|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Gastritis
28.7.2010 17:52:36   
Anoniman
Znaci radi i to user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: Gastritis
28.7.2010 17:59:15   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: pcelica Maja

Znaci radi i to user posted image user posted image user posted image
meni da user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: Gastritis
13.8.2010 11:59:21   
mk1964
Pribjegavanje razno-raznim bapskim terapijama neće vam bitno pomoći. Naime tako se samo ublažavaju simptomi, a gastritis ostaje.
Stoga preporučam odlazak gastroenterologu, pregled, a onda najvjerojatnije terapija antibiotikom. Mišljenja sam da velika većina problema s gastritisom dolazi od helio pylori bakterije.
Sam sam dva puta prolazio kroz terapiju s antibioticima i controlocom i sad mi je dobro.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Gastritis
29.8.2010 20:11:52   
Anoniman
Dakle, ja sam pokupila lekove i sutra počinjem sa terapijom. 14 dana pijem lek sabax, ujutru čim ustanem, i posle pola sata treba da doručkujem. Nakon toga, 30 dana pijem famotidin, uveče pred spavanje. Uz to, stroga dijeta (malo, za promenu, idem na dijetuuser posted image ). Pogledala sam, i na izveštaju lekara mi uopšte ne piše gastritis nego dispepsija, koja je ustvari skup nekih simptoma i izaziva neka oboljenja, među kojima nije gastritis, nego čir, a i ovi lekovi, kako piše na uputstvu, ne leče gastritis nego čir. To mi je potpuno nejasno, ali me mrzi da idem kod lekara da mi objasniuser posted image Našla sam na jednom sajtu tabelu namirnica, ispisaću šta je poželjno, a šta nije za jelo, pošto blagi slučajevi gastritisa mogu da se "reše" i samo pravilnom ishranom.
Žitarice:
Da: Beli ili polubeli bajati hleb, dvopek, tost, testenine, pirinač, pšenični i kukuruzni griz, blago, ne preslatko pecivo
Ne: Svež hleb i pecivo, kukuruzni, raženi, integralni hleb, masno testo i jela s kvascem (krofne)
Mleko i ml. proizvodi:
Da: Obrano mleko, posni sir, kiseli mlečni napici, kiselo mleko sa 12 % masti, nemasni  sirevi
Ne: Masni i topljeni sirevi, punomasno mleko, pavlaka i masno kiselo mleko
Meso, riba, jaja:
Da: Nemasno meso (teletina, junetina, jagnjetina, jaretina, piletina nemasna, meso  od kunića) dinstano, kuvano, pečeno u foliji. Teleća jetra, jezik. Šunka, ćureća prsa. Nemasna bela riba, meko kuvano i jaja "na oko", riblja čorba
Ne: Svinjetina, divljač, guščije meso, dimljena, pržena, pohovana, soljena mesa i riba. Goveđa i svinjska iznutrica, masna riba, konzerve, dagnje, lignje, salame, rakovi, tvrdo kuvana i pržena jaja, trajne kobasice
Masnoće:
Da: Maslac, biljna ulja, margarin u manjim količinama
Ne: Svinjska i guščja mast, loj, podgrejani maslac, majonez
Voće:
Da: Oguljena, nastrugana jabuka, voćni sokovi, kompoti, banane, kuvano i zgnječeno suvo voće, džem manje količine
Ne: Nezrelo i konzervisano voće, slatko voće, veće količine marmelade, orasi, bademi, smokve, trešnje, agrumi
Povrće:
Da: Kuvano, dinstano pasirano povrće (kuvan krompir), spanać, blitva, zelje, karfiol, prokelj, šargarepa, mlad grašak, boranija, cvekla, paradajz bez kore i semenki, tikvice, svež kupus, sok od kupusa, kuvani luk, zelena salata
Ne: Kiseli kupus, kelj, grašak, soja, sočivo, pasulj, krastavci, pečurke,  konzervisano povrće, paprika, rotkva, luk, krompir pržen i pečen, plavi paradajz, koncentrat paradajza i kečap, konzervisano povrće, gotove supe
Šećeri:
Da: Blago, ne preslatko pecivo, biskviti, puding, griz, sutlijaš, med
Ne: Slatkiši, torte, pržena i dizana testa, palačinke, čokolada, kolači sa nadevom
Ostalo:
Da: Razblažen limunov sok, so, lovor, peršun, blagi čajevi, mineralna voda
Ne: Alkoholna, ledena i gazirana pića, kafa, ren, sladoled, crni čaj, ljuta paprika, sirće, biber, senf,  čokolada, mono- natrijum glutaminat, jako alkalne vode

IZVOR


(odgovor članu mk1964)
  Direktna veza do poruke: 29
   RE: Gastritis
25.9.2010 14:07:21   
dunja RR
da, nisam ni znala da si imala problema - tada sam bila na moru....

a šta su ti rekli, koji je razlog?

< Poruku je uredio dunja RR -- 25.9.2010 14:13:45 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Gastritis
25.9.2010 14:15:14   
Anoniman
PA...osnova je genetika, a okidač stres, u mom slučaju. Kaže da ishrana nije uticala, jer da je ishrana doprinela, ne bi mi krvna slika bila oduvek savršena, nešto bi morala da pokaže. A ipak, prvo što sam morala da promenim je ishrana, i kaže mi dr da se ne sekiram mnogo, hihihiuser posted image

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: Gastritis
25.9.2010 14:17:59   
dunja RR
Ja nemam utisak da se ti nerviraš, čak bih rekla da si baš pozitivac user posted image

Mislim, kako provaliti da li se neko stresira, bez šale?

< Poruku je uredio dunja RR -- 25.9.2010 14:18:11 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Gastritis
25.9.2010 14:21:03   
Anoniman
Hm...pa o tome što meni diže pritisak ja retko pišem...znaš, sve ono što te pogađa...a kod mene su to svekijevci, uglavnom, i mm-ova familija,svaka prehlada mog deteta, svaki pad...fakultet...znaš ono, kad ti večito nešto titra u stomakuuser posted image Nije to uvek ni bes, nego prosto...sve što ti narušava mir.
A jesam pozitivac, trudim se, i ne volim da prenosim svoju negativnu energiju, osim kad baš ne mogu da izdržimuser posted image

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 33
   RE: Gastritis
25.9.2010 14:25:24   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Nedja

Hm...pa o tome što meni diže pritisak ja retko pišem...znaš, sve ono što te pogađa...a kod mene su to svekijevci, uglavnom, i mm-ova familija,svaka prehlada mog deteta, svaki pad...fakultet...znaš ono, kad ti večito nešto titra u stomakuuser posted image Nije to uvek ni bes, nego prosto...sve što ti narušava mir.
A jesam pozitivac, trudim se, i ne volim da prenosim svoju negativnu energiju, osim kad baš ne mogu da izdržimuser posted image



da, čini mi se da te retko viđam u temi sa negativnom energijom, zato sam se i začudila kada si rekla da je jedan od glavnih razloga za gastritis, kod tebe stres...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Gastritis
25.11.2010 20:21:34   
Anoniman
Drage Beograđanke, treba mi pomoć, poprilično hitno. Treba mi dobar privatni gastroenterolog u Bg-u, a da nije baš preskup, tj, da je cena neka prosečna.  Please, šaljite mi na pp, treba mi što pre. Hvalauser posted image

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: Gastritis
25.11.2010 20:44:11   
mihi
Nedjo za dete ili odraslog?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Gastritis
25.11.2010 20:45:13   
Anoniman
Za odrasloguser posted image

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 37
   RE: Gastritis
25.11.2010 20:47:03   
mihi
Pišem čim smislim nešto pametnouser posted image .

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Gastritis
25.11.2010 20:49:43   
Anoniman
Hvala mihi, znala sam da na tebe mogu da računamuser posted image

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 39
   RE: Gastritis
25.11.2010 22:25:46   
Anoniman
Hm, ja imam helico bakteriju (nadam se da sam je imala, posto sam zavrsila sa terapijom) i ona je uzrok gastritisu, ciru... mnogo je drugacije kad se pazi na ishranu...
Provalila sam sta mi smeta od hrane i to izbegavam, pridrazavam se tog spiska i eto nadam se da cu da se dovedem u red!

Znam da je za cir mnogo delotvoran svez sok od kupusa... ujutru bar po kasicicu na prazan zeludac! Bokvica je dobra za zeludac...

< Poruku je uredio pcelica Maja -- 25.11.2010 22:26:46 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 40
   RE: Gastritis
28.12.2010 15:57:32   
Anoniman
Ima li ko iskustva sa rtg zeludca.. tj. sa barijumom... Kakvog je ukusa?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 41
   RE: Gastritis
25.9.2011 1:35:39   
Prokleta je Amerika
Pomaze Bog dobri ljudi,


Vec duze vreme pokusavam da odgonetnem problem koji imam I svaki put me navodi na ovaj blog.Pokusacu da obrazlozim svoj problem I vec sam unapred zahvalan na svaki dobro namerni odgovor.

Pre godinu ipo odlucio sam da dodjem u Ameriku. Sa svojih osamnaest godina kao profesionalni sportista odbio sam stipendiju Boston Univerziteta ali eto prosle godine sam se ipak odluci da dodjem ali ovog puta sa drugacijim pozivom. Naime dosao sam preko programa za studente koji hoce da rade u Americi preko leta.
U pocetku mi je bilo jako tesko da se naviknem na hranu,I osecao sam nadutost posle jela. Na to sam ubrzo zaboravio jer sam poceo da radim dva posla vec posle 10 dana. Mada se jos secam to je bilo negde jul ili avgust,igrali smo Svetsko prvenstvo u fudbalu koje smo svi pratili preko interneta,kada sam osetio jaku nadutost I tada mi je jedan nas covek koji je vec duze ovde u Americi,dao da popijem nesto protiv nadutosti I proslo me je. Proslo je leto I ja sam jedini iz moje grupe ostao u Americi dok su se svi vratili kuci u Srbiju. Radio sam oko 70 sati nedeljno u klubu kao obezbedjenje a preko dana u restoranu kao konobar. Negde u novembru poceo sam da osecam bol od stajanja u torakalnom predelu kicme rekao bih T3-4.Bol bi prestajao kad bih se naspavao.Inace profesionalnim sportom sam morao da prekinem da se bavim zbog skoro nepostojeceg lumbalnog L3 diska. Vreme je prolazilo a ja sam uzimanje svog dugo ocekivanog odmora odugovlacio I do danas ga nisam uzeo.
Ove godine u aprilu,zbog ponude mog gazed da budem manager u novom restoranu ostavi sam klub I drasticno promenio svoj ritam od lezanja u 4 ujutru zbog nocnog posla u klubu, u ustajanje ujutru u 5 kao manager u novom restoranu.

Kao manager restorana 3 meseca sam ustajao u 5 a zavrsavao u 7 zbog svih obaveza koje pri otvaranju novog mesta moraju da se uvezbaju. Takodje kao desna ruka coveku,mom gazdi, koji je direktno radio sa Paul Bocuse ( jednim od najvecih sefova kuhinje svih vremena) stalno sam bio u trku I tada je sve pocelo da se drasticno pogorsava.


Poceo sam da osecam probadajuci bol ispod sternum ili nekad I u samom sternum. Zatim kad jedem osecaj mehura u predelu dijafragme, a zatim gasove u stomaku. Stalno rukom imam potrebu da spustam dijafragmu ili je to zeludac,palcem leve ili desne ruke od sternum ka pupku. Izgubio sam 12 kilograma,pre sam imao 100 sad vec 88. Visok sam 186. Takodje do mog pogorsavanja prosle zime,mogao sam u istom predelu sternuma palcem da iskrckam cini mi se tu zavrsnu hrskavicu na sternum ali to vise ne mogu kao da je zeludac previse pomeren ili ne znam vec sta.
Kada legmen na pod I otvorim grudni kos osecam olaksanje kao da prodisem.
Pre par dana sam pokusao vakum casom jer sam to citao kod vas I izgleda da mi na skali od 1 do 10 pomaze 3,stim sto nisam hteo da drzim pod vakumom pupak vise od 10 minuta plaseci se da ne povredim creva ili neki drugi unutrasnji organ.
Na svu moju ludu glavu I toliko silnih sati rada u restoranu ja nemam papire da mogu kod doktora da odem. Ovde sam ostavljen se brinem sam o sebi.
Nadam se da sam bio koliko toliko jasan u obrazlozenju moje muke.

Da li znate sta mi je?

Ps. Testirao sam se na heliko bakteriju I nemam je.

Od srca Veliko hvala svima!

…zdrav covek ima puno zelja a bolestan samo jednu…da je ZDRAV!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Gastritis
25.9.2011 9:37:36   
Anoniman
Meni ovo zvuči veoma slično problemu koji je moj muž imao pre neku godinu, tačnije, imao je skoro iste simptome. Posle raznih analiza, došli su do zaključka da je želudac samo 10 posto problema, ono što je stvarno bilo problematično bila je kičma, koja je bila tako nabijena i kriva da je pritiskala želudac i stvarala mu ogromne probleme.
Skoro sve se rešilo odlaskom kod kiropraktičara, čovek (mora da bude stručan) mu je "iskrckao" pršljenove i posle toga mu je bilo mnogo bolje.
Svi problemi su potpuno nestali kada je izbacio najgore navike koje je imao - cigarete i alkohol u bilo kom obliku.
Sad jede sve, ono što pre dve godine nije mogao da zamisli ni da pomiriši, i ugojio se preko 10kg (bio je jako mršav zbog ovih problema).
Nadam se da ćeš uspeti da rešiš svoj problemuser posted image

(odgovor članu Prokleta je Amerika)
  Direktna veza do poruke: 43
   RE: Gastritis
12.3.2016 15:29:05   
Rosita
Drage zene, da li znate je li mi svejedno da li pijem sabax ili nolpazu? Dr mi je prepisala sabax, ali nolpaza mi je jeftinija, sto mi je bitan faktor jer puno novca dajem na lekove. Prepisan mi je i gastroperidon, ali posto je dr rekla da on zna da ubrza creva, nisam se usudila da ga pijem jer i tako imam taj problem sa crevima. Dakle, da li je po vama nolpaza ok?

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Gastritis
12.3.2016 15:42:09   
IvanaSK RR
Sabax i Nolpaza su jako slicni, koliko sam upucena i mislim da je svejedno, ali ce se verovatno javiti neko ko bolje zna.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Gastritis
12.3.2016 16:00:41   
Rosita
Hvala Ivana. Pijem nolpazu vec 10 dana, ali sam imala dva manja recidiva, pa se pitam da li bi bilo bolje da pijem sabax, ali mozda bolje da budem strpljiva, jer bio je bas jak i dugotrajan nalet gastritisa pre terapije.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Gastritis
12.3.2016 17:19:31   
IvanaSK RR
Ta dva leka su iz iste grupe. Jedino ako hoceš da probas da vidis da li ce ti Sabax mozda vise odgovarati.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Gastritis
12.3.2016 17:40:04   
aleksandrici
Probaj ,ali je moj savet da povedeš računa o ishrani.Ishrana ima i te kako veliki značaj u svemu tome.Jedi češće a manje.Nađi manernice koje ti odgovaraju i prijaju.Više kompote a manje svežeg voća.Supice i čorbice su preporučljive.Svaki organizam je priča sama za sebe tako da ćeš najbolje istražiti sama sebe i svoj organizam.Probaj prvo sa ishranom pa tek onda uključi terapiju.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Gastritis
12.3.2016 17:49:02   
zece
Meni su juce dali ranital prvo sam primila infuzija sa elektrolitima jer moj opsti lekar nije hteo da mi da vise inekcija dao mi je samo jedna reglan nastavila sam povracati upatio me do infektologa i on mi je pomogao da pocnem da jedem i da ne povracam vise sada sam malo istostena ali ok moj lekar mi je rekao da ostavim da mi se organizam sam izbori a ja itako imam slab imuni sistem

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Gastritis
12.3.2016 19:28:37   
Rosita
Hvala. Situacija je takva da mora lek. A ishrana mi je 100%dijetalna, bas vodim racuna.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here