|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: buducnost-istina ili teorija zavere
28.4.2011 17:56:26   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Lu RR

IZVORNA PORUKA: BubaMira

Pa sudeći po svemu ovde napisanom - to nam se sprema. Ne baš bukvalno, ali ... Ne smeš biti svoj i slobodan, nekome pripasti moraš. Sad, da l' Bradonji ili onom s vrha piramide - saznaćemo nakon reklama.

Ajde mi reci Bubo, šta tebi znači biti svoj i slobodan, čega se ti plašiš?


Ja se plašim upravo toga što nam uvek od nekud iskoči neko, nešto, sa nekom svojom moći, realnom ili ne, i onda te dresira, diše za vratom, zadaje pravila, i upravo to mi je smor - ne možeš da živiš u svom svetu, gde ćeš da veruješ ili ne, gde ćeš da se čipuješ ili ne - neko je već odlučio umesto tebe i ti ćeš zbog svoje neposlušnosti biti kažnjen , na ovaj ili onaj način. A pobeći ne možeš.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 176
   RE: buducnost-istina ili teorija zavere
28.4.2011 17:58:36   
Verus
moderatori, mislis?user posted image
IZVORNA PORUKA: BubaMira


IZVORNA PORUKA: Lu RR

IZVORNA PORUKA: BubaMira

Pa sudeći po svemu ovde napisanom - to nam se sprema. Ne baš bukvalno, ali ... Ne smeš biti svoj i slobodan, nekome pripasti moraš. Sad, da l' Bradonji ili onom s vrha piramide - saznaćemo nakon reklama.

Ajde mi reci Bubo, šta tebi znači biti svoj i slobodan, čega se ti plašiš?


Ja se plašim upravo toga što nam uvek od nekud iskoči neko, nešto, sa nekom svojom moći, realnom ili ne, i onda te dresira, diše za vratom, zadaje pravila, i upravo to mi je smor - ne možeš da živiš u svom svetu, gde ćeš da veruješ ili ne, gde ćeš da se čipuješ ili ne - neko je već odlučio umesto tebe i ti ćeš zbog svoje neposlušnosti biti kažnjen , na ovaj ili onaj način. A pobeći ne možeš.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: buducnost-istina ili teorija zavere
28.4.2011 17:59:40   
Anoniman
Mislim da vera ne namece pravila. Ovo nije srednji vekuser posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 178
   RE: buducnost-istina ili teorija zavere
28.4.2011 18:00:07   
vukosava
IZVORNA PORUKA: Verus RR

moderatori, mislis?user posted image
IZVORNA PORUKA: BubaMira


IZVORNA PORUKA: Lu RR

IZVORNA PORUKA: BubaMira

Pa sudeći po svemu ovde napisanom - to nam se sprema. Ne baš bukvalno, ali ... Ne smeš biti svoj i slobodan, nekome pripasti moraš. Sad, da l' Bradonji ili onom s vrha piramide - saznaćemo nakon reklama.

Ajde mi reci Bubo, šta tebi znači biti svoj i slobodan, čega se ti plašiš?


Ja se plašim upravo toga što nam uvek od nekud iskoči neko, nešto, sa nekom svojom moći, realnom ili ne, i onda te dresira, diše za vratom, zadaje pravila, i upravo to mi je smor - ne možeš da živiš u svom svetu, gde ćeš da veruješ ili ne, gde ćeš da se čipuješ ili ne - neko je već odlučio umesto tebe i ti ćeš zbog svoje neposlušnosti biti kažnjen , na ovaj ili onaj način. A pobeći ne možeš.



user posted image neko nas posmatra, neko nas stalno gledauser posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: buducnost-istina ili teorija zavere
28.4.2011 18:06:08   
Lu
Jao Bubamiro, ja mislim da si se previše udubila u nešto što nema smisla, dobro meni nema smisla.
Pa ko to meni ili tebi  brani da vjerujemo ili ne vjerujemo u Boga, da živimo po svome onako kako nama odgovara, kako nam je lakše i ljepše?
Dobro, postoje pravila, ograničenja, zakoni ali šta bi bilo da ih nema?
Šta misliš da nema moderatora na rruser posted image  
user posted image Šalim se malo:)

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: buducnost-istina ili teorija zavere
28.4.2011 18:06:35   
minavb

IZVORNA PORUKA: verolino

Tito je bio veliki majstor, Djordje Vajfert takodje...Laza Kostic je bio mason....I mnoooooooogi drugi...

I komsija mog dede iz Vrazogrnca, bio je nacelnik srezabeogradskog kad je Pobednik postavljan.

Lu, ti si jedna dusa i ja te obozavam!!!!!

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: buducnost-istina ili teorija zavere
28.4.2011 18:07:48   
Anoniman
Po meni, vera zadaje pravila. Tačnije, ona ih ZAPOVEDA. Jer, da nije tako, postojale bi " 10 Božjih smernica" , ili "10 Božjih molbi", a ne ZAPOVESTI. I moraš da živiš tako, inače - nećeš biti u grupi onih srećnih, večnih i bla bla. Ali, ne bih dalje o tome, ovo nije ta tema.
I uvek kad nekom verniku kažem da nisam pravi vernik - uvek neko pokušava da me prevede "na pravu stranu". Prodavačica u marketu, koleginica diskutabilnog morala ... Eto, o tom "iskakanju" izrerne i presiji govorim . Ali opet, off topic.

A o tome da odlučujem sama - pa ne odlučujem. Neću ličnu kartu sa čipom. Neću kameru u prostoriji gde jedem, na poslu. Ali - neko je odlučio da mre gleda, a meni je mnogo da me toliko njih gleda . I Bog, i mason, i Pera iz policije. Mnogo je, jbt...

< Poruku je uredio BubaMira -- 28.4.2011 18:10:53 >

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 182
   RE: buducnost-istina ili teorija zavere
28.4.2011 18:10:19   
ivaj
Imam jedno mLogo glupo pitanje-kako vas ne mrzi da se 'bavite' ovakvim temama?

Procitala sam par postova i odmah me zabolela glavauser posted image

Nista licno stvarno,samo pitam.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: buducnost-istina ili teorija zavere
28.4.2011 18:10:35   
Verus
Buba, ma treba ziveti posteno i ispravno kao covek, i ne brinuti o drugim stvarima.  Po meni, crkva i vera su dve odvojene stvari.  Drugo je sto crkva zlouptrebljava veru da kontrolise ljude.  Moj tata, ateist, je mnogo veci hriscanin od mnogih koji se krste, idu u crkvu itd, a ovamo se okrenu i rade SVE sto nije u redu, sto nije ispravno.  Ne znam jel me razumes? 

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: buducnost-istina ili teorija zavere
28.4.2011 18:10:55   
Verus
dokoniuser posted image
IZVORNA PORUKA: ivaj

Imam jedno mLogo glupo pitanje-kako vas ne mrzi da se 'bavite' ovakvim temama?

Procitala sam par postova i odmah me zabolela glavauser posted image

Nista licno stvarno,samo pitam.


(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: buducnost-istina ili teorija zavere
28.4.2011 18:12:35   
Anoniman
Ivaj, meni je sve što su Anuk i Verolino pisale jako zanimljivo, poučno i ne boli me glava, naprotiv, osvežava.

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 186
   RE: buducnost-istina ili teorija zavere
28.4.2011 18:17:20   
Anoniman
Znam. Ali ti uvek mozes da biras da ih ne postujes. Antoni di Melo je rekao jednu pametnu stvar-izmedju nas i ubice postoji samo jedna razlika-mi o smrti i ubistvu samo razmisljamo, a ubice ga sprovode u delo. Mislim da je mnogo ubica medju vernicima. Zapovesti je lako prekrsiti. U trenutku kad nekom oduzmu zivot mislim da ne misle bas puno na Boga. Jer da misle, ne bi to radili.
Ako si normalan covek i ako verujes i ako ne verujes u Boga nece te plasiti Pakao (prevazidjene su mitoloske slike u kojima nas djavo pece kao kobasice na raznjuuser posted image user posted image user posted image ), vec sopstvena savest. Pakao jeste savest, tj. pakao zna biti savest.
Uvek postoji izbor, a ja smatram da su tih 10 bozijih zapovesti u stvari najnizi stupanj koji covek mora da poseduje da bi se zvao covekom.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 187
   RE: buducnost-istina ili teorija zavere
28.4.2011 18:21:13   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: ivaj

Imam jedno mLogo glupo pitanje-kako vas ne mrzi da se 'bavite' ovakvim temama?

Procitala sam par postova i odmah me zabolela glavauser posted image

Nista licno stvarno,samo pitam.


Zato sto je lepo razvijati mozakuser posted image Siriti vidikeuser posted image Poverovati u malo verovatno uz dovoljno dobra objasnjenjauser posted image
Mene nikad ne mrzi da mislim i diskutujem. Bradonja me je zato postavio na zemljuuser posted image user posted image user posted image
Salim se user posted image

(odgovor članu ivaj)
  Direktna veza do poruke: 188
   RE: buducnost-istina ili teorija zavere
28.4.2011 18:22:16   
Lu
Bubo pročitala sam malo onaj klik što si postavila, ja te masone ili kako se zovu ne doživljavam, oni za mene ne postoje, mislim postoji kraljica Elizabeta  i ostali vladari ali šta meni vrijedi da mislim o tome, ništa, nego ja se lijepo zavalim napolju u ljuljašku i razmišljam o tome kako sam sretna, sa svojim djetetom, svojom kućicom, svojim dvorištem, planiram gdje ću na more, ponekad mislim i o tome koliko volim mužauser posted image
Eto to je moj izbor i niko mi ne može to zabraniti da budem sretna u onome što sam ja stvorilauser posted image
Stvar je u tome kako sebi postaviš stvari, način na koji razmišljaš o životu!

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: buducnost-istina ili teorija zavere
28.4.2011 18:24:27   
red sonia
IZVORNA PORUKA: Lu RR

Bubo pročitala sam malo onaj klik što si postavila, ja te masone ili kako se zovu ne doživljavam, oni za mene ne postoje, mislim postoji kraljica Elizabeta  i ostali vladari ali šta meni vrijedi da mislim o tome, ništa, nego ja se lijepo zavalim napolju u ljuljašku i razmišljam o tome kako sam sretna, sa svojim djetetom, svojom kućicom, svojim dvorištem, planiram gdje ću na more, ponekad mislim i o tome koliko volim mužauser posted image
Eto to je moj izbor i niko mi ne može to zabraniti da budem sretna u onome što sam ja stvorilauser posted image
Stvar je u tome kako sebi postaviš stvari, način na koji razmišljaš o životu!


user posted image user posted image user posted image  Lu isto ovako i ja mislim...uopste necu da se opterecujem stvarima na koje ne mogu da uticemuser posted image ,zivot je kratak user posted image

< Poruku je uredio red sonia -- 28.4.2011 18:26:26 >

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: buducnost-istina ili teorija zavere
28.4.2011 18:24:50   
Lu
IZVORNA PORUKA: verolino

Ako si normalan covek i ako verujes i ako ne verujes u Boga nece te plasiti Pakao (prevazidjene su mitoloske slike u kojima nas djavo pece kao kobasice na raznjuuser posted image user posted image user posted image ), vec sopstvena savest. Pakao jeste savest, tj. pakao zna biti savest.
Uvek postoji izbor, a ja smatram da su tih 10 bozijih zapovesti u stvari najnizi stupanj koji covek mora da poseduje da bi se zvao covekom.

user posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: buducnost-istina ili teorija zavere
28.4.2011 18:25:11   
Anoniman
Verolino, ja sam ubeđena da 50% današnjih vernika, bar na teritoriji Srbije, ni ne zna šta znači biti vernik, ili veruju u Boga jer se plaše da će ih spržiti munja ako ne veruju. Znači - veruju iz straha. Ubeđeni su da su polomili nogu baš zato što su prali veš na crveno slovo, a ne zbog sopstvene nespretnosti ili sticajem nesrećnih okolnosti. Doživljavaju nevolju kao Božju kaznu. Razumeš šta želim reći ? To meni nije normalno poimanje vere. A nekome takvo poimanje baš odgovara.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 192
   RE: buducnost-istina ili teorija zavere
28.4.2011 18:27:09   
Anoniman
Ja verujem u ravnotezu. Ali sad ce Mina da iskochi iz budzakauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 193
   RE: buducnost-istina ili teorija zavere
28.4.2011 18:31:26   
Anoniman
Lu, razumem te. Ali, ja nemam svoju kućicu, svoje dvorište, svoju ljuljašku, nemam pare za more, a ni pare za čipovanu ličnu kartu koju MORAM da promenim do juna. Volim svog muža, ali ga ne volim uplakanog nad ratom za kredit, i sa holesterolom koji vrišti, jer nema zdravstveno osiguranje, jer nema ni posao. Razumeš sad ti mene ? Razumeš, znam ... I onda me jako zanima kako ću ja sa svim tim da se izborim, i ko stoji iza us*ane situacije u kojoj se nalazim i ja, a i mnogi.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 194
   RE: buducnost-istina ili teorija zavere
28.4.2011 18:33:40   
ivaj
IZVORNA PORUKA: verolino

IZVORNA PORUKA: ivaj

Imam jedno mLogo glupo pitanje-kako vas ne mrzi da se 'bavite' ovakvim temama?

Procitala sam par postova i odmah me zabolela glavauser posted image

Nista licno stvarno,samo pitam.


Zato sto je lepo razvijati mozakuser posted image Siriti vidikeuser posted image Poverovati u malo verovatno uz dovoljno dobra objasnjenjauser posted image
Mene nikad ne mrzi da mislim i diskutujem. Bradonja me je zato postavio na zemljuuser posted image user posted image user posted image
Salim se user posted image


Ma sve ja to razumem,ali valjda sam ljubomorna sto imate vremena i za ovakve teme.
Za sad svracam samo u one osnovne,a za par godina eto me i ovde.
Gde god je teska filozofija u pitanju,eto i mene.

A kad smo kod mozga,moj se ne razvija vec neko vreme.Stoji u mestuuser posted image
Ajde necu vise da smetam,osvezavajte se.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: buducnost-istina ili teorija zavere
28.4.2011 18:34:51   
Lu
Bubo samo ti mogu reći, žao mi je zbog tvoje situacije i ja sam nekad bila u istoj i potpuno te razumijem ali masoni nemaju veze sa tim, to je tvoj život ne njihov!


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: buducnost-istina ili teorija zavere
28.4.2011 18:35:31   
Anoniman
E, u jednom si u pravu. Moj posao je vezan za spremanje testova i poducavanje. Nemam dece, imam vremena. Valjda ce uskoro biti obrnuto. Mada znajuci sebe, ja bi od sna krala, samo da dam misljenje.user posted image

(odgovor članu ivaj)
  Direktna veza do poruke: 197
   RE: buducnost-istina ili teorija zavere
28.4.2011 18:46:06   
anuksunamun

IZVORNA PORUKA: Lu RR

Bubo samo ti mogu reći, žao mi je zbog tvoje situacije i ja sam nekad bila u istoj i potpuno te razumijem ali masoni nemaju veze sa tim, to je tvoj život ne njihov!

Dakle ,Lu,postoji nesto sto se zove svetski poredak,i kao takav obuhvata ceo svet.Cula si za rec Globalizacija-koja konacno daje definiciju nacina upravljanja svetom...naravno da imaju masoni veze sa svime -pa i sa ratom za kredit i zdrav.osiguranjem -jer su ino ti koji kreiraju svetski poredak i ekonomiju svake zemlje pod suncem...negde je interes da se uzmu resursi,negde da se ima jeftina radna snaga i negde da se napravi manijakalno potrosacko drustvo...politicari su samo instrumenti kojim se upravlja iz masonskih loza....pa imamo srbiju koja je problematicna permanentno i ne resava se pitanje Kosova zbog divnih puteva droge ...i da sada ne smaram previse...Libija nafta ..kao i ceo bliski istok...Kina jeftina radna snaga...kao i Indija...i Usa i Canada manijakalna potrosacka drustva.....Afrika je prepuna resursa -njih trebe uz pomoc side da konacno kolonizuju i pocnu da eksploatisu...tako da sve ima veze sa svacim bas kao i ljudski organizam i sve ostalo sto je povezano

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: buducnost-istina ili teorija zavere
28.4.2011 18:46:47   
moja ciklama

IZVORNA PORUKA: Lu RR
masoni nemaju veze sa tim, to je tvoj život ne njihov!

user posted image

čega se ja bojim, pa bojim se Boga i zmije! Tako sam odlučila, ja, niko me nije učio, i niko mi to neće promeniti!




_____________________________

Ko ne doživi to na svojoj koži onda ne može ni da zamisli kako to ume da boli i koliko to ume da te promeni.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: buducnost-istina ili teorija zavere
28.4.2011 18:50:08   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Lu RR

Bubo samo ti mogu reći, žao mi je zbog tvoje situacije i ja sam nekad bila u istoj i potpuno te razumijem ali masoni nemaju veze sa tim, to je tvoj život ne njihov!


Znam draga, samo, da bi bolje živeli, mm i ja bi trebali da se pridružimo ili političkoj, ili verskoj masoneriji. Ili da se utrtimo u stranku, ili u nekakvu religioznu skupinu. Drugarica je obišla pola sveta, nema gde nije putovala, a kada sam je pitala odakle joj kinta, ona mi kaže "ma šta ti je, idem preko crkve". A ne bih da pominjem koliko je "vernik". A mom mužu na svakom drugom razgovoru za posao pomenu pitanje " za koga je" . Jbg, sad odoh u temu "problemi u Srbiji". Ali eto, masoni ipak utiču na moj život.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here