|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  93 94 [95] 96 97   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Spermogram i spermokultura
15.2.2011 0:01:31   
Suncicabg
Pa ako mu je dr prepisao mora to da postuje. 

(odgovor članu Cecana)
Direktna veza do poruke: 2351
   RE: Spermogram i spermokultura
15.2.2011 10:40:44   
Anoniman
user posted image Cao cure!

Nasa dijagmoza je azoospermija!
Na nekom od sajtova sam procitala da u osijeku radi nekakav Josip (refleksolog) kazu da uspjesno lijeci sterilitet. Dali je neka od vas probala tu metodu?  

(odgovor članu Suncicabg)
  Direktna veza do poruke: 2352
   RE: Spermogram i spermokultura
15.2.2011 13:01:32   
nina26

IZVORNA PORUKA: Cecana

Jaoo pa nije valjda da antibiotici uticu lose na spermu?Mi smo taman popravili rezultat ali sad je dobio da pije antibiotike posto ima Stafilokoku u spermi.user posted image


Cecana, nazalost uticu. Sve dok ne izleci to sto ima, ne pokusavajte za user posted image .
U svakom slucaju to je kratak period tako da necete dugo cekatiuser posted image

(odgovor članu Cecana)
Direktna veza do poruke: 2353
   RE: Spermogram i spermokultura
15.2.2011 19:09:32   
*Maki*
IZVORNA PORUKA: Anoniman

user posted image Cao cure!

Nasa dijagmoza je azoospermija!
Na nekom od sajtova sam procitala da u osijeku radi nekakav Josip (refleksolog) kazu da uspjesno lijeci sterilitet. Dali je neka od vas probala tu metodu?  


Draga, citala sam da postoji nekoliko stadijuma azoospermije..ima veze sa FSH hormonom... ako treba postavicu tekst... Sta su vam doktori jos rekli? Zar bas ni jednog spermatozida nema?? Jako mi je zao draga moja... probajte sve sto mozete, mozda nesto pomogne...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2354
   RE: Spermogram i spermokultura
15.2.2011 23:08:23   
ana83
Citala sam i ja sve o azoospermiji!
FSH smo radili u granicama je normale kao i ostali hormoni, radili smo i testove na razne bakterije koji su bili negativni ali spermica niotkuda! Doktor preporucuje biopsiju jer smatra da je zbog neke upale doslo do zacepljenja i da spermica ima ali da nemogu da izadju! Mi bi ipak malo sacekali sa biopsijom i probali neke druge metode pa ako ne uspe onda pod noz! Ja smatram da je nalaz tako los i zbog stresa koji je muz doziveo par dana prije nego sto je uradio spermogram. U nedjelju sam nas zakazala kod refleksologa ako nista barem ce nas malo izmasirati i olaksati za 100 evrica

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 2355
   RE: Spermogram i spermokultura
16.2.2011 7:02:18   
dragojla
Svi koji imajiu azospermiju proverite......da li ste rodjeni sa spustenim testisima a niste prelezali zauske i niste imali zapaljenje
testisa i ako su testisi normalno razvijeni, onda je infekcija najverovatniji uzrok ovakvog
spermograma.....

(odgovor članu ana83)
Direktna veza do poruke: 2356
   RE: Spermogram i spermokultura
16.2.2011 9:21:23   
*Maki*
Ance, ja bih ipak poslusala doktora jer nisam sigurna da neke druge metode mogu tu da pomognu. Ako ste mladi i imate vremena, probajte. Ja se nadam da postoji neki zastoj jer je nemoguce da nema bas ni jednog spermica...videces postoji neka prepreka i dobicete bebca kad to resite :) Ljub

(odgovor članu dragojla)
Direktna veza do poruke: 2357
   RE: Spermogram i spermokultura
16.2.2011 18:59:30   
ana83
I ja se nadam da je neka prepreka! Spustene testise nije imao, zauske takodje nije imao a ni zapaljenje testisa. Nema nekog razloga za nepostojanje spermatozoida ali ih ipak nema. Postoji jos varijanta da nesto sa hromozonima nije uredu sto ja cisto sumnjam ali ispitet cemo i to! Hvala na podrsci!

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 2358
   RE: Spermogram i spermokultura
28.2.2011 13:16:54   
noblica.ns
Evo rezultata posle terapije kada smo se konačno rešili ešerihije,ali ostao enterococcus:
br.spermatozoida u l 15 x 10 9
aktivno pogresija 10%
slaba progresija   30%
bez progresije      10%
nepokretni            50%
normalnih oblika   60%
patoloških             40%
To je trenutno oligozoospermia gr.I. Sada je mm završio terapiju sa panklavom, pa ćemo da vidimo jel nestao i enterococcus i nadamo se još boljim rezultatima spermograma.user posted image
Ja sam presrećna i sa ovim rezultatima, kad se setim samo kakvi su bili...

(odgovor članu ana83)
Direktna veza do poruke: 2359
   RE: Spermogram i spermokultura
1.3.2011 23:02:10   
Suncicabg
Ja ovo nisam znala, pa a podelim sa vama.
Dr nam je rekla da na dan kad se  radi spermogram mm popijem malo vise tecnosti (caja) i da to utice da kolicina bude veca user posted image

(odgovor članu noblica.ns)
Direktna veza do poruke: 2360
   RE: Spermogram i spermokultura
4.3.2011 18:57:17   
AlexNS
A jel ti doktorka objasnila zašto je količina veća?

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 2361
   RE: Spermogram i spermokultura
4.3.2011 19:11:17   
*Maki*
Kolicina cega? ejakulata ili broja spermatozoida?

(odgovor članu AlexNS)
Direktna veza do poruke: 2362
   RE: Spermogram i spermokultura
4.3.2011 20:29:08   
Suncicabg
IZVORNA PORUKA: AlexNS

A jel ti doktorka objasnila zašto je količina veća?



Ne user posted image

(odgovor članu AlexNS)
Direktna veza do poruke: 2363
   RE: Spermogram i spermokultura
4.3.2011 20:29:41   
Suncicabg
IZVORNA PORUKA: *Maki*

Kolicina cega? ejakulata ili broja spermatozoida?



Ejakulata, koliko je mm razumeo, nisam bila bas prisutna

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 2364
   RE: Spermogram i spermokultura
5.3.2011 8:59:23   
*Maki*
Pa dobro...mozda poveca kolicinu ejakulata ali to sigurno ne znaci da povecava i broj spermatozoida... Ne znam zbog cega je bitno da je veca kolicina ejakulata?user posted image Bitno je valjda da je sto veci br. u tom ejakulatu i da je sto veci broj onih pravih brzih-pokretnih plivachauser posted image
Sunchi, ljubim teuser posted image

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 2365
   RE: Spermogram i spermokultura
26.3.2011 14:15:19   
pepino
koliko dana je najbolje da traje apstinencija prije nego se da sperma na analizu?
mi smo davno radili pa sam zaboravila,znam da je bilo oko 3-4 dana cini mi se jel smeta ako traje aps. i vise?

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 2366
   RE: Spermogram i spermokultura
26.3.2011 21:14:08   
Veca77

IZVORNA PORUKA: pepino

koliko dana je najbolje da traje apstinencija prije nego se da sperma na analizu?
mi smo davno radili pa sam zaboravila,znam da je bilo oko 3-4 dana cini mi se jel smeta ako traje aps. i vise?



Pepi, nije preporucljivo duze od 7 dana. Idealno je 3-4 dana user posted image

_____________________________

Tajna čovečjeg bića nije u tome da živi, nego zašto živi.

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 2367
   RE: Spermogram i spermokultura
29.3.2011 22:16:10   
jeca14
Cao svima, prvi put se javljam ali već duže vrijeme vas pratim. Portal je super i našla sam dosta zanimljivih stvari.

Suprug i ja smo dvije godine u braku bez dijece, problem je sledeći: prvi spermogram je bio sa 2 miliona, drugi 7  miliona, treći 25 miliona i četvrti tj. poslednji od prije dvadeset dana je rezultat je sledeći:
-broj spermatozoida: 14mil
-progresivno pokretnih: a (0,26)
                                     b (0,13)
                                     c (0,18)
-nepokretnih: 0,43
-leukociti: 3,00
-vitalnost: 0,60
-normalne forme: 0,37
-abnormalne: 0,63

Vidi se da su leukociti uvećani. Testovi UK, spermokultura, test na hlamidiju, mikroplazma i ureaplazma su negativni.
Dijagnoza: infertilititas, oligozoospermia, necrospermia, leucocytospermia
Urolog predlaže terapiju: tamoxifen 2x20mg/3mjeseca i visiren 2x200mg/10 dana

Poslije prvog i drugog spermograma bilo je bakterija koje su riješene antibioticima i u tom periodu smo koristili prirodnu bazu liječenja kao što su med, sjemenke, čajevi...

Nadam se da sam vam uspjela objasniti naše nalaze i zato vas molim za vaše mišljenje, prije svega da li je ko koristio tamoxifen u ovoj količini dnevno i neprekidno tri mjeseca?

(odgovor članu Veca77)
Direktna veza do poruke: 2368
   RE: Spermogram i spermokultura
17.4.2011 11:47:13   
marija andrijana
Dobro dosla Jeco!

Mislim da je problem povecanih leukocita (dozvoljeno je <1, a kod njega su 3).
Kako su mm jednom rekli, kada je imao povecane leukocite, oni mogu da stvore laznu sliku, a i da ubiju spermice.
Resava se antibioticima (kao sto je bilo prosli put kod vas) i radi se kontrolini spermogram posle toga.



(odgovor članu jeca14)
Direktna veza do poruke: 2369
   RE: Spermogram i spermokultura
17.4.2011 12:00:13   
marija andrijana
na zalost, moram da vam kazem da je mm sad najgori spermogram.

posle terapije profertil i ezerex sve je unisteno.

SPERMOGRAM

Likvefakcija 25 minuta
Konzistencija normalna

Spr - Broj sprematozoida 2.0            10*9/L      20 - 250    (prosli nalaz 12,5 mil)
Spr - Broj spermatozoida 4.6            10*6/V      > 50          (prosli nalaz 18,75)
Spr - Progresivno pokretni spr.a) 0.02      1       > 0,25       (prosli nalaz 0,12)
                                               b) 0.00      1       > 0,10        (prosli nalaz 0,1)
                                  Pokretni c) 0.02      1                         (prosli nalaz 0,14)
                             Nepokretni d) 0.96                                 (prosli nalaz 0,64)
Spr - Leukociti 0.04                      10*9/L              < 1          (isto kao prosli put)
Spr - Vitalnost      /                           1                   > 0,5       (prosli nalaz 0,56)
SPERMOCITOGRAM - nije ni radjen                                       (prosli put je radjen Normalni 49%, abnormalni 51%)

zar nije porazavajuce? sta se tu desilo, nije mi jasno?

totalno sam izbedacila, a o mm necu ni da pricam - grozno je, upao je u depresiju.
sve do sada je islo nekom uzlaznom putanjom, a sad je gore nego kad je poceo sa lecenjem.


(odgovor članu marija andrijana)
Direktna veza do poruke: 2370
   RE: Spermogram i spermokultura
17.4.2011 12:05:08   
Ana RR
user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu marija andrijana)
Direktna veza do poruke: 2371
   RE: Spermogram i spermokultura
17.4.2011 12:11:40   
marija andrijana
bas to!  user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2372
   RE: Spermogram i spermokultura
17.4.2011 21:20:58   
lidija 011
uhuser posted image

_____________________________

When you cry ,I''''ll wipe away all of your tears, when you scream ,I''''ll fight away all of your fears...

(odgovor članu marija andrijana)
Direktna veza do poruke: 2373
   RE: Spermogram i spermokultura
17.4.2011 21:32:04   
Suncicabg
Ni kod nas ta kombinacija nije pomogla user posted image
Drzite seuser posted image

(odgovor članu lidija 011)
Direktna veza do poruke: 2374
   RE: Spermogram i spermokultura
17.4.2011 22:18:12   
Anoniman
Mm radi sutra spermogram i spermokulturu. Nadam se da cu vas obradovati dobrim rezultatima. Pozdrav.user posted image

(odgovor članu Suncicabg)
  Direktna veza do poruke: 2375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  93 94 [95] 96 97   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  93 94 [95] 96 97   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?
Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here