, ali ona je opustena po pitanju toga. Meni to nije bas nekako prijatna situacija.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Dojenje na javnom mestu
15.4.2013 9:14:13   
Modessty
user posted image možda bre žena navikla na obnaživanje user posted image user posted image user posted image
samo sam htela da ti kažem da dok dojiš bebu i još ako ti je prvo - nisi baš pri sebi i ne razmišljaš logično uopšte! samo instikt! user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Dojenje na javnom mestu
15.4.2013 9:19:24   
Verolina
Ha ha ha...pa ne znam. Moja kuma, na primer, nije takva iako su rodjene sestre. A pride kuma ima fenomenalne sise, pa bi ljudi bar bili zadivljeni, a ne zgrozeni sa cicvaricom od dojkiuser posted image

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Dojenje na javnom mestu
15.4.2013 9:22:29   
Sanja90
Ja nemam nista protiv za dojenje na javnom mestu,to bi trebalo da je sasvim normalno,jer za to dojke sluze. Ja licno kada dojim na javnom mestu pokrijem se, jer ne moraju bas svi da me gledaju,a ima i onih koji gledaju da im oci ispadnu ako se vidi sisauser posted image Ipak je beba najvaznija nego neki tamo ljudi koji se groze ili sta ti ja znam.Mm voli da kaze ma sta te bre briga sto gledaju,sta ima da te bude sramota, hranis svoje dete,a ako im se ne svidja nek okrenu glavu i nek produzeuser posted image

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Dojenje na javnom mestu
15.4.2013 17:31:50   
Rosita

IZVORNA PORUKA: Modessty
Pa i ja sam celog života morala da trpim pušače koji zaboga ne mogu da puše van kancelarije, van autobusa ili lifta... Ovim bar nikome ne truješ zdravlje



user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Dojenje na javnom mestu
15.4.2013 17:35:47   
Rosita
Neko je pomenuo trzne centtre i sobe za dojenje, je l ima toga u Uscu i Delti?

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Dojenje na javnom mestu
15.4.2013 19:35:03   
Moiraina
U Ušću ima sigurno, ali ja nisam koristila. Mislim da ima i u Delti.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Dojenje na javnom mestu
16.4.2013 0:05:04   
leamalamut
Evo da se ,,upisem'' moja beka je vec dva puta user posted image mene a nece ni dudu ni vodu samo sisu u gradu , i mogu vam reci da mi i taj prvi put nije bio neprijatan i nisam mnogo razmisljala samo sam potrazila zgodnu klupu malo je zaklonila jaknom i ona cokala .A juce mm i ja sa njom u gradu i ona se rasplakala ja sta cu , nista ne pomaze dam da siki , a ona siki li siki ne zuri nigde , inace su nam jako kratki podoji i uglavnom brzi , ali ovi ,,javni'' se nesto oduze :)

_____________________________

Muškarac je uspeo da izmisli i pripiše ženi sve odlike karaktera koje ona,u stvari nema, čak koje su više njegove nego ženine.Tako, muškarac misli da je žena slaba i zbunjena,a ona je izvanredno gipka,smela,dosledna,i uvek zna šta hoće i koliko može

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Dojenje na javnom mestu
16.4.2013 0:22:36   
jovicaa
sa prvim detetom nisam to praktikovala, ali sad bih bez problema izvukla sisu gde god hoces, ne vidim nista sramotno u tome.
vise se stidim kada vidim kako se ljudi sve oblace i ponasaju, nego svoje sise ili sise neke druge mame koja doji.

ALI naravno ako imam opciju da se negde skrajim uradicu to..
kao prosle nedelje u kaficu, posto moja drugarica radi za sankom, pitala sam je da li bih mogla da odem u jednu prostoriju iza, da podojim bebu, i tako je i bilo. radije cu ga podojiti da me niko ne gleda, nekako je prijatnije. ali kada je situacija u kojoj nemas gde da se sklonis sto da ne.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu leamalamut)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Dojenje na javnom mestu
16.4.2013 0:38:43   
MicinaMama
Ja sam Milicu dojila i u avionu,ponela joj flasicu sa mlekom ali nije mogla da pije jer je uzasno plakala i htela sisu....Lepo sam izvadila dojku izvinula se svetu oko sebe i svoje dete dojila.mozda je drugimq bilo malo neprijatno i smesno ali moje dete je jedino tada jelo i zaspalo.
Dunju sam dojila gde god sam stigla kad smo bili vani.Ovde je to normano i sve zene to rade.Nikoo i ne obraca paznju.

Ali definitivno mislim da pi to u Bosni bilo ihhhh....pogotovo u gradu gde sam ja zivela.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Dojenje na javnom mestu
19.4.2013 12:08:43   
World

IZVORNA PORUKA: Verolina

Ja ne mogu da kazem da mi je ruzno, ali nekako mi nije bas radnja koja leze na srce ako se obavlja posred ulice..



Verka, ja sam se zgrozavala na dojenje bilo gdje na javnom ili privatnom mjestu gdje ima drugih ljudi... Pa da izvines, sad mi nesto svejedno ko ce mi gledati sise, samo ako mi je dijete sito... Nekako ti se prioriteti promijene, a i ne mozes bas da slusas kako place gladno... I gledam nekidan ovo kako je otoplilo, sve se curice poskidale, pa nema sta se ne vidi.. a nekulturno je dojiti bebu, pa manje se vidi dok ona sisa, nego na pojedinim koje prodju ulicom obucene... user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Dojenje na javnom mestu
19.4.2013 12:44:07   
Brand new mama
Meni je bilo najbolje kad smo bili u konzulatu i I. pocinje da kenjka i ako nije bio gladan-kad je sluzbenica dreknula na mene:"podoj dijete,sta se sramis?Dijete ti je vaznije nego hoce li neko viriti"(mada mislim da poslije njenog gromoglasnog insistiranja niko nije smio ni glavu okrenuti:)) Dok ne dobijes bebce(bar u mom slucaju) mislis da pola stveri neces moci uraditi,ali sa kmekavcima podozrivi pogledi okolnih nisu bitni.Mislim-pa ja sam bila izraazito zahvalna kad mi je zena stiskala grudi(prije nisam mislila da mogu touser posted image ) Pocetak mastitisa cini cuda u promjeni misljenjauser posted image A,svi bi mi imali grudi ko Hajdi Klum poslije 4-tog djeteta,ali ne ide uvijek tako lako(naravno-ako je dojila i jedno:),tako da nekad mora zena da ubije u pojam okolinu sa ne bas fenomenalim sisamauser posted image

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here