|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Loši snovi i noćni strahovi
24.6.2012 8:59:57   
Anoniman
Petra od skoro trazi crtani i to timmy time . inace gledaju sta hoce , Andrej pogotovo i nemaju nikakve strahove .. Aki je dugo gledao Brus Lijeve filmove , cini mi se da ih napamet zna , odgledali smo milion decijih filmova i stvarno nikad nije pokazao neki strah .. Petra voli da gleda studio b , razgibavanje , onu kratku emisiju o izgubljenim , nadjenima zivotinjama , kratke su i dominira muzika a ne prica , obozava radio , i ima svoje omiljene reklame , pesme i slicno i nema problema ..
Moram da dodam da Andrej ponekad nocu ustane i set_a , zato su vrata stalno zakljucana , mada ga cujem kad god mrdne user posted image

< Poruku je uredio ribizla -- 24.6.2012 9:00:51 >

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 51
   RE: Loši snovi i noćni strahovi
24.6.2012 9:33:57   
red3lilu
Pre koje veče je vrisnuo iz sna mama, baš me je prepao. Istog trenutka se i on "probudio" i krenuo ka našoj sobi, na pola puta se srećemo a on viče brzooo mi daj super lepak, ima super lepka?? Ja pokušavam da ga probudim, pitam ga šta će ti super lepak? A on se srećica drži za uvo i viče: Pa otpalo mi uvo, da ga zalepimuser posted image ..Onda se stvarno probudio i kad je shvatio šta se dešavalo, prevalio od smeha i nastavio mirno da spava.
Ono što me je oduševilo ujutru se dobro sećao tog događajauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Loši snovi i noćni strahovi
24.6.2012 9:46:30   
Jole84
Otpalo mu uvo joooj user posted image

Oće u neko doba detinjstva da se javi mesečarenje,nije strašno,prođe taj period user posted image Da ne brinete.
Ja sam kao klinka slične "snove" imala,majka je ludela od mene user posted image
Jedne noći sam ustala,otišla u kuhinju,otvorila donji deo,uzela šerpu i piškila u nju user posted image Dok se mama osvestila šta radim,bilo je već gotovo user posted image
Bilo je još kakvih ispada kao što je penjanje na nepostojeće merdevine uza zid,jako je brinula ali me prošlo iz čista mira.


_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu red3lilu)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Loši snovi i noćni strahovi
14.9.2012 7:49:09   
Anck Su Nmaun
Jao sinoc mi se Taca isfrustrirala user posted image jadnicak

U sred noci je tako vristala, skocila i vristala bubeee aaaaaa vrisak!!!!

Bez obzira koliko smo joj govorili da ih nema, nije dala da je spustimo u krevet, odmah u onu histericnu vrisku user posted image user posted image user posted image
Inace je spavala sa nama, dosla u pola noci.
Prvo sam je ja nosala, onda mm, i vise puta pokusali da je vratimo u krevet ali nije bilo sanse, odmah je toliko vristala , onda je odveo u njen krevet i tamo se smirila posle pola sata user posted image

Inace, juce smo na Baby TV gledali onaj deo gde pokazuju prirodu, pa su bile zabe,bube,gusenice....user posted image

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Loši snovi i noćni strahovi
9.10.2012 8:53:07   
Anoniman
Miki je sinoć u dva navrata tako vrištao i plakao. Sanjao je nešto ružno, jedva ga smirismo, a jutros ga jedva probudili... Tako mi ga uvek žao kad se istraumira u snu

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
  Direktna veza do poruke: 55
   RE: Loši snovi i noćni strahovi
9.10.2012 8:55:06   
lesica
Mrvice,sanjaju i oni,a mi se traumiramo dok se oni posle ni ne secaju toga.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Loši snovi i noćni strahovi
9.10.2012 9:03:30   
Anoniman
Pa da, pita ga mm šta si Miko sanjao, a on kaže da ne zna... A tako je vrištao kao da ga neko ozbiljno uplašio. Buba moja

(odgovor članu lesica)
  Direktna veza do poruke: 57
   RE: Loši snovi i noćni strahovi
9.10.2012 9:07:35   
lesica
Nina,ja kada sam istraumirana prvim takvim nocnim ispado,pitala L staru doktorku sta da radim,zena pocela da mi se smeje i rekla nista-u smislu ne diraj dete,budi pored ali ne diraj jer moze jos vise da se uzbudi(nisam je poslusala naredna dva-tri puta) i bila je u pravu. Uglavnom,shvatila sam da postoji direktna veza izmedju preteranih dnevnih aktivnosti i uzbudjenja i tog nocnog vristanja,i sada nekako idem na to da sto vise mogu da joj ne menjam dnevnu rutinu.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Loši snovi i noćni strahovi
9.10.2012 9:12:11   
Anoniman
Mihajlo je generalno turbo aktivan, ali to nije imalo mnogo efekta na san-ni da spava bolje ni da spava nemirnije i sl. I ja stvarno mislim da su to redovni dečji košmari... On kad tako cikne, mi samo legnemo uz njega zagrlimo ga i pričamo: mama/tata je tu, sve je uredu, ne brini... I brzo uspe da se smiri i spava dalje (često se ni ne probudi), a nekad kao sinoć toliko viče da ne čuje nas kad ga tešimo... Onda to malo potraje, mada ne duže od nekoliko minuta.

(odgovor članu lesica)
  Direktna veza do poruke: 59
   RE: Loši snovi i noćni strahovi
9.10.2012 9:21:08   
NadaR

IZVORNA PORUKA: lesica RR
Uglavnom,shvatila sam da postoji direktna veza izmedju preteranih dnevnih aktivnosti i uzbudjenja i tog nocnog vristanja,i sada nekako idem na to da sto vise mogu da joj ne menjam dnevnu rutinu.


Ovo se kod nas ispostavilo tacnim . Recimo nedeljom je turbo aktivan . Dan uglavnom provodimo na selu , jurca bez prestanka , stalno neko dolazi ili mi idemo negdje .
Noc koja slijedi uglavnom bude haos . Vice , place ponekad ,vrti se .. Kao da prezivljava cijeli dan ispocetka. user posted image


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Loši snovi i noćni strahovi
9.10.2012 9:39:17   
Anck Su Nmaun
Tara je sinoc u vise navrata plakala u snu, tada sam najvise zbunjena iskreno, jer ne znam da li nesto sanja ili je u polu snu pa je nesto boli ili slicno user posted image user posted image

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Loši snovi i noćni strahovi
15.11.2013 13:10:39   
Rivana
Kod Luke su poceli pre dva dana neki strahovi, i ako se nikada nije plasio nicega. Gledao je neki crtani, i od tada je krenuo pakao. Prvo ta noc posle crtanog, nije smeo da spava sam, juce uvece kako je pocelo da se priblizava vreme za spavanje, tako je poceo haos. Ako nesto lupi odmah skace STA JE TO? Ako se ja nesto nasmejem nemoj da se smejes plasis me! Itd.....
Da li je neko imao iskustva sa takvom vrsto staha ili sta je vec....

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Loši snovi i noćni strahovi
15.11.2013 14:40:41   
Peace*
A koji crtani je u pitanju?

Moj Luka se boji svoje senke, sve što lupi je "Šta je to?", ako krenem kod bake koja je stan preko puta "Gde ćeš, idem sa tobom", uveče nema šanse da zaspe bez lampe.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Loši snovi i noćni strahovi
5.5.2014 22:49:40   
JAmy
Cao svima...
Bas cudno,ovu temu niko nije osvjezio tako dugo,a ja usla na RR da se utjesim malo jer imam utisak da bi tema trebala da bude i te kako aktuelna jer djeca zaista mnogo pate od raznih strahova u svim uzrastima i nije im bas lako uvijek priskociti u pomoc ma koliko to zeljeli.
Moja djevojcica ima tacno 2 godine i lijepo je odgojeno dijete,do sada nismo imali bas nikakvih problema sa njom,a posebno ne sa strahovima.Ne prica mnogo ali je sve razumijemo,a cini mi se da i ona dosta razumije nas.Medjutim,cini mi se da ne nalazim nacin da joj objasnim sjenke od kojih je pocela jako i po meni nenormalno da se boji prije 2 dana>To je doslo iznenada,nicim izazvano kada je na nocnom svijetlu primijetila svoju sjenku ispod nogu.Od tada je pocela da bjezi od sebe same,da place,da se trese i znoji od straha,nece da hoda po podu,nece da se kupa jer u kabini vidi moju stojecu sjenku,itd...Vidim u njenim ocima ogromni strah koji ne moze da prevazidje i ako rekla bih da se trudi,pa izbjegava da gleda u zidove i pod.Obrati paznju i danju,ali je podnosljivo,tako da probleme imamo uglavnom nocu.Pokusala sam da ignorisem,da na njen jezik objasnim,da se igramo sjenki,i jos sto sta,ali ne vrijedi....Ima li iko od vas da me utjesi da je to normalno ,da se to jos nekom dogadjalo,i da ce proci samo po sebi....umirem od brige....user posted image user posted image

_____________________________

"Ako odustanete od pobjede, a da nikada ranije niste pobjedjivali, ostacete ono sto ste i ranije bili- gubitnik. - Skot Pek"

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Loši snovi i noćni strahovi
5.5.2014 22:59:59   
Ivanka 75
Uh Jamy bas nezgodno... ja taman pomislila da predlozim da se igrate senke kad vidim da si probala vec...
Sta je moj svekar uradio... ugasio svetlo, dao maloj veliku baterijsku lampu, ona je ukljucila (zna gde se ukljucuje) i tako osvetljava zidove. Kasnije je poceo da joj stavlja ispred svetlosti lampe lutke zivotinja pa se njihove senke vide na zidu. Ona uziva.
Probaj nesto slicno ali treba vise vremena i strpljenja dok se navikne.
user posted image

< Poruku je uredio Ivanka 75 -- 5.5.2014 23:04:43 >

(odgovor članu JAmy)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Loši snovi i noćni strahovi
5.5.2014 23:01:24   
Torbica
Joj Jamy, nisam ovo imala ni sa jednim detetom, ne znam sta bih ti rekla.
Od Milice Novkovic (autor Porodicnog bukvara) sam saznala da deca pokupe strahove iz crtanih koji nisu primereni njihovom uzrastu i da cesto prodje kad se odredjeni crtaci prestanu gledati. Dakle borbe dobrog i loseg i ko zna sta, iskonstruise u njihovim glavama haos... Nadam se da ce proci. user posted image

< Poruku je uredio Torbica -- 5.5.2014 23:02:31 >


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu JAmy)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Loši snovi i noćni strahovi
5.5.2014 23:26:05   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Sta je moj svekar uradio... ugasio svetlo, dao maloj veliku baterijsku lampu, ona je ukljucila (zna gde se ukljucuje) i tako osvetljava zidove. Kasnije je poceo da joj stavlja ispred svetlosti lampe lutke zivotinja pa se njihove senke vide na zidu. Ona uziva.

user posted image


Ovako smo mi prebazišli strah od senki, mm se igrao sa njim i prošlo je, ali moram priznati da je trajalo neko izvesno vreme. I sad zna da traži kada ide na spavanje da stavim svoju ruku preko njegovih očiju jer se plaši.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Loši snovi i noćni strahovi
5.5.2014 23:31:31   
Ivanka 75
Ovo je svekar uradio kao preventivu (to sam kasnije ukapirala, inace I. spava u mraku od rodjenja), ali nije losa stvar, dete se igra, oni tada ne primecuju senke, vide samo svetlost, senke dolaze kasnije.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Loši snovi i noćni strahovi
6.5.2014 22:07:53   
JAmy
Dobra ideja to sa baterijskom lampomuser posted image
Nesto slicno sam i ja pokusala ali nije zeljela ni da pogleda,i ja sam odustala jer vidim da je sa tim jos vise plasim user posted image
Ono sto pomaze je sigurno puno drustva,najbolje djece,jer kada se igra u grupi ne obraca paznju...
Medjutim,to veoma rijetko ima priliku,jako je usamljena pod silom okolnosti....
i promjena sredine bi mozda znacilo ali sam i to trenutno u nemogucnosti da pokusam.
Veceras se igrala u drustvu pa nije toliko reagovala ali kada sam htjela da je istusiram ponovo istouser posted image
Moram da budem strpljiva,ne znam sta drugo osim da cekam da se sama izbori sa tim kad dodje vrijeme za to...

< Poruku je uredio JAmy -- 6.5.2014 22:08:34 >


_____________________________

"Ako odustanete od pobjede, a da nikada ranije niste pobjedjivali, ostacete ono sto ste i ranije bili- gubitnik. - Skot Pek"

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Loši snovi i noćni strahovi
6.5.2014 22:55:09   
Ivanka 75
Probaj sa lampom prvo po danu dase oslobodi i prati snop svetlosti pa polako joj pokazi senke posle nekog vremena.

(odgovor članu JAmy)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Loši snovi i noćni strahovi
7.5.2014 23:07:30   
JAmy
Probacu i to,al sad sam odlucila da je pustim par dana da se malo sama bori,imam utisak da vise voli sama da se suocava nego da joj pomazem,tako da sam od juce tu samo kad joj zatreba zagrljaj da se utjesi i umiri.Danas sam je tusirala neposredno prije mraka,na dnevnoj svjetlosti,reagovala je,ali ne toliko burno.Dok je trajalo sunca,rado se igrala sa svojom sjenkom i 'studirala' je,ali cim se upalilo svijetlo i veceras sam primijetila da se uznemirila.Eh,kad bi mi odrasli mogli samo bar na trenutak da udjemo i njihove umove sve bi to lakse bilo,ali nemoguce je....Ja nisam bila plasljivo dijete,mada se sjecam nekih svojih strahova i nocnih mora,ali sam nekako uvijek uspijevala da se sama izborim sa tim.Cini mi se da danas nasa djeca rastu kao nesamostalne licnosti jer ih mozda mnogo 'mazimo i pazimo' pa odatle i ta nesigurnost cim se suoce sa prvim strahovima i nepoznatim pojavama...

_____________________________

"Ako odustanete od pobjede, a da nikada ranije niste pobjedjivali, ostacete ono sto ste i ranije bili- gubitnik. - Skot Pek"

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Loši snovi i noćni strahovi
14.8.2014 9:06:30   
big mum
Moja Sofia odnedavno ima noćne more.Plače i trza se u snu.Ujutro je pitam šta si sanjala kaže mi neke velike bube, prica Filipa i kraljicu.
Oni je ganjaju i onda se pretvore u čudovišta.

To povezujem s tim što je počela da gleda MOĆNE RENDŽERE .Meni totalno bezveze ali nju to fascinira.Nadam se da će je proći ta faza.

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu JAmy)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Loši snovi i noćni strahovi
2.3.2015 18:57:28   
Bibilib
Marko je nocas tako vrisnuo da me je ispametio,kaze sanjao sam vukodlaka kako me juri...bilo mi ga je mnogo zao a rekla sam mu pa tako je kad gledas razne gluposti....

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Loši snovi i noćni strahovi
2.3.2015 20:26:23   
veselicaa
Ja sa ovim nemam nikakvih problema jer mi bas pazimo sta je na tv kada su deca tu.Cak ni ovu muziku koju skoro svi slusaju mi ne pustamo tj.ne pustamo te programe.Filmovi koje gledaju su prilagodjeni njihovom godistu,kao i crtaci a nikada ih ne plasimo nekim bicima,cudovistima vec im vrlo jasno objasnim sta je stvarno a sta ne.

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Loši snovi i noćni strahovi
2.3.2015 23:02:35   
mila83

IZVORNA PORUKA: veselica

Ja sa ovim nemam nikakvih problema jer mi bas pazimo sta je na tv kada su deca tu.Cak ni ovu muziku koju skoro svi slusaju mi ne pustamo tj.ne pustamo te programe.Filmovi koje gledaju su prilagodjeni njihovom godistu,kao i crtaci a nikada ih ne plasimo nekim bicima,cudovistima vec im vrlo jasno objasnim sta je stvarno a sta ne.


Potpuno identicno radim ! Ja ih ne plasim babarogama,vesticama,znaju da to postoji samo u pesmama i bajkama.A kada i vide nesto strasno u crtanom,objasnim im sta je u pitanju.Nisu neki plasljivci,mada mora priguseno svetlo u kupatilu da imam,da se snadju do wc da idu nocu ako zatreba.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Nema jače sile na svetu od majke koja bran...
Njega nećeš tući, ni u pojam ni u naletu besa i nemoći. Moraćeš prvo preko mene, a ne dao ti Bog da se nađeš na putu maj...
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here