|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: buducnost-istina ili teorija zavere
7.8.2010 17:16:00   
Anoniman
Smatra se da su svi jezici potekli od jednog- praindoevropskog...Nasha linija je isla ovako:
Praindoevropski-indoevropski-praslovenski-juznoslovenski-srpski...

(odgovor članu anuksunamun)
  Direktna veza do poruke: 76
   RE: buducnost-istina ili teorija zavere
7.8.2010 17:37:20   
eni26
IZVORNA PORUKA: verolino

Smatra se da su svi jezici potekli od jednog- praindoevropskog...Nasha linija je isla ovako:
Praindoevropski-indoevropski-praslovenski-juznoslovenski-srpski...

user posted image

< Poruku je uredio eni26 -- 7.8.2010 17:39:44 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: buducnost-istina ili teorija zavere
8.8.2010 1:29:58   
anuksunamun
a sta je sa ugro finskim ...ili jezicima africkih plemena...tu malo pada ta teorija u voduuser posted image

(odgovor članu eni26)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: buducnost-istina ili teorija zavere
8.8.2010 7:46:42   
anci 81
Wow kakva tema!
Devojke svaka cast!
Ali...bezim ja odavde... user posted image

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: buducnost-istina ili teorija zavere
8.8.2010 11:16:34   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: anuksunamun

a sta je sa ugro finskim ...ili jezicima africkih plemena...tu malo pada ta teorija u voduuser posted image


Ovako...Sva znanja o jezicima bazirana su na pretpostavkama... Komparativnim i kontrastivnim analizama razlicitih jezika doslo se do odredjenih zakljucaka...Uglavnom se sve svodi na etimologiju (koren reci)..Istorijski razvitak jezika i njegova bioloska evolucija su dve razlicite stvari..I ne zna se da li su svi jezici nastali od praindoevropskog..Tu se ljudi bune..Ono sto je sigurno jeste da je praindoevropski jezik  postojao pre oko 6000 godina, a od njega su se razgranali razliciti indoevropski jezici kojima se govorilo u Evropi i delu Azije..Ostali jezici (africhki npr.) mogli su imati  drugog oca medju prajezicima (u zavisnosti od teorije-monogeneze ili poligeneze). I isto tako, ne samo indoevropski, nego i semitski jezici, recimo, imaju svoj semitski prajezik, sinotibetski jezici svoj, bantu jezici svoj bantu prajezik, i tako svaka jezička porodica na svetu nastala je od nekog zajedničkog jednog jezika (zato se i zove jezičkom porodicom, taj koncept je na ovome zasnovan). To nisu bili primitivni jezici već normalni jezici kao i svi današnji, samo su se vremenom (pa kao latinski naprema današnjih romanskih jezika!) raslojavali na razne dijalekte, koji su kasnije postajali zasebni jezici. Dakle, još smo ovde mi daleko od praistorije i od toga prvobitnog ljudskog jezika. Ta priča o evoluciji jezika u ljudskoj vrsti nije nauci još uvek najbolje poznata. Možemo sa dobrom sigurnošću znati kada je nastao jezik kod čoveka (to je bilo čak pre oko nekog miliončeta godina, kada je taj prvobitni, primitivni jezik počinjao nastajati kod čoveka, a "pravi" jezik u modernom smislu, potpuno razvijen, nastao je pre oko stotinjak hiljada godina), ali kako i gde, to se ne zna sa sigurnoshcu — upravo je to ključno pitanje: da li je nastao jedan jezik pa se on dalje raslojavao, ili su na različitim mestima nastajali različiti prvobitni jezici. Obe teorije postoje, prva se zove teorija monogeneze, druga teorija poligeneze, ali nijedna ni druga još uvek ne mogu biti valjano dokazane. Ni istorijska lingvistika tu ne može pomoći — njene metode su dobre za rekonstrukciju prajezika neke jezičke porodice do nekoliko hiljada godina unazad; dalje od toga komparativna lingvistika ne zna, za nju je sve dalje mrak jer nema metoda kojima može dalju jezičku prošlost proučavati, zbog prevelike vremenske razdaljine s kojom se njeni komparativni metodi ne mogu izboriti.
Dakle, ne zna se nishtauser posted image user posted image user posted image Ono sto sam ja u prethodnom postu navela jeste cinjenica kojom su mi isprali mozak na faxuuser posted image

(odgovor članu anuksunamun)
  Direktna veza do poruke: 80
   RE: buducnost-istina ili teorija zavere
8.8.2010 18:12:03   
anuksunamun
pa jasno...upravo to je stvar gde nauka nema objasnjenje....nauka je izbrisala postojanje bilo kakve mistike..a mistika je i sam zivot...pogotovo drustvene nauke bavile su se definisanjem i teoretisanjem mnogih pojava i pojmova koji izvuceni iz konteksta...i koji su odvojeni od svoje sustine....bas kao i poreklo jezika...religijsko objasnjenje je ,da je Bozja volja bila da se zbog zavisti medjuljudske teze sporazumemo...pa nam je "poslao"promisao razlicitosti jezika...jos je interesantno npr...u africi su pronadjeni crnci jevreji..etiopljani...njih su pronasli jevreji pomocu stabla porodicnog i potvrdili njihovu vezu sa izgubljenim plemenom izrailjevim....sta sad ...kako je moguce ...da su od izrailja izrodili se crnci...a znamo pouzdano da jevreji znaju poreklo svoje sve do Avrama...ima puno neobjasnjivih stvari ...tu je mistika izbrisana..ili mozda je bolje reci ..."nevera" je obrisala istinu...ali i to je prirodno...kada je coveku data volja i razum ..pa on uvek sumnja ...pa ponekad i nauci nesto....ja verujem da je ovaj svet ponajmanje mehanicki..jer su ziva bica zaista cudo Bozje...kao i sve ono sto je vezano za nase postojanje...kao i sama misao..a filozofija se rodila kao kruna ljudske sumnje ,pa su se iz filozofije razvijale i ostale nauke...i opet ne znamo nista..jer ne znamo odakle je sve doslo...ali ako verujemo istina je neuporedivo pristupacnijauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 81
   [Obrisana poruka]
8.8.2010 21:58:33   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu anuksunamun)
  Direktna veza do poruke: 82
   RE: buducnost-istina ili teorija zavere
9.8.2010 0:43:09   
anuksunamun
IZVORNA PORUKA: gagi


IZVORNA PORUKA: anuksunamun
...kako je moguce ...da su od izrailja izrodili se crnci...



U bibliji je dokazano da je Adam bio crnac a Eva bjelkinjauser posted image
u kom delu biblije je dokazano takvo sta.....user posted image user posted image

< Poruku je uredio anuksunamun -- 9.8.2010 0:44:11 >

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: buducnost-istina ili teorija zavere
10.8.2010 14:34:42   
Anoniman
Aaaaaaaa....Pa Anuk ti nisi cula za tu novu jevrejsku teoriju po kojoj je Adam crnac iz Afrike???Pa da..Ali postoji i teorija da je Adam bio crvenokozac tj. Indijanac (mozzda cak i iz plemena Maja, ko znauser posted image ). To su zakljucivali po semantickoj vezi izmedju reci:
1.ADOM, na hebrejskom znachi CRVEN;CRVENE BOJE KOZE
2.ADAMA, znaci ZEMLJA
3.ADAM, znaci COVEK
Tako da je Adam mogao biti "covek crvene boje koze" ili "covek s crvene zemlje"...I mnogi prepotopni mitovi govore o ljudima crveno-smedje boje kozze..Koj ce ga znatiuser posted image

< Poruku je uredio verolino -- 10.8.2010 14:35:38 >

(odgovor članu anuksunamun)
  Direktna veza do poruke: 84
   RE: buducnost-istina ili teorija zavere
11.8.2010 0:18:23   
anuksunamun

IZVORNA PORUKA: verolino

Aaaaaaaa....Pa Anuk ti nisi cula za tu novu jevrejsku teoriju po kojoj je Adam crnac iz Afrike???Pa da..Ali postoji i teorija da je Adam bio crvenokozac tj. Indijanac (mozzda cak i iz plemena Maja, ko znauser posted image ). To su zakljucivali po semantickoj vezi izmedju reci:
1.ADOM, na hebrejskom znachi CRVEN;CRVENE BOJE KOZE
2.ADAMA, znaci ZEMLJA
3.ADAM, znaci COVEK
Tako da je Adam mogao biti "covek crvene boje koze" ili "covek s crvene zemlje"...I mnogi prepotopni mitovi govore o ljudima crveno-smedje boje kozze..Koj ce ga znatiuser posted image
e ovo je bas zanimljivo....nisam znala za to...vrlo interesantni zakljuchciuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: buducnost-istina ili teorija zavere
13.8.2010 12:33:49   
Anoniman
Pa da...Sumeri su ostavili natpis da je Bog dosao sa neba i stvorio crnog coveka, oca svih sinova i zenu mu. Stvorio ih je po svom liku i od blata udahnjujuci im zivot (isto kao u Bibliji). A po rekonstrukciji reci sa glinenih ploca-nash prvi otac ziveo je na teritoriji Juzne Afrike i bio je crnac..E, al'''''''' Jevreji i hriscani bi sad bar da bude crvenokozac, samo da nije crnacuser posted image Cak i Muslimani govore o njihovom proroku Muhamedu kao o crncu...Inache, ja sam skoro saznala da izmedju Biblije i Kurana postoje izvesne slicnosti i paralele. 
Naime, Kuran donosi nove priče o osobama poznatim iz jevrejske i hriscanske Biblije (Tora, Novi zavet) i pobožne literature (apokrifi, midrash), ali odstupa u mnogim detaljima. Proroci - Noa, Abraham, Mojsije, Isus i Jovan Krstitelj spomenuti su u Kuranu kao Vesnici Islama. Naravno potpuni popis sličnih likova daleko je bogatiji. Pominje se i Adam neizostavnouser posted image
Muslimani vjeruju da razlike između kuranskih i biblijskih tekstova objašnjava tvrdnja da su hrišćani i Jevreji tokom vremena iskvarili istinu (tahrif) i vremenom izmenili u njima neke stvari, dok za Kuran veruju da donosi pravu istinu o biblijskim osobama i zbivanjima. S druge strane, hrišćani i Jevreji naglašavaju da je njihova zajednička tradicija Starog zaveta starija od Kurana, te drže da je Kuran nastao na temelju mešavine hrišćanskih i jevrejskih predavanja i pricha na rubnim delovima kršćanstva u 7. veku.

< Poruku je uredio verolino -- 13.8.2010 12:34:51 >

(odgovor članu anuksunamun)
  Direktna veza do poruke: 86
   RE: buducnost-istina ili teorija zavere
28.4.2011 12:31:14   
minavb
Zabole me glava!

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: buducnost-istina ili teorija zavere
28.4.2011 12:33:08   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Dakle, diskusija se preusmerava na pitanje da li se medju vakcinama ili odbijanjem tih vakcina krije neka zavera??????

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 88
   RE: buducnost-istina ili teorija zavere
28.4.2011 12:35:05   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: minavb

Zabole me glava!


A vala baš!!!! Svaka čast svima koji imaju vremena i stomak da razlamaju ovu temu user posted image user posted image
Odoh!!!!

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 89
   RE: buducnost-istina ili teorija zavere
28.4.2011 12:36:32   
minavb
Ja sam kao klinka bila ubedjena, da su sve one bolestine po Africi maslo amera. Imala sam teoriju da ameri imaju cilj da smanje populaciju u zemljama treceg sveta raznim epidemijama, a pri tom testiraju delotvornost lekova i vakcina koje proizvodi njihova farmaceutska industrija. Jbg, imala sam 12 godina pa mi se svasta motalo po glavi.user posted image  

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: buducnost-istina ili teorija zavere
28.4.2011 12:38:18   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: minavb

Ja sam kao klinka bila ubedjena, da su sve one bolestine po Africi maslo amera. Imala sam teoriju da ameri imaju cilj da smanje populaciju u zemljama treceg sveta raznim epidemijama, a pri tom testiraju delotvornost lekova i vakcina koje proizvodi njihova farmaceutska industrija. Jbg, imala sam 12 godina pa mi se svasta motalo po glavi.user posted image  


Pa napredno si ti razmišljala za 12-godišnjakinju user posted image user posted image user posted image Ja igrala lastiž i žmurke user posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 91
   RE: buducnost-istina ili teorija zavere
28.4.2011 12:41:01   
Anoniman
Cekaj, ja ne razumem na koji se cudotvoran nacin virus ebole ponovo pojavio u Africi nakon sto ga nije bilo 300 godinauser posted image
Drugo, ja sam sigurna da postoji lek za sidu, i za mnoge druge bolesti,samo je pitanje ko moze da ga plati, jer ne razumem na koji se cudotvoran nacin Medzik Dzonson izlecio od side, a Majkl Daglas ostao bez jedne jedine celije raka, nakon sto su ga svi otpisali.

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 92
   RE: buducnost-istina ili teorija zavere
28.4.2011 12:41:41   
minavb
Ma... nije mi jasno odkal sve to u mojoj glavi. Mami bacala lak za kosu da ne busi ozonski omotac, mrzela amere jer su istrebili Indijance i gledala Dnevnik u 19:30. Zato mi se sad igra lastis.

Vero, ja sam ubedjena da su se i virus side i ebole oslobodili iz laboratorije, bas u Africi i bas sa nekim ciljem.

< Poruku je uredio minavb -- 28.4.2011 12:43:28 >


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: buducnost-istina ili teorija zavere
28.4.2011 12:42:10   
*Alexx*
Da li mislim da postoje lobiji? Postoje. Da li mislim da je zbog tih lobija bolje ne vakcinisati dete? Ne mislim. Kratko i jasno user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: buducnost-istina ili teorija zavere
28.4.2011 12:44:11   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: verolino

Cekaj, ja ne razumem na koji se cudotvoran nacin virus ebole ponovo pojavio u Africi nakon sto ga nije bilo 300 godinauser posted image


Tako što je neko izronio staklenku sa zatvorenim virusom, razbio staklenku i eto ti virusa. Bilo u House MD, mora da je tačno user posted image Šalim se, nemam stav o tome, mada me vrlo plaši činjenica da neko tako eksperimentiše.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: buducnost-istina ili teorija zavere
28.4.2011 12:46:15   
minavb
Koliko nas nije vakcinisano protiv variole? Generacije i generacije. A virus se cuva u nekoj epruveti. I zamislite sad da ga neko upotrebi kao biolosko oruzije? A?A?

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: buducnost-istina ili teorija zavere
28.4.2011 12:46:20   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: *Alexx*

IZVORNA PORUKA: verolino

Cekaj, ja ne razumem na koji se cudotvoran nacin virus ebole ponovo pojavio u Africi nakon sto ga nije bilo 300 godinauser posted image


Tako što je neko izronio staklenku sa zatvorenim virusom, razbio staklenku i eto ti virusa. Bilo u House MD, mora da je tačno user posted image Šalim se, nemam stav o tome, mada me vrlo plaši činjenica da neko tako eksperimentiše.


I mene.
Ono sto je Minu drzalo sa 12, mene drzi saduser posted image

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 97
   RE: buducnost-istina ili teorija zavere
28.4.2011 12:47:33   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: minavb

Vero, ja sam ubedjena da su se i virus side i ebole oslobodili iz laboratorije, bas u Africi i bas sa nekim ciljem.

I ja. Samo ne razumem cilj. Osim ako se ne sprovodi neki novi hitlerovski rezim istrebljenja obojenih.

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 98
   RE: buducnost-istina ili teorija zavere
28.4.2011 12:51:00   
minavb
IZVORNA PORUKA: verolino

IZVORNA PORUKA: minavb

Vero, ja sam ubedjena da su se i virus side i ebole oslobodili iz laboratorije, bas u Africi i bas sa nekim ciljem.

I ja. Samo ne razumem cilj. Osim ako se ne sprovodi neki novi hitlerovski rezim istrebljenja obojenih.

I ja sam prvo to mislila, a onda sam skontala da je Afrika prepuna sirovina koje se koriste u velikoj industriji-rude, guma, ma svasta nesto. Zato odgovara nestabilna politicka, socijalna i zdravstvena situacija. Evo sad  destabilisase i Srednji istok. Svuda gde je nafta, tu ameri ruse rezim i stavljaju marionetsku vladu. Trose im se rezerve a na Sibir ne mogu da udare, Rusi dobro cuvaju i ne trose. Bice svega ovoga i zbog vode jednog dana, e tu cemo mi da stradamo.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: buducnost-istina ili teorija zavere
28.4.2011 12:53:03   
Anoniman
Mi smo vec nastradali jer im je Kosovo bilo potrebno za skladistenje nuklearnog otpada i protok trgovine drogom i belim robljem. A zbog vode ce nas verovatno satrti, jer voda je vec pocela da postaje problem u svetu.

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here