|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Loši snovi i noćni strahovi
6.7.2015 12:34:22   
aleksandrici
I moje dete je imalo problema sa losim snovima.Kako objasniti detetu neke pojave,strahove,desavanja,neke lose situacije,splet negativnih pojava na koje ja,kao majka,nisam mogla da uticem,ili nisam znala ili je sudbina tako htela.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Loši snovi i noćni strahovi
6.7.2015 12:48:52   
mila83
Moja Milica mi je juce ispricala san kako je sanjala da smo mi otisli na put avionom a ona ostala kod bake i kako mi nismo preziveli taj letuser posted image a nismo nikad niti putovali avionom niti isli na put a nju ostavili kod bake..kroz snove izlaze i njhovi najveci strahovi...
Valjda joj je nesto ostalo u glavi,sestra mi je juce otisla avionom za Grcku...pa njoj bio u glavi avion,a ovo ostalo...

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu aleksandrici)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Loši snovi i noćni strahovi
15.7.2015 16:48:17   
aleksandrici
I kad je veliko dete tesko mu je objasniti los san.Nikome se ne svidja da lose spavaju i lose sanjaju,sta se to desi pa se javljaju nocene more.I ja sam licno imala problema sa tim.Volelal bih da mogu da lose sne oteram od moje dece.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Loši snovi i noćni strahovi
15.7.2015 17:20:11   
amdn
Aleksandrici znam o cemu pricas i ja sam do 5 osnovne imala nocne more od uciteljice, i danas se secam kako me jure jedinice i dvojke,
ne bih zelela da ijedno dete prezivljava lose snove,
mada se nas decak par puta tako jako rasplakao i samo govori necu, i to je bas bilo strasno ne mozemo da ga probudimo, kao spava kao ne.
ma uzas ja ga grlim i ljubim i zovem ga al on kao u transu, bas se bojim takvih snova

(odgovor članu aleksandrici)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Loši snovi i noćni strahovi
15.7.2015 21:48:39   
vikiveki
aleksandrici deca u snu preživljavaju događaje koje su doživeli u toku dana,tako je u najvećem broju slučajeva.

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu amdn)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Loši snovi i noćni strahovi
17.7.2015 12:33:19   
Anarunika
Arun je imao dug period kada se noću budio i plakao. U stvari nije ni budan nego onako kroz polu san. I nisam znala šta da radim. onda sam uhvatila foru i počela da mu "ulazim u san". Kažem mu da je sve u redu, da smo pobedili, da smo ih sve sredili ili tako nešto.I on se smiri i nastavi da spava. Ništa drugo nije imalo efekta. A mraka se i dan danas plaši iako manje,pa im onda ostavljam noćno svetlo. Onda bude sve ok.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Loši snovi i noćni strahovi
17.7.2015 12:39:25   
Sanjica26 RR
Moja deca nemaju nocne strahove. Uglavnom ako smo isli negde T bunca nocu. Ali ne place. Sofija se smeska. Hvala Bogu da je tako.


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Loši snovi i noćni strahovi
17.7.2015 12:45:55   
vikiveki
Meni se ne bude u toku spavanja, ali zato kada se probudi S. zna ponekad da mi ispriča šta je sanjao,to ne bude često,ali se nekad naježim od njegovih snova,a on to ispriča smireno,već sam negde o toma pisala

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Loši snovi i noćni strahovi
17.7.2015 13:39:53   
mila83
Meni je sin mozda tri puta ispricao neki san,uglavnom o zivotinjama i dinosaurusimauser posted image a nikada nije buncao niti plakao u snu,da znam da je sanjao nesto.A Milica jeste,sad je starija pa mi i isprica,pisala sam vec o tome,ali ona ima sklonost i pricanja u snu,kao i mm.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Loši snovi i noćni strahovi
17.7.2015 15:04:52   
dijana1*
Vuk je sinoc zaspao i nakon 10 min izasao iz sobe sav uplakan da je nesto ruzno sanjao. Umirim ga malo i obecam da cu brzo doci samo da uspavam batu. Jadnice se vratio u krevet i cujem kako jeca. Kosta je zaspao za 2 min i odmah odem do Vuka. Kako sam ga zagrlila i poljubila on je zaspao.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Loši snovi i noćni strahovi
17.7.2015 15:08:11   
Bibilib
Dusa mala sigurno je sanjao nesto strasno....oni se jedino pored nas osecaju sigurno....

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Loši snovi i noćni strahovi
17.7.2015 15:16:58   
dijana1*
Daaa kaze bas da je bilo strasno. Place, jeca i govori tu je napalo me, bas je strasnouser posted image
On ne igra igrice, ne bulji u tel po ceo dan, crtace jako slabo gleda, ove novokomponovane agresivne nikako ali eto nesto je on ipak ruzno sanjaouser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Loši snovi i noćni strahovi
17.7.2015 15:17:41   
mila83
Dijo,imala sam dva tri puta slicnu situaciju i bas se osecam fuj ako u tom trenutku ne mogu da ostavim bebu da spava kako bih starijem detetu otisla da ga utesim.Kad je tata tu,podelimo se,ali bilo je i kada tata radi trecu smenu...nije bilo cesto,ali eto.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Loši snovi i noćni strahovi
17.7.2015 15:55:58   
vikiveki
Moji se obično ne bude uplakani,već kada se probude pričaju mi ako su nešto loše sanjali.

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Loši snovi i noćni strahovi
17.7.2015 15:59:46   
veselicaa

IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Moja deca nemaju nocne strahove. Uglavnom ako smo isli negde T bunca nocu. Ali ne place. Sofija se smeska. Hvala Bogu da je tako.


Isto.Moja S prica u snu,takodje user posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Loši snovi i noćni strahovi
6.12.2015 2:20:47   
bojana92
Danilo s ecesto budi nocu uplakan,nekad zna i sa vriskom da se probudi.A sta je pravi razlog ne znamo.Cim ga stavimo kod nas u krevet da spava sa nama onda je sve ok,a da ga vratimo u njegov krevetac odmah place.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Loši snovi i noćni strahovi
30.6.2016 14:56:39   
Khaleesi
Moja M je nek vreme, nekoliko meseci vristala dok sava,, nismo mogli da je probudimo, a kada je probudimo onda je prical da je juri kuca... Ni jednom je nije jurilo nekakvo kuce, ne znam odakle joj to, ali duuugo je sanjalo taj sanuser posted image

(odgovor članu bojana92)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Loši snovi i noćni strahovi
9.10.2016 22:27:14   
Anck Su Nmaun
Moja H ima te nocne strahove, u poalednje vreme jako cesto.Evo bas sad se probudila sva izbezumljena user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Loši snovi i noćni strahovi
9.10.2016 22:37:37   
Sanjica26 RR
Anck sta gleda od crtaca? T se letos jako cesto i plasila i plakala u toku spavala. Malo sam analazirala crtace i vidim da u "moj mali poni" nista lepo nema. Samo neka magija. Ko zna kako oni u svojim glavicama to rezonuju. Ukinula sam i sad je super. Stavise crtace smo sveli na minimum.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Loši snovi i noćni strahovi
9.10.2016 22:45:44   
Anck Su Nmaun
Transformerse ... ali nije ina neki zaludjenik za njima. Ona ne sanja ona ima one nocne strahove ako si citala nekad o tome koji se javljaju skoro uvek u isto vreme, nakon sto zaspe sat..dva. i onda se pocne da bunca..place..malopre me jw.e gledala sva unezverena a vidim da me ne registruje.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Loši snovi i noćni strahovi
10.10.2016 14:25:58   
emicaa
Anck isti nam se desavalo ali T je strahove pokupila u bolnici,njoj je najveci strah bio vadjenje krvi.Cak se budila i gledala u vrta cekajuci hoce li se otvoriti.Sada je vec bolje...

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Loši snovi i noćni strahovi
16.10.2016 21:36:52   
Anck Su Nmaun
Nocni strahovi

Noćni strahovi su uobičajen poremećaj spavanja kod dece. Prema nekim procenama oko 15% dece ima povremene noćne strahove. Smatra se da je to normalno i bezopasno, ali za roditelje može biti jako uznemirujuće i strašno, pogotovu kada se prvi put pojave.

Simptomi
Deca koja prolaze kroz noćne strahove obično se naglo usprave, imaju širom otvorene oči i pogled pun straha i panike, i često vrište. Ta deca se takođe znoje, brzo dišu i srce im ubrzano udara. Iako će se činiti kao da su budni, za vreme noćnog straha, deca izgledaju zbunjeno, teško ih je utešiti i često ni ne prepoznaju roditelje.

Ako uspete da probudite svoje dete za vreme noćnog straha, najverovatnije će biti preplašeno i iznervirano...

Uobičajeni noćni strah traje od pet do 30 minuta nakon čega dete nastavi normalno da spava. Ako uspete da probudite svoje dete za vreme noćnog straha, najverovatnije će biti preplašeno i iznervirano, većinom zbog svoje reakcije na noćni strah, pogotovo ako ste vikali kako bi ga probudili. Umesto da budite dete iz noćnog straha, najbolje je da se pobrinete da je na sigurnom, utešite ga ako možete i pomozite mu da se vrati na spavanje.

Dijagnoza
Dijagnoza noćnih strahova nastaje ako primetite da se dete budi noću i vrišti. Noćni strahovi se često zamjenjuju sa noćnim morama, ali za razliku od noćnih strahova, dijete koje ima noćne more lako je probuditi i utešiti. Drugi problem za mnoge roditelje je to što te epizode izgledaju poput napada. Iako se pojedini moždani napadi, poput epilepsije, mogu učiniti sličnima noćnim strahovima, obično su kraći (30 sekundi do nekoliko minuta) i češće se javljaju kod starije djece i odraslih.

Lečenje
Lečenje noćnih strahova obično nije potrebno. Budući da se često javljaju kod dece koja su premorena, određivanje vremena kada se ide na spavanje i držanje tog plana može pomoći u prevenciji. Za decu koja često pate od noćnih strahova može pomoći buđenje pre vremena kada se noćni strah obično pojavljuje. Veruje se kako to može da poremeti ili promeni ciklus spavanja i sprečava pojavu noćnih strahova (to isto važi i za mesečarenje). Vrlo retko, i vrlo kratko, se lekovi za spavanje mogu koristiti kao prevencija.


Izvor: Bebac

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Loši snovi i noćni strahovi
16.10.2016 21:39:48   
Anck Su Nmaun
Mi bas imamo problema sa ovim, skoro svaku noc user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Loši snovi i noćni strahovi
28.3.2017 21:57:35   
vikiveki
Moj srednji sin je u zadnje vreme počeo skoro svako veče da ima noćne more,svako jutro mi priča kako je sanjao da od nekog ili nečega beži,ponekad se budi oznojan.

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Loši snovi i noćni strahovi
29.3.2017 14:27:44   
AnaTamara
Moja cerka gleda one gupe crtace pa se desava da celu noc place, vristi. Skoro se probudila mokra kao cep, sanjala je da sam ja otisla negde avionom i da se nikad vise necu vratiti, a ima 3 god. Ja sam plakala koliko mi je bilo zao

_____________________________

Za bolje znam ali mi bolje ne treba

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







MAJKE i SINOVI - to je jedna nežna i neras...
Ali postoji ta mekoća i nekomplikovana nežnost u odnosu majka-sin, nešto što postaje sve snažnije kako moji sinovi rastu...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here