|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dojenje na javnom mestu
19.4.2013 15:10:24   
bea83
Verka slažem se sa tobomuser posted image
Za vreme mog doduše kratkotrajnog (2,3 meseca) staža u dojenju niko nije video moje sise osim patronažne, mame i muža i tako bi ostalo da smo imali više sreće.
Juče u parku punom dece od 0 do 12 godina žena izvadi sisu i poče da juri klinku od 15 meseci okolo i viče Andjelaaaa dođi da jedeš....da se razumemo nije bila nikakva hitna,bitna,nepredviđena situacija i nije u pitanju beba kojoj je to jedina hrana....meni je bilo bezveze a klinci okolo su bili zblanuti....
Ne kažem da je sramota dojiti,daleko od toga, ali uvek se može naći mesto za to kao što su izdvojena klupa,kola, ili bar pelena preko....nije stvar u skrivanju već u tome da je to po meni vrlo intiman čin koji zahteva mir i opuštenost
Takođe, ne želim tuđe sise u svom tanjiru kad izađem sa mužem na večeru, kao što nam se poslednji put to desilo...žena pored nas između dva ćevapa izvadi sisu i gurnu je u usta jednogodišnjaku jer joj je smetalo njegovo kenkanje....linčujte me al meni to više liči na bezobrazluk i sebičluk nego na bilo šta drugo, u fazonu ćuti ti dok mama jede (da ne spominjem da mi uopšte nije jasno šta će beba u restoranu?)

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Dojenje na javnom mestu
19.4.2013 15:15:27   
Verolina
Cisto da napomenem da ja ne vidim to kao sraman i ruzan cin, vec prosto mi nije prijatno. Varijanta sa pelenom je skroz okuser posted image

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Dojenje na javnom mestu
19.4.2013 20:30:59   
jovicaa
evo da se pohvalimuser posted image mi smo danas obavili nase prvo dojenje na javnom mestu.
set_ali smo decu po centru i otisli u jedan oblizi parkic u kome duuuugo nismo bili i aleks je jako uzivao i stvarno se divno igrao, kad evo ga i mali kmekavac, hoce dete da jede i meni prosto bilo zao da zbog toga krecemo kuci i prekidamo aleksu igru, tako da sam se malo skrajila izvadila sisuuser posted image i dala detetu da sisa, pokusala sam da prekrijem pelenom, ali bezuspesno, no nebitno, posto smo mi bili skoro jedini u parku. bio je samo jos neki mladi par kome sam bila okrenuta ledjima... i prosla je zena sa detetom pored nas i to je to.
pola prekriveni... iskreno bilo bi mi neprijatno da je bilo vise ljudi, ali srecom nije, a i skrajili smo se, tako da dojenje u javnosti user posted image

< Poruku je uredio jovicaa -- 19.4.2013 20:32:20 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Dojenje na javnom mestu
19.4.2013 21:56:40   
Bebilina
Jovice user posted image

Mi sve manje ruckamo u javnosti jer smo veliki, redji su nam podoji, al danas sam ga dojila kod prijateljice, i i tu sam se prekrila- sto zbog privatnosti, sto jer tako njemu okolina manje odvlaci paznju. Bilo je u sobi jos 15ak drugih mama i jedna se iznenadila da on jos sisa "preko godinu dana". Pa rekoh nije godinu, ima 8.5 meseci user posted image E to cesto ljude zbuni jer je krupan I mobilan I misle da je puno stariji... Al do sad nisam imala neprijatnosti sa oboje, tako da se nadam I ubuduce cemo samo na odobravanje ili prihvatanje nailaziti user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Dojenje na javnom mestu
19.4.2013 22:17:45   
VVVV
U pocetku mi je bilo malo neprijatno. Onda sam se nasla sa sefom i vec nakon 15 minuta dete pocinje da vristi. I ja se izvinim i krenem da idem i on me tako isp...ka 'ma nahrani to dete, sta se snebivas, sta ti je vaznije itd. sve po redu'... E kad saam to prelomila, posle sam mogla da dojim bilo gde, nista me vise nije bilo blam user posted image

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Dojenje na javnom mestu
20.4.2013 9:25:41   
Rosita
Ja juce probila led u domu zdravlja. Lepo se nasikio, sve 5, dok me nije izbljuckao po belim pantalonama pa je zamalo delovalo kao da se mama u...kila user posted image

(odgovor članu VVVV)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Dojenje na javnom mestu
21.4.2013 22:39:54   
mica0
Ja sam danas obavila dojenje na javnom mestu, u parkicu na izolovanoj klupici, prekrili smo se cebencem, sreca te N. sisa 5 min i to joj je dovoljno da bude mirna narednih 2 h

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Dojenje na javnom mestu
22.4.2013 11:47:39   
jovicaa

IZVORNA PORUKA: mica0

Ja sam danas obavila dojenje na javnom mestu, u parkicu na izolovanoj klupici, prekrili smo se cebencem, sreca te N. sisa 5 min i to joj je dovoljno da bude mirna narednih 2 h

eto vidis mico, ne ide vama uopste lose, ako je takouser posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu mica0)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Dojenje na javnom mestu
22.4.2013 13:13:08   
mica0
da sisa kratko i efikasno bar je 2h mirna, nema veze, dojim je ina toliko, ali bar je sita, vidi kad joj ponudim malo sokica, ona ga nece, akad je bas gladna povuce dva puta i odmah je stavljam da siki

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Dojenje na javnom mestu
22.4.2013 17:46:48   
jovicaa

IZVORNA PORUKA: mica0

da sisa kratko i efikasno bar je 2h mirna, nema veze, dojim je ina toliko, ali bar je sita, vidi kad joj ponudim malo sokica, ona ga nece, akad je bas gladna povuce dva puta i odmah je stavljam da siki

i maksim je sisao nekad na 2 sata, nekad na sat... nekad na 3,4 kako kad... mislim da je to ok, posebno ako sisa kratko, nije opterecujuce...
on i dalje nema bas neki red, ali je povecao razmake.


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu mica0)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Dojenje na javnom mestu
22.4.2013 18:14:50   
sneza24
Sa D nisam imala prilike da dojim u javnosti a sa L sam par puta kod dr kad nema muškaraca u čekaonici a ako ih ima odem u onom drugom delu gde se radi uz kukova i tamo je dojim.

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Dojenje na javnom mestu
22.4.2013 18:55:48   
jovicaa
nisam znala da se racuna i kod lekara, onda sam dojila jos tri puta u javnosti. 2 puta kod naseg pedijatra(muskoguser posted image ) kod koga idemo privatno, i jednom u dispanzeru. tj tad u dispanzeru nije hteo da sisa, ali je sisa svejedno promilila napolje, tako da se racuna, kao javno obnazivanjeuser posted image


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Dojenje na javnom mestu
23.4.2013 8:13:49   
Rosita
Ja sam trenutno formirala stav da me uopste ne interesuje gde i ko gleda, samo da je nama udobno. :)

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Dojenje na javnom mestu
23.4.2013 8:43:17   
jovicaa

IZVORNA PORUKA: Rosita

Ja sam trenutno formirala stav da me uopste ne interesuje gde i ko gleda, samo da je nama udobno. :)

user posted image
ja nemam uglavnom vise potrebe za tim, zato sto mi je bebac porastao pa proredio sisanje, ali da imam malu bebu isto bih radila sto i tiuser posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Dojenje na javnom mestu
28.5.2013 11:47:55   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: leamalamut

Drage mame ,
clanice fb grupe ,,Moja podrska dojenju '' http://www.facebook.com/groups/dojenje/ , su osmislile da organizuju jednu lepu akciju ,,PODRSKA DOJENJU NA JAVNOM MESTU''

[Description]

Podrška dojenju na javnom mestu!

Majke ne trebaju da se stide da podoje svoje dete bilo gde van svoje sobe.

Dojenje je u prvih 6 meseci jedina hrana i piće koje je potrebno svakoj bebi i treba joj dozvoliti da sisa. Od 6. meseca do godinu dana majčino mleko je osnovna hrana a sve ostalo je dopuna obroka. Nema potrebe da se majke kriju u sobi ili da odlaze da doje svoje bebe u javne toalete.
Dojenje je prirodno i potrebno.
Jako je mali broj majki koje imaju medicinski razlog da ne doje i apsolutno ih podržavamo u svakom smislu. Za njihove bebe je napravljeno adaptirano mleko ali većina, ogromna većina, može da doji ali one koje to ne rade su žrtve nemanja adekvatne informacije.

Ispred nas su lepi sunčani dani, ne dozvolite da zbog predrasuda morate biti u kući. Podojite svoje dete kada ima potrebu da sisa.

Pošaljite vašu fotografiju na kojoj podržavate akciju na mail terezamiljkovic@yahoo.com kako bi bila prosleđena medijima koji žele da podele i prenesu vest o ovoj akciji.

Poželjno je da na fotografiji imate oznaku grupe ili bar da napišete na najobičnijem papiru "Moja podrška dojenju", datum i ime grada.

Hvala
Tereza Miljković


PS. Akciju je potekla iz grupe za podršku dojenju na Facebook-u pod istim nazivom "Moja podrška dojenju"

Ako ima mama koje zele da nam se pridruze , uclanite se u grupu , i dodjite .
Ja sam zaduzena za VALJEVO , pa ako ima mojih Valjevki slobodno mi pisite!!!

POzdrav!!!


(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Dojenje na javnom mestu
30.5.2013 11:26:12   
leamalamut
Ja sam ocekivala da ce se bar neko zainteresovati za ovu lepu akciju podrske dojenju . Ali sam se ocito prevarila ... Zar je moguce da nema majki koje nemaju problem sa dojenjem u javnosti i koje zele da to i pokazu i pomognu drugim mamama da prebrode barijere ???

_____________________________

Muškarac je uspeo da izmisli i pripiše ženi sve odlike karaktera koje ona,u stvari nema, čak koje su više njegove nego ženine.Tako, muškarac misli da je žena slaba i zbunjena,a ona je izvanredno gipka,smela,dosledna,i uvek zna šta hoće i koliko može

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Dojenje na javnom mestu
30.5.2013 11:34:54   
Sanja90
Leamalamut mislim da su se svi koji ce prisustvovati javili u toj grupi. Tamo ce dobiti informaciju gde ce se odrzati i u koje vremeuser posted image

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu leamalamut)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Dojenje na javnom mestu
30.5.2013 11:39:52   
leamalamut
Pa bar da znam da je neko ovde procitao info a tamo se javio , pa da mi bude lakse :)

_____________________________

Muškarac je uspeo da izmisli i pripiše ženi sve odlike karaktera koje ona,u stvari nema, čak koje su više njegove nego ženine.Tako, muškarac misli da je žena slaba i zbunjena,a ona je izvanredno gipka,smela,dosledna,i uvek zna šta hoće i koliko može

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Dojenje na javnom mestu
30.5.2013 11:43:10   
Sanja90
Dosta zena odavde je clan te grupe,koliko sam upoznata, kao i ja tako da se ne brinesuser posted image A za ostale se nadam da ce videtiuser posted image

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu leamalamut)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Dojenje na javnom mestu
30.5.2013 13:00:58   
Rosita
Ja sam ćlan grupe, apsolutno podržavam, ali nekako nisam tip koji se rado slika, ne znam...

Zadnji podoj na javnom mestu imali smo u meku :)

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Dojenje na javnom mestu
31.5.2013 12:52:17   
bojanica7
leamalamut, super sto si stavila ovde. kontam da su zene samo bacile oko i ochle u grupu. ja dolazim u zr i ns :)

rosita, niije poenta u slikanju, mislim da l volis se slikas, al mislim da znaci da nas sto vise dodje jer je zenama generalno potrebna podrska i sto vise zena bude dojilo na javnim mestima, sve ce ih vise biti...

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Dojenje na javnom mestu
31.5.2013 13:48:58   
jovicaa

IZVORNA PORUKA: bojanica7

leamalamut, super sto si stavila ovde. kontam da su zene samo bacile oko i ochle u grupu. ja dolazim u zr i ns :)

rosita, niije poenta u slikanju, mislim da l volis se slikas, al mislim da znaci da nas sto vise dodje jer je zenama generalno potrebna podrska i sto vise zena bude dojilo na javnim mestima, sve ce ih vise biti...

upravo touser posted image
ja mrzim da se slikam, ali svrha je mnogo vise od slikanja, tako da se zrtvujem! user posted image ZENE PRIDRUZITE NAM SE!

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Dojenje na javnom mestu
31.5.2013 16:48:46   
Rosita
Naravno da nije poenta u slikanju. Ja nisam detaljno pročitala pa sam zato ovo napisala. Sada sam pročitala detaljnije.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Dojenje na javnom mestu
31.5.2013 23:21:33   
leamalamut
Ja sam gledala da se ovo procuje sto vise , makar dosle majke ili buduce majke bar da vide pa mozda se i neke opuste i prevazidju barijere . Jer nema nista lepse od dojenja , to je za mene prelep prizor.

_____________________________

Muškarac je uspeo da izmisli i pripiše ženi sve odlike karaktera koje ona,u stvari nema, čak koje su više njegove nego ženine.Tako, muškarac misli da je žena slaba i zbunjena,a ona je izvanredno gipka,smela,dosledna,i uvek zna šta hoće i koliko može

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Dojenje na javnom mestu
31.5.2013 23:51:02   
Skockica
Moj beban je pre nekih mesec dana sikio u meku u jednom trznom centru. Pokrila sam se pelenom i obracala sam paznju da mi dete ne prokuva ispod, tako da nisam vodila racuna o reakciji ljudi kojih je bilo puno, a nije me ni bilo briga. Bilo mi je bitno da nahranim dete i da sebi olaksam jer mi pripadne muka kad su mi grudi prepune.

_____________________________

Moja sreca nosi dva imena: Vasilije i Marc-Gabriel <3 <3

(odgovor članu leamalamut)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.
Neverovatan trik: uspavajte bebu za jedan ...
video
Internetom kruži neobičan trik. Jedan tata, koji je na sve moguće načine pokušavao da uspava bebu, to je i uspeo sa veom...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here