|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  92 93 [94] 95 96   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Skidamo pelenu!
1.8.2013 14:50:37   
Peace*
Ne znam dal sam pisala, ja sam pre nekih 2 meseca pokušala da mu skinem noćnu jer je nije hteo. Dve nedelje se nije upiškio, i onda haos - svako veče mokar a ne probudi se. Vratila sam pelenu. Sad je opet već nedeljama suva pelena. Stavljamo jednu te istu. user posted image On je neće, pa je stavljam kada zaspe. Poslednje pelene (ono malo pakovanje od 30ak kom smo kupili 20.06. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 2326
   RE: Skidamo pelenu!
1.8.2013 22:42:39   
Ana RR
Šta mislite, da li da skinem Makiju noćnu pelenu? Mislim, ne znam da li da rizikujem upišan dušek koji nemam pojma kako ću posle oprati ali uglavnom se ujutru budi sa suvom pelenom, a večeras mi je posle mleka (posle koga se okrene da spava) tražio nošu, piškio i onda zaspao.
Da li je to znak da je spreman?
Ili da sačekam još malo?

Inače, set_ila sam se kada smo počeli sa odvikavanjem. 19og sam išla po poručene pelene i sutradan sam mu prvi put odmah ujutru obukla gaćice, znači od 20.07. Nije to uopšte loše.

< Poruku je uredio Ana RR -- 1.8.2013 22:43:55 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 2327
   RE: Skidamo pelenu!
1.8.2013 22:47:29   
Sanjica26 RR
Ja bih sacekala. Nama je jedno vreme bila suva i onda je pocela da piski dok spava. Ne pije nocu nista, a ni pre spavanja. Kupi onu podlogu, pa se naoruzaj ako si naumila.user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2328
   RE: Skidamo pelenu!
1.8.2013 22:50:56   
Ana RR
Pokušaću, rekla bih da je spreman. Kad tad moram probati user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 2329
   RE: Skidamo pelenu!
1.8.2013 22:58:22   
smeško
Preporuka psihologa, neurologa i defektologa je da se dnevna i noćna pelena paralelno skidaju da se dete ne bi zbunilo. Mi smo Nikoli, ipak, noćnu pelenu skinuli 20-ak dana kasnije, kada je već znao da traži nošu i navikao da piški pre kupanja i spavanja. Dva puta je piškio noću u krevetu, video da je neprijatno i prestao. srećom, stavili smo mušemicu ispod posteljine pa nije bilo strašno. I ja verujem da se oba puta upiškio jer je spavao do kasno (10h). U svakom slučaju, sada se probudi ujutru kad mu se piški, traži nošu i posle nastavi da spava.user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2330
   RE: Skidamo pelenu!
2.8.2013 0:09:30   
Azra_
Drugarica je i ćerki i sinu noćnu skinula 6 meseci kasnije od dnevne. Dnevnu su skinuli sa 2 godine, a noćnu sa 2,5. Naravno, sve zavisi od deteta. Nikakav problem nisu imali zbog toga, niti su bili zbunjeni...

Anči, imaš da kupiš one mušemice, s jedne strane frotir, a ispod mušemica, ili jednostavno običnu mušemu. Malo će vam šuškati možda...ali za prvo vreme da se osigurate ako rešiš da skidaš noćnu...



_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 2331
   RE: Skidamo pelenu!
2.8.2013 7:30:55   
cockic
iz iskustva sa sinom zbunjivanja nije bilo.od dnevne se odvikao sa 2gi 4m,a nocnu smo skinuli sa 2gi 11m.dnevno spavanje nesto ranije smo skinuli.jer sam ga pred spavanje nidila da piski,i nije bilo problema.a sto se tice nocnog budjenja da piski,ima ga jako retko.znaci sam se probudi,nisam ga ja nikad budila.ako se jedino meskolji pitam ga,ali i to je bilo mozda dva puta.

sa lenom cu videti kako ce biti.ona za vrtic sledece godine mora da se odvikne od pelena skoz,jer vec koriste male solje,znaci imace 2gi5m.a tad prelazi u vrtic iz jaslica.jer ona ce sad u septembru krenuti sa 2011 godistem.znaci bice najmladja.rodjenda je pocetekom februara 2012.ici ce sve ranije,tj.sa 2011 generacijom.a peki je 2010.tako da ce razlika njihova biti godinu dana i skolska.ja cu iz prvog u prvi razred.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 2332
   RE: Skidamo pelenu!
2.8.2013 8:02:04   
smeško
To i kažem. Čuli smo, ali nismo baš poslušali njihovu preporuku. Mi smo noćnu pelenu skinuli 20 dana kasnije kada smo videli da i kada je ima na guzi traži nošu i tiska nogice da ne pisški.user posted image

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 2333
   RE: Skidamo pelenu!
2.8.2013 11:59:08   
Ana RR
Jutros mu je bila puna pelena (plus je čim je ustao piškio u nošu onako porpilično) ali jutros smo se nekim čudom svi uspavali, ustali smo u 9 sati user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 2334
   RE: Skidamo pelenu!
2.8.2013 13:34:31   
Anoniman
je l' mogu da kazem koliko mrzim odvikavanje od pelena?
nama bas i ne ide, tj. jedan dan nam ide bolje, onda se vec sledeceg vratimo korak nazad i tu ostanemo 3 dana. i juce i prekjuce je samo po podu piskila. nema mira da sedi na nosi, iako je trazi. ne moze da se opusti. tako da ujutro kad skinemo pelenu pa dok ne ode na spavanje (to je mali razmak, neka 3 sata jer nije jutarnji tip) obicno ne piski uopste iako je sto puta stavim na nosu i onda se ispiski na spavanju user posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 2335
   RE: Skidamo pelenu!
2.8.2013 13:57:56   
bea83
Kseno možda jednostavno nije spremnauser posted image  Ja neću ni pokušavati ove godine, em on ništa ne priča tako da ne znam kako bi objasnio da hoće nošu, em se toliko naliva vodom da piški svaka dva minuta, em ja nemam odmor da bi se time pozabavila, guraćemo pelene verovatno to sledećeg prolećauser posted image  baš optimistična prognoza

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2336
   RE: Skidamo pelenu!
2.8.2013 14:05:20   
Anoniman
ona zna da kaze, ali nema mira da sedi na nosi, to je nas problem. ali bas me briga, brisacu pod celo leto, pa ako do septembra ne uspemo, nikom nista. ali ona ima vec 20 meseci, a ako ostavimo za sledece leto, ne znam kako ce ici opet ispocetka. a hocu i da je upisem u vrtic, a nece je primiti sa pelenama.

(odgovor članu bea83)
  Direktna veza do poruke: 2337
   RE: Skidamo pelenu!
4.8.2013 16:16:03   
Didy
Hajde da se i ja zapljunem u ovu temu sa Sofijinim odvikavanjem od pelene. Otkako smo se vratili s godišnjeg, dok je po dvorištu i dok se kupa u bazenu, u kupaćem je, kad izađe, obučem joj pamučne gaćice. Nisam je nešto posebno nudila da piški na nošu dok  je u dvorištu, ali sam videla da reaguje kad se upiški, prvih dana je gledala dole u baricu, a onda je skidala gaće ako se upiški. Juče se probudila skoro sa suvom pelenom i ja je stavim na nošu, ona baš puno napiški. Posle doručka je stavim na nošu i kažem joj da kaki da bi mogla da ide u bazen i ona istog trena kaže - Evo pi''''kim. Ustane i stvarno vidim da je piškila. Ja joj kažem - Hajde sedi i da kakiš. I ona sedne i posle par minuta ustaje sva ponosna i kaže - Evo, vidi! I mi svi skočimo oko nje - Bravo! Bravo!
Jutros se probudi, pelena opet suva i kaže mi sama - Hoće pi''''ki nošu. I ja je stavim, ona se odmah ispiški i to baš dosta i ja prelomim i ne obučem joj pelenu danas prvo jutro. Nije se nijednom upiškila, već je svaki put u nošu, ali nije ni sama tražila, već sam je ja povremeno stavljala. Dobra strana priče je da hoće svaki put da piški kad je stavim, makar to bile i tri kapi. Znači ne nudim je, ne pitam je, već joj kažem - Hajde da piškimo na nošu! Ona odmah dođe, skine sama gaćice, sedne i istog momenta počinje da piški, ustaje i kaže - Evo, pi''''kila! Znači, nije sama tražila da piški danas, ali jeste da kaki.user posted image  Rekla mi je - Hoću kaki nošu. Mislila sam da će da piški, ali ona je sela, istog momenta počela da kaki i ustala čim je obavila. Ja sam joj obrisala guzu vlažnom maramicom, a ona je, sva ponosna, rekla - Kao batiuser posted image  (pošto starijem sinu tako brišem guzu). E, sad, za dnevno spavanje sam joj obukla pelenu i planiram da joj za spavanje oblačim još neko vreme dok ne vidimo kako se snalazimo. Još jedna dobra strana priče je što ona uopšte ne pije mleko, već samo jogurt, ali pije puno vode, čak se i noću budi i traži.
Neću prerano da se radujem, ali zadovoljna sam i ponosna na svoju devojčicu.user posted image

I, da, da napomenem da sam je stavljala na nošu od 7-8. meseca, ali samo ujutro i uveče pre kupanja, tako da su ona i noša stari znanci, pa nema strah od nje. I, da, nikad je nisam ostavljala dugo da sedi, već koji minut i ako ništa ne obavi, oblačila sam joj pelenu. Uveče pre kupanja je uvek piškila u nošu i ponosno pokazivala.

< Poruku je uredio Didy -- 4.8.2013 16:21:13 >


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2338
   RE: Skidamo pelenu!
4.8.2013 16:58:20   
Didy
Update: probudila se sa suvom pelenom, sela na nošu i piškila, obukli smo gaćice.user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 2339
   RE: Skidamo pelenu!
4.8.2013 17:39:32   
Ana RR
Super Didy user posted image user posted image bravo za veliku devojčicu user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 2340
   RE: Skidamo pelenu!
4.8.2013 18:05:11   
Yula
Bravo Didy za tvoju divnu devojcicu! user posted image user posted image user posted image

I treba da budes ponosna, kakvo pametno detence!

I ja sam prestala Lazaru da stavljam preko dana pelenu jer se uopste ne upiski, piski svaki put kada podje da spava i onda bude suv. Nekada najavi da bi piskio ili kakio, a nekada ga mi vodimo ako smatramo da je vreme da piski a on se zaigrao pa da ne napravi stetu. Ako neko vece ne popije mleko, jer je kasno vecerao, onda se ni ne upiski ni nocu, kao nocas.

Veliku gresku sam bila napravila kada nisam cekala da sam trazi, vec ga svako malo ja vodala da piski i onda dete nije imalo tu naviku da kaze, pa nekada trpi, trpi, ja zaboravim da je vreme i on pocne da piski. Onda smo ga smarali i strogovali dan-dva i onda je poceo opet da trazi nosu ili ode na wc solju.

Koliko detetu lepse stoji garderobica kada ne nosi pelenu user posted image

< Poruku je uredio Yula -- 4.8.2013 18:09:15 >


_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2341
   RE: Skidamo pelenu!
4.8.2013 23:14:21   
Anoniman
I mi da se javnemouser posted image

Una ustala trazila da piski, piskila i kakila u nosi, danas je za ceo dan samo jednom upiskila gacice, kada tata nije stigao da je svuce, sve ostalo je zavrsilo u nosi, ili traviuser posted image tako da smo i sada za spavanje obukli gaciceuser posted image ... Ovo je nasa nedelja za skidanje pelena.


Didi, Yula, Anauser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 2342
   RE: Skidamo pelenu!
4.8.2013 23:34:46   
Azra_
Bravo za dečicu!!!! Valjda ćemo se i mi ubeležiti nekad kao uspešni NEupišanci:user posted image

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2343
   RE: Skidamo pelenu!
4.8.2013 23:40:01   
Ana RR
Bravo Una user posted image

Azra, naravno da hoćete user posted image samo polako, verovatno nije sasvim spreman user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 2344
   RE: Skidamo pelenu!
4.8.2013 23:49:15   
Anoniman
Azra, jos je on mali, polako, mi stalno sada idemo da bacimo iz nose u wc solju, i povuce vodu, i kaze cao!user posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 2345
   RE: Skidamo pelenu!
5.8.2013 0:01:08   
Azra_
Nadam se...
Pisala sam o sestriću koji je od noše bežao kao ošuren. Evo, ima malo više od 2,5, 3 dana piški u nošu. 3 dana je po dvorištu bio u gaćicama i skapirao. Ne traži sam, ali čim ga stave na nošu, piški. Jedino što nije kakio već 4 dana.user posted image

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2346
   RE: Skidamo pelenu!
5.8.2013 0:30:39   
Didy
Evo da sumiram na kraju dana - Popodne smo bili u gostima, vozili smo se autom nepunih pola sata do odredišta (pa posle isto toliko nazad), u povratku išli i u market, nisam joj obukla pelenu. Tamo smo bili u dvorištu i nekoliko puta sam je stavila na nošu da piški, nije se nijednom upiškila u gaćice.user posted image Znači - prvi dan bez ijednog incidenta.user posted image I više sam nego zadovoljna.user posted image
Azra, vi ste još mali, po mom mišljenju. A i svako dete je različito. Ja sam identičan pristup imala prema sinu i ćerki. Njemu sam pokušavala leto pre 2. rođendana da skinem pelenu, nije bilo šanse (da se ne ponavljam, ima negde na početnim stranama ove teme ispisano sve kako je bilo u više opširnijih postova), s 23 meseca je krenuo u vrtić i ja sam odustala, po savetu vaspitačice, da ga ne bih dodatno podvrgavala stresu. Tokom zime sam isto pokušavala, probam jedan dan da skinem pelenu i kad vidim da ne vredi, odložim. Na kraju smo skinuli pelenu tek s 2 i po godine i to za jedan vikend, bez stresa i nerviranja. Sačekala sam da bude skroz zreo, nisam htela da se maltretiramo mesecima. Bila sam spremna i sa Sofijom da čekam sledeće leto da sam videla da nije spremna, ali, eto, s njom je sve nekako glatko krenulo.user posted image

< Poruku je uredio Didy -- 5.8.2013 0:32:31 >


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 2347
   RE: Skidamo pelenu!
5.8.2013 8:02:42   
cockic
azra mala su nam deca,evo lena je devojcica a kazu da je sa njima brze.mada mislim da ni to nema veze.kad je dete spremno navikavanje je brz proces.barem je tako kod sina bilo.kad je odlucio da kaki na nosu onda je poceo bez problema.a do tad je samo trazio pelenu da u nju kaki.

a za odvikavanje nije kasno probati ni pocetkom septembra,oktobra,jer kazem kad je dete spremno to ide brzo.za par dana naviknu.kod lene je nezgodno za piskanje,jer piski svaki cas,ali kaku vidim kad cucne i odmah je mogu na nosu,ali ja kad vidim da kaki,kazem lena u nosu.za sad jos nece da je trazi.ali spominjacu joj,pa ce poceti da je uzima pre nego krene da kaki u pelenu.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 2348
   RE: Skidamo pelenu!
5.8.2013 10:33:30   
Anoniman
Noc prosla superuser posted image

Gacice bile suve, odmah sela na nosu, i piskila, sada sam joj dala med i bananu, da sacekamo da dorruckuje i opet nudim nosu.user posted image

(odgovor članu Peace*)
  Direktna veza do poruke: 2349
   RE: Skidamo pelenu!
5.8.2013 13:54:02   
Didy
Bravo za Unu!
Ja sam Sofiji stavila pelenu i dobro je jer se noćas budila nekoliko puta i tražila vode, tako da pelena nije bila suva. Ali čim se probudila, tražila je da pi'ki. I celo jutro suva, nije se nijednom upiškila u gaćice i kakila je u nošu! Išli smo i do radnje i u šetnju po kraju, sve prošlo ok. Piškila kad smo se vratili kući. Jedino što se boji da piški bez noše napolju kad je držim, ali verujem da će i to vremenom doći na svoje.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  92 93 [94] 95 96   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  92 93 [94] 95 96   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Veliki petak, najtužnija godišnjica i vera...
Godinu dana kasnije bol je i dalje tu. Veo tuge i dalje viori oko škole, na hodnicima, u učionicama ali i nad celom Srbi...
“U životu najviše žalim što nisam rodila t...
Zatvorila sam oči i videla nas za 10 godina. Videla sam porodične odmore sa planinarenjem kroz kozje staze i igranje na ...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here