|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  92 93 [94] 95 96   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Spermogram i spermokultura
10.2.2011 10:45:39   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Maro, teško da je napunio do pola user posted image nešto si se zaje****!


Ili je ono bilo toliko razmazano nemoj da mi verujes jer nisam ljudski mogla ni da vidim al je sve bilo jako nedefinisano user posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 2326
   RE: Spermogram i spermokultura
10.2.2011 10:45:45   
vision
ma kakvi do pola to te slagao user posted image mislim da je ovaj moj u manjku sto se toga tice i da je toga ranije bilo vise....

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2327
   RE: Spermogram i spermokultura
10.2.2011 10:45:50   
jekiki
E jesi luda skrozuser posted image Ako uzmes bocicu od laka za nokte ( koja je otprilike 12ml) mm je imao otprilike 1/5 te bocice. Ovako sam ti napravila poredjenje da lakse ocenisuser posted image


< Poruku je uredio jekiki -- 10.2.2011 10:47:59 >

(odgovor članu vision)
Direktna veza do poruke: 2328
   RE: Spermogram i spermokultura
10.2.2011 10:47:10   
Anoniman
Zene napisava vam gore da je sve bilo razmazano mozda se meni ucinilo jer je on bio toliko prestravljen da nisam mogla to jasno da vidim gledala sam u njega da ne padne u nesvest user posted image user posted image

(odgovor članu jekiki)
  Direktna veza do poruke: 2329
   RE: Spermogram i spermokultura
10.2.2011 10:50:12   
jekiki
E Maro moj je pola sa strane,akoo ne i vise a ostatak u bocicu. Sad bi me udavio da vidi sta pisemuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2330
   RE: Spermogram i spermokultura
10.2.2011 10:51:39   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: jekiki

E Maro moj je pola sa strane,akoo ne i vise a ostatak u bocicu. Sad bi me udavio da vidi sta pisemuser posted image


Da me ubijes sad ne znam jer se zalio da je wc jako tesan a vidis koliko je on na slici i da nije mogo da se skoncentrise user posted image A sta je on ubacio unutra zna samo on i Bog user posted image user posted image

(odgovor članu jekiki)
  Direktna veza do poruke: 2331
   RE: Spermogram i spermokultura
10.2.2011 10:57:48   
vision
ZNACI UMRECU OD SMEHA!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2332
   RE: Spermogram i spermokultura
10.2.2011 12:42:24   
zvoncica79
Drage moje,

Posto sam nova ovde, moze li neko za pocetak da mi preporuci provereno dobru laboratoriju u Beogradu, u kojoj bi supruguradio spermogram?

pozdrav svima!

(odgovor članu vision)
Direktna veza do poruke: 2333
   RE: Spermogram i spermokultura
10.2.2011 12:51:19   
jekiki
Cao Zvoncice i dobro dosla, nama su preporucili beladonu , konzilijum , paster i klinicki ( ako sam se zeznula sto sam napisala u postu javno nazive privatnih laboratorija ja se izvinjavam moderatorima pa nek izbrisuuser posted image

(odgovor članu zvoncica79)
Direktna veza do poruke: 2334
   RE: Spermogram i spermokultura
10.2.2011 13:20:00   
zvoncica79
Hvala draga Jekiki,

prvi put smo radili kod jedne od navedenih, pa bih sada menjala to jest ponovili u nekoj drugoj...
Prvi nam je bio ocajan na koja su dva dr. imala istu dijagnozu,a razlicite saveteuser posted image

(odgovor članu jekiki)
Direktna veza do poruke: 2335
   RE: Spermogram i spermokultura
10.2.2011 13:24:25   
jekiki
To da kod 2 dr bude ista dijagnoza a razliciti saveti je normalno, mm je od mog doce dobio savet da pije L-arginin,vitamin E, C, Zn ali to sve zavisi i od samog spermograma, a njemu je trebalo da poboljsa pokretljivost i morfologiju

(odgovor članu zvoncica79)
Direktna veza do poruke: 2336
   RE: Spermogram i spermokultura
10.2.2011 13:45:12   
zvoncica79
Nama je jedan preporucio operaciju vene varic.a drugi je siguran je da pored prosirene vene problem nije u tome vec eventualno u hormonima jer je rezultat tj sper. bas bio ocajan.user posted image

(odgovor članu jekiki)
Direktna veza do poruke: 2337
   RE: Spermogram i spermokultura
10.2.2011 13:51:46   
jekiki
Ja kao laik jedino sto mogu da ti kazem je da ponovo uradi spermogram i neka uradi i hormone , pa da se raspitate za nekog dobrog urologa i sa tim da odete kod njeg. Zao mi je sto je to tako ali ti drzim palceve da se sve sto pre resi i da ishod bude pozitivanuser posted image

(odgovor članu zvoncica79)
Direktna veza do poruke: 2338
   RE: Spermogram i spermokultura
10.2.2011 14:01:35   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: zvoncica79

Nama je jedan preporucio operaciju vene varic.a drugi je siguran je da pored prosirene vene problem nije u tome vec eventualno u hormonima jer je rezultat tj sper. bas bio ocajan.user posted image


Ja bih ti preporucila da odete do vise lekara i da cujes svacije misljenje. Jer meni su rekli da nemogu da soaten trudna a evo trudna sam sedam nedelja. user posted image Nemoj u potpunosti da im verujes jer su jako bezobrazni i samo gledaju kako da ti uzmu novac. Bolje vidi sa jos nekim jer ta operacija nije mala stvar.

(odgovor članu zvoncica79)
  Direktna veza do poruke: 2339
   RE: Spermogram i spermokultura
10.2.2011 14:18:08   
zvoncica79
Hvala vam devojke na savetima, bas mi znace!!!

Pocetkom sledece sedmice radimo hormone i ponovo spermogram, pa se javljam!!!
Znam da je malo .... ali jel bi neko mogao da mi preporuci doobrog urologa? Da probamo i sa trecimuser posted image

(odgovor članu jekiki)
Direktna veza do poruke: 2340
   RE: Spermogram i spermokultura
10.2.2011 19:53:42   
Sesilija 83
E zenske bas ste me oraspolozile sa komentarima o koliciniuser posted image user posted image user posted image .Kod mm samo prekrije dno one casice i to je to,biolog kaze da je to normalno za uslove u kojima se daje uzorak.Kaze covek dovoljna je i jedna kap ali da bude kvalitetnauser posted image

(odgovor članu zvoncica79)
Direktna veza do poruke: 2341
   RE: Spermogram i spermokultura
10.2.2011 19:56:46   
Sesilija 83
Sto se tice operacije vene,to ostavi kao zadnju opciju jer znam par iz mog komsiluka i on je odradio to i sada mu je spermogram prazan skroz,zaleteli su se kod jednog lekara i nisu isli na druga mesta,Nama su rekli prvo da dobijete bar dve tri bebe pa cemo onda da resimo venu,nije uvek ona uzrok,ali dr to prvo predloze cim je los spermogram.Ipak nek pije malo lekove,cajeve,zdrava hrana,pa vidite kako se razvija stvar.



< Poruku je uredio Sesilija 83 -- 10.2.2011 20:00:00 >

(odgovor članu Sesilija 83)
Direktna veza do poruke: 2342
   RE: Spermogram i spermokultura
10.2.2011 20:16:19   
gage
Pozdrav,posto vidim da je ovaj forum prilicno aktivan uclanih se pa da vam iznesem svoj problem.Naime ja i supruga vec 2 godine pokusavamo ali nista,prije par mjeseci poceli smo sa pretragama i posto su nalazi kod supruge bili ok ja sam uradio spermogram i spermokulturu u Sremskoj Mitrovici....rezultati katastrofa! boja:mjecno bela,pH:8.0,viskozitet:uobicajen,konzistencija:sluzava,likvefakcija:do 30 min.,zapremina:2.0 i to je sve sto su uspjeli izmjeriti :(,mikroskopskim pregledom pronasli su oko 20 spermatozoida od kojih 5 pokretnih,dalje u nalazu pise:bakterije,leukociti i epitelne celije prisutni u manjem broju,detritus obilan.U nalazu spermokulture pise:patogene klice nisu izolovane. kad sam video nalaz sokirao sam se,sledece sedmice idem kod urologa na dalje pretrage i zanima me sta sve moze uticati na ovako los rezultat,u zadnja tri meseca sam imao tegobe u vidu ucestalog mokrenja a prije nekoliko mjeseci su mi na ultrazvuku nasli manje kolicine peska u bubregu pa sam do nedavno pio terapiju ciprocinal-baktrim,dali su ove pojave mogle uticati da spermogram bude toliko los a napominjem da skoro dve godine nemozemo da `zatrudnimo` i zanima me dali neka hronicna upala moze da ima za rezultat totalno los spermogram.hvala

(odgovor članu Sesilija 83)
Direktna veza do poruke: 2343
   RE: Spermogram i spermokultura
13.2.2011 12:51:22   
zvoncica79
Gage,
Hronicna upala moze uticati na spermogram, kao i antibiotici, posebno u tvom slucaju-jak antibiotik,kao i stres u zadnja 3.4 meseca.

(odgovor članu gage)
Direktna veza do poruke: 2344
   RE: Spermogram i spermokultura
13.2.2011 13:53:41   
*Maki*
Gage, slazem se sa Zvoncicom. Verovatno su prehlada i lekovi uticali na los rezultat spermograma. I kod mog supruga je u 2 nalaza pisao da ima povecan broj leukocita, onda je radio spermokulturu i nista nije nadjeno. Uradi testove na hlamidiju, mikoplazmu i ureaplazmu jer se to prilikom analize spermokulture ne vidi. Mozda imas neku bakteriju ali ne brini sve ce se to srediti odredjenom terapijom.

Nisam razumela rezultat, jesi li mislio na milione kada si napisao one brojke 5 i 20 (spermatozoida)?Koliko pokretnih ima a koliko ukupno u celom ejakulatu a koliko u odredjenom uzorku (kod nas su merili u 1ccm)?

Nemoj samo da brines, rezultat spemograma moze drasticno da varira ... Stres, cigarete, alkohol...ostavi po strani dok ne dobijete bebu. Cigareta se moras odreci bar za neko vreme, to ce ti i urolog reci.


< Poruku je uredio *Maki* -- 13.2.2011 13:56:33 >

(odgovor članu zvoncica79)
Direktna veza do poruke: 2345
   RE: Spermogram i spermokultura
13.2.2011 14:46:14   
ksenija81

IZVORNA PORUKA: gage

Pozdrav,posto vidim da je ovaj forum prilicno aktivan uclanih se pa da vam iznesem svoj problem.Naime ja i supruga vec 2 godine pokusavamo ali nista,prije par mjeseci poceli smo sa pretragama i posto su nalazi kod supruge bili ok ja sam uradio spermogram i spermokulturu u Sremskoj Mitrovici....rezultati katastrofa! boja:mjecno bela,pH:8.0,viskozitet:uobicajen,konzistencija:sluzava,likvefakcija:do 30 min.,zapremina:2.0 i to je sve sto su uspjeli izmjeriti :(,mikroskopskim pregledom pronasli su oko 20 spermatozoida od kojih 5 pokretnih,dalje u nalazu pise:bakterije,leukociti i epitelne celije prisutni u manjem broju,detritus obilan.U nalazu spermokulture pise:patogene klice nisu izolovane. kad sam video nalaz sokirao sam se,sledece sedmice idem kod urologa na dalje pretrage i zanima me sta sve moze uticati na ovako los rezultat,u zadnja tri meseca sam imao tegobe u vidu ucestalog mokrenja a prije nekoliko mjeseci su mi na ultrazvuku nasli manje kolicine peska u bubregu pa sam do nedavno pio terapiju ciprocinal-baktrim,dali su ove pojave mogle uticati da spermogram bude toliko los a napominjem da skoro dve godine nemozemo da `zatrudnimo` i zanima me dali neka hronicna upala moze da ima za rezultat totalno los spermogram.hvala


To ucestalo mokrenje moze da ukaze na problem sa prostatom. Ali vec ce ti urolog uraditi UZ pa ces znati.
MM ima hronicnu upalu prostate da to nije znao, jedino mu se stalno islo u wc da piski a nema nista, umeo je i po pola sata da sedi na wc solji i nista.
E sad koliko to utice na spermogram nemam pojma jer mu urolog nije nista precizirao, ali spermogram mu je losiji.
Koliko znam, anitibiotici mogu uticati na spermogram, ali isto tako ne znam u kolikoj meri. Verovatno ces morati da iskontrolises krvne sudove testisa kao i homonski status.
Ali opet kazem, sve ce ti to urolog objasniti.

(odgovor članu gage)
Direktna veza do poruke: 2346
   RE: Spermogram i spermokultura
13.2.2011 19:43:44   
*Maki*
To moze da uradi i esherihija coli na primer user posted image

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 2347
   RE: Spermogram i spermokultura
13.2.2011 23:18:01   
Suncicabg
Jel se javljala Bebironcic?

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 2348
   RE: Spermogram i spermokultura
13.2.2011 23:20:16   
Ana RR
I ja sam se to pitala.. nisam je dugo videla.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 2349
   RE: Spermogram i spermokultura
15.2.2011 0:00:02   
Cecana
Jaoo pa nije valjda da antibiotici uticu lose na spermu?Mi smo taman popravili rezultat ali sad je dobio da pije antibiotike posto ima Stafilokoku u spermi.user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  92 93 [94] 95 96   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  92 93 [94] 95 96   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Svima vama koje pitaju - kad će beba ili š...
Koliko god bili veliki podrška okoline i poverenje u lekare, jednako je važno da vi sami celim svojim srcem verujete da ...
Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here