|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Da li verujete u babske priče?
27.2.2010 15:58:45   
Mari86
Ne veruejm u babske price i gatanje,al sam svojim ocima videla kada je mama moje prijateljice nesto gatala svom malom sinu...
naime,dete je plakalo satima,pre toga mama ga je izvela u setnju,i svi su na ulici zagledali bebu..
Kada je dosla kuci,mali je poceo toliko da place sav se zacenio...pocrveneo,kasnje..uzas jedan..
Ona ga je smirivala,presvlacila,pokusala da ga nahrani nista...
E onda je uzela tanjir sipala vode u njega..presla rukom preko vode tri puta i nesto rekla..ne znam sta..
Posle toga je tri puta sa mokrom rukom presla detetu preko lica...Znaci ja sam videla nije rekla kazala,
kako je poslednji put presla preko lica,dete je prestalo da place...user posted image user posted image user posted image
Meni je to bilo strasno,i rekla sam da to necu raditi svom detetu alii...bilo je stvarno cudno.
I da odmah kazem,vernik sam i krstena i zahvalna sam mojim roditeljima sto su me krstili..ali to je naravno
moje licno misljenje..user posted image


_____________________________

Dobro se dobrim vraća :)

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: Da li verujete u babske priče?
27.2.2010 16:14:57   
liliana
Ma, ja to nešto ništa ne verujem. Samo u Boga. Ali, OBAVEZNO kad mi neko dolazi ja posle umijem bebu(ili joj bar obrišem okice mokkrom pelenom).

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Mari86)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: Da li verujete u babske priče?
28.2.2010 21:21:22   
cicko
Devojke, da li ste stavljale vasim bebicama crven konac oko rucice? Hajde da vidim koliko vas ima da mm resi dilemu... Ja sam protiv, ali mm navalio.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: Da li verujete u babske priče?
28.2.2010 21:23:39   
Anoniman
Nisam imala snage ni volje da se borim, ne sa mm, nego sa svima ostalima iz njegove porodice, pa sam im lepo rekla-dete mi necete ruziti crvenim koncem, ako vam je stalo, kupite mu crvenu narukvicu od kaucuka sa zlatom, i to ce nositi. I kupili su, nosio je citavih mesec dana dok je nije prerastao. I vuk sit, i ovce na brojuuser posted image

(odgovor članu cicko)
  Direktna veza do poruke: 254
   RE: Da li verujete u babske priče?
28.2.2010 21:25:54   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nedja

Nisam imala snage ni volje da se borim, ne sa mm, nego sa svima ostalima iz njegove porodice, pa sam im lepo rekla-dete mi necete ruziti crvenim koncem, ako vam je stalo, kupite mu crvenu narukvicu od kaucuka sa zlatom, i to ce nositi. I kupili su, nosio je citavih mesec dana dok je nije prerastao. I vuk sit, i ovce na brojuuser posted image



user posted image draga, imaš moj sličan odgovor na crven konac - prethodna strana ...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 255
   RE: Da li verujete u babske priče?
28.2.2010 21:27:37   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: cicko

Devojke, da li ste stavljale vasim bebicama crven konac oko rucice? Hajde da vidim koliko vas ima da mm resi dilemu... Ja sam protiv, ali mm navalio.user posted image


Meni je to glupost.Šta? Kao, čuva dete od čega? Znači, čim bi natakla detetu taj končić znači da verujem u tako nešto - a ako ne verujem nema o čemu da se brinem. Probaj da nađeš neko zajedničko rešenje sa muže, to se tiče samo vas dvoje....
Koji su njegovi razlozi, draga?

(Poljubac za sinčića!user posted image user posted image )

(odgovor članu cicko)
  Direktna veza do poruke: 256
   RE: Da li verujete u babske priče?
28.2.2010 21:33:31   
cicko
Hvala draga!


IZVORNA PORUKA: kaliopi

IZVORNA PORUKA: cicko

Devojke, da li ste stavljale vasim bebicama crven konac oko rucice? Hajde da vidim koliko vas ima da mm resi dilemu... Ja sam protiv, ali mm navalio.user posted image


Meni je to glupost.Šta? Kao, čuva dete od čega? Znači, čim bi natakla detetu taj končić znači da verujem u tako nešto - a ako ne verujem nema o čemu da se brinem. Probaj da nađeš neko zajedničko rešenje sa muže, to se tiče samo vas dvoje....
Koji su njegovi razlozi, draga?

(Poljubac za sinčića!user posted image user posted image )


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: Da li verujete u babske priče?
28.2.2010 22:17:05   
micketta
ja cula da ne valja prati prozore u trudnoci. kao, dobijaju se kontrakcije. e, stvarno svasta!! user posted image

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: Da li verujete u babske priče?
28.2.2010 22:23:21   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: micketta

ja cula da ne valja prati prozore u trudnoci. kao, dobijaju se kontrakcije. e, stvarno svasta!! user posted image


Možda zato šti oh posle treba kačiti ....user posted image

(odgovor članu micketta)
  Direktna veza do poruke: 259
   RE: Da li verujete u babske priče?
28.2.2010 22:25:15   
AtenA
IZVORNA PORUKA: cicko

Hvala draga!


IZVORNA PORUKA: kaliopi

IZVORNA PORUKA: cicko

Devojke, da li ste stavljale vasim bebicama crven konac oko rucice? Hajde da vidim koliko vas ima da mm resi dilemu... Ja sam protiv, ali mm navalio.user posted image


Meni je to glupost.Šta? Kao, čuva dete od čega? Znači, čim bi natakla detetu taj končić znači da verujem u tako nešto - a ako ne verujem nema o čemu da se brinem. Probaj da nađeš neko zajedničko rešenje sa muže, to se tiče samo vas dvoje....
Koji su njegovi razlozi, draga?

(Poljubac za sinčića!user posted image user posted image )



ni ja nisam stavila svojoj curici,a svi me nesto zapitkuju jao pa sto nisi i sl.
a nije mi ni sin nosio!

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: Da li verujete u babske priče?
1.3.2010 9:05:50   
*Alexx*
A znate li za ono: ako bebi prva reč bude tata, sledeće dete će biti dečak, a ako kaže mama, onda će biti devojčica user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu AtenA)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: Da li verujete u babske priče?
1.3.2010 9:13:15   
LillyT
Srpski mitoloski recnik je obilje tih prica, ali mislim da treba praviti razliku izmedju mitologije i babetina. Skoro smo se smejali kao ludi kada smo procitali da trudnica ne sme da vidi dazdevnjaka kada ide uzbrdo user posted image Ne znam zasto bas uzbrdo, nisam citala objasnjenje, mene je bilo dosta samo to uzbrdo user posted image

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: Da li verujete u babske priče?
1.3.2010 9:18:22   
Trcosava
IZVORNA PORUKA: kaliopi

IZVORNA PORUKA: micketta

ja cula da ne valja prati prozore u trudnoci. kao, dobijaju se kontrakcije. e, stvarno svasta!! user posted image


Možda zato šti oh posle treba kačiti ....user posted image



ovo za prozore je koliko ja znam što su prozori visoki pa moramo da se pentramo da bi ih oprale, pa iz tog razloga se ne ''preporučuje'' tj da ne bi pale sa stolice, merdevina i sl
a ovo za kontrakcije prvi put čujem

p.s. moja ana nema crven končić, dobila je narukvicu od kaučuka ali joj je prevelika i tako čuči u kutiji


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: Da li verujete u babske priče?
1.3.2010 9:19:17   
gagins
Devojke, da li ste stavljale vasim bebicama crven konac oko rucice? Hajde da vidim koliko vas ima da mm resi dilemu... Ja sam protiv, ali mm navalio


Odes lepo u crkvu i kupis osvecenu brojanicu za bebe i resis problem crvenog konca oko ruke!!!

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: Da li verujete u babske priče?
1.3.2010 9:21:26   
Trcosava
IZVORNA PORUKA: gagins

Devojke, da li ste stavljale vasim bebicama crven konac oko rucice? Hajde da vidim koliko vas ima da mm resi dilemu... Ja sam protiv, ali mm navalio


Odes lepo u crkvu i kupis osvecenu brojanicu za bebe i resis problem crvenog konca oko ruke!!!



a da i to smo dobili... ni to joj nisam turilauser posted image


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu gagins)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: Da li verujete u babske priče?
1.3.2010 9:22:30   
minavb
IZVORNA PORUKA: LillyT
Skoro smo se smejali kao ludi kada smo procitali da trudnica ne sme da vidi dazdevnjaka kada ide uzbrdo user posted image Ne znam zasto bas uzbrdo, nisam citala objasnjenje, mene je bilo dosta samo to uzbrdo user posted image

Ovo je da umres od smeha!user posted image
Ribala sam prozore pre dve nedelje, nista mi ne fali.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: Da li verujete u babske priče?
1.3.2010 9:29:24   
LillyT
Meni je dr rekao da ne perem prozore, sto da se istezem ili da se pentram, svakako ima ko to da uradi umesto mene. I ja sam ga poslusala user posted image

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: Da li verujete u babske priče?
1.3.2010 9:33:26   
Snelle
IZVORNA PORUKA: micketta

ja cula da ne valja prati prozore u trudnoci. kao, dobijaju se kontrakcije. e, stvarno svasta!! user posted image

Nama su u školici isto rekli da ne treba da peremo prozore, ne zbog kontrakcija, nego ne valja raditi ništa što dovodi do istezanja stomaka i stomačnih mišića.

< Poruku je uredio Snelle -- 1.3.2010 9:34:11 >

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: Da li verujete u babske priče?
1.3.2010 9:35:10   
ivak
IZVORNA PORUKA: cicko

Devojke, da li ste stavljale vasim bebicama crven konac oko rucice? Hajde da vidim koliko vas ima da mm resi dilemu... Ja sam protiv, ali mm navalio.user posted image


Ja sam stavila crveni konac svojo devojcici i kada smo je odveli na krstenje, a krstili smo je sa 7 nedelja, svestenik ga je ocekao i rekao da nam to netreba sad kad je krstena Bog je cuva user posted image .  Tako da to ne ide jedno sa drugim ako verujete u Boga onda bolje kupite crvenu brojanicu.


_____________________________

"Život ne znači čekati da oluje prođu...Život znači naučiti kako plesati na kiši."

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: Da li verujete u babske priče?
1.3.2010 9:37:05   
gagins
Za ribanje prozora mislim da je to zbog toga sto se teglimo(na gore),meni je dr zabranila sve tipa ribanja prozora,kacenja zavese,sirenja vesa ako je u pitanju visoki strik.Rece da se tegljenjem beba spusta na dole i da moze da izazove prevremen porodjaj!

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: Da li verujete u babske priče?
1.3.2010 9:40:46   
*Alexx*
Mi smo dobili crvenu brojanicu, i baš je slatka. Ali, Andrej balavi, ta brojanica će biti stalno mokra - nije mi praktično.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu ivak)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: Da li verujete u babske priče?
1.3.2010 9:41:05   
minavb
Ima logike to sa pranjem i istezanjem misica. Kad se previse naprezu i istezu trbusni misici u trudnoci, razdvoje se vlakna pa bude malih problema, ali nista sto je zabrinjavajuce. Ja se uopste nisam istezala. Popela se na moje male merdevine i lepo uglancala bez ikakvih poteskoca.user posted image Jos sam i pevusila "Deda deda deda, dadadadaaaaa, niko te na svetu ne voli kao jaaaaaa"

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu gagins)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: Da li verujete u babske priče?
1.3.2010 9:49:23   
ivak
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Mi smo dobili crvenu brojanicu, i baš je slatka. Ali, Andrej balavi, ta brojanica će biti stalno mokra - nije mi praktično.



Slazem seuser posted image ,samo sam mislila ako bas nesto zelis da stavis bebi na ruku user posted image .


_____________________________

"Život ne znači čekati da oluje prođu...Život znači naučiti kako plesati na kiši."

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: Da li verujete u babske priče?
1.3.2010 10:13:58   
micketta
najgluplja stvar koju sam cula i to od frizerke bila je da u trudnoci ne valja skracivati kosu jer se tako bebi skracuje zivot user posted image
onda sam lepo promenila frizerku :)

(odgovor članu ivak)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: Da li verujete u babske priče?
1.3.2010 10:14:54   
bebironcic
IZVORNA PORUKA: micketta

najgluplja stvar koju sam cula i to od frizerke bila je da u trudnoci ne valja skracivati kosu jer se tako bebi skracuje zivot user posted image
onda sam lepo promenila frizerku :)

Boze,ne mogu da verujem!Sta sve ljudi nece da izmisle!


_____________________________

Ako problem moze da se resi,nema svrhe nervirati se,a ako ne moze,nerviranje nece pomoci!!!

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here