|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  93 94 [95] 96 97   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Skidamo pelenu!
5.8.2013 14:41:28   
pahulja76

IZVORNA PORUKA: Azra_

Nadam se...
Pisala sam o sestriću koji je od noše bežao kao ošuren. Evo, ima malo više od 2,5, 3 dana piški u nošu. 3 dana je po dvorištu bio u gaćicama i skapirao. Ne traži sam, ali čim ga stave na nošu, piški. Jedino što nije kakio već 4 dana.user posted image


mi smo odlicno savladali nosu da piskimo al eto nece da kaki user posted image muci se na 3 dana pa je nervozna, samo jurca al da kaze na vreme kad joj se kaze nece a obecava i obicno je vidim da cucne i dok je svucem vec pocne dakaki u gacice user posted image
sto joj je problem da kaki u nosu ako vec hoce da piski?!

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 2351
   RE: Skidamo pelenu!
5.8.2013 14:49:04   
Ana RR
Pahuljice, a da probate sa adapterom? Možda će joj biti interesantnije da sedi na šolji kao mama i tata, pa joj onda složiš priču. Mare prvih par dana nije hteo nikako da sedne na nošu i da kaki (piški stojeći) i bila sa rešena da odmah probam sa adapterom ali igrom slučaja prihvatio je nošu.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 2352
   RE: Skidamo pelenu!
5.8.2013 15:21:46   
Didy
Pahuljo, od naših prijatelja sin ima više od 4 godine i dalje je patnja i moljenje kad treba da kaki. Neka deca kao da imaju strah i teže to savladavaju. Samo plako i strpljivo, bez nervoze i pričaj, pričaj što više.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2353
   RE: Skidamo pelenu!
5.8.2013 15:29:03   
Azra_
Ma bitno je da kaki. Sestrića su danas vodili kod dr. Nije kakio već 5 dana ,, od kad su skinuli pelenu. Piški, bude na noši, sve super, ali kakenje nikako. E sad, ne mora da znači da je zatvor na psihičkoj bazi, ili neki strah, on je uvek imao jako tvrdu stolicu. Dr mu ipak dala neki gel, da se ne muči i ne napravi neki problem. On ne pokazuje znake da ga nešto muči, ali, ko će ga znati. Rekla im da ne odustaju ako već koristi nošu. A i da mu se kakilo toliko, ukakio bi se i bez pelene, ili kad mu stave popodne za spavanje...

Za nas je uspeh što je dete pre par dana piškilo u bazenčiću. To nikada nije radio, ni dok se kupa u kadi, ni u bazenu. Piškio je na svaka 3 minuta po malo, valjda mu bilo zanimljivo, pa stalno kaže ˝pšššš˝. Videću kako će se ponašati na moru,,,

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 2354
   RE: Skidamo pelenu!
5.8.2013 23:15:00   
pahulja76
bili smo napolju (u 2 radnje) oko 2,5h piskila je tek kad je dosla kuci, onda sela da vecera i pred kraj vecere kaze opet mi se piski (popila je dosta vode dok smo bili van kuce) sela na nosu i posle par minuta ipak kakila user posted image . nadam se da ce sad biti lakse i da ce traziti nosu i kad joj se kaki je je primetila da je ovako lakse i za stomace i za nju.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 2355
   RE: Skidamo pelenu!
6.8.2013 8:30:45   
Anoniman
i mi smo juce sve obavili u nosu, nista na pod niti u peleneuser posted image ali jos je rano da se radujem, da vidimo kako ce danas biti

(odgovor članu pahulja76)
  Direktna veza do poruke: 2356
   RE: Skidamo pelenu!
6.8.2013 12:31:53   
Sanja90
Mi smo danas skinuli pampers skroz,obukli gacice i od jutros piski i kaki u nosu(mladja cerka)user posted image Nadam se da pampers necemo vise koristitiuser posted image

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2357
   RE: Skidamo pelenu!
6.8.2013 13:43:24   
Anoniman
Mi vec treci dan potpuno bez pelene, i nocu i danju, piski i kaki u nosi :) desi nam se mozda dnevno jedan incident, ali super jeuser posted image user posted image user posted image ...
Kseno duper za Marinuuser posted image

(odgovor članu Sanja90)
  Direktna veza do poruke: 2358
   RE: Skidamo pelenu!
6.8.2013 15:39:06   
Didy
Da prijavim regresivnu fazu kod nas. user posted image Sinoć sam odvela decu da ih moj tata pričuva na sat vremena i za tih sat vremena se dva puta upiškila u gaćice, nijednom u nošu.user posted image
Jutros je pelena bila skroz suva, stavila sam je na nošu, piškila je i za nekih 10 minuta viče Stefan - Mama, Sofija se upiškila u moju sobu na tepih.user posted image Ja je stavim odmah na nošu, ona nastavi i ispiški baš dosta. Za 15-ak minuta viče - Kaka! Ja vidim da je već malo krenulo u gaćice, nastavi u nošu. Posle doručka opet isto kaže - Kaka! I opet već počela u gaćice, nastavila u nošu. Odemo kod svekrve, upiški se čim smo stigle. I posle toga se još u dva navrata ukaki. Baš sam bila poluočajna! Nadam se samo da je to klackalica, malo gore, malo dole, pa da će sad ići gore.
I još ne znam kako da je naučim da piški napolju onako dok je ja držim. Ona nema od koga da vidi kako devojčice piške napolju, jer samo vidi dečake. Od svih naših prijatelja i rođaka, samo je ona devojčica, ostalo su sve dečaci i ona njih oponaša kako piške stojeći.user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2359
   RE: Skidamo pelenu!
6.8.2013 19:21:15   
Anoniman
danas nije tako dobro, piskila je i u nosu i na pod user posted image

(odgovor članu Didy)
  Direktna veza do poruke: 2360
   RE: Skidamo pelenu!
6.8.2013 20:32:13   
Sanja90
i moja se 2x upiskila u gacice,a taman sam se ponadalauser posted image

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2361
   RE: Skidamo pelenu!
6.8.2013 21:29:26   
Ana RR
Mare se sinoć upiškio na krevet user posted image zbunio se pa skočio, otrčao po nošu i piškio još malo user posted image kikseva mora biti ali biće oni sve bolji, dajte im vremena user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 2362
   RE: Skidamo pelenu!
7.8.2013 7:51:12   
pahulja76
mi smo juce posle podnevnog spavanja kakili u nosu i uvece posle vecere rekla je kaki mi se, sela na nosu i odradila posao user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2363
   RE: Skidamo pelenu!
7.8.2013 8:00:08   
Trcosava
IZVORNA PORUKA: Didy

I još ne znam kako da je naučim da piški napolju onako dok je ja držim. Ona nema od koga da vidi kako devojčice piške napolju, jer samo vidi dečake. Od svih naših prijatelja i rođaka, samo je ona devojčica, ostalo su sve dečaci i ona njih oponaša kako piške stojeći.user posted image


Didy i Ana je sa tim imala problema, nedavno smo to ''regulisali''. Ne znam zašto im je to problem, da li zato što su stisnute pa ne mogu da se opuste ili.. Tek znala je tako u šetnji po pet puta da mi kaže da joj se piški, svaki put je skinem i tek peti put (valjda kad je pošteno pritisne) ona se ispiški. Još ne ume da savlada da piški sama, samo jednom je uspela, tj dva puta, sad kad smo bili u Bg dok se brčkala u dvorištu pa je piškila na beton. U suprotnom bi upiškila i gaćice i patike user posted image

< Poruku je uredio Trcosava -- 7.8.2013 8:10:23 >


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 2364
   RE: Skidamo pelenu!
7.8.2013 10:49:19   
Anoniman
Mi se jutros probudili upisani, u 6h je piskila u krevet, nije htela, ili mogla da piski sinoc pred spavanje, i jutros poplava, mislila sam da odustanem, ali ne, cim je ustala u 10h piskila je u nosu, videcemo sta ce biti dalje, kazu da je prva nedelja najkriticnija.user posted image

(odgovor članu Trcosava)
  Direktna veza do poruke: 2365
   RE: Skidamo pelenu!
7.8.2013 23:19:07   
Anoniman
nama danas los dan, svuda je piskila samo ne u nosu, dobro jedno 3x je piskila u nosuuser posted image ne znam sta je ovo , 4 dana su prosla super, ovaj 5 strasno, valjda je neka fazauser posted image

(odgovor članu pahulja76)
  Direktna veza do poruke: 2366
   RE: Skidamo pelenu!
8.8.2013 18:09:32   
Anoniman
Danas ni jednom nije upskila gacice, piski u nosi, ali sam resila da vratim pelenu za spavanje dnevno i nocno, jer se danas upiskila za vreme spavanja, sta vi milsite da li pravim gresku?user posted image

(odgovor članu pahulja76)
  Direktna veza do poruke: 2367
   RE: Skidamo pelenu!
8.8.2013 19:11:15   
Anoniman
ja za dnevno spavanje ne stavljam pelenu, ali za nocno stavljam i nemam nameru uskoro da skidam jer uvek piski nocu i ako bude kao ja, ustajace celog zivota barem 2 puta nocu.
nama sad ide dobro, juce i danas samo po jedna nezgoda nam se desila.

< Poruku je uredio ksena -- 8.8.2013 19:12:19 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2368
   RE: Skidamo pelenu!
8.8.2013 20:26:59   
Ana RR
Isto kao Ksenči user posted image ja imam mali kapacitet bešike pa ustajem noću ,nadam se da neće i on.

Noćnu za sada stavljam, nekad se uspava pa ujutru bude puna pelena a ako ga budem budila da piški u krevet se više vratiti nećemo user posted image

Nama inače ide super, kuc kuc, sam traži nošu, kad smo napolju počne sam da se skida kada mu se piški. Plašim se da kažem ali mislim da smo se mi rešili pelena user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2369
   RE: Skidamo pelenu!
8.8.2013 22:00:04   
Anoniman
Danas i kod nas super, znaci samo jednom se upiskila tokom dnevnog spavanja, sve ostalo trazila da kaki i piski u nosu ili napolju.... Ma ni ja ne bi stavljala pelenu, ali videcemo sta ce biti nocas...

Super za Marka i Marinuuser posted image user posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 2370
   RE: Skidamo pelenu!
11.8.2013 0:31:04   
Didy
Sve ne smem da napišem, ali mi se čini da dobro napredujemo. Noćna i dnevna su i dalje suve svaki put, tačno mi dođe da joj više ni ne stavljam za spavanje. Ne traži još uvek sama da piški tokom dana, ali trpi sve dok je ja ne stavim na nošu. Piški i odmah ustaje. Kad idemo u šetnju, ne nosim nošu. Budemo i po 2-3 sata van kuće, pije baš dosta vode dok smo negde napolju, neće i dalje da piški napolju, ali se ni ne upiški, već čim dođemo, ispiški punu nošu. Kakenje je do pre neki dan bilo tako što počne u gaćice, a nastavi u nošu, a sad traži nošu, ali ostane na gaćicama mali trag. Rekla bih da je i to dobro.user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2371
   RE: Skidamo pelenu!
11.8.2013 2:02:43   
Yula
Super zene, bravo za vasu decicu!

I moj L. ima vec nedelju dana kako trazi nosu da piski i kaki, uopste ga vise ne nutkam. Preko dana spava bez pelene i uopste se ne upiski. Cak je prosle noci poceo da placucka, mi otisli do njega, on ustaje i pravo u dnevni boravak po nosu i seda na nju onako pospan. Mi brzo skinemo pelenu, on se ispiski i vise nije u toku noci piskio. user posted image Bas sam ponosna na njega, majkin sin! user posted image user posted image

Eto, trebalo nam je nekih dvadesetak dana da zaokruzimo tu pricu sa nosom, i to bas neposredno pred dolazak nove bebe.

I dalje cu mu stavljati nocnu, za svaki slucaj.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 2372
   RE: Skidamo pelenu!
11.8.2013 10:06:07   
Tiziana
I kod nas ide dosta dobro. Celi vikend je samo u gacama, kaze da joj se piski i trazi nosu ili sama dodje,skine gace piski i ustane,sinoc je rekla da joj se piski i krenula malo da piski u gace i vice mama vidi mokjo. Zeza me jedino sto moram da joj stavim pelenu za jasle jer nije skroz naucila na nosu pa tamo bude sve vreme u peleni.Ali sledece nedelje idemo na mor ei sve nade polazem na to da cemo tamo zavrsiti tu pricu sa pelenama.

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 2373
   RE: Skidamo pelenu!
11.8.2013 14:04:33   
Anoniman
Nama je danas sedmi dan, i mogu reci da je sve superuser posted image trazi sama da piski i kaki, vec nedelju dana nismo obukli gacice, ni za dnevno, ni za nocno spavanje, imali smo ona 2 incidenta, ali su brzo prosla. Danju su nam gacice suve, juce smo bili u gostima, 2 x je piskila u travi i jednom u kupatilu....user posted image

Milsim da smo se mi resili pelena, ali ne smem na glas da kazemuser posted image

(odgovor članu Tiziana)
  Direktna veza do poruke: 2374
   RE: Skidamo pelenu!
11.8.2013 20:12:40   
Yula
Ja bolje da nista nisam pisala. Danas bio sa tatom u parkicu i ukakio se u gace! To nam se nije ni jednom do sada desilo! Nadam se da se nece ponavljati. Mozda je i signalizirao mm-u, ali ovaj nije znao da registruje to. Jutros kakio regularno u nosu i to sam trazio.

< Poruku je uredio Yula -- 11.8.2013 20:13:12 >


_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  93 94 [95] 96 97   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  93 94 [95] 96 97   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Decu prerano odvajamo od mame
Više vremena trošimo na treninge, jezike, tečajeve i poduke nego na grljenje i poljupce.
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here