|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  94 95 [96] 97 98   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Skidamo pelenu!
11.8.2013 21:34:31   
isidora88
kod nas i dalje isto, ne nosi pelene vec 3 meseca, uvek piski u nosu ili napolje, ali da kaki nema sanse, uvek trazi pelenu, kaki i trazi da se kuka, nikako da ga nagovorimo da kaki u nosu ili soljuuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 2376
   RE: Skidamo pelenu!
13.8.2013 8:36:32   
Biserce
Nama ovih dana uzas upiski se po 5-6 puta i ne reaguje uopste, nastavlja dalje sa igrom. Juce se i upiskio na krevet cim se propudio popodne. Ali ne bih da odustajem...zao mi da se kuva u peleni po ovoj vrucini. Pricacu, nutkati, prati gacice...valjda ce biti bolje.

_____________________________

Ako si bogat samo onim sto lopovi mogu ukrasti i moljci pojesti....sa cim ces ostati ako lopovi zbilja ukradu i moljci pojedu???

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 2377
   RE: Skidamo pelenu!
13.8.2013 10:59:12   
Anck Su Nmaun
Ja sam u Totalnom rebusu...sta i kako dalje s ovim problemom!

Ne piski kao beba svaka 2 minuta , znaci ujutru jednom, oko podneva itd... ali na nosu i dalje NE!
Jutros je ustala, suuva pelena i kaze ona ocu piskim, stavim je na solju, nece, sedela je malo na nosi i nista nije uradila...

Juce isli u setnjucu, nekih sat i po (bez pelene) i sve super nije se upiskila. Ona sad ima kontrolu ali dete opet to mora da izbaci a nece na nosu, ni solju ali ni na travu.... neznam sta da radim user posted image

(odgovor članu Biserce)
Direktna veza do poruke: 2378
   RE: Skidamo pelenu!
13.8.2013 11:01:09   
Olga75
mozda da sednes ti na solju , seka na nosu i piskite pred njom user posted image
nemam pojma user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 2379
   RE: Skidamo pelenu!
13.8.2013 11:04:17   
Anck Su Nmaun
Ma kod nas se wc i ne zakljucava zbog njih... to je vecito zurka po wc-u user posted image user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 2380
   RE: Skidamo pelenu!
13.8.2013 11:05:52   
Olga75
a da je u to neko vreme kad piski uvedes u WC pa pustis vodu , sednes i cekas da vidis kako ce reagovati ?

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 2381
   RE: Skidamo pelenu!
13.8.2013 11:20:55   
Didy
Ovo što je Olga pisala pali kod Sofije. Još pre nego što smo počeli s odvikavanjem od pelena, stavljala sam je na nošu. Pre kupanja Stefan seda na adapter, ona na nošu, ja u tom momentu puštam vodu u kadu i ona uvek, ali uvek piški, makar i po koju kap.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 2382
   RE: Skidamo pelenu!
13.8.2013 22:52:37   
Yula
Kod nas totalni haos vec 3 dana. Molim nekoga ko je imao slicano iskustvo ili ima ideju kako ovo da resimo da mi kaze! A problem je sledeci:

dete vec godinu dana bez problema piski i kaki na nosu. Pre mesec dana smo skinuli pelenu i malac je kroz 4 dana naucio da se na nosi piski i kaki. Ubrzo je odlucio da hoce da piski na wc solji, mi smo to prihvatili. Trazi da piski i kaki, ili ako ne trazi onda mi primetimo da se drzi za pisu ili guzu, ponudimo nosu/wc solju i malac to obavi. Poslednja tri dana dete odjednom nece da kaki na nosi! Nece ni da cuje!!! Kaki samo u gacice! Mislim da se to desilo jer je pre neki dan kakio na nosi i nestrpljivo je hteo da sto pre zavrsi i ustajuci sa nose gledao je kako kaka ispada i od tada kao da se zgadio, sta li vec, uglavnom nece da kaki na nosu! Molili smo, grdili, obecavali nagrade, sta nismo radili, ali nece. Jedva da nekada uspemo da ga nagovorimo da uopste sedne na nosu, pre toga on kaze da mu se kaki, ili trazi nosu, ali na njoj nista nece da uradi, kao da se plasi da to uradi.

Bas sam se ske**** user posted image Ajde da on nikada nije hteo na nosu, da je se ranije plasio, ne, samo eto odjednom dete resilo da nece da kaki na njoj i gotovo. Zao mi je da ga vise grdimo, ucenjujemo, obecavamo... Naravno da smo prvo sve cile-mile, ali sada vise ne znam sta cemo da radimo, ja samo sto se nisam porodila, nemam snage da se natezem sa njim oko toga, a plasim se da ne shvati ovo stanje kao nesto normalno pa da narednih god.-dve kaki u gacice... Nije to samo istresti kaku iz gacica i oprati ga, ovo je veliki problem ako se nastavi jer nista necu moci da planiram, ni nabavku, ni odlazak u parkic, igraonice, nikakve aktivnosti jer cu veliki deo dana morati da dezuram oko njega, pricam i molim da se ne ukaki u gacice. Prekljuce se ukakio u gacice u parku, mm ga doneo kuci user posted image

Sta da radim, ima li ko kakvu ideju? user posted image

P.S. Malac ima 2 god. i dva meseca.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 2383
   RE: Skidamo pelenu!
14.8.2013 0:05:37   
Didy
Yulo, ja ti već odgovorila, da se ne ponavljam i ovde.
Inače, Sofija ima stomačni virus već dva dana, pa sam bila malo obazrivija, ali ona uredno zatraži nošu da kaki, večeras je imala proliv i čekala je da joj donesem nošu. Definitivno joj skidam i noćnu čim završimo sa stomačnim virusom.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 2384
   RE: Skidamo pelenu!
14.8.2013 8:49:22   
Anck Su Nmaun
Yulo, ako malo "prelistas" unazad videces da se desavalo to i drugoj deci.
T je tako nakon prestanka nosenja pelene , posle 3-4 meseca odjednom par puta pocela da kaka u gace...a secam se da je jos njih pisalo... polako opusti se, ponovo ce on to regulisati sve u nosu user posted image

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 14.8.2013 8:50:02 >

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 2385
   RE: Skidamo pelenu!
14.8.2013 11:21:30   
Anck Su Nmaun
Meni nije jasno, evo pola 12 je a ona joos nije piskila, znaci od sinoc!!

Suva pelena jutros, neznam jel trpi ili sta? Sad sam im rekla da idemo na sladoled ako piski, jadna Taca ubi se da je nagovori da H piski user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 2386
   RE: Skidamo pelenu!
14.8.2013 15:16:12   
pahulja76
ne znam anck sta im je, evo A. ovih mes. dana uredno seda na nosu da piski al juce od 17h-21.30h nista i par puta sam je pitala dal joj se piski a ona vrtela glavom NE al pred tusiranje je ipak piskila. jedino sto joj je jutros bila puna pelena sto se inace nije desavalo prethodnih dana pa sam mislila da pocnemo sa skidanjem i nocne pelene al sad jos ne smem da se usudim. i jos uvek pijemo mleko pred spavanje a sad pored njega trazi i vodu user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 2387
   RE: Skidamo pelenu!
14.8.2013 22:21:23   
Anck Su Nmaun
Yulooo... bas danas citam o tvom problemu u knjizi, pa te se set_ih .....pise da valjda klinci skontaju posle par dana il nekog vremena da manje truda zahteva da se kake u gace.. znaci, skini , sedi na nosu-solju, obrisi guzu, obuci...
U pelenu samo obave pa se vi mame i tate bakcite mojim gacama user posted image

Ali biti uporan i ne vracati u pelenu i odustace, tj. vratice se na staro!

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 14.8.2013 22:22:16 >

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 2388
   RE: Skidamo pelenu!
14.8.2013 22:40:36   
Ana RR
Kod nas i dalje sve ok, kuc kuc. Još uvek trošimo pakovanje pelena koje sam kupila 08.07. (kupila dva pakovanja tada, trošimo poslednje), sa odvikavanjem smo krenuli 20.07.

Primetila sam da neće svesno da piški u pelenu. Pre neko veče je već skoro zaspao kada mi je tražio da piški. Htela sam da proverim kako će reagovati pa sam mu rekla da piški u pelenu a on je rekao ne, ne, u no (ne,ne, u nošu). I dalje ne skidam noćnu jer mu ujutru bude puna, jedino da ga budim noću da piški (pre neku noć je loše spavao pa smo ustajali, piškio je oko pola 2 i ujutru je bila suva pelena).

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 2389
   RE: Skidamo pelenu!
14.8.2013 23:21:18   
Yula
Zene, kakio veceras na nosu uz obecanu nagradu, Disney cars jaje! Dala sam mu odmah jaje kada je seo, ali sam ga otvorila tek kada je kakio! Dobra fora zar ne? hehehehhe

Nocna pelena mu je potpuno suva vec nocima, ali mu ranije dajem mlekce da popije, piski pred spavanje i nema nikakvih problema. Uredno najavljuje piskenje i piski iskljucivo na wc solji. Poradicu jos malo na ovom problemu,a li definitivno moramo da se dovijamo raznim trikovima i ludorijama da bi decu privoleli na nesto sto se njima cefne da nece.

Anck, nemam sreco vremena da citam celu temu, mada bih je najradije procitala, jer se ubrzano spremam za porodjaj, i evo, psolednjih dana pokusavam da zavrsim onaj tepih! POcela sam da usivam kicanke za platno, poslacu ti slike ovih dana ili cu ih objaviti na fb, ako uspem da zavrsim do porodjaja. user posted image

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2390
   RE: Skidamo pelenu!
14.8.2013 23:25:13   
Azra_
Anči, ako se sam probudi i traži, ok, ali meni bi bilo žaoo da budim dete... Zapravo, ja i ne znam kako je to kad dete spava, pa sam zato osetljiva na temu a anđelčića koji lepo pajki,budimo i pospanog vodimo da piški... Iskusnije mame će ti bolje reći. Mi nismo pokušavali odvikavanje od onda...

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2391
   RE: Skidamo pelenu!
15.8.2013 8:42:25   
Anoniman
nama u toku dana dobro ide, mozda se nekad jednom dnevno desi da piski u gace. pelenu stavljam za poslepodnevno (iako u pocetku nisam, ali bolje i duze spava sa pelenom) i nocno spavanje i to necemo ukidati jer joj je prepuna pelena ujutro.
nego, kako ste decu naucili da piske napolju?

(odgovor članu Azra_)
  Direktna veza do poruke: 2392
   RE: Skidamo pelenu!
15.8.2013 9:09:25   
cockic
svako dete je drugacije,petar je mogao prvo da izbaci nocnu pa dnevnu.tako sam i probala jos proslog leta i nije se upisivao nocu,a ni budio da piski.mada konkretno njemu piskanje nije bilo problem,sem napolju nije dugo hteo.kao sto rekoh jedno 4 meseca kakio u pelenu,a pikanje obavljao u nosu.samo kaze kaki peenu i ja mu stavim.jer je umeo da trpi dugo,kao sto sam vec pisala.ali ja sam zadovoljna kako se on odvikao.

za lenu nemam pojma kad ce,ona sve zna cemu sluzi nosa,a nece da je trazi kad joj se kaki.i mislim da dokle god piske svaki cas da je rano.petar je tad piskio nekoliko puta dnevno,a ne 50 puta kao lena sad.ja se nadam da ce lena do drugog rodjendana da se odvikne.ja mogu probati nekih 10 dana pred kraj avgusta,sto znaci za nekih nedelju dana.i posle bi odustala do druge ako nevidim da je spremna.jer krece pocetkom septembra u jaslice pa ce biti mnogo da je navikavamo i na nosu i na jaslice u isto vreme.a oni svakako ih tamo stavljaju na nosu posle svih obroka.pogotovo sto je ona sa decom 2011 koja vec ih koriste.to smo saznali na roditeljskom da vecina koristi nosu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2393
   RE: Skidamo pelenu!
15.8.2013 13:44:13   
Anoniman
i meni se cini da una krace spava to poslepodnevno spavanje, baas zato sto nema pelenu , i piski joj se, i onda se probudi i pravac na nosu, mi evo vec dve nedelje ne koristimo pelene, i ne znam sta da radim sa ova dva cela paketauser posted image da li sada posle toliko vremena da joj vratim za spavanje, strah me da je ne zbunimuser posted image

(odgovor članu cockic)
  Direktna veza do poruke: 2394
   RE: Skidamo pelenu!
15.8.2013 13:49:42   
Didy
Kseno, Sofija i dalje neće da piški napolju.user posted image Trpi dok ne dođemo kući. Trpi i po 3-4 sata. Ako negde idemo na duže, to je najčešće autom, ponesem nošu.
Sofiji je pelena noćna i dnevna suva otkako smo počeli s odvikavanjem, ali se ja ne usuđujem još da joj skinem.user posted image
Sve lepo obavi u nošu, nema incidenata.user posted image Jedino me nervira što trpi, ne traži nikad da piški, već je ja stavim onda na nošu ako vidim da je prošlo već mnogo vremena. Kad treba da kaki, lepo traži svaki put.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2395
   RE: Skidamo pelenu!
19.8.2013 21:23:59   
Anck Su Nmaun
Eto...mi se odvikli skrooz od peleneee.....ali.... nismo se navilki na nosu user posted image
Znaci odradi sve gde stigne, a pelenu nece ziva da obuce..i ... sta sad!?!? user posted image user posted image

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 2396
   RE: Skidamo pelenu!
19.8.2013 21:37:23   
Torbica
Anck, bitno da je skinula pelenu. To je igra moci. Sto vise pritiskas - opire se.. A sta ces, morace nekad da prihvati. U stanu je nezgodno a napolju je bar lako, moze da cucne gde god. Nisam imala taj problem sa mojima. Ne znam sta bih unutra ponudila user posted image Mozda da je izvedem napolje... Joooj strasan savet! user posted image user posted image user posted image Salu na stranu, odvela bih je da sama kupi tj izabere solju ili adapter sa omiljenim likom ili tako nesto, pa kad sama izabere mozda ce hteti user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 2397
   RE: Skidamo pelenu!
19.8.2013 21:47:15   
soni
nisam citala ranije postove , a kada ste poceli da ih odvikavate???

torbice jel si ti svog najmladjeg odvikla...

luna mi ide u obdaniste, ja sam mislila da probam kuci, medjutim tamo je jos uvek nece stavljati, misle da su mali...a i jesu


_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 2398
   RE: Skidamo pelenu!
19.8.2013 21:55:55   
Torbica
Soni, moj klinci su sa dve godine ostavili pelene. Ovako, kod nas u vrticu ih stavljaju posle obroka i posle spavanja na nosu, odmah od jaslica. Malenog stavljam posle jela i cesto odradi posao ali to je u cilju navikavanja na nosu, da prihvati da je to nesto normalno, pa kad bude vreme da mu bude lakse. To nam predje u ritual. Posle spavanja i jela, ako u medjuvremenu ne odradi, jel, stavim ga na adapter prvih par meseci dok navikne. Sedimo koliko on zeli. Malo pevamo, citamo, poigramo se, nekad odradimo posao, nekad ne. I mislim da je pravo vreme da sa dve godine budu bez pelena, a prethodno ih lepo pripremim i nekako to prodje bez mnogo buke i stresa. user posted image Ocekivanja treba da budu realna, super ako nas iznenade, ali to je njihov izbor. Nase je da ponudimo i oslusnemo. Oni imaju refleks praznjenja posle jela i to treba iskoristiti. Pozz

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 2399
   RE: Skidamo pelenu!
20.8.2013 8:42:45   
Anck Su Nmaun
Ja je nutkam po ceo dan ali ona nece pa nece...tako kad idemo negde ponesemo pelenu..kao pre neki dan se popiskila na sred onog lavirinta na igralistu!
Naravno bilo je dzangrizavih mama da komentarisu user posted image

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 2400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  94 95 [96] 97 98   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  94 95 [96] 97 98   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







BUDUĆE VOĐE: 7 osobina prolećnih beba
Zima, proleće, leto ili jesen ... Da li znate da godišnje doba utiče na našu ličnost? Mnoga istraživanja pokazala su kak...
MAJKE i SINOVI - to je jedna nežna i neras...
Ali postoji ta mekoća i nekomplikovana nežnost u odnosu majka-sin, nešto što postaje sve snažnije kako moji sinovi rastu...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here